ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Apel NIEPODLEGŁA

9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której wzięli udział uczniowie klas I-III. Była to ciekawa lekcja historii dla naszych najmłodszych uczniów, która rozpoczęła się projekcją multimedialną. Uczniowie klasy III a przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.

Następnie uczniowie klasy II d zaprezentowali charakterystykę tańca poloneza. Z inicjatywy p. Anny Rogowskiej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczniowie klas I-III wspólnie zatańczyli poloneza.

Iwona Maćkowiak, Anna Rogowska

[#1918]  im, 11.11.2018 23:05 
   [SP 9] Rekord dla Niepodległej

Przejdź do galerii  100 lecie

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 w ramach upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”. Akcję, w której wzięliśmy udział, przygotowała Minister Edukacji Narodowej. W śpiewie naszego hymnu narodowego wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSO przy wyjątkowym akompaniamencie szkolnej orkiestry, której opiekunem jest p. Jan Skałbania.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na szkolnym dziedzińcu zakopano kapsułę czasu, w której ukryliśmy fotografię szkoły, życzenia dla naszej ojczyzny na następne 100 lat, nazwiska pracowników szkoły. Dyrektor Lucyna Oglęcka zapowiedziała, że uroczyste odkopanie kapsuły nastąpi za sto lat czyli w roku 2118.

Iwona Maćkowiak

[#1917]  im, 11.11.2018 23:01 
   [SP 9] Konkurs plastyczny POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

Z okazji narodowego święta uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie symbole narodowe”. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych. Uczestnikom konkursu zaproponowano wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Prace oddane przez młodych plastyków wykonane były na wysokim poziomie, w atrakcyjny sposób wyrażały ich pomysły i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik.


Wszystkie prace były bardzo interesujące. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Ostatecznie komisja wytypowała 15 laureatów. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przy portierni.

Iwona Maćkowiak, Wioletta Peck-Stypułkowska, Elżbieta Idziak, Gabriela Krawiec, Anna Jurczak

[#1916]  im, 11.11.2018 23:00 
   [SP 9] „Hazard? Nie, dziękuję”

        Dnia 19 października 2018 roku uczniowie dwóch klas siódmych i ósmych wzięli udział w prelekcji poświęconej uzależnieniu behawioralnemu, jakim jest nałogowy hazard. Wykład został przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Hazard? Nie, dziękuję zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący zjawiska hazardu i dedykowany uczniom, studentom, a także ich rodzicom i nauczycielom.
       W trakcie piątkowego wystąpienia dwojga funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego uczniowie mogli poznać definicję hazardu, mechanizmy uzależnienia od gier hazardowych, a także konsekwencje, które dotykają osoby uzależnione od hazardu. W swej wypowiedzi prelegenci położyli szczególny nacisk na zagrożenia płynące z nałogowego uprawiania hazardu, na jego destrukcyjny wpływ na życie, zwłaszcza  młodego  człowieka, a także na  obowiązujące w Polsce regulacje prawne.
       Warty podkreślenia jest również fakt, iż wykładowi towarzyszył dialog z uczniami, dzięki któremu ci ostatni mogli lepiej zrozumieć skalę problemu i z większą świadomością, i wyczuciem, reagować na hazardowe zagrożenie.       

Przejdź do galerii  „Hazard? Nie, dziękuję”

[#1894]  al, 11.11.2018 22:22 
   [SP 9] Bieg z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości

11.11.2018 reprezentacja uczniów naszej szkoły w sportowym stylu uczciła święto 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie SP9 wystartowali w Grand Prix w biegach ulicznych w Gdyni w dwóch kategoriach wiekowych Starszaka i Młodzika . Każdy ze startujących biegł w wyjątkowej koszulce specjalnie przygotowanej na tę uroczystość, a na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal. Niesamowita atmosfera oraz grupa kibicujących rodziców podczas biegu była wielkim wsparciem dla biegaczy. Wielkie Brawa

Joanna Głąb

[#1940]  jk, 11.11.2018 11:18 
   [II LO] 100 – lecie Niepodległej

 

100 – lecie Niepodległej

 

 

 

