Aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [II LO] Integracja i otrzęsiny klas pierwszych

 

Integracja i otrzęsiny klas pierwszych 

Przejdź do galerii  integracja

Dziś, 15 października, podobnie jak w roku ubiegłym, nowi uczniowie przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej w plenerze. Integracja i otrzęsiny klas pierwszych odbyły się w tzw. Piekiełku w Rumi, do którego pierwszoklasiści z wychowawcami, opiekunami i panią wicedyrektor, musieli dotrzeć pieszo, lasem, kilka kilometrów. Pogoda dopisała. Po drodze zostali włączeni w poczet „kotów” przez starszych kolegów. Na miejscu czekało mnóstwo zadań i atrakcji, przygotowanych przez członków samorządu uczniowskiego. Były łamigłówki logiczne, gry sprawnościowe oraz przeprawa przez rzekę, zakończona małym testem kulinarnym. Wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z ogniska, pieczonymi ziemniakami. Były ciasta upieczone przez uczniów i nauczycieli, owoce, napoje. Zmagania zakończyły się ślubowaniem uczniów:

 

Ślubujemy !

* Jako koty całkiem młode
*Nie dbające o urodę,
*By Samorząd chrzcić nas chciał
*Przysięgamy dziś miau, miau:
*Chodzić w parach, albo stadnie,
*Zawsze się uśmiechać ładnie
*I za dużo nie mieć pał
*Przysięgamy dziś, miau, miau
*Nie pić, nie ćpać i nie palić,
*Wiedzę ciągle doskonalić,
*Nie wytrzeszczać głupio gał,
*Przysięgamy dziś miau, miau.
*Słuchać starszych i szanować,
*W ciemnych kątach się nie chować,
*Dbać o czystość naszych ciał,
*Przysięgamy dziś miau, miau.
*Zobowiązań dotrzymywać
*Dać się łatwo wychowywać
*By duch szkolny przy nas trwał,
*Przysięgamy dziś, miau, miau...

i wychowawców:

 

*Nie będę przychodził na lekcje swoje.

*Nie będę brał na lekcje dziennika waszego.

*Będę pamiętać, aby dzień wagarowicza – święty - święcić.

*Nigdy nie stawiać uczniom dwój i jedynek.

*Będę czcił ucznia swego i naukę jego.

*Obiecuję nie chodzić po klasie w kartkówki czasie.

*Nie zajmować uczniom czasu wolnego.

*Nie mówić słowa złego rodzicom ucznia mojego.

*Nie budzić ucznia swego ze snu zasłużonego.

 

[#2141]  am, 15.10.2019 17:49 
   [II LO] Święto Edukacji Narodowej

14     PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Przejdź do galerii  święto KEN

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, 11 października 2019 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego sprawili Gronu Pedagogicznemu ogromną niespodziankę. Mieliśmy dużą radość uczestniczyć w  spektaklu słowno – muzycznym, odsłuchaliśmy przepięknego wokalu naszych uczennic. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka złożyła wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła nagrody. Pani dyrektor wspomniała również o miłym dla Polski wydarzeniu, a mianowicie o Nagrodzie Nobla dla naszej pisarki pani Olgi Tokarczuk, której motto towarzyszyło dzisiejszemu spotkaniu.

My nauczyciele i dyrekcja II LO również przyłączamy się do życzeń. Całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzymy w tym szczególnym dniu wszystkiego co najcenniejsze.  

[#2140]  am, 11.10.2019 14:18 
   [II LO] "Kreatives Deutschlernen"

"Kreatives Deutschlernen"

Przejdź do galerii  j.niem2

 

Uczniowie klas trzecich uczestniczą w innowacji pedagogicznej pt."Kreatives Deutschlernen", w ramach której tworzyli edukacyjne -lapbooki na temat czasu przeszłego Perfekt, czyli teczki tematyczne, które zawierają wszystkie wiadomości związane z omawianym tematem leksykalno – gramatycznym. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, karteczkach, kopertach, harmonijkach, wachlarzach oraz szablonach o przeróżnych kształtach i kolorach. Kolorowe notatki sporządzone według pomysłu autora pomagają usystematyzować i pogłębić wiedzę oraz zachęcają uczniów do samodzielnych powtórek. Lapbooki uczą organizacji pracy, rozwijają kreatywność.

