Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Międzyszkolny konkurs matematyczny „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekoladyR

11 maja 2019 r. uczniowie klasy II a Filip Wilk i Mikołaj Buczek oraz Kamila Bonisławska i Blanka Dębek uczennice klasy III b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekolady” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Gdyni.

III miejsce w tym konkursie zajął Mikołaj Buczek z klasy II a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Andruszkiewicz i Elżbieta Idziak

[#2060]  jk, 11.05.2019 09:37 
   Pomorskie Mecze Matematyczne

W tym roku szkolnym nasi uczniowie pod opieką pani Aleksandry Andrachiewicz już po raz czwarty przystąpili do konkursu Pomorskie Mecze Matematyczne organizowanego przez Uniwersytet Gdański. W tym roku do konkursu zgłosiło się około 50 szkół województwa pomorskiego. Po całym roku rozgrywek naszym uczniom udało się dojść do Wielkiego Finału który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. W finale zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE. Lista uczniów biorących udział w meczach: kapitan drużyny Oskar Janik, Paweł Kata, Michał Liberacki, Krystian Kleczkowski, Piotr Tarnowski, Dawid Filipkowski, Maja Pogorzelska, Mateusz Byzdra, Oskar Wojciechowski, Maksymilian Rompca, Tomasz Bieszke. W rozgrywkach uczestniczyli również nauczyciele matematyki jako jury lub jako opiekunowie: Małgorzata Gudalewska, Agnieszka Kwolek, Dorota Kalinowska oraz Aleksandra Andrachiewicz. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za wsparcie organizacyjne.

GRATULUJEMY UCZNIOM WIELKIEGO SUKCESU!!!!!.

Przejdź do galerii  Pomorskie Mecze Matematyczne

Aleksandra Andrachiewicz

[#2059]  jk, 29.04.2019 08:39 
   Laureat ogólnopolskiego konkursu

28 III 2019 r. odbył się III etap (wojewódzki) XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". Mikołaj Kurkowski, uczeń klasy VII D uzyskał w nim tytuł laureata, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu historii i obronności. Serdecznie gratulujemy! Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów jest p. Joanna Kurkowska. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce: Konkursy - Losy żołnierza

Joanna Kurkowska

[#2041]  jk, 02.04.2019 12:29 
   Finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 30 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majakowskiego w Rumi, odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Poprzedzony on został eliminacjami klasowymi i szkolnymi. W finale konkursu, w którym udział wzięło 60 uczniów z klas III powiatu wejherowskiego, naszą szkołę reprezentowali: Wiewiórka Paweł z klasy III a Karwowska Olivia z klasy III a Alicja Baniel z klasy III b.

Ala Baniel zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Idziak

[#2061]  jk, 30.03.2019 10:01 
   VIII wojewódzki konkurs „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III

W dniu 2 lutego 2019 r. dwoje uczniów z klasy I a, dwoje uczniów z klasy II a i dwie uczennice z klasy III b wzięło udział w VIII wojewódzkim konkursie „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III.

Konkurs składał się z:

• dyktanda słuchowego,

• zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami.

Laureatami konkursu zostali:

Olga Hutman z klasy II a – II miejsce

Filip Wilk z klasy II a – III miejsce

Anna Lemańczyk z klasy III b – II miejsce

Gratulujemy!

Ewa Andruszkiewicz

Elżbieta Idziak

 

[#2010]  jk, 25.02.2019 09:21 
   XXIV edycjia ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 21 listopada 2018 r. 15 uczniów klasy III b wzięło udział w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 75 minut rozwiązać 30 zadań. Test był testem jednokrotnego wyboru. I miejsce w województwie, a 16 w kraju zajęła Anna Rymon Lipińska z klasy III b. Ania w nagrodę może uczestniczyć w Wojewódzkim Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem.

Gratuluję!

Elżbieta Idziak

[#2009]  jk, 25.02.2019 09:19 
   Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

WYNIKI KONKURSU MIĘDZYŚWIETLICOWEGO "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

I MIEJSCE

Jan Jarzemski SP Nr 5 Reda

Martyna Niemczynowicz SP Nr 8 Rumia

II MIEJSCE

Halina Korejke SP Nr 6 Rumia

Marika Bonk SP Nr 6 Rumia

III MIEJSCE Agata Czechowicz SP Nr 7 Rumia

Jagoda Nawrot SP Nr 6 Reda

WYRÓŻNIENIE:

Fabian Przychodzeń SP Nr 1 Rumia

Jakub Siedlewski SP Nr 1 Rumia

Szymon Witucki SP Nr 4 Rumia

Patrycja Baranowska SP Nr 6 Rumia

Magdalena Kozaczyk SP Nr 6 Rumia

Martyna Wilczewska SP Nr 8 Rumia

Filip Falk SP Nr 8 Rumia

Sophia Kulhawy SP Nr 8 Rumia

Aleksander Januszewski SP Nr 5 Reda

Elżbieta Puchowska SP Nr 5 Reda

Dnia 18 stycznia 2019 r. (piątek) na godz. 10:30 zapraszamy do biblioteki szkolnej na wręczenie dyplomów oraz niespodzianek dla laureatów. W przypadku nieobecności nagrody można odebrać w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Wszystkim opiekunom prac oraz zdolnym uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie. Nauczyciele świetlicy szkolnej życzą zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 !

Monika Rumian

[#1965]  jk, 20.12.2018 14:41 
   konkurs plastyczno-historyczny „W poszukiwaniu własnych korzeni”

Uczennica klasy V G Magdalena Śnieżek zajęła III miejsce w konkursie plastyczno-historycznym „W poszukiwaniu własnych korzeni” Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Senetelli-Nawrocka

[#1961]  jk, 14.12.2018 10:53 
   Sukces w konkursie na niemiecką pomoc dydaktyczną

Dnia 6 grudnia 2018 r. odbył się finał konkursu "Wiem jak się uczyć", organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. Konkurs polegał na przygotowaniu pomocy dydaktycznej pomagającej w nauce języka niemieckiego zarówno podczas lekcji jak i samodzielnej nauki w domu. Do finału zakwalifikowała się gra Tolle Einkäufe, wykonana przez uczennice klasy 8C Julię Maszkę, Martę Fitek i Karolinę Szewczyk. Jest ona przeznaczona dla 2-4 graczy. W jej skład wchodzi plansza do gry, 36 kart, 106 żetonów, 4 pionki, kostka do gry, instrukcja wraz z kartą odpowiedzi. Plansza do gry składa się z 28 pól. Gra umożliwia utrwalenie słownictwa związanego z zakupami (nazwami produktów spożywczych, sklepów oraz opakowań) oraz gramatyki - odmiany rozdzajnika w bierniku jak również prawidłowego budowania zdań oznajmujących i pytających. W grze są jednak pułapki - 4 karty z napisem „Dziecko rozrabiaka” oraz 4 karty z napisem „Więzienie”. W przypadku wylosowania pierwszego rodzaju kart, uczestnik może zabrać innemu graczowi żeton z koszyka. W przypadku wylosowania karty „Więzienie” gracz przechodzi na pole oznaczone symbolem więzienia i traci kolejkę. Do gry dołączona jest instrukcja wraz z kartą odpowiedzi, w której to na bieżąco można sprawdzić poprawność wykonania zadania. Uczennice zajęły drugie miejsce w konkursie.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1962]  jk, 06.12.2018 10:56 
   Konkurs Erasmus Plus
REGULAMIN
[#1944]  jk, 26.11.2018 10:16 

21-05-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.745.492