ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Zebrania z rodzicami klasy I - III
[#1910]  jk, 09.11.2018 13:15 
   [SP 9] Imieniny patrona szkoły

Dnia 08.11.2018 r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego pojechali na cmentarz Gdynia-Witomino, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie kpt.ż.w. Karola Olgierda Borchardta z okazji imienin patrona. Kwiaty były udekorowane biało-czerwoną wstęgą z okazji zbliżającej się !00 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzieci poznały historię patrona szkoły, który walczył w czasie II wojny światowej o wolną Polskę.

Przejdź do galerii  Imieniny patrona szkoły

Opiekunowie MSU G.Theis, J.Rafalska

[#1908]  jk, 09.11.2018 09:13 
   [II LO] Halloween

Halloween

Przejdź do galerii  Halloween

    31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego II LO i opiekuna, pani Aleksandry Andrachiewicz świętowaliśmy w naszej szkole Halloween. Wielu uczniów przebrało się za duchy i straszydła.Oprócz interesujących strojów i nienagannych makijaży, ogłoszony został konkurs na dekorację drzwi do sal lekcyjnych i rzeźbę z dyni. Na rozstrzygnięcie konkursu musimy trochę poczekać.

[#1907]  am, 07.11.2018 15:37 
   [II LO] Zamień komórkę na szarą.

Zamień komórkę na szarą.

 

Przejdź do galerii  III FSU

                  W dniu 18 października w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się III Forum Samorządów Uczniowskich, w którym udział wzięli nasi uczniowie, Bartosz Hundriesen, Justyna Figurska, Inez Filipczuk, Justyna Stawicka, Maja Prylińska pod opieką pani Aleksandry Andrachiewicz.

                 Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących komunikacji oraz mieli szansę obejrzenia debaty Oxfordzkiej. Tegoroczne forum odbyło się pod hasłem "Zamień komórkę na szarą". Samorządy mieli za zadanie przedstawienie pomysłu spędzenia dnia bez telefonu. Nasz SU kilka dni wcześniej zorganizował dzień bez telefonu pod hasłem "Odłóż komórkę, zrelaksuj umysł" z czego relację przedstawił na Forum w postaci prezentacji oraz przeprowadził wywiad z nauczycielami dotyczący ich lat szkolnych i życia bez telefonu.

 

[#1906]  am, 07.11.2018 15:20 
   [II LO] Odłóż telefon, zrelaksuj umysł.

Odłóż telefon, zrelaksuj umysł.

Przejdź do galerii  telefon

 

          W dniu 15 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dzień pod hasłem "Odłóż telefon, zrelaksuj umysł", dzień bez telefonu. Samorząd zorganizował dwie sale jedną z poduszkami i muzyką relaksacyjną drugą z różnego rodzaju grami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i będzie powtarzać się cyklicznie.

 

[#1905]  am, 07.11.2018 15:13 
   [II LO] Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

Przejdź do galerii  AIDS

 

 

 

 

Rok rocznie 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie naszego liceum, jak co roku, wzięli udział w międzyszkolnym Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wejherowie. Tegoroczny przegląd odbył się nieco wcześniej, bo 25 października pod hasłem „Pomyślmy o HIV”. W turnieju brały udział grupy teatralne z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z Rumi, Redy i Wejherowa, które zaprezentowały dziesięciominutowe scenki związane z profilaktyką uzależnień.  W skład naszego zespołu weszły uczennice klas  II a – Inez Filipczuk, Justyna Figurska, Marta Król, Nikola Bojanowska i Nikola Olczak. W scenariuszu pt. „#HIV” zawarłyśmy  ważne informacje dotyczące poszanowania życia, zdrowia, tolerancji dla ludzi zarażonych wirusem. W skład jury wchodzili przedstawiciele Sanepidu oraz opiekunowie grup. Za prezentację, ogólne wrażenia artystyczne nasza grupa otrzymała dyplomy i nagrody.

 

 

[#1904]  am, 29.10.2018 09:47 
   [SP 9] Koncert patriotyczny

Dnia 29.10.2018r. odbył się w Domu Kultury Janowo koncert patriotyczny „Z biegiem Wisły” z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III. Obowiązywał strój galowy albo regiolny: kaszubski, góralski, krakowski. Koncert prowadził wieloletni muzyk teatru muzycznego w Gdyni pan Leszek, który przybliżył uczniom bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne i piosenki (tradycyjne i współczesne), a także utwory instrumentalne (ludowe i klasyczne) z regionów i krain leżących w dorzeczu Wisły od źródeł po ujście. Na zakończenie koncertu uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Za przygotowanie dekoracji, spraw organizacyjnych koncertu byli odpowiedzialni opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

Przejdź do galerii  koncert patriotyczny

p.G.Theis i p.J.Rafalska

[#1909]  jk, 29.10.2018 09:17 
   [II LO] Znowu ,,wierszem gadamy”!

                                           Znowu ,,wierszem gadamy”!

            Druga edycja konkursu ,,WIERSZOGADANIE” i po raz drugi wygraliśmy!  W ubiegłym roku udział w warsztatach teatralnych wygrała Klaudia Pietrzak – dziś ucz. kl. III a, a w tym roku ponownie uczennice tej klasy - Martyna Kuchnowska i Katarzyna Lawryn. Gratulujemy i śledzimy postępy w nauce aktorstwa. Odbyły się już dwa spotkania, jak twierdzą uczestniczki, w niezwykle miłej i twórczej atmosferze. Czekamy na grande finale, w którym na pewno weźmiemy udział (oczywiście jako widzowie).

 

                                                                                                                                Dorota Dubiel-Stojek

[#1903]  am, 29.10.2018 08:10 
   [SP 9] Kaszubski warzywniak

Na lekcjach języka kaszubskiego poznajemy bogactwo jesieni - uczymy się nazw warzyw i owoców, poznajemy wiersz o zdrowym odżywianiu, śpiewamy piosenkę o owocach, gotujemy jesienną zupkę i robimy warzywno-owocowe kukiełki. Starsze klasy poznają tradycje kaszubskie związane z wykopkami. 

Przejdź do galerii  Kaszubski warzywniak

Edyta Jankowska-Giermek

[#1926]  egi, 26.10.2018 18:36 
   [SP 9] Junuior Media - pierwsza gazeta online klasy 5a

W tym roku szkolnym klasa 5a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Junior Media. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół i uczniów. Dzięki stworzonej platformie internetowej uczniowie mogą tworzyć i publikować zrobione przez siebie gazety. Zapraszam do lektury pierwszego numeru gazety "Rumskie sprawy"
JUNUIR MEDIA  - KLIKNIJ LINK ABY PRZECZYTAĆ GAZETĘ

Beata Rossa-Stopczyńska

 

 

 

[#1898]  bs, 26.10.2018 15:36 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.407.499