Przejdź do galerii  akademia

11 listopada 1918 r. Polska odzyskał NIEPODLEGŁOŚĆ. Dziś o godzinie 11. 11. w całej Polsce, we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. W naszej szkole również wspólnie zaśpiewaliśmy HYMN POLSKI  przy akompaniamencie Szkolnej Orkiestry Dętej pod batutą pana Jana Skałbani. Słowa hymnu – nazwanego pieśnią  Legionów Polskich we Włoszech, którego tekst napisał Józef Wybicki, zabrzmiały w naszej szkole wybitnie. Z tej okazji, w naszej szkole, przepięknie udekorowanej barwami narodowymi, odbyły się liczne spotkania, rozstrzygnięte zostatały konkursy, wręczono nagrody za realizację wielu przedsięwzięć.

Ważnym wydarzeniem było ukrycie KAPSUŁY CZASU. Mamy nadzieję, że za jakiś czas to, co było dla nas ważne, to co kochaliśmy, to co szanowaliśmy, zostanie odnalezione. W kapsule ukryliśmy życzenia dla naszej ojczyzny na następne 100 lat, fotografię szkoły, nazwiska pracowników etc.

 Spotkaliśmy się powtórnie na uroczystej akademii i z ogromnym wzruszeniem wzięliśmy udział w tak ważnej lekcji historii, którą zaprezentowała klasa I a pod opieką pań Marty Bartoszewskiej oraz Marzenny Taube.  Dziękujemy równiż Martynie Stencel z kl. I b za wspaniały wokal, klasie 7 a i pani Dorocie Dubiel - Stojek za muzyczne życzenia. Na koniec utworzyliśmy wspólnie żywą, Biało - Czerowną.

Cała społeczność szkolna składa serdeczne życzenia 200 lat dla NIEPODLEGŁEJ

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Przejdź do galerii  Kapsuła Czasu

 

Przejdź do galerii  dekoracje

Anna Młodzikowska - Zachar

 

  

 

 

[#1915]  am, 10.11.2018 19:06 
   [SP 9] Pełna miska dla schroniska

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” - Ustawa o ochronie zwierząt z dnia 21.09.1997.


W październiku br. w naszej szkole rozpoczęliśmy zbiórkę karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Akcja uczy wielu pozytywnych postaw, a przede wszystkim uwrażliwia naszych uczniów na krzywdę innych. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Alicja Walczuk. Uczniom naszej szkoły nie obcy jest los bezdomnych psów i kotów. Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierzaków. Jak im pomóc? Wolontariusze z klas I-III zachęcają do przynoszenia produktów żywnościowych i akcesoriów dla psów i kotów. Potrzebne dary można przynosić bezpośrednio do szkoły do Wychowawców klas - akcja ma charakter ciągły. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączą się w akcję.

Alicja Walczuk

[#1900]  im, 10.11.2018 11:31 
   [SP 9] 12 listopada dniem wolnym od pracy
W związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
[#1914]  jk, 09.11.2018 21:08 
   [II LO] Życzenia dla Niepodległej

W Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Włodarze Miasta Rumia, Uczniowie i Nauczycie ZSO złożyli życzenia dla Niepodległej.  Film przygotowali uczniowie naszego Liceum - Cezary Maj z klasy 3b i Karolina Bieszk z klasy 1b.  

[Kopiuj link do filmu]

Serdecznie zapraszam do obejrzenia.

Beata Rossa -Stopczyńska

[#1912]  bs, 09.11.2018 14:49 
   [SP 9] Znamy już wyniki Maksa Matematycznego!!!

18 października 2018 odbył się ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny. Zadaniem uczniów było wykonanie dwóch zadań w formie internetowych gier matematycznych na komputerach. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Pierwsze miejsce w kraju zajął Szymon Retur z klasy 6A, piąte miejsce w kraju i drugie w województwie zajął Paweł Wyzina z klasy 6 A, wyniki bardzo dobre osiągnęli: Szymon Steciński z 6 A, Cyprian Grabowski, Nikola Trawińska i Bruno Kunikowski z klasy 5A oraz Miłomir Farion z klasy 4 A. Serdeczne gratulujemy sukcesu!!! Nauczyciele matematyki

Małgorzata Gudalewska

[#1911]  jk, 09.11.2018 13:17 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.407.487