ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy, który obchodziliśmy 15 czerwca, mógł mieć różne nazwy. Uczniowie klasy II a nazwali ten dzień Dniem Odpoczynku na Łące. To międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu, do którego dołączyło się wiele klas z naszej szkoły. Nazwę święta, zainaugurowano w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli i miało na celu sprawić, aby klasy były puste. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania barier. Razem z naszymi rodzicami, których zaprosiliśmy na wspólny piknik, spędziliśmy w miłej atmosferze czas na łące. Kosze piknikowe pełne zdrowej żywności, obserwacja w naturalnych warunkach życia żywych organizmów, realizacja zaplanowanych celów oraz wykonanie rysunków elementów przyrody były dla nas prostym pomysłem na świętowanie Dnia Pustej Klasy. Zapamiętamy na pewno wspólny mecz z naszymi wysportowanymi mamami, które na łące zagrały z nami w „Dwa ognie”. Wiemy już, że natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Las, łąka to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Dziękujemy naszym Mamom za przygotowanie koszy piknikowych i wspólnie spędzony czas.

Przejdź do galerii  Pusta klasa

Iwona Maćkowiak

[#1864]  im, 15.06.2018 14:33 
   [SP 9] Dzień truskawki

Początek lata oznacza sezon na... truskawki. 14 czerwca obchodziliśmy w klasie II a Dzień Truskawki czyli Dzień Zdrowej Żywności. Celem akcji było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu i zachęcanie uczniów do zdrowego stylu życia. Na początku dokładnie przyjrzeliśmy się naszej bohaterce - odbyła się pogadanka na temat właściwości zdrowotnych i omówiliśmy poszczególne części, kolor, kształt, smak i zapach owocu, aby następnie wykonać opis truskawki. Oprócz degustacji, uczniowie mogli zdobyć wiedzę na temat roli owoców w codziennej diecie. Ciekawym akcentem było wykonanie pracy plastycznej truskawki z papieru metodą origami. Te małe owoce posiadają dużo witamin i można je spożywać na wiele różnych sposobów. Życzymy smacznego.

Iwona Maćkowiak

[#1865]  im, 14.06.2018 14:40 
   [II LO] Dobry start - inwestycja w edukację!

Szanowni Państwo,
1 czerwca wszedł w życie Program rządowy "Dobry Start", dzięki któremu rodzice otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych.  Zapraszamy do zapoznania się z programem. 
Zapraszamy do zapoznania się z programem. Informacje w poniższych linkach:


kliknij tutaj - plakat

kliknij tutaj - ulotka

[#1853]  bs, 12.06.2018 16:05 
   [SP 9] Festiwal Nauki

W tygodniu poprzedzającym wakacje uczniowie klasy II a zorganizowali festiwal nauki przeprowadzając fascynujące doświadczenia. Pod czujnym okiem nauczyciela zgłębiali tajniki wiedzy, wykonując doświadczenia fizyczno-chemiczne. Podczas zajęć warsztatowych uczniowie wykonali szereg eksperymentów dzieląc się obserwacjami i wnioskami ze swoimi koleżankami i kolegami. Zaobserwowane podczas doświadczeń zmiany rozbudzają zainteresowania i potrzeby bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Iwona Maćkowiak

[#1866]  im, 10.06.2018 14:44 
   [SP 9] Wycieczka do Krokowej, Żarnowca i Gniewina

W sobotę, 9 czerwca, uczestniczyliśmy w ostatniej już w tym roku wycieczce zorganizowanej w ramach zajęć języka kaszubskiego. Pierwszym punktem naszej wyprawy był zamek w Krokowej. Mieliśmy okazję zwiedzić jego piękne wnętrza i obejrzeć zgromadzone tam eksponaty. Poznaliśmy też historię rodu pomorskiego von Krokow, który dawniej zamieszkiwał zamek, oraz legendy związane z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do klasztoru sióstr Benedyktynek w Żarnowcu. Poznaliśmy tam historię powstania haftu kaszubskiego oraz odwiedziliśmy skarbiec klasztorny, w którym znajdują się zabytkowe księgi i piękne ornaty, haftowane przez siostry cysterki. Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do Gniewina. Tam oglądaliśmy wystawę prac pomorskich artystów i wdrapaliśmy się na wieżę widokową "Kaszubskie Oko", z której podziwialiśmy piękno naszego regionu. Na zakończenie czekało na nas jeszcze wiele atrakcji - olbrzymie figury Stolemów, czyli postaci z legend kaszubskich, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz rozgrywki w mini golfa. Wycieczka była bardzo udana, wiele się nauczyliśmy i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.

