Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   IV Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2014

W sobotę, 26.04 2014 odbyła się już 4 edycja Aquathlonu w Rumi. Wystartowało ok. 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Pod okiem nauczycieli SP 9, pani Natalii Żbikowskiej i pana Artura Ziniewicza z naszej szkoły wystartowało 8 zawodników.
Najlepiej spisała się Oliwia Steć, która wygrała w swojej kategorii wiekowej.
Pozostali zajmowali miejsca;

• Wincenty Markowski 8
  • Monika Dosz 9
  • Paulina Chudzik 10
  • Sebastian Marszałek 17
  • Julia Kulikowska 17
  • Wiktoria Kłos 18.

Gratulujemy wszystkim sukcesów oraz rekordów życiowych.

Katarzyna Świątek Trościanko

[#254]  ewg, 26.04.2014 17:04
   Półfinały Wojewódzkie IMS w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

Półfinały poprzedziły Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce dziewcząt. Te odbyły się w ostatni piątek. Wówczas bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi. Najbardziej zaciekły pojedynek rozegrał się między reprezentacjami Rumi i Redy.

Ostateczne wyniki:
  1. miejsce - SP 9 Rumia,
  2. miejsce - SP 3 Reda,
  3. miejsce - SP 6 Wejherowo,
  4. miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozłazinie,
  5. miejsce - Szkoła Podstawowa w Luzinie.

Wojewódzkie półfinały w mini piłce siatkowej zostały zorganizowane w poniedziałek, również w Rumi. Startowały zarówno dziewczynki, jak i chłopcy - W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców , które wcześniej wygrały zawody na szczeblu powiatowym. Po zaciętej walce awans do finału wojewódzkiego wywalczyły reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi (w drużynach dziewcząt) oraz Szkoły Podstawowej w Pępowie (w drużynach chłopców). Zwycięzcą zawodów w kategorii dziewcząt została drużyna gospodarzy, która nie miała sobie równych na turnieju. Wszystkie swoje mecze wygrała w stosunku 2:0. Dziewczęta zaskakiwały swoje rywalki wspaniałymi atakami, blokiem czy grą w obronie. Nadmieńmy, że zespół z Rumi broni tytułu Mistrza Województwa Pomorskiego.

Pełne wyniki dziewcząt:
  1. miejsce - SP 9 Rumia,
  2. miejsce - SP Wieżyca,
  3. miejsce - SP Puck,
  4. miejsce - SP Łeba.

W tym czasie chłopcy toczyli swoje mecze na sali obok. Gospodarze w pierwszym meczu ulegli drużynie z Pępowa , która w ostatecznym wyniku została zwycięzcą zawodów. Mecz z Gnieżdżewem Rumia wygrała 2:0, a z Lęborkiem po bardzo zaciętej grze i tie-breaku 2:1.

Pełne wyniki chłopców:
  1. miejsce: SP Pępowo,
  2. miejsce - SP 9 Rumia,
  3. miejsce - SP Gnieżdżewo,
  4. miejsce - SP Lębork.

SP 9 Rumia na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt reprezentował skład: Kamila Bryła, Paulina Damaske, Julia Trościanko, Weronika Konefke, Dominika Duda, Zuzanna Grot, Sandra Kupkowska, Natalia Stecura oraz Julia Gadecka i Karolina Gromzyńska. Chłopcy: Marcin Klebba, Maciej Warmijak, Paweł Kaczorowski, Jakub Chróściel, Wojciech Oko, Oskar Ostałowski, Maciej Soczyński, Michał Rekiel, Dawid Wożniak, Jordan Zaleszczyk.

Zawody były eliminacjami do finału wojewódzkiego, który - w przypadku dziewcząt - zostanie zorganizowany 21 lutego w Rumi. Zawody w mini siatkówce rozgrywane są według specjalnych zasad: w grze uczestniczą dwie czwórki, pierwsza gra pierwszego seta, a drugi skład drugiego seta. Jeśli dochodzi do trzeciego seta z obydwu składów można wybrać czwórkę, która gra tie breaka. W przypadku rumskiej drużyny drużynie Rumi wszystkie dziewczęta to uczennice szóstej klasy, a w drużynie chłopców pierwszy skład jest z szóstej, a drugi z piątek klasy.

[#154]  as, 10.02.2014 18:38

10-10-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved