Aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Kwesta na rzecz Hospicjum

Czwartego listopada br. uczniowie naszej szkoły przybyli liczną grupą na Cmentarz Komunalny w Rumi, dając wyraz solidarności z dziećmi ciężko doświadczonymi przez chorobę. Dzieci te przebywają w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni pod opieką pracowników i wolontariuszy. Przez kilka godzin uczniowie zachęcali odwiedzających rumską metropolię do przekazywania datków zbieranych do puszek, na potrzeby hospicjum. Uczestniczący w akcji byli zbudowani hojnością darczyńców , gdyż okazało się, że puszki szybko zapełniały się. Nauczycielki (Teresa Brunath i Benigna Matusiak) opiekujące się grupą uczniów dziękują wszystkim za zaangażowanie w akcję niesienia pomoc.

Teresa Brunath i Benigna Matusiak

[#1922]  jk, 13.11.2018 13:44 
   [SP 9] 100 strof na 100-lecie

Jedną z wielu inicjatyw związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbywających się w naszej szkole była akcja literacka "100 strof na 100-lecie". Uczniowie pisali na lekcjach strofy dla Polski i o Polsce. Wszystkie były bardzo interesujące. Najlepsze prace zostały wywieszone na tablicy koło sali nr 4. Zapraszamy do lektury.

Paulina Osak, Aleksander Wandtke, Joanna Zalewska-Harmacińska

[#1921]  jk, 13.11.2018 13:18 
   [SP 9] Quiz w formie Escape Room

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas 7 i 8 rozwiązywali na lekcjach języka niemieckiego quiz w formie Escape Room. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat symboli narodowych: Polskiego Godła, Flagi jak również Hymnu. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i rozwiązania quizu.

Quiz
Przejdź do galerii  quiz w formie Escape Room

nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1920]  jk, 13.11.2018 12:42 
   [SP 9] Koło Miłośników Scrabble

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła Miłośników Scrabble. Nie musisz umieć grać w Scrabble, wszystkiego Cię nauczymy. Spotkania odbywają się w piątki od 12.55 do 13.40 w sali nr 7. Przyjdź z dobrym humorem i baw się dobrze! :)

Paulina Osak

Aleksander Wandtke

[#1919]  jk, 13.11.2018 12:36 
   [SP 9] Apel NIEPODLEGŁA

9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której wzięli udział uczniowie klas I-III. Była to ciekawa lekcja historii dla naszych najmłodszych uczniów, która rozpoczęła się projekcją multimedialną. Uczniowie klasy III a przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.

Następnie uczniowie klasy II d zaprezentowali charakterystykę tańca poloneza. Z inicjatywy p. Anny Rogowskiej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczniowie klas I-III wspólnie zatańczyli poloneza.

Iwona Maćkowiak, Anna Rogowska

[#1918]  im, 11.11.2018 23:05 
   [SP 9] Rekord dla Niepodległej

Przejdź do galerii  100 lecie

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 w ramach upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”. Akcję, w której wzięliśmy udział, przygotowała Minister Edukacji Narodowej. W śpiewie naszego hymnu narodowego wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSO przy wyjątkowym akompaniamencie szkolnej orkiestry, której opiekunem jest p. Jan Skałbania.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na szkolnym dziedzińcu zakopano kapsułę czasu, w której ukryliśmy fotografię szkoły, życzenia dla naszej ojczyzny na następne 100 lat, nazwiska pracowników szkoły. Dyrektor Lucyna Oglęcka zapowiedziała, że uroczyste odkopanie kapsuły nastąpi za sto lat czyli w roku 2118.

Iwona Maćkowiak

[#1917]  im, 11.11.2018 23:01 
   [SP 9] Konkurs plastyczny POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

Z okazji narodowego święta uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie symbole narodowe”. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych. Uczestnikom konkursu zaproponowano wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Prace oddane przez młodych plastyków wykonane były na wysokim poziomie, w atrakcyjny sposób wyrażały ich pomysły i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik.


Wszystkie prace były bardzo interesujące. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Ostatecznie komisja wytypowała 15 laureatów. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przy portierni.

