[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Koło języka niemieckiego
Koło języka niemieckiego - Niemiecki bez granic" Zajęcia odbywają się w piątki w godz.15.30-17.00 w sali 31. Prowadzący: Romualda Milewska. Zajęcia finansowane są ze środków Powiatu Wejherowskiego. dla klas IV-VI.
[#1696]  jk, 05.01.2018 15:48 
   [SP 9] Zajęcia edukacyjne w Oddziałach Wychowania Przedszkolnego
Oddziały Wychowania Przedszkolnego mają zajęcia edukacyjne do końca czerwca. W lipcu w Oddziałach Wychowania Przedszkolnego są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, natomiast w sierpniu jest przerwa wakacyjna.
[#1695]  jk, 05.01.2018 15:47 
   [SP 9] Odnajdźmy groby bohaterów niepodległości Polski

W roku 2018 r mija sto lat od momentu odzyskanie przez Polskę niepodległości. W walkach o nią brało udział wielu bohaterów często nieznanych lub zapomnianych. Celem projektu jest rozbudzanie zainteresowań historycznych oraz popularyzacja wśród młodzieży historii najnowszej, ze szczególnym naciskiem na losy osób walczących w latach 1918- 1921.

Zapraszamy do udziału

Teresa Brunath

[#1840]  jk, 04.01.2018 13:41 
   [SP 9] Idą kolędnicy

Obraz zawierający podłoże, dziecko, wewnątrz, stół

Opis wygenerowany przy bardzo wysokim poziomie pewnościIdą drogą Kolędnicy

Z muzyką ze śpiewem,

Radość niosą, cuda głoszą

Odwiedzą i Ciebie

Kolędnicy – przebierańcy

Kolędy śpiewają

Narodzenie Bóg – Dzieciny

Światu ogłaszają

Turoń, Koza, Diabeł, Anioł

Po domach wędrują

Śmierci z kosą i Trzem Królom

Do śpiewu wtórują

Idzie Dziad i Baba

Są też i Pasterze

Gwiazdor z gwiazdą kolorową

Cały orszak wiedzie…

 

 

 

 

Polska tradycja związana z obchodami świąt Bożego Narodzenia jest bogata i barwna. Jednym ze zwyczajów bożonarodzeniowych jest kolędowanie. Kolędnicy to przebierańcy, którzy w okresie bożonarodzeniowym chodzili po wsiach od domu do domu z życzeniami pomyślności w Nowym Roku od wigilii Bożego Narodzenia do 2 lutego. Oprócz śpiewania kolęd i pastorałek, prezentowali  scenki związane z narodzeniem Jezusa.  Grupa kolędników nosiła maszkary, którymi dla żartów straszono odwiedzanych domowników. Popularne były pochody z gwiazdą wykonaną z kolorowego papieru przymocowaną do drzewca. Na zajęciach rozwijających uczniowie klasy II a wykonali metodą origami modułową gwiazdę. Tak jak kolędnicy z naszą gwiazdą składamy życzenia  wszelkiej pomyślności.  Siły i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów. Sukcesów w pracy oraz życiu osobistym. Podejmowaniu trafnych decyzji w trudnych sytuacjach oraz zdrowia i spokoju ducha w Nowym Roku 2018.

Iwona Maćkowiak

 

[#1694]  im, 01.01.2018 20:57 
   [SP 9] Boże Narodzenie w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla nas okres. W oczekiwaniu na nadchodzące Boże Narodzenie w przedświątecznych dniach, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postarali się o niepowtarzalną atmosferę. W tygodniu poprzedzającym święta pojawił się świąteczny wystrój klas, korytarzy, wystawa domków z piernika, ozdób bożonarodzeniowych i szopek rodzinnych. Z okazji zbliżających się świąt obejrzeliśmy w Domu Kultury Jasełka oraz uroczysty apel o zwyczajach i symbolach bożonarodzeniowych, przeplatany wspólnym śpiewaniem kolęd. Spotkanie było okazją do podsumowania konkursów, na których uczniowie prezentowali przez cały grudzień swoje pomysły i zdolności. Na zakończenie pani wicedyrektor Krystyna Wrotniak złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas świąt i zabawy sylwestrowej. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie uczestniczyli wraz z wychowawcą we wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Przejdź do galerii  Boże Narodzenie

Iwona Maćkowiak

[#1693]  im, 29.12.2017 20:51 
   [SP 9] Kartka świąteczna

Boże Narodzenie to okazja, żeby wysłać kartki świąteczne rodzinie i znajomym. Przesyłanie życzeń to wspaniała tradycja, którą pielęgnujemy. Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy IIa rozwijając zainteresowania i pogłębiając wiadomości o polskich tradycjach świątecznych wykonali w programie MS Paint swoje pierwsze kartki świąteczne. Dowiedzieli się także skąd wzięła się tradycja kartki bożonarodzeniowej? "Wynalezienie" przypisuje się Anglikowi, sir Henry'emu Cole, który ponad 100 lat temu zaprojektował pierwszą kartkę świąteczną. Wyprodukowano ich wtedy zaledwie 50. Kartki z życzeniami cieszą się ogromna popularnością. W wytworach artystycznych na zajęciach komputerowych uczniowie między innymi odzwierciedlają uczucia, swoją wrażliwość percepcyjną oraz świadomości tego, co piękne. Sztuka odgrywa dużą rolę w rozwoju indywidualności dziecka. Powiązana z zastosowaniem określonych programów graficznych może dostarczyć wielu okazji do rozwoju zdolności plastycznych i wzrostu zainteresowania sztuką.

Przejdź do galerii  Kartka

Iwona Maćkowiak

[#1692]  im, 28.12.2017 20:35 
   [SP 9] Wigilia i jasełka w oddziale przedszkolnym 0B

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w grupie 0B zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, rozmowy o tradycjach i zwyczajach wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Tego samego dnia dzieci zaprezentowały rodzicom inscenizację przedstawiającą historię narodzin Jezusa. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Przedszkolaki przebrane w kostiumy postaci z jasełek, recytowały teksty, śpiewały pastorałki i kolędy, interpretowały w sposób aktorski swoje role. Na zakończenie spotkania wręczyły gościom upominki - aniołki z masy solnej, kartki z życzeniami i piękne stroiki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie strojów na przedstawienie.

Przejdź do galerii  Wigilia, Jasełka

Elżbieta Kozakiewicz, Mariola Hayden

[#1708]  im, 22.12.2017 18:26 
   [SP 9] Jasełka

22 grudnia 2017 r. uczniowie klasy VI b , VI d, VI a, VII d pod opieką p. Pauliny Graś, p. Katarzyny Kowalczyk i p. Benigny Matusiak wprowadziły nas w podniosły nastrój świąteczny, przedstawiając Jasełka Bożonarodzeniowe. Wszystkie postacie były przedstawione za pomocą kukiełek z papieru . Jasełka były wzbogacone pięknym tańcem aniołów (uczennice kl. VI d), solowym występem Aleksandry Gąsiorowskiej (kl. VI a), a także koncertem kolęd szkolnej orkiestry.

Przejdź do galerii  Jasełka

Katarzyna Kowalczyk

[#1712]  jk, 22.12.2017 12:32 
   [II LO] Jasełka 2017

Jasełka

2017

Przejdź do galerii  jasełka

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to dni, w których poddajemy się temu magicznemu nastrojowi świąt i obchodzimy je szczególnie uroczyście.

 Jasełka, bardzo uroczyste, ciepłe, pełen magii i dobrego słowa, dziś 22 grudnia przygotowała klasa I a przy wsparciu pań Aleksandry Andrachiewicz i Marzenny Taube. Aktorzy opowiedzieli o cudzie Bożego Narodzenia, czym wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy kolęd i życzeń.

Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i Aleksandra Andrachiewicz w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzyły sukcesów w nadchodzącym 2018 roku. Wręczone zostały nagrody za konkursy zorganizowane przez Samorząd, m. in. na dekoracje świąteczne.

 

Najserdeczniejsze życzenia miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2018 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

  

 

[#1690]  am, 21.12.2017 13:02 
   [SP 9] Paczka dla Seniora

Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „ Paczka dla Seniora”, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W porozumieniu z księdzem Krzysztofem Paskiem, opiekunem wspólnoty Caritas działającym przy parafii św. Jana z Kęt w Rumi Janowo, akcja trwała od 8 grudnia do 15 grudnia 2017 r. Uczniowie przynosili środki czystości i higieny osobistej(mydło, szampony, żel pod prysznic, balsamy, pasta i szczoteczki do zębów),a także kawę, herbatę, kakao, pierniki, które będą ofiarowane osobom starszym mieszkającym na terenie parafii, do której należy nasza szkoła. Zawsze można liczyć na dzieci i ich rodziców! Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych środków. Za Wasze ogromne serce, czułe i wrażliwe na potrzeby innych, serdecznie dziękujemy! opiekunowie MSU i Wolontariatu

Gabriela Theis, Jolanta Rafalska, Paulina Graś,

[#1686]  jk, 18.12.2017 15:39 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 951.044