[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] Uwaga! Siatkówka dla najmłodszych.

Siatkówka dla najmłodszych:

klasy III - poniedziałek, środa, piątek 15 30 - 17 30

prowadzący: Anna Brodacka

[#1598]  jk, 06-11-2017 14:51 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jest taki dzień w kalendarzu,

Gdy świat dokoła magiczny się staje.

Wszystkie dzieci o nim pamiętają,

To listopadowy Dzień Postaci z Bajek.

6 listopada, w oddziale przedszkolnym 0B, tradycyjnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji dzieci przebrane w bajkowe stroje rozpoczęły dzień pełen zabaw, radości i niespodzianek. Wszyscy chętnie uczestniczyli w wielu bajkowych konkurencjach, zabawach ruchowych, konstrukcyjnych i konkursach. Dzieci udowodniły, że doskonale znają bohaterów bajek i bezbłędnie odpowiadały na wszystkie pytania. Nagrodą dla wszystkich przedszkolaków był medal „ Super znawcy bajek”

Elżbieta Kozakiewicz

[#1617]  jk, 06-11-2017 14:21 
   [SP 9] Warsztaty funeralne w Oddziale Przedszkolnym 0B

Przed dniem Wszystkich Świętych w klasie 0B odbyły się zajęcia funeralne. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Hyden i z pomocą dwóch mam dzieci wykonały piękne kompozycje nagrobne. Poznały różnorodny materiał roślinny (tuje, jodła koreańska, świerk, jałowiec). Zdobyły w ten sposób nowe umiejętności, rozwinęły poczucie estetyki kompozycji, wzbogaciły słownictwo o nowe wyrazy. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów prac. Na zdjęciach macie Państwo możliwość obejrzenia pięknych floretów.

Mariola Hayden

[#1597]  jk, 06-11-2017 11:14 
   [II LO] Debiut aktorski Klaudii Pietrzak

Debiut aktorski Klaudii Pietrzak

Przejdź do galerii  Debiut aktorski

 

We wrześniu Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił na casting wszystkich, którzy lubią poezję i pragną zmierzyć się z twórczością Juliana Tuwima. Wśród wielu chętnych (także spoza Rumi) znalazła się Klaudia. Swoją niezwykłą interpretacją wierszy sprawiła, że zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki       i przeszła do kolejnego etapu ,,Wierszogadania”.  Nagrodą był udział w profesjonalnych  warsztatach: teatralnych prowadzonych przez p. Aleksandrę Lis – aktorkę Teatru Muzycznego w Toruniu, dykcji – prowadzonych przez p. Amelię Chilewską – aktorkę i  logopedę, pedagog w PPSWA im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz warsztatach interpretacji wiersza prowadzonych przez p. Agnieszkę Skawińską.  Efektem pracy z profesjonalistami  był uroczysty występ w Miejskim Domu Kultury w dniu 3 listopada br., kiedy to uczestnicy zaprezentowali specjalny performance zatytułowany ,,Słowa Tuwima, czyli premiera Wierszogadania 2017”. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła brawami niezwykłe występy. Trudno było uwierzyć, że ci wspaniali artyści, prezentujący tak wysoki poziom są amatorami, a nie zawodowymi aktorami. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród tych utalentowanych ludzi znalazła się uczennica naszego liceum Klaudia Pietrzak. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za chwile wzruszeń.

[#1601]  am, 05-11-2017 18:04 
   [II LO] Kwesta „Dni Listopadowe 2017”

Kwesta „Dni Listopadowe 2017”

Już od wielu lat w okresie Wszystkich Świętych Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni organizuje wielką zbiórkę dla swoich podopiecznych na czterech cmentarzach komunalnych w Gdyni i Rumi. 

 

Jak co roku wolontariusze naszej szkoły włączyli się do akcji kwestując  w dniu 1 listopada 2017 r. na Cmentarzu Komunalnym w Rumi. Serdecznie dziękujemy uczennicom: Wiktorii Trella, Simonie Letizia, Natalii Drusewicz, Liwii Bartz, Paulinie Popko i Katarzynie Lawryn, które poświęciły swój wolny czas dla potrzebujących.


