[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Przygody hobbita Bilba Bagginsa dotarła również do Stacji Kultura – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Dnia 7 marca uczniowie klasy IIa i IIb obejrzeli spektakl „Hobbit, czyli tam i z powrotem” przygotowany przez uczniów Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społeczne, Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi (oddział przy ul. Świętojańskiej 11) oraz Drużyny Grodu Dębogórze. Młodzi aktorzy zaprezentowali wyprawę Bilba Bagginsa wraz z Krasnoludami oraz z czarodziejem Gandalfem do siedziby smoka Smauga po ukradziony przez niego skarb. Spektakl z zastosowaniem projekcji multimedialnych bardzo się wszystkim podobał, a uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

Przejdź do galerii  Hobbit

Iwona Maćkowiak, Elżbieta Idziak

[#1759]  im, 11.03.2018 19:41 
   [SP 9] „Ach, ta Pippi”

06 marca 2018 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu teatralnym „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania sztuką teatralną. Aktorzy zaprezentowali zabawne przygody sympatycznej Pippi oraz jej przyjaciół. Bohaterka, dzięki swojej niezwykłej osobowości i umiejętności wymyślania niesamowitych zabaw, zyskała wielu przyjaciół. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne perypetie dziewczynki i przekonali się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja i przyjaźń.

Przejdź do galerii  Pippi

Iwona Maćkowiak

[#1758]  im, 11.03.2018 19:39 
   [SP 9] Domki z kart

Każdy kiedyś bawił się w układanie domków z kart. Jest to najlepszy pomysł na zabawę dla dzieci oraz ćwiczenie śródlekcyjne. Każde dziecko w wieku szkolnym ma naturalną potrzebę ruchu. Aby zapobiegać zmęczeniu psychofizycznemu należy wprowadzać na lekcjach ćwiczenia śródlekcyjne. Takim ćwiczeniem w naszej klasie było budowanie domków z kart. Konstrukcje z kart rosły szybko, wystarczyło mieć talię kart i ostrożnie je dokładać. Nie wolno używać żadnego kleju. To świetna zabawa, ale dość trudne zadanie, o czym przekonali się uczniowie klasy II a gdy całe konstrukcje padały z łoskotem.

Przejdź do galerii  Domek z kart

Iwona Maćkowiak

[#1757]  im, 11.03.2018 19:35 
   [SP 9] Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

05 marca 2018 r. odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej, etap szkolny.
Paweł z Ic i Tymoteusz z IIIc

będą reprezentować szkołę w eliminacjach miejskich 19 marca.

Alicja Bajurska, Gabriela Krawiec

[#1756]  im, 11.03.2018 19:24 
   [SP 9] Historia i kultura Kaszubów w muzeum

Nauka języka kaszubskiego to również poznawanie kultury i historii naszego regionu. W ramach zajęć trzy uczennice z klasy VI realizują w tym roku przedmiot dodatkowy o nazwie "Historia i kultura Kaszubów". Oprócz zajęć w szkole mają możliwość wyjazdu do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, gdzie uczestniczą w ciekawych wykładach i warsztatach historyczno-kulturalnych. Tematem przewodnim naszego pierwszego wyjazdu do muzeum były dzieje Kaszubów od średniowiecza po czasy współczesne, sylwetki wybitnych działaczy kaszubskich oraz książąt kaszubsko-pomorskich. Poznaliśmy również symbole Kaszub oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat folkloru regionu. Mieliśmy też okazję zagrać na prawdziwych instrumentach ludowych.

 

Przejdź do galerii  Historia Kaszub w muzeum

Edyta Jankowska-Giermek

[#1816]  egi, 10.03.2018 23:31 
   [SP 9] Uwaga zmiana terminu zebrania z rodzicami

W związku z organizacja pracy szkoły zebranie z rodzicami w dniu 15 marca 2018 zostaje przeniosione na 12 kwietnia 2018.

[#1755]  jk, 08.03.2018 11:57 
   [SP 9] Dzień kobiet w OB

Chłopcy podarowali dziewczynkom czasopismo a one odwzajemniły się słodkim lizakiem.

Przejdź do galerii  Dzień kobiet w OB

Mariola Hayden

[#1770]  jk, 08.03.2018 10:26 
   [SP 9] Zebrania z rodzicami - klasy I - III
[#1754]  jk, 05.03.2018 11:24 
   [SP 9] Numer alarmowy 112

Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, grupa 0c przypomniała kolegom i koleżankom z oddziałów wychowania przedszkolnego i klas I-III, o tym na jakie numery należy zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Telefon pod odpowiedni numer alarmowy może uratować życie. Zapamiętajcie: 997 policja, 998 straż pożarna, 999 pogotowie ratunkowe. Z telefonu komórkowego należy zadzwonić na numer 112. Wówczas Centrum Powiadamiania Ratunkowego skieruje odpowiednią pomoc. Na te numery można dzwonić tylko gdy dzieje się coś złego i naprawdę potrzebna jest pomoc!

Przejdź do galerii  112

Izabela Dopka i Karolina Lademann

[#1751]  im, 04.03.2018 16:50 
   [SP 9] Ferie na wesoło z logopedią, plastyką, saneczkami, tkaniem i wieloma innymi atrakcjami.

Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do oddziałów przedszkolnych uczęszcza mniejsza grupa podopiecznych, biorących udział w wielu ciekawych zabawach i niecodziennych zajęciach. Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych korzystając z zimowej aury miały możliwość uczestniczenia w wesołych zabawach na śniegu. Biały puch przyczynił się do rozwijania umiejętności rzucania śnieżkami oraz współpracy w grupie rówieśniczej, czego efektem były śniegowe bałwany i inne wytwory ze śniegu. Nie zabrakło również zawodów saneczkarskich. Mroźne powietrze sprzyjało budowaniu i hartowaniu zdrowia. Przedszkolaki uczestniczyły także w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, zabawach i grach ruchowych oraz słuchały czytanych bajek, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji. Miały możliwość nauki tkania, motywem - czerwone serce. Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym oraz rozwijającym komunikację w grupie i pozytywną samoocenę. Dużo radości i pozytywnych doznań dostarczyły dzieciom gry i zabawy logopedyczne. W terapii i profilaktyce logopedycznej wykorzystuje się elementy różnorodnych rodzajów zabaw. Zabawy mogą być realizowane w formie indywidualnej i grupowej. Właściwie zorganizowana podczas terapii zabawa stwarza okazję do przyswojenia nowych słów, określeń, pojęć, doskonali mowę, zmuszając do porozumiewania się z terapeutą oraz otoczeniem (rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami). Prowadzona w ten sposób terapia jest również łatwiejsza dla współpracujących z logopedą rodziców. Mogą oni realizować wszelkie zalecenia terapeutyczne przy okazji normalnych czynności życia codziennego, wykorzystując każdą sytuację jako okazję do zdobycia przez dziecko nowych doświadczeń. Jak widać przedszkolaki czas zimowych „wakacji” spędziły bardzo aktywnie i z pewnością nie miały czasu na nudę.

Mariola Hayden

[#1750]  jk, 02.03.2018 15:55 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 977.064