[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Zabawa Mikołajkowa

8 Grudnia na Hali MOSiR, Odbyła się „Zabawa Mikołajkowa” zorganizowana przez Urząd i Burmistrza Miasta Rumia. 6-latki z Rumskich szkół i przedszkoli świetnie się bawiły w towarzystwie Elfów i Bałwanka Olafa. Był Konkursy, pokaz „ Mistrza baniek mydlanych” oraz słodki poczęstunek. Dzieci odwiedził Mikołaj, który z radością pozował z naszą grupą 0A do zdjęcia

Przejdź do galerii  Zabawa Mikołajkowa

Violetta Cembrowska

[#1687]  jk, 08-12-2017 16:16 
   [SP 9] Zabawa mikołajkowa w hali MOSIR

8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0b uczestniczyły w cyklicznej zabawie mikołajkowej w hali MOSIR, której organizatorem był Urząd Miasta Rumi. Wspólnie z przedszkolakami, z rumskich szkół i przedszkoli, bawiliśmy się przy znanych przebojach muzyki polskiej i światowej, śpiewaliśmy wraz z Mikołajem kolędy i stanęliśmy z Nim do grupowej fotografii. Były tańce, konkursy, słodki poczęstunek. Uwieńczeniem spotkania był pokaz iluzjonisty. Spędziliśmy miło czas, który na długo pozostanie nam w pamięci.

Przejdź do galerii  zabawa mikołajkowa w hali MOSIR

Elżbieta Kozakiewicz, Mariola Hayden

[#1689]  jk, 08-12-2017 08:30 
   [SP 9] Mikołajkowe spotkanie ze strażakami

W mikołajkowy poranek 6 grudnia 2017 odbyło się spotkanie ze strażakami- ratownikami z Państwowej Straży Pożarnej w Rumi. W interesujący sposób strażacy dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przedstawiony został numer alarmowy do straży pożarnej oraz zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Dziękujemy Panom Strażakom za interesujące spotkanie, kalendarze oraz zaproszenie do remizy Państwowej Straży Pożarnej w Rumi.

Przejdź do galerii  Strażak

Iwona Maćkowiak

[#1661]  im, 06-12-2017 18:37 
   [SP 9] Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy długo oczekiwany dzień, Mikołajki. Wszyscy czekaliśmy na Św. Mikołaja. Każdy kto mógł ubrał się na czerwono i założył czapkę Mikołaja. Tradycyjnie nie zabrakło słodkich upominków dla wszystkich dzieci. Św. Mikołaj swoją wizytą sprawił dzieciom dużo radości i zapewnił, że odwiedzi ich za rok.

Iwona Maćkowiak

[#1660]  im, 06-12-2017 18:31 
   [SP 9] Mikołajki w 0 A

"Mikołajki” to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie kazał na ciebie długo czekać, bowiem o godz. 10.00 zawitał w naszej grupie 0A. Dzieci z radością i piosenką „ Już niedługo Święta” – przywitały gościa, który wręczył wszystkim prezenty. Na pożegnanie Mikołaj życzył wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i powiedział, że bardzo się cieszy, kiedy może uszczęśliwiać innych…

