[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH

DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH 31 października 2017 roku w naszej szkole odbył się" Dzień Aniołów i Świętych". Na holu można było spotkać anielskie zastępy i odzianych w białe szaty świętych. Uczniowie klas I-III wspólnie z uczniami kl. VI D zaśpiewały „ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”. Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom kl. I-III.

Przejdź do galerii  DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH

Organizatorzy: p. Katarzyna Kowalczyk, p. Paulina Graś, p. Benigna Matusiak

[#1603]  jk, 31.10.2017 12:06 
   [II LO] Znicz Pamięci

Znicz Pamięci

Przejdź do galerii  Znicz Pamięci

            Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego reprezentanci klas licealnych zapalili, w ramach akcji  "Zapal Znicz Pamięci", znicze pod pomnikiem J. Wybickiego i H. Derdowskiego. Pamiętali  o wybitnych Polakach, którzy działali dla dobra naszej ojczyzny.

[#1594]  am, 29.10.2017 10:14 
   [SP 9] Dzień Edukacji Narodowej

„… bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata…”

Dzień Edukacji Narodowej to jeden z najbardziej uroczystych dni w szkole. Dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek trudnej pracy pedagogów. Jest to również dzień, w którym uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim pracownikom administracji i obsługi, którzy przyczyniają się do tworzenia przyjemnych i estetycznych warunków nauki .

Przejdź do galerii  Dzień Edukacji Narodowej

MSU wraz z opiekunami

[#1593]  jk, 26.10.2017 13:36 
   [SP 9] Farwë jeseni

Jesień to bardzo barwna pora roku. Postanowiliśmy się o tym przekonać podczas lekcji j.kaszubskiego. Udaliśmy się na spacer, z którego przynieśliśmy piękne bukiety kolorowych liści, nazwaliśmy ich kolory po kaszubsku i stworzyliśmy nasze prace pt. "Farwë jeseni", czyli "Kolory jesieni". Zobaczcie jak wspaniale nam to wyszło!

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#1813]  egi, 23.10.2017 23:34 
   [SP 9] Pokaz multimedialny pt. "Głębia oceanu".

Dnia 18 października 2017 roku w naszej szkole odbył się pokaz multimedialny pt. "Głębia oceanu". Była to niepowtarzalna szansa na podziwianie zakątków oceanu, a także poznanie przygód bohaterów morskiego świata . Taki pokaz to unikatowe narzędzie dydaktyczne, które w przystępny oraz interesujący sposób zapoznało uczestników ze zjawiskami zachodzącymi pod wodą.Ta niecodzienna forma oglądania podwodnego świata dostarczyła ogromną dawkę rzetelnej, merytorycznej wiedzy, która została dostosowana do poziomu wiedzy i wieku dzieci. Każda grupa uczestniczyła 35 min. w seansie. Pokaz był prowadzony przez przedstawiciela firmy Modra Sova z Inowrocławia. Bardzo nam się podobało.

Joanna Próchniak

[#1590]  jk, 23.10.2017 14:50 
   [SP 9] Liga Języka Niemieckiego
 • Regulamin ligi języka niemieckiego
 • wyniki - wrzesień
 • [#1587]  jk, 19.10.2017 12:49 
     [II LO] Edukacja Globalna

  Edukacja Globalna

  Przejdź do galerii  Madagaskar

   

  W ramach Edukacji Globalnej w dniu 16 października 2017 roku gościliśmy pana Daniela Kasprowicza, wolontariusza pracującego na Madagaskarze, przyjaciela naszej szkoły. Nasz gość jest  absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetykiem, autorem książek o Czerwonej Wyspie, pielgrzymem, maratończykiem i miłośnikiem świeżo palonej kawy.  Na  Madagaskarze opiekował się chorymi na   malarię, tyfus i trąd. Pracował w afrykańskiej stołówce, gdzie pomagał w dokarmianiu niedożywionych dzieci. Dużą część swojej posługi poświęcił dzieciom z domu dziecka KILASYMANDRY.  Podczas spotkania wygłosił prelekcję nt. życia afrykańskich dzieci, ich problemów, z którymi muszą się zmagać na co dzień.

   

                                                                                                   Teresa Brunath

   

  [#1588]  am, 19.10.2017 09:58 
     [SP 9] Edukacja Globalna

  W ramach Edukacji Globalnej w dniu 16 października 2017 roku gościliśmy pana Daniela Kasprowicza, wolontariusza pracującego na Madagaskarze, przyjaciela naszej szkoły. Nasz gość jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetykiem, autorem książek o Czerwonej Wyspie, pielgrzymem, maratończykiem i miłośnikiem świeżo palonej kawy. Na Madagaskarze opiekował się chorymi na malarię, tyfus i trąd. Pracował w afrykańskiej stołówce, gdzie pomagał w dokarmianiu niedożywionych dzieci. Dużą część swojej posługi poświęcił dzieciom z domu dziecka KILASYMANDRY. Podczas spotkania wygłosił prelekcję nt. życia afrykańskich dzieci, ich problemów, z którymi muszą się zmagać na co dzień.

  Przejdź do galerii  Edukacja Globalna

  Teresa Brunath

  [#1591]  jk, 16.10.2017 14:55 
     [II LO] 14 X DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  14     PAŹDZIERNIKA

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Przejdź do galerii  Dzień Nauczyciela

   

  W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego sprawili Gronu Pedagogicznemu ogromną niespodziankę. Mieliśmy dużą radość uczestniczyć w humorystycznym spektaklu przygotowanym przez klasę III a. Tytułem spektaklu był: „Jeden dzień z życia ucznia”. Niezapomniane słowa zespołu Lady Pank: „Zawsze tam, gdzie Ty”, stały się mottem naszego spotkania, które  wspólnie zaśpiewaliśmy.

  Serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za wspaniały wokal  naszej koleżance z klasy drugiej.

   

  My nauczyciele i dyrekcja II LO również przyłączamy się do życzeń. Całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, pracownikom administracji szkolnej administracji życzymy w tym szczególnym dniu wszystkiego co najcenniejsze.  

  [#1585]  am, 14.10.2017 19:57 
     [SP 9] Zagłosuj na naszą bibliotekę!

  W ramach konkursu" Tysiąc powodów do czytania" organizowanego przez Empik zagłosuj na naszą bibliotekę. Można głosować codziennie. Trzeba tylko założyć konto i oddać swój głos. Liczymy na Was!

 • Zagłosuj!
 • [#1582]  jk, 12.10.2017 16:05 

  29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.097.500