ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [II LO] Warsztaty z doradcą zawodowym

Warsztaty z doradcą zawodowym

Przejdź do galerii  doradca zawodowy 2

 

 

W poniedziałek 09.04.2018 r. uczniowie klasy I b LO wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła trenerka doradztwa zawodowego pani Urszula Sierżant.

Licealiści uczyli się podejmowania decyzji w grupie, opracowywania strategii działania. W dalszej części zajęć zastanawiali się jakie czynniki wpływają planowanie ścieżki kariery zawodowej.

 

Dorota Kuchta

[#1781]  am, 12.04.2018 13:00 
   [II LO] Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Przejdź do galerii  o regionie

 

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni rozegrano finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentowała uczennica klasy II b  Natalia Skrzypek , która wykazała się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu, jakim jest stawek w gdyńskiej dzielnicy Obłuże.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

Halina Klajnszmit

[#1780]  am, 12.04.2018 12:53 
   [II LO] APEL PORZĄDKOWY

APEL  PORZĄDKOWY

Przejdź do galerii  apel2

 

 4 kwietnia, dyrekcja, grono nauczycieli oraz wszyscy uczniowie naszego liceum, spotkaliśmy się na apelu porządkowym, podczas którego nastąpiła wymiana różnych informacji. Na spotkaniu  panie dyrektor Lucyna Oglęcka i wicedyrektor Aleksandra Zarzycka poruszyły kwestię zajęć akademickich, zbliżającego się egzaminu maturalnego, frekwencji na lekcjach i bezpieczeństwa. Słowa podziękowań skierowała pani wicedyrektor w stronę WOLONTARIUSZY naszego liceum, którzy w Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrali ponad 800 kg produktów. W związku z wyborami nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, pani Aleksandra Andrachiewicz ogłosiła wyniki wyborów. Nowym przewodniczącym został Bartosz Hundrieser z klasy II b. Odchodzącym, Natalii Szymańskiej i Annie Gwieździe z klasy III a  złożono serdeczne podziękowania.

[#1779]  am, 12.04.2018 12:46 
   [SP 9] Godziny zebrań w klasach I - III w dniu 12 kwietnia 2018
[#1778]  jk, 10.04.2018 11:01 
   [SP 9] Zymk!

Przyszła wiosna,czyli zymk. Na lekcjach j.kaszubskiego uczymy się nazywać zwiastuny wiosny, opisujemy wiosenną pogodę i tworzymy piękne prace plastyczne. Oto nasz bocian - bòcón, motylek - mòtilk, ptaszek - ptôszk, kwiatek - kwiôtuszk, jaskółka - jaskùleczka, biedronka - lëtewka, żaba, pszczoła

 

Przejdź do galerii  Zymk!

Edyta Jankowska-Giermek

[#1823]  egi, 06.04.2018 14:38 
   [SP 9] Powitanie wiosny - turniej sportowy dla klas I-III „Bociany kontra Żaby"

Dnia 28 marca 2018 r. klasy młodsze na sportowo powitały nadejście wiosny. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – „żaby i bociany”. Pod okiem nauczycieli, a także rodziców przygotowali wcześniej stroje, rekwizyty, które miały odróżniać obie drużyny. W wyznaczonym dniu „zwierzątka” spotkały się na dużej sali gimnastycznej, aby w zdrowej rywalizacji wygrać przewodnictwo na wiosennej łące w roku 2018. Nad „bocianami i żabami” czuwały „Wiosenki” oraz nauczyciele. Dzieci rozpoczęły zabawę wspólnym śpiewem i powitaniem wiosny. Następnie rozpoczął się prawdziwy turniej „Żaby kontra Bociany”. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w następujących konkurencjach: „kreci tunel”, „żabie skoki”, „bieg w kaloszach ”, „jazda na hulajnodze”, „bieg z jajkiem”, „szukanie oznak wiosny” i w wielu innych dyscyplinach. Doping swoich drużyn był tak ogromny, że oba zespołu do samego końca walczyły o zwycięstwo. Po podliczeniu punktów okazało się, że był remis, co oznacza, że „ Bociany i żaby” zgodnie i wspólnie będą panować wiosną na łące. Na zakończenie rywalizacji Wiosenki- z grupy bocianów i Wiosenki- z grupy żab, pogratulowały sobie zgodnego współzawodnictwa i wymieniły się słodkimi niespodziankami, a „zwierzątka” zatańczyły wspólny taniec. Turniej przebiegał w bardzo życzliwej i i milej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ każdy brał udział w zabawie. Dziękujemy Julii, Natalii -uczennicom z klasy VII oraz nauczycielom za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas zabawy.

Przejdź do galerii  Turniej sportowy

Romualda Cieślińska, Sabina Joryn, Gabriela Theis, Alicja Walczuk, Jolanta Rafalska

[#1795]  im, 28.03.2018 18:48 
   [II LO] Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego

 

 

 

[#1470]  am, 28.03.2018 08:24 
   [II LO] WOLONTARIUSZE DOCENIENI

WOLONTARIUSZE DOCENIENI

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny i Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz Szefowa Sztabu WOŚP Jolanta Król złożyli wszystkim wolontariuszom WOŚP serdeczne podziękowania oraz wręczyli im dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Alicka, Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek, Paulina Drzeżdzon, Paulina Popko, Klaudia Kujawska, Katarzyna Lawryn, Natalia Drusewicz, Wiktoria Trella. Najwiekszą kwotę udało się zebrać Kindze Alickiej. Gratulujemy i dziękujemy.

[#1777]  am, 27.03.2018 10:27 
   [SP 9] Konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Nie tylko w domach przygotowywaliśmy się do Wielkanocy, ale w również w szkole. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są radosne. 26 kwietnia 2018 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”. Organizatorami konkursu były p. Iwona Maćkowiak i p. Gabriela Theis. Na konkurs wpłynęły 84 prace plastyczne wykonane dowolną techniką. Liczyła się pomysłowość, estetyka i bogactwo użytych materiałów. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, zaszczepienie szacunku dla dawnych tradycji i obyczajów związanych z obchodami tych świąt oraz pobudzenie inwencji twórczej i uzdolnień plastycznych. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa. Komisja wyróżniła 23 prace plastyczne w 4 kategoriach wiekowych. Małym artystom gratulujemy i dziękujemy za udział. Po uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych w dniu 27 marca zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Przejdź do galerii  Konkurs-pisanki

Iwona Maćkowiak, Gabriela Theis

[#1796]  im, 26.03.2018 18:51 
   [II LO] Warsztaty z doradztwa zawodowego

Warsztaty z doradztwa zawodowego

]
Przejdź do galerii  doradztwo

 

W poniedziałek 19.03.2018 r. gościem klasy III ALO była pani Małgorzata Reszke – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Młodzież otrzymała informacje na temat wsparcia i możliwości, jakie urząd proponuje młodym ludziom na początku ich kariery zawodowej. Gdyby jednak mieli trudności z podjęciem pracy zawsze mogą zarejestrować się  w PUP. Pani Reszke dokładnie omówiła sposób wypełniania stosownych dokumentów.

 

Dorota Kuchta

[#1775]  am, 26.03.2018 08:08 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.406.986