Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Wolontariusze w akcji

W niedziele 30 września 2019r wolontariusze ze szkoły nr 9 r w parafii św. Jana z Kęt rozprowadzali kalendarzyki. Zebrane pieniądze zasilą Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom z serca dziękujemy!

Przejdź do galerii  Wolontariusze w akcji

Paulina Graś, Benigna Matusiak, Teresa Brunath

[#2133]  jk, 30.09.2019 15:15 
   Finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego

Koniec września okazał się wielkim sukcesem dla naszych uczniów. W Gdańsku miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Demokracja niejedno ma imię". Celem konkursu było rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów, Ponadto była to nauka bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci, promowanie talentów technicznych, w tym umiejętności programowania .Michał Liberacki i Kamil Tocha zostali laureatami tego konkursu zajmując II i III miejsce. Popisali się wysoka wiedzą historyczna i umiejętnościami praktycznego wykorzystania technologii informatycznej.

Teresa Brunath

[#2132]  jk, 30.09.2019 15:09 
   Dzień Czwartaka 2019

W piątek 27 września br. odbyły się w naszej szkole leśne potyczki klas czwartych z okazji Dnia Czwartaka. Jego organizatorami była klasa - VIID i samorząd uczniowski oraz nauczyciele m.in. p. Teresa Brunath i p. Paulina Osak.

Kilka dni wcześniej dzieci z klas czwartych otrzymały listy dostarczone przez uczniów ze szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. W przesyłkach znajdowało się zaproszenie na Dzień Czwartaka, którego motywem przewodnim był Harry Potter, a miejscem spotkania Zakazany Las. Czwartoklasiści zostali podzieleni klasami na trzy grupy: IV A – Dom Gryffindor, IV B – Dom Slytherin, a IV C – Dom Hufflepuff. Organizatorzy byli czwartą grupą – Dom Ravenclaw.

W dniu zabawy czwartoklasiści przybyli w przebraniach. Mieli na sobie peleryny, część - miotły do latania, a jeszcze inni okulary Harrego Pottera. Wielu czwartaków namalowało sobie na czole znaki w kształcie pioruna. Jest to charakterystyczne znamię Harrego, które zrobił mu Lord Voldemort w dniu zabicia jego rodziców. Ponadto każdy czwartak miał na sobie własnoręcznie wykonany kotylion charakterystyczny do domu, do którego przynależał.

Organizatorzy przygotowali w lesie wiele atrakcji i konkursów. Najmłodsi zdobywali punkty a na koniec czekały na nich nagrody – ognisko z kiełbaskami, napoje, słodkości i dyplomy. Konkurencja rozpoczęła się od rozwiązywania rebusów i krzyżówek. Po nich robiliśmy eliksiry w zabytkowych kociołkach, rozwiązywaliśmy test o Harrym Potterze, przeszliśmy lekcję zielarstwa i skakania w workach na czas. Kolejną atrakcją było strzelanie piłką zmyłką i odbijanie jej miotłą do bramki oraz rzucanie orzechami przez obręcz. Na końcu odbyła się zabawa w odgadywanie szyfru Hogwartu i bieg z miotłami „Nimbus 2000”.

Po zakończonych klasowych potyczkach w lesie, udaliśmy się wszyscy na polanę, gdzie czekało na nas ognisko. Piekliśmy razem kiełbaski, mieliśmy też przygotowane świeże bułki i soki. Wszyscy zajadali ze smakiem.

Po części gastronomicznej odbyła się część artystyczna. Czwartaki recytowały wiersze i dostawały za udział piękne dyplomy. Dzień Czwartaka w tym roku był bardzo udany.

Wszyscy miło spędziliśmy czas i dobrze się bawiliśmy.

Mam nadzieję, że za rok będzie równie fajnie.

