Aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] UWAGA! Zatrudnimy nauczycieli!

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi zatrudni 3 nauczycieli wspomagających z przygotowaniem pedagogicznym.

[#2195]  jk, 12.12.2019 14:03 
   [II LO] KONKURS MITOLOGICZNY

KONKURS MITOLOGICZNY

Przejdź do galerii  Erasmus+
Przejdź do galerii  prezentacje klas
Przejdź do galerii  quiz

Dziś, 12 grudnia na sali gimnastycznej odbył się konkurs mitologiczny dla klas pierwszych liceum. Konkurs był wieloetapowy. Podczas pierwszej rundy, uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na pytania z mitologii. Quiz wiedzy odbył się w formie multimedialnej przy użyciu urządzeń mobilnych. Kolejnym etapem były prezentacje wokalno – muzyczne oraz plastyczne pierwszoklasistów. Wiele zabawy przyniosły uczniom potyczki sportowe, wyścig rydwanów, czyli konnych pojazdów najczęściej dwukołowych, zaprzężonych w dwa lub cztery konie, używanych w starożytności. Prawdziwe rydwany zostały zastąpione przez materace. Zwyciężyła klasa I a, której należą się szczególne gratulacje. Drugie miejsce zajęła klasa I e i trzecie klasa I d. Projekt przygotowali i poprowadzili nauczyciele języka polskiego, pani Paulina Osak i pan Mateusz Włodarski. Przed konkursem wysłuchaliśmy sprawozdań z dwóch ważnych dla naszej szkoły wydarzeń. Uczniowie z programu Erasmus+, podzielili się wrażeniami z ostatniego pobytu w Rumunii, natomiast grupa z klasy II b, opowiedziała o swoim sukcesie w konkursie Dzień z Życia firmy, w którym zdobyła pierwsze miejsce. Pokazali nagrody, statuetki, dyplomy. Gratulacje.

[#2193]  am, 12.12.2019 13:03 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Szkoła  Podstawowa  Nr 9  w  Rumi wzięła udział w  światowych  obchodach  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa, bo trzydziesta, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to data szczególna, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego bowiem dnia w roku 1989 Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Ma  on  na  celu  nie  tylko  prawną ochronę tych najmłodszych, ale także wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.
      Obchody  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  to  wydarzenie  szczególne,  które  jednoczy  wszystkie  dzieci  na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W uroczystości Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne z całej Polski. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić jubileusz trzydziestolecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
        W ramach obchodzonego święta dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi miały niebywałą okazję uczestniczenia w zajęciach otwartych poświęconych nie tylko samej konwencji, ale nade wszystko swoim prawom i przywilejom. Nauczycielom organizującym całe przedsięwzięcie przyświecały słowa Janusza Korczaka: Nie ma dzieci, są ludzie!
        Chcąc uczcić i podkreślić wagę uroczystości, uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Kolor ten jest nie tylko barwą UNICEF-u, ale także znakiem solidarności z dziećmi,  których  prawa  są  łamane, a  one same pozbawione tego, co najcenniejsze. Dzieciństwa.

Koordynator szkolnego koła UNICEF - Monika Rumian

[#2174]  al, 12.12.2019 00:39 
   [II LO] Bingo matematyczne

Bingo matematyczne

Przejdź do galerii  bingo

 

W czwartek, 5 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne. Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia. 

W czwartek, 5 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne. Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2190]  am, 09.12.2019 11:24 
   [SP 9] Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy Ia przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Puchate i różnokolorowe misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. To święto jest doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii narodzin pluszowego misia, najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające pluszowe misie. Cały dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny.


m

Iwona Maćkowiak

[#2189]  im, 08.12.2019 19:18 
   [SP 9] Mikołajki w Marszewie

06 grudnia 2019r. klasy Ia i Ie wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie z okazji Mikołajek. Dzieci ubrane w mikołajkowe czapki uczestniczyły w zajęciach w sali multimedialnej i uczyły się rozpoznawać ptaki i ssaki, nie tylko po wyglądzie, ale i po wydawanym przez nie głosie. Podczas wycieczki szlakiem Alicji w Krainie Czarów podziwialiśmy bogactwo lasu. Niestety w lesie nie spotkaliśmy Mikołaja, ale po powrocie do leśniczówki czekała na nas słodka niespodzianka. Gdy wróciliśmy do szkoły ustroiliśmy naszą klasową choinkę. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Przejdź do galerii  Marszewo

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak, Sylwia Jerzyk

[#2188]  im, 08.12.2019 19:05 
   [SP 9] Advent Calendar

Dzieci z klas pierwszych i drugich z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia... Dlatego na lekcjach języka angielskiego wykonaliśmy kalendarze adwentowe 😀 Każdy udekorował swoją kieszonkę i włożył cukierka😉 Od teraz codziennie do 20 grudnia ktoś losuje słodką niespodziankę 😀 We wish You a Merry Christmas...🎄🎁😀

Przejdź do galerii  Advent Calendar

Grażyna Kossakowska

[#2187]  jk, 02.12.2019 13:37 
   [II LO] SPORT

WYGRALIŚMY!

Przejdź do galerii  sport

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej wygrała dziś podczas wydarzenia: 65 setów na 65-lecie miasta Rumi. Dziewczyny pokazały na co ich stać i wygrały z drużyną która trenuje w Gdyni. Dziękujemy za super pracę i mecz, a także dziękujemy pani Alinie Treder za kibicowanie i skonstruowanie dobrej drużyny.

[#2185]  am, 02.12.2019 10:28 
   [II LO] Uroczysty apel

Uroczysty apel na 101 – lecie Niepodległej

Przejdź do galerii  apel 11.11

 

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Spotkaliśmy się powtórnie na uroczystej akademii i z ogromnym wzruszeniem wzięliśmy udział w tak ważnej lekcji historii, którą poprowadziła klasa I c pod opieką pani Anny Wiśniewskiej i pana Jana Skałbani. Cała społeczność szkolna dziękuje za występ.

 

[#2184]  am, 02.12.2019 10:22 
   [II LO] 101 – lecie Niepodległej

101 – lecie Niepodległej

11 listopada 1918 r. Polska odzyskał NIEPODLEGŁOŚĆ. Dziś o godzinie 11. 11. w całej Polsce, we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. W naszej szkole również wspólnie zaśpiewaliśmy HYMN POLSKI. Słowa hymnu – nazwanego pieśnią  Legionów Polskich we Włoszech, którego tekst napisał Józef Wybicki, zabrzmiały w naszej szkole wybitnie.  

[#2183]  am, 02.12.2019 10:14 

21 lis 2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.737.294  
0,1992188