ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [II LO] Europäischer Tag der Sprachen Europejski Dzień Języków Obcych

Europäischer Tag der Sprachen

Europejski Dzień Języków Obcych

Przejdź do galerii  J. OBCE

Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w tym tygodniu na lekcjach języka niemieckiego uczniowie zdobywali i testowali swoją wiedzę naośmiu stanowiskach samodzielnego uczenia się.  Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krajów europejskich poznając wiele interesujących ciekawostek dotyczących języków obcych. Uczniowie zmierzyli się z palindromami, czyli wyrażeniami brzmiącymi tak samo, kiedy czytamy je od lewej do prawej strony oraz od prawej do lewej strony, jak również z najdłuższymi wyrazami oraz łamańcami językowymi w języku niemieckim, polskim, angielskim i czeskim. Ponadto uczniowie poznali alfabet gotycki i rozszyfrowywali hasła zapisane w tym alfabecie. Kolejnym wyzwaniem czekającym na uczniów na stacjach było dopasowanie flag oraz języka urzędowego do krajów europejskich.  Uczniowie mieli możliwość nauczenia się powitań w wielu językach europejskich oraz poznali nazwy krajów europejskich w języku migowym. Na koniec zajęć uczniowie rozwiązali quiz sprawdzający ich wiedzę na temat języków europejskich.

Nauczyciele języka niemieckiego

Dorota Zaklikowska – Karczyńska

Marta Kontna

 

[#1573]  am, 27.09.2017 09:21 
   [SP 9] Spotkanie Globalnego Klubu Przyrodniczego z chiropterologiem

W dniu 20.09.2017 odbyły się zajęcia Globalnego Klubu Przyrodniczego na temat nietoperzy. Zajęcia prowadził biolog - Jarosław Wrosz. Opowiadał o różnych gatunkach nietoperzy, które żyją w Polsce i za granicą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się ciekawych rzeczy oraz zgłębiali tajemnice tych wspaniałych zwierząt. Nie obyło się oczywiście bez obejrzenia filmów o życiu tych cudownych ssaków nakręconego prze patrona naszego klubu D. Attenborough. Kiedy nastała zupełna ciemność zajęcia przeniosły się na świeże powietrze. Wraz ze specjalistycznym sprzętem (detektorem), pod opieką pani K. Drabińskiej wyruszyliśmy na poszukiwanie naszych skrzydlatych przyjaciół. Odnaleźliśmy kilkanaście nietoperzy, ale tylko 3 udało nam się zobaczyć. Pan Jarek powiedział nam, że prawdopodobnie były to 2 karliki drobne i 1 mroczek późny. Pogoda nam sprzyjała, a zajęcia odbyły się zgodnie z planem. Cały Globalny Klub Przyrodniczy ma nadzieję, że pan Jarek poprowadzi jeszcze kiedyś takie zajęcia.

Zuzanna Jaskuła

Zofia Gawinecka

[#1575]  jk, 20.09.2017 12:18 
   [SP 9] Pociąg do edukacji - informacje dla rodziców.

Projekt pn. „Pociąg do edukacji - podniesienie jakości edukacji poprzez wzrost poziomu kompetencji kluczowych wśród uczniów i kwalifikacji nauczycieli” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Gmina Miejska Rumia jest Beneficjentem wsparcia, które jest przekazane na placówki oświatowe, uczniów i nauczycieli szkół, których organem prowadzącym jest Gmina. 

Pliki do pobrania

[#1572]  jk, 11.09.2017 14:58 
   [SP 9] Super przedszkolaki w Rumi

„Super przedszkolaki w Rumi

- podniesienie jakości edukacji przedszkolnej"

 

Projekt pn. „Super przedszkolaki w Rumi - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Głównym celem Projektu jest poprawa jakości edukacji ogólnej i przedszkolnej w Gminie Miejskiej Rumia oraz zwiększenie liczby trwałych miejsc edukacji przedszkolnej.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

1)    Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami (zajęcia dodatkowe): skierowane do dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinii o wczesnym wspomaganiu;

2)    Zajęcia logopedyczne (zajęcia dodatkowe): skierowane do dzieci ze znacznymi wadami wymowy;

3)    Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne (zajęcia dodatkowe): pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci w oparciu o zdiagnozowane problemy, potrzeby i/lub indywidualne programy;

4)    Zajęcia komputerowe (zajęcia dodatkowe): skierowane do wszystkich dzieci wychowania przedszkolnego;

5)    Zajęcia z j. angielskiego (zajęcia dodatkowe): skierowane do wszystkich dzieci wychowania przedszkolnego;

6)    Zajęcia psychologiczno-pedagogiczne dla rodzin: pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla rodziców / rodzin w zakresie stwierdzonych deficytów w relacjach rodzic-dziecko.

 

Dziecko uczęszczające na zajęcia dodatkowe (w jego imieniu rodzic, opiekun prawny) powinien wypełnić i złożyć do koordynatora przedszkolnego wszystkie n/w dokumenty (kliknij dokument, by go pobrać):

 Szczegóły i informacje:

 

Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu, pani Elżbieta Kozakiewicz.

Komplet dokumentów należy składać do dnia 20 września 2017 r.

[#1571]  dh, 08.09.2017 10:00 
   [SP 9] Harmonogram płatności za posiłki (obiady) w 2017 roku

Harmonogram płatności za posiłki (obiady) w 2017 roku w miarę możliwości uprasza się o odliczone pieniądze Opłaty za posiłki w Zespole Szkół Ogólnokształcącym dokonywane przelewem realizować do 25 poprzedzającego miesiąca.

Wrzesień 2017r

15 dni x 3,20 = 48,00 zł

Pażdziernik 2017r

22 dni x3,20 =70,40 zł

[#1570]  jk, 07.09.2017 15:07 
   [II LO] ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

2017/2018

 

Przejdź do galerii  rozpoczęcie roku szk.

4 września, później niż zazwyczaj, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który zainaugurowała pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w naszej szkole i trzecioklasistów, których w maju czeka egzamin maturalny. Tradycją szkoły jest uczestnictwo w rozpoczęciu roku szkolnego absolwentów, którzy nie zawiedli i tym razem. Gościliśmy Natalię Dawidowską i Oskara Miśniakiewicza. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas, nauczycieli,  powitała rodziców. Głos zabrała także  pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka, która omówiła sprawy dotyczące organizacji nowego roku szkolnego i zmian w nowej ustawie Prawo Oświatowe.

 

 

 Po wakacyjnej przerwie powitaliśmy klasy:

 

   =           I a   -  wychowawczyni  pani  Aleksandra Andrachiewicz,
      I b   -  wychowawczyni pani  Justyna Szymańska,
      II a  -  wychowawczyni pani Dorota Dubiel - Stojek,
      II b  -  wychowawczyni pani Karina Hoła,
     III a -  wychowawca pan Leszek Kiersznikiewicz.

       Po uroczystości, wychowawcy z uczniami udali się do swoich sal, gdzie poprowadzili dalszą część spotkania.   

[#1569]  am, 02.09.2017 16:55 
   [SP 9] Ślubowanie klas pierwszych

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

W imieniu społeczności szkolnej
Zespołu Szkół Ogólnokształcących Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi
serdecznie zapraszam Uczniów i Rodziców
na uroczystość
ślubowania klas I, która odbędzie się dnia 4 września 2017 roku


• godzina 9.00 ul. Świętojańska 11
• godzina 13.00 ul. Stoczniowców 6

Dyrektor Lucyna Oglęcka

[#1567]  dh, 01.09.2017 10:00 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.267.545