ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] VI Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 14 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole VI Dzień Integracji z Przedszkolakami. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci mających rozpocząć we wrześniu naukę w klasach pierwszych. Uczestnikami spotkania było 122 przedszkolaków z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka oraz Pod Topolą. W spotkaniu udział brali także uczniowie z klas 1a, 1d, 2a, 3b, 3d, 3e, 4c i uczennice liceum. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli. Na gości czekało wiele atrakcji: dzieci zwiedziły naszą szkołę, z zaciekawieniem obejrzały występy uczniów z dziewiątki. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły do skocznej muzyki. Na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Alicja Bajurska, Gabriela Krawiec, Anna Rogowska, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Grażyna Kossakowska, Joanna Fonfara-Gręziak.

Przejdź do galerii  Integracja

Spotkanie koordynowały Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

[#1765]  im, 14.03.2018 20:32 
   [SP 9] Dzień otwarty - pierwszaki
 • Zapraszamy na dzień otwarty
 • [#1741]  jk, 14.03.2018 12:10 
     [SP 9] Spotkanie integracyjne przedszkolaków z uczniami klas I - III
  [#1740]  jk, 14.03.2018 12:03 
     [SP 9] XVI Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

  W dniu 13 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się finał XVI Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego dla uczniów klas II i III. W ostatnim etapie konkursu wzięło udział 18 uczniów klas drugich i 17 uczniów klas trzecich – reprezentanci wszystkich szkół podstawowych w Rumi. W roku szkolnym 2017/2018 Mistrzem Kaligrafii w śród uczniów klas II został Filip Wojnar z PESS, natomiast wśród uczniów klas III Paulina Tyszkowska z SP 9. Na poziomie klas drugich II miejsce zajęła Malena Litwin z PESS, III miejsce Błażej Manista z SP 6.Na poziomie klas trzecich II miejsce zajęła Weronika Kwolek z SP 9, III miejsce zajęła Dominika Pioch z SP 6.

  Przejdź do galerii  Kaligraf

  Gratulujemy !!!

  Organizatorzy konkursu

  [#1763]  im, 13.03.2018 20:44 
     [SP 9] [II LO] Piękne i inspirujące cuda natury

  „Cuda natury” to film, który stał się inspiracją do powstania ciekawych prac zdobiących szkolne korytarze. Wszystko to odbyło się „za sprawą” Davida Attenborough, który zabrał członków Globalnego Klubu Przyrodniczego w niezwykłą podróż po naszej planecie. Uczniowie obejrzeli wyjątkowe i przepiękne obiekty przyrodnicze uznawane powszechnie za cuda natury. Podziwiali wspaniałe jaskinie, majestatyczne wodospady, wyniosłe łańcuchy górskie oraz pojedyncze stożki wulkaniczne. Komentarze słynnego brytyjskiego przyrodnika, dopełnione fantastycznymi zdjęciami, umożliwiły uczniom rozpoznawanie procesów rzeźbotwórczych prowadzących do powstania tych przedziwnych form terenu - pięknych i inspirujących cudów natury naszej planety.

  Przejdź do galerii  Piękne i inspirujące cuda natury

  Halina Klajnszmit

  [#1762]  jk, 12.03.2018 13:22 
     [SP 9] Dzień Matematyki 2018r

  W dniu 12.03.2018 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 9 „ Ogólnopolski dzień matematyki”. W trakcie tej uroczystości uczniowie mogli uczestniczyć w paru zabawach matematycznych i przekonać się, że matematyka to nie tylko żmudne obliczenia ale i świetny sposób na zabawę. Podczas tego dnia reprezentanci (3 osobowe drużyny) z klas 6, podczas drugiej godziny lekcyjnej, uczestniczyli w drużynowym teleturnieju pod tytułem „Matematyka od kuchni” na którym odpowiadali na pytania matematyczne związane z kuchnią i zdobywali punkty. Zwyciężyły dwie klasy 6 E i 6 F otrzymując maksymalną ilość punktów, na drugim miejscu była klasa 6 B a na trzecim 6A. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje, pytania nie raz okazały się podchwytliwe i wymagały oprócz umiejętności rachunkowych także i sprytu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczniowie z wszystkich klas mogli uczestniczyć podczas długich przerw w różnych rozrywkach matematycznych takich jak : układanie tangramu, origami i rozwiązywanie licznych zagadek i sudoku. Na końcu holu przy sklepiku były umieszczone plakaty opisujące podstawowe zasady tangramów, sudoku, origami. Natomiast podczas długich przerw były umieszczone stoiska na których uczniowie mogli: złożyć z origami (azjatycka sztuka składania papieru) np. królika, słonia, pudełko, pingwina oraz pieska. Ułożyć z klasycznych tangramowych puzzli ( klocki wywodzące się z starożytnych Chin) wybrane wzory: kruka, ludzika, kota itp Podczas długich przerw uczniowie z klasy VF rozdawali sudoku i przeróżne zagadki logiczne , którymi można było się poczęstować i spróbować rozwiązać. Dziękujemy za wspólną zabawę i pełne zaangażowanie uczestników.

