Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Konkursy polonistyczne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
VI międzyszkolny Konkurs Polonistyczny "z polszczyzną za pan brat" Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  • Zofia Szczepańska V a
  • Piotr Szajerka VI a
  • Paweł Kowalski V a
  • Karina Jałob VI c
  • Maria Hotel VI e
W etapie rejonowym wyróżnienie zdobyła:
  • Maria Hotel VI e
Iwona Bielńska
Barbara Jurek
Jadwiga Orzeł
Konkurs języka polskiego z historią dla uczniów szkół podstawowych województwa pomorskiego Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  • Jakub Kołodziej VI a
  • Krystian Andrzejewski VI a
  • Piotr Szajerka VI a
  • Zofia Szczepańska V a
  • Justyna Oder VI c
Tytuł finalisty:
  • Justyna Oder VI c
Iwona Bielińska
Barbara Jurek
Międzyszkolny Konkurs "Baśnie i legendy kaszubskie w komiksie"
  • Maria Hotel kl. VI E - II miejsce
  • Wojciech Kuchta kl. V C - wyróżnienie
  • Klaudia Niewiadomska kl. VI D - wyróżnienie
Jadwiga Orzeł
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Twardowskiego
  • Klaudia Pauzder V A - wyróżnienie
  • Krystian Dzięcielski VI A - wyróżnienie
Iwona Bielińska
Wojewódzki Konkurs Literacki pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Redy pod hasłem "Ziemia dla człowieka - człowiek dla Ziemi"
  • Marta Starosta - III miejsce w kategorii wiersz kl. IV A
  • Jagoda Dąbrowska - wyróżnienie w kategorii wiersz kl. VI C
  • Aleksandra Klauza - II miejsce w kategorii opowiadanie kl. VI B
  • Julia Sałek - III miejsce w kategorii opowiadanie kl. VI B
  • Maja Przybyła - wyróżnienie w kategorii opowiadanie - kl. V C
Barbara Jurek
Dorota Dubiel - Stojek
Jadwiga Orzeł
Międzyszkolny Konkurs Literacki zorganizowany w ramach Tygodnia Ekologicznego pod hasłem: "Świat to park pełen nieograniczonej różnorodności"
  • II miejsce w kategorii opowiadanie - Wojciech Kuchta V C
Jadwiga Orzeł
XVIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV - VI Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:
  • Maja Milewska IV E
  • Kinga Tyszkowska IV E
  • Agata Brylska IV F
  • Michał Piłat IV F
  • Michał Rzodkiewicz VI A
  • Paweł Kowalski V A
  • Natalia Karpowicz VI D
  • Klaudia Skodowska VI D
  • Maria Hotel VI E
Barbara Jurek
Joanna Zalewska - Harmacińska
Iwona Bielińska
Jadwiga Orzeł
XVIII Pomorski Konkurs Literacko - Plastyczny "Gwiazdka tuż...tuż..."
  • III miejsce w kategorii prace literackie Wojciech Kuchta V c
Jadwiga Orzeł
XV Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas czwartych pod hasłem "Pokora matką olbrzymów" Etap rejonowy - finałowy:
  • Jakub Koch IV A - III miejsce
  • Julia Marchlewska IV A - wyróżnienie
  • Aleksandra Żuk IV F - wyróżnienie
Barbara Jurek
Joanna Zalewska - Harmacińska
[#77]  as, 30-06-2012 17:14 
   Konkursy matematyczne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny Matematyka z Przyrodą Etap rejonowy:
  • Ewa Włodarczyk Va
  • Dominik Soczyński VI a
  • Piotr Jacuński VI a
  • Krystian Dzięcielski VI a
  • Mateusz Przybylski Va
Finalista konkursu:
  • Piotr Jacuński VI a
Teresa Kurc
Lucyna Szyszka
Barbara Klein
Władysława Patyk
II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Matematyczno - Historycznej "Z matematyka po regionie" III miejsce:
  • Julia Trościanko IV A
  • Zofia Szczepańska V A
  • Piotr Jacuński VI A
Teresa Brunath
Teresa Kurc
Lucyna Szyszka
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas V "Dziewiątka" I miejsce dla drużyny:
  • Wiktoria Kanclerz
  • Paweł Kowalski
  • Ewa Włodarczyk
I miejsce indywidualnie:
  • Paweł Kowalski
III miejsce indywidualnie:
  • Ewa Włodarczyk
 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur 2012" Wynik bardzo dobry:
  • Paweł Kowalski VA
  • Aleksandra Machula VA
  • Bruno Panek VB
Wyróżnienie:
  • Mateusz Przybylski VA
  • Zofia Szczepańska VA
  • Ewa Włodarczyk VA
  • Paweł Janowski VA
  • Jakub Krakowiak VA
  • Nikola Klawikowska VA
  • Andrzejewski Krystian VI A
  • Maja Siemiątkowska IV A
