ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Adopcja serca

Dzięki Małemu Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Kołu Misyjnemu nasza szkoła w tym roku kontynuuje wspiercie edukacji Benjamina ze szkoły w Vohilavie. Może to kropla w oceanie potrzeb, ale patrząc na każde szczęśliwe dziecko, jesteśmy pewni, że ta kropla jest ważna. “Wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich najmniejszych, mnieście uczynili” – uczy nas Jezus.G. Theis, J. Rafalska, P. Graś

[#1976]  im, 07.01.2019 18:20 
   [SP 9] Projekt edukacyjny eTwinning

W tym roku szkolnym uczniowie klas 8A i 8C biorą udział w projekcie edukacyjnym eTwinning o nazwie "Grußkarten zu verschiedenen Anlässen" - Kartki z życzeniami na różne okazje. Klasa 8A współpracuje z uczniami ze słowackiej szkoły w Topolkany, zaś klasa 8C ze słowacką szkołą z Novaky. Jednym z najważniejszych celów projektu jest pokazanie, jak dumni jesteśmy z faktu, że w tym roku obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Dlatego też uczniowie opowiedzieli o historii Polski partnerom ze Słowacji. Szkoła w Topolkany obchodziła sto piętnaste urodziny, zaś szkoła w Novaky uroczyście świętowała setną rocznicę powstania Czecho-Słowacji. Uczniowie otrzymali od nas z tej okazji kartki z życzeniami. W ramach projektu uczniowie wykonują różne zadania m. in. redagują w języku niemieckim życzenia z okazji świąt ważnych dla danej narodowości oraz korespondują ze sobą wymieniając się informacjami o swoich zainteresowaniach, spostrzeżeniami na temat szkoły, swojego miasta, przygotowują dla siebie zagadki, quizy, dzięki którym poznają swoją kulturę, poszerzają grono znajomych oraz rozwijają swoje umiejętności językowe.

Owoce naszego projektu edukacyjnego można obserwować na bieżąco na stronie https://padlet.com/martagerm23/vdul5iufyaw3

Projekt koordynują nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska.

Przejdź do galerii  Projekt edukacyjny eTwinning

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1973]  jk, 04.01.2019 12:56 
   [II LO] Zostań dawcą komórek macierzystych szpiku kostnego

Zostań dawcą komórek macierzystych szpiku kostnego

Przejdź do galerii  szpik

 

SZPIK KOSTNY: CZYM JEST?, DLACZEGO CHORUJE?, JAK SIĘ GO PRZESZCZEPIA?, JAK MOGĘ ZOSTAĆ DAWCĄ?. Na te i inne pytania odpowiadał dziś nasz gość, dr Andrzej Kasprzak na specjalnie zorganizowanym apelu. Spotkanie było szczególne, gdyż zachorował nasz starszy kolega, absolwent II LO. W związku z tym, 13 stycznia b. r. w naszej szkole w godz. 9.00 – 14.00 zostanie przeprowadzona zbiórka materiału DNA, mająca na celu znalezienie genetycznego bliźniaka dla banku szpiku kostnego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji także do MOSiR w Rumi tego samego dnia po godzinie 14 – tej oraz 12 stycznia b. r. do Galerii Port Rumia.

[#1972]  am, 03.01.2019 15:52 
   [II LO] Wizyta w areszcie śledczym w Wejherowie
W listopadzie wraz trójką moich przyjaciół zgłosiliśmy się do powiatowego konkursu „Dzień z życia firmy”. Długo rozmyślaliśmy jaką firmę możemy zaprezentować w naszym projekcie. Naszą uwagę mocno przyciągnął areszt śledczy w Wejherowie. Postanowiliśmy tam zadzwonić i zapytać czy wzięliby udział w naszym projekcie. Odpowiedź była pozytywna. Na początku listopada z Angeliką, Martyną, Krzysiem i naszą nauczycielką, opiekunką projektu- panią Beata Rossa-Stopczyńską Pojechaliśmy do Wejherowa, do aresztu śledczego.
Przed sama jednostką czekaliśmy aż przyjdzie po nas ktoś z pracowników aresztu. W tym czasie rozejrzeliśmy się dookoła. Nie poczuliśmy strachu, ale zaciekawienie i respekt. Po wejściu musieliśmy się wszyscy wylegitymować i dostaliśmy kluczyki do szafek, w których zastawiliśmy wszystkie nasze rzeczy. Ponieważ nie dostaliśmy zgody na nagrywanie mogliśmy zabrać ze sobą długopisy i notatniki. Zostaliśmy też prześwietleni skanerem ręcznym. Takie prześwietlanie to codzienna procedura, której każdego dnia poddawani są nie tylko wszyscy odwiedzający areszt, ale także pracownicy. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenie aresztu. Oprowadzono nas po niewielkim kawałku budynku, spacerniaku, miejscu z celami. Mogliśmy obejrzeć izolatkę, pomieszczenie dźwiękoszczelne oraz kaplicę. Potem przeprowadziliśmy wywiad z Panem majorem Dariuszem Kornakiem szefem działu penitencjarnego. Opowiadał tak ciekawie o swojej pracy i funkcjonowaniu aresztu śledczego, że zabrakło nam pytań. Cały pobyt był miłym i ciekawym doświadczeniem. Efektem tej wizyty jest film, który powstał pomimo tego, że nic nie nagraliśmy, ale to już zasługa naszego kolegi, supermontażysty - Krzysia Jerzyka. Film nasz otrzymał wyróżnienie w powiatowym konkursie „Dzień z życia firmy”. To już nasze drugie wyróżnienie. W zeszłym roku szkolnym pokazaliśmy pracę w Aquaparku w Redzie

