[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Jemioła

Dotknij, powąchaj”- wielozmysłowe poznawanie świata przyrody. Wychowawczyni pani Mariola Hayden propaguje lepsze poznanie środowiska przyrodniczego poprzez wielozmysłowe postrzeganie otoczenia jako przygotowanie do lepszego badania, zgłębiania środowiska i uwrażliwienie dzieci na żywą przyrodę. Omawiając zwyczaje, pożywienie ptaków zimujących w Polsce nauczycielka przyniosła jemiołę. Dzieci miały okazję dotknąć, powąchać liście, gałązki, owoce tej pasożytniczej rośliny.

Przejdź do galerii  Jemioła

Mariola Hayden

[#1717]  jk, 25.01.2018 13:58 
   [SP 9] Zabawa karnawałowa grup przedszkolnych i klas I-III

Podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w dniach 25 i 26 stycznia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej, zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, łańcuchami i maskami karnawałowymi zachęcała do zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno dzieciom jak i towarzyszącym uczennicom II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, które opiekowały się podczas zabawy najmłodszymi uczniami z grup przedszkolnych i klas I-III. W trakcie zabawy dzieci tworzyły barwne korowody, kółeczka oraz odbył się pokaz strojów karnawałowych każdej klasy. Dobra muzyka i zabawa prowadzone przez panie Annę Rogowską i Joannę Próchniak sprawiły dzieciom wiele radości.

Przejdź do galerii  Zabawa_zdjęcia

Iwona Maćkowiak

[#1710]  im, 24.01.2018 20:02 
   [II LO] II etap XI OWoB

II  ETAP

XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

„Stop smogowi!”

Przejdź do galerii  II etap OWoB

 

 

Za nami II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dziś, 25 stycznia w konkursie wzięli udział uczniowie, którzy pomyślnie napisali poprzedni test. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru i zadań otwartych. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał nasz gość st. inspektor Straży Miejskiej w Rumi pan Jacek Radomski. Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Temat tegorocznej olimpiady brzmi „Stop smogowi!”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikują się do III etapu.  

 Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#1714]  am, 24.01.2018 13:39 
   [SP 9] Jasełka u "św. Siostry Faustyny"

Świetlicowa grupa teatralna "Teatralki" i klasa I b wraz z opiekunami, przyjęły zaproszenie na wyjątkowe spotkanie jasełkowe do Centrum im. św. Siostry Faustyny - Caritas w Rumi. W biblijne role wcielili się seniorzy uczęszczający do placówki. Uczniowie byli zachwyceni wyjątkowością wydarzenia, tym bardziej, że zostali zaproszeni do pracowni dydaktycznych osób niepełnosprawnych. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, mamy nadzieję, iż integracja obu środowisk będzie kontynuowana, gdyż uczy tolerancji, uwrażliwiając młodych ludzi na potrzeby osób starszych oraz ludzi niepełnosprawnych.

Przejdź do galerii  CARITAS

Monika Rumian

[#1711]  im, 23.01.2018 21:00 
   [II LO] Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018 roku przez Rumię uroczyście przemaszerował Orszak Trzech Króli z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wraz z katechetami i dyrekcją szkoły. W królewskich pelerynach i koronach śpiewając kolędy uczestnicy przeszli z parafii Podwyższenia Krzyża pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie oddali pokłon narodzonemu Dziecięciu. Następnie wysłuchali koncertu kolęd i zjedli ciepły posiłek. Liceum reprezentowali uczniowie klasy II b z grupy mundurowej.

[#1716]  am, 23.01.2018 13:54 
   [SP 9] Dzień Babci i Dziadka w grupie 0c

22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa 0c przygotowała program artystyczny dla swoich babć i dziadków, w podzięce za ich wielkie serce. Uroczyste spotkanie wzbudziło ogromne emocje, a atmosfera była podniosła i pełna radości. Mali artyści recytowali wiersze oraz odgrywali swoje role z wielkim przejęciem. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane kartki okolicznościowe i podarunki w postaci serc z masy solnej wykończonych metodą dequpage. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

Izabela Dopka i Karolina Lademann

[#1752]  im, 22.01.2018 16:57 
   [SP 9] Dzień Babci i Dziadka

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. W dniu 19 stycznia uczniowie z klasy IIa przygotowali występ dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wnuki, które pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci przygotowały także inscenizację o Czerwonym Kapturku autorstwa Jana Brzechwy. Uczniowie wykonali upominki i portrety, którymi obdarowali przybyłych gości. W przyjęciu pomagały mamy, które przygotowały słodki poczęstunek. Wspólnym kolędowaniem zakończyliśmy uroczystość. To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom dziękujemy za obecność i życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz dużo zdrowia.

Przejdź do galerii  DBiD

Iwona Maćkowiak

[#1709]  im, 20.01.2018 22:09 
   [II LO] Różewicz w oczach młodych Pomorzan

Różewicz w oczach młodych Pomorzan

            Klaudia Pietrzak, ucz. klasy II a, została laureatką X wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego: Różewicz w oczach młodych Pomorzan. Zajęła trzecie miejsce w kategorii - recytacja.  Z pewnością do sukcesu Klaudii przyczynił się udział w warsztatach teatralnych, które wygrała w konkursie Wierszogadanie. W dniu 15 stycznia br. wręczono nagrody zwycięzcom, którzy przybyli z całego województwa , min. z Kartuz i Słupska. W tym roku o palmę pierwszeństwa rywalizowały ze sobą drużyny z 14 szkół. Poziom był bardzo wysoki a jury wymagające. Tym bardziej cieszy sukces Klaudii, że znalazła się w gronie tych najlepszych. Dotychczas nasi uczniowie sześć razy uzyskali miano laureata w tym Konkursie. Cztery razy w kategorii plastycznej i dwa razy  - w recytacji. Serdecznie gratulujemy Klaudii i nie ukrywamy, że mamy apetyt na więcej.

                                                                                                                                           Dorota Dubiel-Stojek

[#1707]  am, 16.01.2018 10:52 
   [II LO] Goście z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku

Goście z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku

Przejdź do galerii  WSZ

             

Dziś, 16 stycznia, gościliśmy panie z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku. Celem spotkania była prezentacja oferty studiów wyższej uczelni  dla uczniów klasy III naszego liceum. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej maturzyści otrzymali informacje o wymaganiach stawianych przed kandydatami na studentów. Zainteresowanym wręczono ulotki informacyjne.    W trosce o wybór kierunku studiów i przyszłego zawodu przez uczniów klas maturalnych, w naszej szkole tradycyjnie odbywają się spotkania maturzystów z przedstawicielami wyższych uczelni. 

 

 

[#1706]  am, 16.01.2018 10:31 
   [SP 9] Zmieniony czas trwania lekcji w dniu 19 stycznia
[#1705]  jk, 15.01.2018 14:53 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 951.048