Przejdź do galerii  Krokowa-Żarnowiec-Gniewino
[#1852]  egi, 09.06.2018 15:36 
   [II LO] WYCIECZKA DO BERLINA

WYCIECZKA DO BERLINA

Przejdź do galerii  Berlin

 

W dniu 9 maja 6 osób z naszego liceum z klas 1a i 1b wybrało się na wycieczkę szkolną do Berlina. Praktycznie cały pierwszy dzień spędziliśmy w Berlinie gdzie przy świetnej pogodzie zwiedzaliśmy to piękne miasto. Podczas całej wycieczki mogliśmy się zintegrować z uczniami szkoły podstawowej którym nie brakowało śmiechu i radości z wycieczki. Podczas wyjazdu nie brakowało również śpiewu i tańców w autokarze jak i na promie, gdzie nauczycielki również pokazały co potrafią. :)  

Natalia Drusewicz 1 a​

 

[#1848]  am, 07.06.2018 11:09 
   [SP 9] Turniej Przyjaciół Przyrody

Jednym z ważnych zadań współczesnej szkoły jest wykształcenie u uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody. Jeśli nauczymy dzieci szacunku i miłości do wszystkiego, co żyje – może w przyszłości znikną problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.  30 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej Przyjaciół Przyrody”  dla klas trzecich, którego celem było: kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody, wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę, uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska.

Alicja Walczuk

Joanna Cholawo

Joanna Próchniak

[#1856]  jp, 30.05.2018 23:07 
   [SP 9] Flagi Krajów Anglojęzycznych

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi minął termin szkolnego konkursu plastycznego z języka angielskiego "Flagi Krajów Anglojęzycznych" dla klas 1-3. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów oraz rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów. Organizatorami konkursu były p. Grażyna Kossakowska i p. Joanna Fonfara-Gręziak. Uczniowie przygotowali flagę jednego z wybranych krajów anglojęzycznych, min. Wielka Brytania (w tym Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna), Irlandia, USA, Indie, RPA, Jamajka, Kanada, Australia i Nowa Zelandia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykonali przepiękne prace.


Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach klas I, II i III. Nagrody i dyplomy będą wręczane na najbliższym apelu 19 czerwca. Prace uczniów można zobaczyć na wystawie w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy małym artystom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy - nauczyciele j. angielskiego klas I - III

[#1843]  im, 26.05.2018 16:16 
   [SP 9] IV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

W dniu 23 maja br. odbył się IV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wejherowie. W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające na kółko teatralno-filmowe z klas IIIg i IIIj. Przedstawiły inscenizację zatytułowaną „Zielony Fit Kapturek”, która fabułą nawiązywała do słynnej baśni braci Grimm.  W przedstawieniu pojawiły się: postać wilka (przebiegły zwierz śmiecący w lesie, lubujący się w niezdrowej diecie i próbujący zwieść babcię), postacie Jagódki i Groszka (dzieci pamiętające o zasadach zdrowego  odżywiania), mama, babcia, leśniczy, a także narrator. Jury ujęła gra aktorska naszych młodych artystów i w rezultacie przyznano im I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Izabela Dopka

Karolina Bąkowska

Joanna Próchniak

[#1855]  jp, 23.05.2018 22:38 
   [SP 9] POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

22 maja jest to Światowy Dzień Praw Zwierząt. Tego dnia klasa III C oraz III G przygotowały apel pt.: "Pomagamy zwierzętom ze schroniska", na który została zaproszona Pani Inspektor ze Schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa wraz z psem Maksem. Celem apelu było uświadomienie dzieciom potrzeby ochrony życia, gdyż zwierzęta to myślące, czujące istoty. Kształcenie rozumienia zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt. Wyrabianie postawy odpowiedzialności za posiadane zwierzęta oraz kształtowanie gotowości do działania na rzecz porzuconych zwierzaków. Poprzez uchwalenie ustawy o ochrone zwierząt zmieniło się prawo, ale nie stosunek ludzi do zwierząt. Dlatego też tym apelem chcieliśmy przemówić do sumienia młodego pokolenia, poruszyć je, wzbudzić litość i uczucia do czworonożnych istot, które potrafią dać nam swoje przywiązanie i miłość.

Alicja Walczuk

Joanna Próchniak

[#1838]  jp, 22.05.2018 20:16 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.454.053