Patrycja Macholl klasa 1b
listopad, 2018
[#1971]  bs, 02.01.2019 17:45 
   [II LO] "Recycling? Na klar!"

"Recycling? Na klar!"

Przejdź do galerii  konkurs j.niem.

 

W grudniu odbył się konkurs "Recycling? Na klar!" - "Recycling? Oczywiście, że tak!" organizowany przez Instytut Goethego. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu zachęcającego do recyclingu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz liceum. Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe autorstwa Igi Leszczyńskiej z klasy 7D, Katarzyny Mach z klasy 7A, Natalii Drusewicz z klasy 2A LO oraz Karoliny Bieszk z klasy 1B LO.

 

nauczyciele języka niemieckiego

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

 

[#1970]  am, 02.01.2019 16:06 
   [SP 9] Wigilia w naszej klasie

21 grudnia odbyła się uroczystość wigilijna w naszej szkole podczas, której dzieci z grup 0 przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe. Tematyka przedstawienia wprowadziła nas w tajemnicę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Po wspaniałym występie wszystkie klasy zebrały się w swoich świątecznie udekorowanych salach. Odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali świąteczne życzenia, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Wszyscy wyczuwali podniosłą atmosferę. Zniknęły waśnie i spory. Po życzeniach zjedliśmy przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Iwona Maćkowiak

[#1969]  im, 26.12.2018 21:51 
   [SP 9] Spotkanie wigilijne z rodzicami

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku

Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.”

Boże Narodzenie to czas magiczny, pełen zadumy i rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również dnia 20 grudnia w klasie III a podczas spotkania wigilijnego z rodzicami. Dzieci zaprezentowały jasełka wprowadzając wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Występ był wprowadzeniem do wspólnego kolędowania, grania na dzwonkach kolęd, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem oraz wspólnym poczęstunkiem. Podczas spotkania nie zabrakło również prezentów dla dzieci wręczonych przez Gwiazdora. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom przygotowane upominki. Wigilia upłynęła w rodzinnej i serdecznej atmosferze.

Przejdź do galerii  Wigilia w szkole

Iwona Maćkowiak

[#1968]  im, 26.12.2018 21:45 
   [SP 9] konkurs

W grudniu odbył się konkurs "Recycling? Na klar!" - "Recycling? Oczywiście, że tak!" organizowany przez Instytut Goethego. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu zachęcającego do recyclingu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz liceum. Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe autorstwa Igi Leszczyńskiej z klasy 7D, Katarzyny Mach z klasy 7A, Natalii Drusewicz z klasy 2A LO oraz Karoliny Bieszk z klasy 1B LO.

Przejdź do galerii  konkurs "Recycling? Na klar!"

nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1974]  jk, 22.12.2018 13:02 
   [II LO] Jasełka 2018
Przejdź do galerii  Jasełka

Jasełka   2018

 

 

 Jasełka, bardzo uroczyste, ciepłe, pełen magii i dobrego słowa, dziś 21 grudnia, przygotowała cała społeczność uczniowska przy wsparciu ks. Krzysztofa Paska. Aktorzy opowiedzieli o cudzie Bożego Narodzenia w kontekście współczesnego świata, czym wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy kolęd i życzeń, poezji własnej, koncertu instrumentalnego, obejrzeliśmy prezentację o tradycjach świąt na całym świecie.

Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka życzyły sukcesów w nadchodzącym 2019 roku. Wręczone zostały dyplomy za konkursy i Wolontariat.

 

 

 

 Najserdeczniejsze życzenia miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2018 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

  

 

[#1967]  am, 21.12.2018 12:33 
   [SP 9] Sportowe Mikołajki

18.12.2018 uczniowie klasy sportowej IV B wybrali się wraz z wychowawczynią do kręgielni U7 w Gdyni. Uczestnicy zajęć poznali podstawowe zasady gry w bowling i mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Miłym akcentem były mikołajkowe czapeczki, które otrzymał każdy zawodnik. Zajęcia były super, pełne zabawy, radości i sportowych emocji.

Joanna Głąb

[#1966]  jk, 18.12.2018 14:51 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.268.196