Iwona Maćkowiak, Wioletta Peck-Stypułkowska, Elżbieta Idziak, Gabriela Krawiec, Anna Jurczak

[#1916]  im, 11.11.2018 23:00 
   [SP 9] „Hazard? Nie, dziękuję”

        Dnia 19 października 2018 roku uczniowie dwóch klas siódmych i ósmych wzięli udział w prelekcji poświęconej uzależnieniu behawioralnemu, jakim jest nałogowy hazard. Wykład został przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Hazard? Nie, dziękuję zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący zjawiska hazardu i dedykowany uczniom, studentom, a także ich rodzicom i nauczycielom.
       W trakcie piątkowego wystąpienia dwojga funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego uczniowie mogli poznać definicję hazardu, mechanizmy uzależnienia od gier hazardowych, a także konsekwencje, które dotykają osoby uzależnione od hazardu. W swej wypowiedzi prelegenci położyli szczególny nacisk na zagrożenia płynące z nałogowego uprawiania hazardu, na jego destrukcyjny wpływ na życie, zwłaszcza  młodego  człowieka, a także na  obowiązujące w Polsce regulacje prawne.
       Warty podkreślenia jest również fakt, iż wykładowi towarzyszył dialog z uczniami, dzięki któremu ci ostatni mogli lepiej zrozumieć skalę problemu i z większą świadomością, i wyczuciem, reagować na hazardowe zagrożenie.       

Przejdź do galerii  „Hazard? Nie, dziękuję”

[#1894]  al, 11.11.2018 22:22 
   [II LO] 100 – lecie Niepodległej

 

100 – lecie Niepodległej

 

 

 

Przejdź do galerii  akademia

11 listopada 1918 r. Polska odzyskał NIEPODLEGŁOŚĆ. Dziś o godzinie 11. 11. w całej Polsce, we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. W naszej szkole również wspólnie zaśpiewaliśmy HYMN POLSKI  przy akompaniamencie Szkolnej Orkiestry Dętej pod batutą pana Jana Skałbani. Słowa hymnu – nazwanego pieśnią  Legionów Polskich we Włoszech, którego tekst napisał Józef Wybicki, zabrzmiały w naszej szkole wybitnie. Z tej okazji, w naszej szkole, przepięknie udekorowanej barwami narodowymi, odbyły się liczne spotkania, rozstrzygnięte zostatały konkursy, wręczono nagrody za realizację wielu przedsięwzięć.

Ważnym wydarzeniem było ukrycie KAPSUŁY CZASU. Mamy nadzieję, że za jakiś czas to, co było dla nas ważne, to co kochaliśmy, to co szanowaliśmy, zostanie odnalezione. W kapsule ukryliśmy życzenia dla naszej ojczyzny na następne 100 lat, fotografię szkoły, nazwiska pracowników etc.

 Spotkaliśmy się powtórnie na uroczystej akademii i z ogromnym wzruszeniem wzięliśmy udział w tak ważnej lekcji historii, którą zaprezentowała klasa I a pod opieką pań Marty Bartoszewskiej oraz Marzenny Taube.  Dziękujemy równiż Martynie Stencel z kl. I b za wspaniały wokal, klasie 7 a i pani Dorocie Dubiel - Stojek za muzyczne życzenia. Na koniec utworzyliśmy wspólnie żywą, Biało - Czerowną.

Cała społeczność szkolna składa serdeczne życzenia 200 lat dla NIEPODLEGŁEJ

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Przejdź do galerii  Kapsuła Czasu

 

Przejdź do galerii  dekoracje

Anna Młodzikowska - Zachar

 

  

 

 

[#1915]  am, 10.11.2018 19:06 
   [SP 9] Pełna miska dla schroniska

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” - Ustawa o ochronie zwierząt z dnia 21.09.1997.


W październiku br. w naszej szkole rozpoczęliśmy zbiórkę karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Akcja uczy wielu pozytywnych postaw, a przede wszystkim uwrażliwia naszych uczniów na krzywdę innych. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Alicja Walczuk. Uczniom naszej szkoły nie obcy jest los bezdomnych psów i kotów. Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierzaków. Jak im pomóc? Wolontariusze z klas I-III zachęcają do przynoszenia produktów żywnościowych i akcesoriów dla psów i kotów. Potrzebne dary można przynosić bezpośrednio do szkoły do Wychowawców klas - akcja ma charakter ciągły. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączą się w akcję.

Alicja Walczuk

[#1900]  im, 10.11.2018 11:31 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.173.587