  • Julia Trościanko IV A
  • Przemysław Tyburski IV A
  • Joanna Cegielska IV A
Teresa Kurc
Agnieszka Kwolek
Lucyna Szyszka
XIV Międzyszkolny Turniej Matematyczny dla klas VI udział w etapie rejonowym:
  • Szajerka Piotr VIA
  • Chmielecka Marta VI A
  • Zakrzewska Marta VIA
  • Andrzejewski Krystian VI A - IV miejsce
Lucyna Szyszka
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV Etap szkolny:
  • Julia Trościanko IVA
  • Joanna Cegielska IVA
  • Maja Siemiątkowska IV A
  • Przemysław Trybulski IV A
  • Michał Plichta IV A
  • Juliusz Sarna IVA
  • Łukasz Formella IVA
  • Bartosz Broniszewski IVA
Etap międzyszkolny:
  • Julia Trościanko - II miejsce
  • Maja Siemiątkowska - II miejsce
  • Przemysław Trybulski - III miejsce
  • Juliusz Sarna - III miejsce
  • Bartosz Broniszewski - III miejsce
Lucyna Szyszka
[#76]  as, 30-06-2012 17:10 
   Konkursy historyczne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg" Wyróżnienie II stopnia na szczeblu krajowym:
  • Zofia Szczepańska V A
Wyróżnienie II stopnia na szczeblu krajowym:
  • Weronika Holka VI C
Teresa Brunath
Miejski Konkurs Historyczny wiedzy o Kaszubach
  • I miejsce Julia Trościanko IV A
  • V Miejsce Karolina Mrozowska IV A
Teresa Brunath
II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Matematyczno - Historycznej "Z matematyka po regionie" III miejsce
  • Julia Trościanko IV A
  • Zofia Szczepańska V A
  • Piotr Jacuński VI A
Teresa Brunath
Teresa Kurc
Lucyna Szyszka
III Miejski Konkurs Historyczny "W poszukiwaniu własnych korzeni"
  • I miejsce - Marcel Taube IV A
  • I miejsce - Konrad Sienkiewicz IV C
  • II miejsce - Filip Krawczyk IV C
  • II miejsce - Julia Trościanko IV A
  • II miejsce - Konrad Sienkiewicz IV C
  • III miejsce - Michał Plichta IV A
  • III miejsce Martyna Cetera IV A
  • Wyróżnienia:
    • Patrycja Pienczke IV C
    • Miłosz Chojnacki IV C
Teresa Brunath
Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności - Tropiciele Klasa IV A (cała klasa) - 37 miejsce na 1000 szkół biorących udział w konkursie Teresa Brunath
[#75]  as, 30-06-2012 17:00 
   Język angielski
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
Konkurs dla klas IV - VI "Be a poet" Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  • Zofia Szczepańska V a - I miejsce
  • Justyna Oder VI c - II miejsce
  • Aleksandra Klauze VI b - III miejsce
Maciej Ścigała
Robert Stolarczyk
Mariusz Antoniuk
Wojewódzki Konkurs języka angielskiego dla klas VI "Jestem lingwistą" Do II etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
  • Klaudia Skodowska VI d
  • Filip Kozłowski VI c - zakwalifikowany do części ustnej finału
Maciej Ścigała
Robert Stolarczyk
Mariusz Antoniuk
IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego "Reading And Listening Comprehension" Laureaci:
  • Klaudia Skodowska VI D
  • Wojciech Bobowicz VIA
Maciej Ścigała
Robert Stolarczyk
Mariusz Antoniuk
[#74]  as, 30-06-2012 16:42 
   Konkursy informatyczne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
XIII Ogólnopolski Konkurs Kartek Świątecznych Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano:
  • Aleksandra Wojciechowska VI F
  • Piotr Jacuński VI A
  • Krystian Andrzejewski VI A
Jolanta Kijowska
Ewelina Grzemska
[#73]  as, 30-06-2012 16:37 
   Konkursy techniczne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
Konkurs techniczny z cyklu "Igłą malowane" pt.: "Kaszuby moja mała Ojczyzna"
  • Ewa Włodarczyk V A - I miejsce
  • Magdalena Szeląg V A - II miejsce
  • Wojciech Kuchta V C - wyróżnienie
Weronika Syczak
[#72]  as, 30-06-2012 16:33 
   Konkursy Biblijne
Rodzaj imprezy Osiągnięcia uczniów Opiekunowie
Konkurs Biblijny Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
  • Zofia Szczepańska V A
  • Ewa Włodarczyk V A
  • Paulina Trzcińska VI D
  • Aleksandra Machula V A
  • Anna Łepkowska VI A
Benigna Matusiak
Katarzyna Kowalczyk
[#71]  as, 30-06-2012 16:22 
   WYNIKI XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS III