  Przejdź do galerii  Dzień Matematyki 2018r

  Koordynatorzy imprezy Beata Jażdżewska i Agnieszka Kwolek.

  [#1767]  jk, 12.03.2018 10:01 
     [SP 9] Pierwsza pomoc-opatrywanie ran

  Opatrywanie i odkażanie ran to umiejętności, które powinien posiadać każdy uczeń. W czasie lekcji uczniowie klasy II a zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przeszli praktyczne ćwiczenia z jej udzielania. Wiemy, że wszystkie, również te małe skaleczenia powinny być zdezynfekowane i opatrzone, aby nie wdało się zakażenie. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności wokół zranionej skóry dokładnie myjemy dłonie, dodatkowo zakładamy rękawiczki ochronne! Zranione miejsca myjemy wodą z mydłem lub po prostu pod bieżącą wodą. Oczyszczoną ranę możemy zdezynfekować, a następnie nałożyć jałowy opatrunek i zabandażować.

  Przejdź do galerii  Pierwsza pomoc

  Iwona Maćkowiak

  [#1761]  im, 11.03.2018 20:00 
     [SP 9] Dzień Kobiet w naszej klasie

  Miłym wydarzeniem w naszej klasie był obchodzony 8 marca- Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim koleżankom z klasy IIa, chłopcy przygotowali niespodziankę. Przez żołądek do serca to dość znane powiedzenie szczególnie lubiane przez nasze babcie. Pizza o różnych smakach była wspaniałą niespodzianką i zjedliśmy ją z apetytem. Na zakończenie, wprowadzone w radosny nastrój dziewczynki otrzymały niezwykłe kwiaty, rysowane z mąki i kaszy na tacy.

  Przejdź do galerii  Dzień Kobiet

  Iwona Maćkowiak

  [#1760]  im, 11.03.2018 19:44 
     [SP 9] „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

  Przygody hobbita Bilba Bagginsa dotarła również do Stacji Kultura – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi. Dnia 7 marca uczniowie klasy IIa i IIb obejrzeli spektakl „Hobbit, czyli tam i z powrotem” przygotowany przez uczniów Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społeczne, Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi (oddział przy ul. Świętojańskiej 11) oraz Drużyny Grodu Dębogórze. Młodzi aktorzy zaprezentowali wyprawę Bilba Bagginsa wraz z Krasnoludami oraz z czarodziejem Gandalfem do siedziby smoka Smauga po ukradziony przez niego skarb. Spektakl z zastosowaniem projekcji multimedialnych bardzo się wszystkim podobał, a uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

  Przejdź do galerii  Hobbit

  Iwona Maćkowiak, Elżbieta Idziak

  [#1759]  im, 11.03.2018 19:41 
     [SP 9] „Ach, ta Pippi”

  06 marca 2018 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu teatralnym „Ach, ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowania sztuką teatralną. Aktorzy zaprezentowali zabawne przygody sympatycznej Pippi oraz jej przyjaciół. Bohaterka, dzięki swojej niezwykłej osobowości i umiejętności wymyślania niesamowitych zabaw, zyskała wielu przyjaciół. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne perypetie dziewczynki i przekonali się, co znaczy i jak ważna jest tolerancja i przyjaźń.

  Przejdź do galerii  Pippi

  Iwona Maćkowiak

  [#1758]  im, 11.03.2018 19:39 

  06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.406.818