[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [II LO] W MBP Stacja Kultura

CZYSTSZE POWIETRZE

DLA RUMI

Uczniowie naszego liceum dziś, 23 listopada, udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Stacja Kultura na prelekcję poświęconą jakości powietrza w naszym mieście w sezonie grzewczym. Wysłuchaliśmy wykładu pani dr Michaliny Bielawskiej z Fundacji ARMAAG z Gdańska (Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej) oraz  komendanta Straży Miejskiej w Rumi pana Romana Świrskiego. Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ przed nami XI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tegoroczna edycja nosi nazwę „STOP SMOGOWI”. Po prezentacjach zawiązała się ciekawa dyskusja pomiędzy mieszkańcami, młodzieżą naszej szkoły a prowadzącymi. Otrzymaliśmy też wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz mogliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, jeżeli chodzi o stan zanieczyszczenia powietrza w naszej okolicy.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1624]  am, 22.11.2017 20:56 
   [SP 9] Akcja „ Uwolnij książkę”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, dnia 22 listopada 2017 r., dla uczniów klas I - III została przeprowadzona w naszej szkole akcja „ Uwolnij książkę”. Pomysł nawiązuje do angielskiego bookcrossingu. Idea krążącej książki narodziła się już w latach 80, w Stanach Zjednoczonych. To społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa. Nam również przyświecała ta idea, aby „zarazić” naszych uczniów czytaniem. „ Uwalniamy książki”, a tym samym dajemy innym radość czytania. Uczniowie sięgali po książki, które sami wybierali, które wzbudziły ich zainteresowanie. W akcję chętnie włączyli się rodzice, uczniowie i nauczyciele. Książki zostały przekazane świetlicy szkolnej i oddziałom wychowania przedszkolnego. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

Przejdź do galerii  Akcja „ Uwolnij książkę”

Organizatorzy:Gabriela Theis, Wioletta Peck-Stypułkowska, Jolanta Rafalska,

[#1625]  jk, 22.11.2017 11:57 
   [II LO] PRÓBNA MATURA Z OPERONEM

PRÓBNA MATURA

Z  OPERONEM

 

 

 

Za nami pierwszy dzień  próbnego egzaminu maturalnego.  Nasze liceum, po raz kolejny korzystało z arkuszy maturalnych przygotowanych przez Wydawnictwo OPERON i „Gazetę Wyborczą”. Maturzyści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego w zakresie podstawowym.  Jutro, 22 listopada egzamin z matematyki, w kolejne dni z języków obcych i przedmiotów wybranych, zdawanych w zakresie rozszerzonym. Życzymy powodzenia.

 

   

[#1622]  am, 21.11.2017 14:02 
   [SP 9] Tydzień Edukacji Globalnej

We wtorek gościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku, gdzie uczestniczyliśmy w grze „ Na fali Globali ”. Gra dotyczyła celów zrównoważonego rozwoju i została przygotowana przez liderów Edukacji Globalnej na Pomorzu, do grona których zaliczają się również nauczyciele z naszej szkoły. Każda z placówek biorących udział w projekcie przygotowała zadania dotyczące wybranego celu zrównoważonego rozwoju. My zajęliśmy się celem nr 2 – „ Zero głodu”. W projekcie uczestniczyły uczennice klasy 6D, 7A i 7B – Natalia Bury, Kasia Mielko, Iga Leszczyńska, Zuzia Jaskuła i Julia Soczyńska.

Przejdź do galerii  Tydzień Edukacji Globalnej

Katarzyna Strumnik Drabińska

[#1627]  jk, 21.11.2017 12:16 
   [SP 9] UWAGA Odwołane zajęcia

Odwołuje się zajęcia siatkówki dla najmłodszych w dniach: 20.11, 22.11, 29.11

Anna Brodacka

[#1621]  jk, 20.11.2017 15:08 
   [SP 9] Święto Odzyskania Niepodległości
Przejdź do galerii  Święto Odzyskania Niepodległości
[#1620]  jk, 20.11.2017 13:14 
   [SP 9] Nasza złota polska jesień
Przejdź do galerii  Złota polska jesień
[#1619]  jk, 20.11.2017 13:04 
   [SP 9] Już niedługo 3. Triathlon Matematyczny!!!

4 listopada rozpoczyna się Trzeci Triathlon Matematyczny. Przez trzy tygodnie, co piątek będą publikowane nowe zadania matematyczne do rozwiązania przez zarejestrowanych uczestników. Jest to ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Zadania rozwiązywane są online Serdeczne zapraszamy uczniów do udziału w konkursie. Rodziców prosimy o pomoc przy rejestracji i logowaniu. Szczegółowe informacje na stronie https://matzoo.pl/triathlon/. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nauczyciele matematyki

[#1616]  jk, 16.11.2017 12:51 
   [SP 9] Spotkanie z funkcjonariuszami policji

Dnia 15 listopada 2017 r. dzieci z klas I pod opieką wychowawców i psychologa szkolnego uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, Panią Dorotą Stawską i Panem Jarosławem Cholcha. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa. Funkcjonariusze poinformowali dzieci o zasadach ruchu drogowego, zasadach poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, bezpieczeństwie podczas wyjść i wycieczek, numerach alarmowych i sposobach reakcji w sytuacjach zagrożenia. Na koniec goście rozdali dzieciom odblaskowe zawieszki i omówili ich rolę. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Joanna Cylke

[#1623]  jk, 15.11.2017 11:03 
   [SP 9] Zabawy konstrukcyjne z patyczków

Zabawy konstrukcyjne często opierają się na obserwacjach poczynionych przez dzieci. Towarzyszy im przy tym uczucie przyjemności, ponieważ zaspokajają potrzebę tworzenia. Dzieci zdobywają w trakcie tych zabaw wiedzę o różnych materiałach i możliwościach ich zastosowania. W młodszym wieku przedszkolnym zabawy konstrukcyjne dostarczają dzieciom bogatych doświadczeń. Podczas zabaw różnymi materiałami pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marioli Hayden dzieci tworzyły i poznawały proste formy geometryczne, uczyły się łączyć w całość, rozdzielać. Wraz z wiekiem dziecka zwiększa się stopień trudności w konstruowaniu materiałem budulcowym. Dzieci wprowadzały do swoich budowli elementy znane z doświadczeń. Wytwory zbudowane w trakcie zabaw konstrukcyjnych można wykorzystać do różnego rodzaju zabaw matematycznych. Doskonale nadają się do przeliczania, tworzenia zbiorów, układania rytmów, geometrii. Zabawy patyczkami doskonale wpływają na rozwój małej motoryki, każdy uchwyt patyczka i próba łączenia trenuje nawyk prawidłowego chwytu i przygotowuje dziecięce dłonie do nauki pisania. Zabawa daje wiele możliwości edukacyjnych, rozwojowych i pozwala doskonale realizować twórcze pomysły. Dziecko poprawia motorykę, koordynację i wzbogaca swoją wyobraźnię.

Przejdź do galerii  Zabawy konstrukcyjne z patyczków

Mariola Hayden

[#1614]  jk, 13.11.2017 14:22 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.133.788