WYNIKI XIV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KLAS III

W dniu 12 .04.2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi odbył się etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas III szkół podstawowych organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Rumi. Do etapu szkolnego zgłoszono 30 uczniów. Prace konkursowe pod czujnym okiem pani wicedyrektor Eweliny Grzemskiej sprawdzały panie: Beata Kordaczuk, Iwona Maćkowiak, Elżbieta Idziak.

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Lp. Nazwisko i imię ucznia Klasa Nauczyciel przygotowujący
1 Nowicki Karol III b mgr Jolanta Rafalska
2 Milewczyk Mateusz III b mgr Jolanta Rafalska
3 Winczewski Patryk III b mgr Jolanta Rafalska
4 Dobrzyniecki Michał III e mgr Ewa Andruszkiewicz
5 Denc Damian III f mgr Anna Kurowska- Jurczak

Dobrzyniecki Michał, Mateusz Milewczyk, Karol Nowicki, Patryk Winczewski przygotowywali się do konkursu również na kółku matematycznym.

Elżbieta Idziak

28 kwietnia 2012 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego konkursu Matematycznego Klas III. W konkursie wzięło udział 29 uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę.

Zadania zostały przygotowane przez panią Konsultant Edukacji Wczesnoszkolnej CEN –Kornelę Maternicką.

Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

  1. miejsce:
    • Szymon Marczak SP1
    • Bartosz Świątek SP 6
    • Krzysztof Konarzewski SP 6
  2. miejsce:
    • Zuzanna Ryduchowska SP 1
  3. miejsce:
    • Iwona Kin SP 10
    • Anastazja Kołakowska PESS
    • Wiktoria Lisińska PESS

Zwycięzcom XVII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[#80]  as, 12-04-2012 14:41 
   Konkursy jubileuszowe

Z okazji jubileuszu dwudziestolecia naszej szkoły zespół nauczycieli polonistów ogłosił konkurs literacki dla uczniów klas IV - V na wiersz, a dla klas VI - utwór prozą pod hasłem: "Tych sześciu lat nigdy nie zapomnę..."

Na konkurs napłynęło aż 29 prac. Wszystkie były bardzo wzruszające, komisja przyznała nagrody i wyróżnienia.

W kategorii klas  IV - V:

  • I miejsce - uczeń klasy V A Damian Piaskowski za wiersz pt. "Dla Ciebie" (nauczyciel polonista Ewa Najder)
  • II miejsce - uczennica klasy V F Julia Chomicz za wiersz pt.: "Rumianeczki, Rumiankowie"(nauczyciel polonista Barbara Ławniczak)
  • III miejsce - uczennica klasy V F Marta Skorłutowska za wiersz pt.: "Nadzieja" (nauczyciel polonista Barbara Ławniczak)

W kategorii klas VI:

  • I miejsce - uczennica klasy VI B Joanna Milewska(nauczyciel polonista Jadwiga Orzeł)
  • Wyróżnienie - uczennica klasy VI B Agnieszka Rozmysłowicz (nauczyciel polonista Jadwiga Orzeł)
  • Wyróżnienie - uczennica klasy VI E Aleksandra Siwiec (nauczyciel polonista Jadwiga Orzeł)
[#78]  as, 23-11-2011 14:15 

29-11-2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.571.660