Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy IV - VIII
[#2158]  jk, 13.11.2019 13:11 
   Kwesta na Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni

Jak co roku nasi wolontariusze wspierali Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni biorąc udział w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Rumi. Był to dzień, w którym odwiedzaliśmy groby bliskich, przyjaciół i zasłużonych osób, był to czas refleksji, wyciszenia.

Teresa Brunath, Benigna Matusiak

[#2157]  jk, 05.11.2019 08:27 
   Pomagamy zwierzakom

W dniu 30 października odbył się apel słowno- muzyczny dla uczniów klas I-III na temat czworonożnych przyjaciół. Uczniowie klasy II e przedstawili zasady dobrego traktowania zwierząt i konwencje dotyczącą ich praw. Ostatnim punktem apelu było spotkanie z psem Maksem i przemówienie naszego gościa, pani Inspektor Anny Szczepaniak, na temat sytuacji schroniska, problemów związanych z jego prowadzeniem oraz trudnego położenia zwierząt. W związku ze spotkaniem rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Alicja Walczuk. Wolontariusze z klas I-III przeprowadzą zbiórkę produktów żywnościowych i akcesoriów dla psów i kotów. Potrzebne dary można przynosić bezpośrednio do szkoły do Wychowawców klas - akcja ma charakter ciągły. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączą się w akcję.

Przejdź do galerii  Pomagamy zwierzakom

Rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę na publikowanie zdjęć/wizerunków z imprezy/wydarzenia.

Alicja Walczuk, Ewa Szmidt

[#2154]  im, 30.10.2019 18:37 
   Akcja MEN

Klasa VIc wraz z wychowawczynią włączyła się w akcję MEN "Szkoła pamięta". Postanowiliśmy odnaleźć na Cmentarzu Komunalnym groby osób zasłużonych dla Rumi i cenionych w naszej społeczności, zapalić znicze. Uporządkować i udekorować bezimienne i opuszczone groby.

Przejdź do galerii  Akcja MEN

Marzenna Taube

[#2151]  jk, 30.10.2019 11:18 
   Bal Aniołów

"Każdy może być święty, jeśli tylko chce (...)" w myśl tej piosenki zorganizowano w szkole w dniu 29 października Bal Aniołów i Świętych. Uczniowie klas I-III przebrani za Świętych i Anioły zebrali się na holu, by wspólnie bawić się i radować. Celem spotkania było kultywowanie chrześcijańskiej tradycji obchodów dnia Wszystkich Świętych. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej.

Przejdź do galerii  Bal Aniołów

Rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę na publikowanie zdjęć/wizerunków z imprezy/wydarzenia.

Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk

[#2152]  im, 29.10.2019 21:36 
   EKOMISJA Nie Marnuję

W piątek 25 października odbył się w naszej szkole finał programu ekologicznego „ EkoMisja Nie Marnuję”, współorganizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem projektu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych. Klasy trzecie przygotowały spotkanie podczas, którego zaprezentowały swoje prace plastyczne ukazujące sposoby ochrony naszej planety. Uczniowie opowiadali o tym jak przekonać inne dzieci, aby dbały o Ziemię. Co powinniśmy zmienić, żeby żyć na czystej planecie? Inwencja twórcza uczniów była na wysokim poziomie, a atmosfera niezapomniana. Bardzo dziękuję klasom trzecim oraz ich wychowawczyniom za udział w Ekomisji.

Przejdź do galerii  Ekomisja

Anna Rogowska

[#2155]  im, 29.10.2019 18:45 
   Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy I - III
[#2150]  jk, 29.10.2019 12:12 
   Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 października świętowaliśmy w klasie Ia Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Umiejętność programowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programują zadania, które wykonuje robot. Nowoczesny robot edukacyjny Ozobot pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

 

Przejdź do galerii  Ozobotp

Iwona Maćkowiak

[#2147]  im, 20.10.2019 18:40 
   Jesienne inspiracje

Prace plastyczne z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Z kolorowych liści uczniowie klasy Ia wykonali jesienne bukiety i drzewka w związku z nadchodzącym świętem. Dzień Drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych 10 października. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej chroniący drzewostan w celu łagodzenia skutków zmian klimatu i zachowania różnorodności biologicznej. Często zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przed pyłem, upałem czy też hałasem.

Przejdź do galerii  Drzewa

Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną do parku lub lasu po kasztany, z których dzieci na zajęciach plastycznych wykonały kasztanowe ludziki.

Przejdź do galerii  Ludziki

Iwona Maćkowiak

[#2146]  im, 20.10.2019 18:39 
   Koncert "Bajkogranie"

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Akademii Artystycznej "Art2You", która przygotowała program muzyczny, pt. "Bajkogranie". Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane i muzykę filmową. Przekonały się, że można grać na samym ustniku oraz usłyszały i zatańczyły do muzyki z bajek i filmów.

Iwona Maćkowiak

[#2145]  im, 20.10.2019 18:38 

10-10-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.207.673