 

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

 

 

 

 

 

 

[#2139]  am, 10.10.2019 19:25 
   [SP 9] Projekt edukacyjny Das Bild der Anderen

Uczniowie klasy 8B przystąpili do projektu edukacyjnego Das Bild der Anderen, pod patronatem Instytutu Goethego. W ramach projektu korespondują oni w języku niemieckim z rówieśnikami ze szkoły w Kopenhadze. Udział w projekcie pokazuje, że dzięki nauce języka niemieckiego możemy poznawać nowych ludzi mieszkających za granicą, ponieważ język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Uczniowie poszerzając znajomość języka niemieckiego, dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy z Danii. Projekt stwarza możliwość opowiadania o szkole, rodzinie, przyjaciołach, zainteresowaniach oraz o Rumi. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, ponieważ e-maile administrowane są przez opiekunów projektu p. Martę Bartoszewską i p. Patrycję Jasińską.

Marta Bartoszewska

[#2138]  jk, 09.10.2019 12:25 
   [SP 9] Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
[#2136]  jk, 01.10.2019 16:12 
   [SP 9] Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych klasy drugie na lekcji języka angielskiego przygotowały wspaniałe plakaty o kilku państwach m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji oraz Włoszech. Poznaliśmy ich zwyczaje, kuchnie, znane miejsca oraz nauczyliśmy się jak się przywitać w ich języku: Hello! Salut! Hola! τιμή! Ciao!

A my mówimy do zobaczenia za rok

Grażyna Kossakowska

[#2134]  jk, 30.09.2019 15:19 
   [SP 9] Wolontariusze w akcji

W niedziele 30 września 2019r wolontariusze ze szkoły nr 9 r w parafii św. Jana z Kęt rozprowadzali kalendarzyki. Zebrane pieniądze zasilą Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom z serca dziękujemy!

Przejdź do galerii  Wolontariusze w akcji

Paulina Graś, Benigna Matusiak, Teresa Brunath

[#2133]  jk, 30.09.2019 15:15 
   [SP 9] Finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego

Koniec września okazał się wielkim sukcesem dla naszych uczniów. W Gdańsku miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Demokracja niejedno ma imię". Celem konkursu było rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów, Ponadto była to nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, promowanie talentów technicznych, w tym umiejętności programowania .Michał Liberacki i Kamil Tocha zostali laureatami tego konkursu zajmując II i III miejsce. Popisali się wysoka wiedzą historyczna i umiejętnościami praktycznego wykorzystania technologii informatycznej.

Teresa Brunath

[#2132]  jk, 30.09.2019 15:09 
   [II LO] Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

 

Europejski Tygodzień Zrównoważonego Transportu

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ponad 200 miłośników dwóch kółek wzięło udział w przejeździe “Rowerem przez Rumię”, zorganizowanym przez Urząd Miasta Rumi. Dużym wsparciem dla organizatorów byli nasi wolontariusze: Karolina Bieszk, Patrycja Macholl, Anastasia Leiner, Martyna Stencel, Sandra Zwiefka, Magda Grzybowska, Karolina Szewczyk, Amanda Frątczak, Natalia Drusewicz, Paulina Żyłka, Mark Dromin, Kordian Łuczyński, Aleksandra Klein, Amelia Litka, Marlena Miszewska, Laura Urbaniak – Dzienisz, Nikola Patelczyk, Małgorzata Kosznik, Nikola Hełminiak, Aleksandra Waras. Za zaangażowanie, poświęcony czas w sobotnie popołudnie serdecznie wam dziękujemy. Jesteście wspaniali:)

Specjalne podziękowania uczniowie otrzymali od wiceburmistrza Piotra Wittbrodta oraz pani Anny Borys .

 

 

 

[#2131]  am, 30.09.2019 12:06 
   [II LO] Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Języków

 

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Podczas przerw uczniowie mogli poczęstować się tradycyjnymi naleśnikami z sosem klonowym oraz niemieckimi słodyczami. Aby otrzymać smakołyk wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z kulturą krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz rozwiązać zagadki językowe "flase friends/ Falsche Freunde" dopasowując słówka, które pomimo identycznej pisowni mają zupełnie inne znaczenie w języku angielskim i niemieckim. Ponadto na korytarzach czekał na uczniów quiz z wykorzystaniem kodów QR. Uczniowie skanowali kody OR a następnie odpowiadali na przeróżne pytania sprawdzające ich wiedzę nt. flag, stolic, języków urzędowych jak również poznawali liczebniki, kolory, powitania i pożegnania, w różnych językach. Uczniowie rozwiązywali zadania za pomocą aplikacji edukacyjnych takich jak Milionerzy, Memory oraz klasyfikowanie.

 

Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego

 

[#2130]  am, 28.09.2019 17:08 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.670.773