Przejdź do galerii  Mikołajki w 0 A

Wych. Oddziału przedszkolnego Violetta Cembrowska

[#1688]  jk, 06-12-2017 16:20 
   [SP 9] Mikołajki

Mikołaju to już czas...IIIe dostała piękne upominki od Mikołaja - 6 grudnia 2017

Alicja Bajurska

[#1669]  jk, 06-12-2017 10:25 
   [SP 9] Powitanie alpaki Grażynki

Wizyta w oliwskim ZOO dla większości dzieci to ogromne przeżycie zwłaszcza, gdy wita nas po przyjeździe alpaka Grażynka. Uczniowie klasy IIa i IIb mieli okazję zobaczyć zwierzęta, które do tej pory widziały jedynie w książkach lub na ekranie telewizora lub monitora komputera. Obserwując zwierzęta uczniowie poszerzają swoją wiedzę, uczą się szacunku do przyrody i właściwego podejścia do mieszkańców ogrodu zoologicznego. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się o tym, że ogrody zoologiczne mają duży wkład w ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Dzięki przeprowadzanym badaniom, wiele gatunków zostało ocalonych przed całkowitym wymarciem. Podczas multimedialnych zajęć poznaliśmy świat ssaków, ich budowę oraz ciekawostki z ich życia. Po warsztatach wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami, aby zwiedzić ZOO w grudniowy poranek. Dzięki umieszczonym przy poszczególnych stanowiskach informacjom, mogliśmy dokładnie poznać zwyczaje zwierząt, dowiedzieć się, co jedzą na co dzień oraz jakie jest ich naturalne środowisko. Wycieczka do ZOO poszerzyła naszą wiedzę o zwierzętach z innych stron świata.

Przejdź do galerii  ZOO

Elżbieta Idziak, Iwona Maćkowiak

[#1659]  im, 04-12-2017 18:10 
   [SP 9] Pożegnanie jesieni

4 grudnia 2017 r. kółko teatralne "Ortoludki" pożegnało jesień w inscenizacji słowno - muzycznej. Naszymi widzami byli młodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Pod opieką p. Alicji Bajurskiej odwiedziliśmy dzieci w szkole przy ul. Świętojańskiej W Rumi. Swoje talenty zaprezentowaliśmy również w naszej szkole młodszym kolegom oraz naszym rodzicom.

Alicja Bajurska

[#1668]  jk, 04-12-2017 10:22 
   [II LO] FENOMEN CONRADA

FENOMEN   CONRADA

 

 

Przejdź do galerii  Fenomen Conrada

Rok 2017 został ustanowiony m.in. ROKIEM JOSEPHA CONRADA KORZENIOWSKIEGO. Wczoraj minęła 160 – ta rocznica urodzin naszego patrona. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej filia w Wejherowie na lekcję: FENOMEN CONRADA, którą poprowadziła pani Ewa Szymerowska. Nasze dzisiejsze spotkanie zbiegło się z dniem urodzin tego wielkiego prozaika (ur. 3 grudnia 1857 w Berdyczowie, w polskiej, patriotycznej rodzinie). Pani prowadząca przybliżyła nam sylwetkę pisarza, jego życie, twórczość i morskie podróże. Mieliśmy okazję obejrzeć slajdy ze zdjęciami rodzinnymi, pamiątkami, tablicami i pomnikami wystawionymi na całym niemalże świecie. Podziwialiśmy żaglowce, którymi przez blisko dwadzieścia lat podróżował. Dziś Jego imię noszą instytucje, muzea, cykliczne spotkania literackie nie tylko w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii. Pozostawił po sobie bogatą literaturę przełożoną na 40 języków. Na podstawie niektórych powieści powstało szereg adaptacji filmowych m.in. Czas apokalipsy F.F. Coppoli (na podstawie Jądra ciemności), Lord Jim V. Fleminga, Tajny agent A. Hitchcocka, Smuga cienia A. Wajdy. Fenomen Conrada polegał między innymi na tym, iż ucząc się języka angielskiego dość późno, tak biegle nim władał i w języku angielskim tworzył. W lekcji uczestniczyła klasa I a pod opieką pań Aleksandry Andrachiewicz i Anny Młodzikowskiej – Zachar.

A. Młodzikowska - Zachar

 

[#1655]  am, 02-12-2017 17:51 
   [II LO] I ETAP XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

I ETAP

XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Przejdź do galerii  I etap olimpiady

 „STOP  SMOGOWI!”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się dziś,7 grudnia. W konkursie wzięło udział blisko 80 uczniów naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał nasz gość pan Jacek Radomski, st. inspektor Straży Miejskiej w Rumi. Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Głównym celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat działań podejmowanych przez Straż Miejską, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kształtowanie postawy charakteryzującej się odpowiedzialnością za zdrowie własne oraz innych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi Stop smogowi!. Etap I był poprzedzony spotkaniami, prelekcjami, zajęciami w klasach w celu przybliżenia młodzieży problematyki związanej z zanieczyszczeniem powietrza.

   

[#1656]  am, 02-12-2017 11:08 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 845.995