                                                                                                                                                                               Alina Treder

[#1600]  am, 04-11-2017 17:45 
   [II LO] II Forum Samorządów Uczniowskich

II Forum Samorządów Uczniowskich

 

25 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Książąt Pomorskich w Rumi nasz Samorząd Uczniowski po raz drugi brał udział w projekcie edukacyjnym "II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego" pod Honorowym Patronatem Starosty Wejherowskiego dr Gabrieli Lisius.

Przed rozpoczęciem przedstawiania zeszłorocznych działań naszego Samorządu brałyśmy udział w warsztatach na temat „Co może młody człowiek w strukturze samorządu szkolnego i lokalnego?” prowadzony przez pana Andrzeja Skibę z Instytutu Pomorskiej Ligii Debat.

            W drugiej części spotkania 7 samorządów uczniowskich z różnych szkół zostało wprowadzonych ze swoimi transparentami przez gospodarzy na główną salę, wszyscy zaprezentowali świetne transparenty promujące ich szkołę, ale My, uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, jako jedynej szkoły, nie miałyśmy takiej prezentacji na skutek tragicznego wypadku jaki nas spotkał, tj. przemoczenie przez deszcz naszej pięknej sówki oraz rozpad transparentu na części pierwsze. Mimo to godnie i z uśmiechem na twarzach, zaprezentowałyśmy dwa filmy, jeden w stylu Harlem Shake a drugi Manekin Challenge, które były dla nas znaczącymi wydarzeniami, przeprowadzonymi w roku szkolnym 2017/18. Wpłynęły one pozytywnie na naszą społeczność szkolną.

Na koniec każda ze szkół otrzymała certyfikat uczestnictwa w forum oraz spis priorytetów podpisanych przez panią Gabrielę Lisius i przewodniczących Samorządów Uczniowskich. Atmosfera panująca podczas forum przyczyniła się do integracji uczniów z różnych szkół oraz wymiany doświadczeń, jednakże niejednogłośnie kobiece głosy naszego Samorządu oznajmiły, że w ubiegłym roku forma konkursu podobała się bardziej i wzbudzała większą ciekawość kolejnych etapów I Forum Samorządów Uczniowskich, gdyż w tym roku w parze z brzydką pogodą całe wydarzenie znacznie się dłużyło.

 

II Forum Samorządów Uczniowskich zrelacjonowała nasza lokalna telewizja TTM: http://www.telewizjattm.pl/dzien/2017-10-25/44458-samorzady-uczniowskie-z-powiatu-podsumowaly-swoja-dzialalnosc.html?play=on

 

Marta Król kl. 1A

 

II Liceum Ogólnokształcące w Rumi

[#1599]  am, 03-11-2017 17:34 
   [SP 9] DNI LISTOPADOWE

1 listopada wolontariusze Szkolnego Koła Caritas kwestowali na cmentarzu komunalnym w Rumi. Zebrane pieniądze w całości zostały przekazane na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Opiekę nad wolontariuszami w czasie trwania kwesty sprawowały: p. Teresa Brunath i p. Paulina Graś. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.

Paulina Graś

Teresa Brunath

[#1605]  jk, 01-11-2017 12:18 
   [SP 9] Certyfikat
[#1595]  jk, 31-10-2017 12:07 
   [SP 9] DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH

DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH 31 października 2017 roku w naszej szkole odbył się" Dzień Aniołów i Świętych". Na holu można było spotkać anielskie zastępy i odzianych w białe szaty świętych. Uczniowie klas I-III wspólnie z uczniami kl. VI D zaśpiewały „ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”. Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom kl. I-III.

Przejdź do galerii  DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH

Organizatorzy: p. Katarzyna Kowalczyk, p. Paulina Graś, p. Benigna Matusiak

[#1603]  jk, 31-10-2017 12:06 
   [II LO] Znicz Pamięci

Znicz Pamięci

Przejdź do galerii  Znicz Pamięci

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego reprezentanci klas licealnych zapalili, w ramach akcji  "Zapal Znicz Pamięci", znicze pod pomnikiem J. Wybickiego i H. Derdowskiego. Pamiętali  o wybitnych Polakach, którzy działali dla dobra naszej ojczyzny.

[#1594]  am, 29-10-2017 10:14 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 845.827