[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [II LO] WOLONTARIUSZE DOCENIENI

WOLONTARIUSZE DOCENIENI

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny i Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz Szefowa Sztabu WOŚP Jolanta Król złożyli wszystkim wolontariuszom WOŚP serdeczne podziękowania oraz wręczyli im dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Alicka, Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek, Paulina Drzeżdzon, Paulina Popko, Klaudia Kujawska, Katarzyna Lawryn, Natalia Drusewicz, Wiktoria Trella. Najwiekszą kwotę udało się zebrać Kindze Alickiej. Gratulujemy i dziękujemy.

[#1777]  am, 27.03.2018 10:27 
   [II LO] Warsztaty z doradztwa zawodowego

Warsztaty z doradztwa zawodowego

]
Przejdź do galerii  doradztwo

 

W poniedziałek 19.03.2018 r. gościem klasy III ALO była pani Małgorzata Reszke – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Młodzież otrzymała informacje na temat wsparcia i możliwości, jakie urząd proponuje młodym ludziom na początku ich kariery zawodowej. Gdyby jednak mieli trudności z podjęciem pracy zawsze mogą zarejestrować się  w PUP. Pani Reszke dokładnie omówiła sposób wypełniania stosownych dokumentów.

 

Dorota Kuchta

[#1775]  am, 26.03.2018 08:08 
   [SP 9] Podziękowanie dla świetlicy
[#1774]  jk, 21.03.2018 11:15 
   [SP 9] Dzieje Ziemi

Przez cały tydzień dzieci z OB odbyły podróż w zamierzchłe dzieje Ziemi, Poznały gady ją zamieszkujące, teorie ich wyginięcia, oglądały filmy animowane i dokumentalne. Zapoznały się z bogactwami geologicznymi wytworzonymi w poszczególnych okresach dziejów Ziemi. Pani Mariola Hayden pokazała dzieciom różnorodne okazy bursztynu. Rozmawiając o węglu brunatnym, kamiennym i soli kamiennej uczniowie mogli dotknąć, powąchać te bogactwa Ziemi. Zwieńczeniem każdych działań poznawczych są oczywiście prace plastyczne. Dzieci wcieliły się w role paleontologów i w masie z plasteliny „odkopywały” szkielety dinozaurów. Z małych uczniowskich rączek powstały piękne pastelowe dinozaury. Praca węglem dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, umorusane wyglądały jakby rzeczywiście wróciły z „szychty”.

Przejdź do galerii  Dzieje Ziemi

Mariola Hayden

[#1773]  jk, 21.03.2018 11:09 
   [SP 9] Projekt logopedyczny „Super przedszkolaki w Rumi – podniesienie jakości edukacji przedsz

W terapii i profilaktyce logopedycznej wykorzystuje się elementy różnorodnych rodzajów zabaw. Zabawy mogą być realizowane w formie indywidualnej i grupowej. Właściwie zorganizowana podczas terapii zabawa stwarza okazję do przyswojenia nowych słów, określeń, pojęć, doskonali mowę, zmuszając do porozumiewania się z terapeutą oraz otoczeniem (rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami). Prowadzona w ten sposób terapia jest również łatwiejsza dla współpracujących z logopedą rodziców. Mogą oni realizować wszelkie zalecenia terapeutyczne przy okazji normalnych czynności życia codziennego, wykorzystując każdą sytuację jako okazję do zdobycia przez dziecko nowych doświadczeń.

Mariola Hayden

[#1772]  jk, 21.03.2018 11:04 
   [SP 9] Uczymy się bawiąc
Przejdź do galerii  Uczymy się bawiąc

Mariola Hayden

[#1771]  jk, 21.03.2018 10:30 
   [SP 9] PODZIĘKOWANIA ZA AKCJĘ „PĄCZEK DLA AFRYKI”

Za udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki” otrzymaliśmy podziękowanie, wystarczy spojrzeć na twarze dzieci, żeby potwierdzić sens naszego zaangażowania w to piękne dzieło. Udało nam się również pomóc podopiecznemu ojca Adama. Ojciec misjonarz Adam Brodzik Svd jest obecnie na parafii w Vohilava, gdzie pracuje jako wikary. Poza pracą duszpasterską sprawuje pieczę nad bursą dla biedniejszych dzieci (jest ich prawie 80) i szkołą misyjną (ponad 500 uczniów). Pod patronatem naszej szkoły jest 5 letni Benjamin, który rozpoczyna swą przygodę ze szkołą od klas przygotowawczych - są odpowiednikiem naszej zerówki. Chłopiec ma opłacona naukę przez rok, dzięki naszemu wsparciu. My również jeszcze raz dołączamy do podziękowań!

Opiekunowie MSU i wolontariatu

G.Theis, P.Graś, J. Rafalska

[#1768]  jk, 21.03.2018 10:05 
   [II LO] Warsztaty w Pomorskim Miasteczku Zawodów

Warsztaty w Pomorskim Miasteczku Zawodów

Przejdź do galerii  doradztwo zawodowe 2

 

Uczniowie klas drugich naszego liceum wzięli udział w dniach 06.03 i 13.03.2018 r. w warsztatach z doradztwa zawodowego w Pomorskim Miasteczku Zawodów w Gdyni. Licealiści rozwiązywali testy zainteresowań, poznali kryteria, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji dotyczących kierunku studiów. Poznali także typy temperamentów oraz rozwiązywali zadania logiczne.

Mam nadzieję, że czas spędzony w Gdyni upłynął im pożytecznie i przyjemnie.

 

Dorota Kuchta

[#1766]  am, 19.03.2018 11:07 
   [SP 9] [II LO] Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego

W dniach 19, 20 i 21 marca 2018 r. w parafii pw. Św. Jana z Kęt odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Uczniowie uczęszczający na lekcje religii wychodzą w wyznaczonych godzinach z nauczycielem do kościoła, po spotkaniu rekolekcyjnym wracają do szkoły na zajęcia. Uczniowie klas I – III, którzy nie uczestniczą w zajęciach religii, podczas rekolekcji przebywają w świetlicy.

Uczniowie klas IV – VII oraz liceum przebywają w tym czasie w czytelni szkolnej.

Rekolekcje odbywają się wg grafiku:

Klasy I – III godz. 9:50

Klasy IV – VI godz. 10:45

Klasy VII – liceum godz. 11:50

[#1764]  jk, 15.03.2018 09:28 
   [SP 9] VI Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 14 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole VI Dzień Integracji z Przedszkolakami. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci mających rozpocząć we wrześniu naukę w klasach pierwszych. Uczestnikami spotkania było 122 przedszkolaków z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka oraz Pod Topolą. W spotkaniu udział brali także uczniowie z klas 1a, 1d, 2a, 3b, 3d, 3e, 4c i uczennice liceum. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli. Na gości czekało wiele atrakcji: dzieci zwiedziły naszą szkołę, z zaciekawieniem obejrzały występy uczniów z dziewiątki. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły do skocznej muzyki. Na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Alicja Bajurska, Gabriela Krawiec, Anna Rogowska, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Grażyna Kossakowska, Joanna Fonfara-Gręziak.

Przejdź do galerii  Integracja

Spotkanie koordynowały Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

[#1765]  im, 14.03.2018 20:32 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 909.619