Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas prezentacji multimedialnej w dniu 16 października uczniowie klasy VII a przedstawili naszym pierwszakom wiersze Juliana Tuwima, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej napisanej językiem dowcipnym, przedstawiającym fragmenty rzeczywistości z ukrytym morałem lub przesłaniem. Jako pierwszy przeczytany został wiersz „Lokomotywa”, który zaprosił nas do literackiej podróży. Podczas spotkania zostały przeczytane wybrane wiersze Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu utworów dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza. Julian Tuwim napisał wiele ciekawych i zabawnych wierszy, dlatego też zachęcamy wszystkich do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Iwona Maćkowiak

[#2144]  im, 20.10.2019 18:36 
   Tydzień dla Zambii

W naszej szkole dni od 14-19 października były "Tygodniem dla Zambi". Wolontariusze pod opieką p. P Graś i T Brunath cięły stare poszwy na bandaże, O te bandaże prosiły szpitale w Zambii. Pocięte trafią do potrzebujących pacjentów w Zambii. Dziękujemy za pomoc.

Teresa Brunath

[#2148]  jk, 19.10.2019 15:46 
   Warsztaty plastyczno – konstrukcyjne Warzywne kukiełki

Zajęcia  otwarte są jedną z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami. Stanowią okazję zarówno do integracji środowiska przedszkolnego, zwłaszcza rodziców, dzieci i wychowawcy, jak i również wpływają na bliższe relacje pomiędzy rodzicami dzieci uczęszczających do tej samej grupy przedszkolnej. Tego typu zajęcia stanowią doskonałe podłoże do budowania i wzmacniania więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem. 

W ramach realizacji bloku tematycznego, Idzie jesień przez ogród i sad, w oddziale przedszkolnym 0A odbyły się warsztaty plastyczno – konstrukcyjne. Do udziału w zajęciach zatytułowanych Warzywne kukiełki zostali zaproszeni rodzice. Głównym celem spotkania było wykonanie warzywnych stworków, rozbudzenie aktywności twórczej dzieci i rodziców, rozwijanie kreatywności, pomysłowości, wyobraźni, a także sprawności manualnej dzieci.              

Wszystkim rodzicom gorąco dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam na następne, świąteczne spotkanie.

 

                                                                                                 Elżbieta Kozakiewicz

 

 

 

[#2153]  al, 15.10.2019 00:38 
   Projekt edukacyjny Das Bild der Anderen

Uczniowie klasy 8B przystąpili do projektu edukacyjnego Das Bild der Anderen, pod patronatem Instytutu Goethego. W ramach projektu korespondują oni w języku niemieckim z rówieśnikami ze szkoły w Kopenhadze. Udział w projekcie pokazuje, że dzięki nauce języka niemieckiego możemy poznawać nowych ludzi mieszkających za granicą, ponieważ język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Uczniowie poszerzając znajomość języka niemieckiego, dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy z Danii. Projekt stwarza możliwość opowiadania o szkole, rodzinie, przyjaciołach, zainteresowaniach oraz o Rumi. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, ponieważ e-maile administrowane są przez opiekunów projektu p. Martę Bartoszewską i p. Patrycję Jasińską.

Marta Bartoszewska

[#2138]  jk, 09.10.2019 12:25 
   Rajd Dzieci w sieci

Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawcą Teresą Brunath to pilni obserwatorzy Internetu i urządzeń mobilnych. 5 października wzięli udział w rajdzie Dzieci w sieci. Zadaniem rajdu było zachęcić uczniów do świadomego i przemyślanego użytkowania mediami elektronicznymi, w tym zwłaszcza komputera, urządzeń mobilnych oraz Internetu. Po to, aby czerpać z nich to, co najlepsze i nie dać się wkręcić w coś,co będzie odwracało uwagę od najważniejszych spraw nas wszystkich. A świat mediów elektronicznych potrafi być bardzo wciągający. Uczniowie mieli okazję w formie zabawy zapoznać się z takimi pojęciami jak grooming,cyberprzemoc,cyberstalking, fonoholizm (uzależnianie od smartfona), happy slapping (umieszczanie w sieci upokarzających zdjęć osób bez ich zgody)

Przejdź do galerii  Rajd Dzieci w sieci

Teresa Brunath

[#2156]  jk, 05.10.2019 08:16 
   Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
[#2136]  jk, 01.10.2019 16:12 
   Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Była to znakomita okazja, by posłuchać na lekcjach fragmentów utworów kompozytorów klasycznych. Muzyka Mozarta, Vivaldiego, Chopina czy Straussa uprzyjemniła nam to muzyczne święto. Uczniowie wraz z panią od muzyki przygotowali cytaty i sentencje, które pojawiły się na szkolnych drzwiach.

Przejdź do galerii  Międzynarodowy Dzień Muzyki

Ewa Szmidt

[#2142]  dh, 01.10.2019 15:00 
   Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych klasy drugie na lekcji języka angielskiego przygotowały wspaniałe plakaty o kilku państwach m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji oraz Włoszech. Poznaliśmy ich zwyczaje, kuchnie, znane miejsca oraz nauczyliśmy się jak się przywitać w ich języku: Hello! Salut! Hola! τιμή! Ciao!

A my mówimy do zobaczenia za rok

Grażyna Kossakowska

[#2134]  jk, 30.09.2019 15:19 
   Wolontariusze w akcji

W niedziele 30 września 2019r wolontariusze ze szkoły nr 9 r w parafii św. Jana z Kęt rozprowadzali kalendarzyki. Zebrane pieniądze zasilą Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom z serca dziękujemy!

Przejdź do galerii  Wolontariusze w akcji

Paulina Graś, Benigna Matusiak, Teresa Brunath

[#2133]  jk, 30.09.2019 15:15 
   Finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego

Koniec września okazał się wielkim sukcesem dla naszych uczniów. W Gdańsku miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Demokracja niejedno ma imię". Celem konkursu było rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów, Ponadto była to nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, promowanie talentów technicznych, w tym umiejętności programowania .Michał Liberacki i Kamil Tocha zostali laureatami tego konkursu zajmując II i III miejsce. Popisali się wysoka wiedzą historyczna i umiejętnościami praktycznego wykorzystania technologii informatycznej.

Teresa Brunath

[#2132]  jk, 30.09.2019 15:09 

10-10-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.207.685