Martyna Tymińska, kl. VII d

Paulina Osak

[#2137]  jk, 27.09.2019 13:09 
   Europejski Dzień Języków w klasach IV - VIII

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Podczas przerw uczniowie mogli poczęstować się tradycyjnymi naleśnikami z sosem klonowym oraz niemieckimi słodyczami. Aby otrzymać smakołyk wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z kulturą krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz rozwiązać zagadki językowe "flase friends/ Falsche Freunde" dopasowując słówka, które pomimo identycznej pisowni mają zupełnie inne znaczenie w języku angielskim i niemieckim. Ponadto na korytarzach czekał na uczniów quiz z wykorzystaniem kodów QR. Uczniowie skanowali kody OR a następnie odpowiadali na przeróżne pytania sprawdzające ich wiedzę nt. flag, stolic, języków urzędowych jak również poznawali liczebniki, kolory, powitania i pożegnania, w różnych językach. Uczniowie rozwiązywali zadania za pomocą aplikacji edukacyjnych takich jak Milionerzy, Memory oraz klasyfikowanie.

Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Języków

Marta Bartoszewska

[#2135]  jk, 26.09.2019 15:23 
   Dzień Ziemi

21 września 2019 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, dzien ten był też Dniem Erasmus+. Cała społeczność szkolna wzięła udział w sprzątaniu osiedla Janowo. Klasom IV A i VD został przybliżony program Unii Europejskiej, przeznaczony dla uczniów, studentów oraz pracowników edukacji. Z tej okazji Zespół Erasmus przygotował informacje oraz ciekawostki na temat programu Erasmus+. Uczniowie odgadywali zagadki związane z krajami - partnerami naszej szkoły. (Grecja, Hiszpania, Włochy, Turcja, Rumunia, Bułgaria) Imię Erasmus pozostanie z nami na dłużej, ponieważ tego dnia na podwórku szkoły przedstawiciele uczniów II LO i Szkoły Podstawowej zasadzili drzewo. Mamy nadzieje, że dąb - Erasmus będzie rósł przez wiele lat.

Przejdź do galerii  Dzień Ziemi

Teresa Brunath

Iwona Switońska

[#2129]  jk, 21.09.2019 13:54 
   Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata Rumia 2019 ma na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. 21 września po raz kolejny przystąpiliśmy do sprzątania terenów wokół naszej szkoły. Po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie klasy Ia obejrzeli prezentację pt.: "W kontakcie z naturą", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmu, pt.: "Ekologiczny dom" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.


Iwona Maćkowiak

[#2125]  im, 21.09.2019 13:42 
   Plakaty o tematyce ekologicznej

Jednocześnie z akcją Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wykonali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi i refleksji nad jej degradacja i zniszczeniem przez ludzi.Wszystkie prace wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat o tematyce ekologicznej.

Przejdź do galerii  Plakaty o tematyce ekologicznej

Marzenna Taube

[#2122]  jk, 20.09.2019 14:54 
   Ślubowanie klas I

19 września w hali MOSIR odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. W ceremonii, która odbyła na hali MOSiR uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Pan Piotr Wittbrodt oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ariel Sinicki, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Przejdź do galerii  Ślubowanie

Iwona Maćkowiak

[#2123]  im, 19.09.2019 13:37 
   Kolorowa matematyka

Uczniowie klasy Ia interesuje się liczbami. Uwielbiają zadania rachunkowe, zagadki i puzzle. Mają doskonałą pamięć do liczb, wzorów, interesują się komputerem. Doskonale potrafią zauważyć związki między obiektami. Lubią zadawać pytania. Zastosowanie liczb w kolorach rozpoczynamy od układania dowolnych figur. W ten sposób dzieci poznają nazwy kolorów, porównują ich długości. Po zapoznaniu się przez dzieci z klockami można wprowadzić np. zabawy w „kolorowe schodki”.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#2128]  im, 17.09.2019 13:53 
   Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września obchodziliśmy w klasie Ia Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, wierzyć we własne siły i nie poddawać się. Było kolorowo, pomysłowo i bardzo pracowicie. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka. Kropkowe dzieła sztuki zaprezentowaliśmy na wystawie International Dot Day. Oczywiście w tym dniu przyszliśmy ubrani w kolorowe kropki.

Przejdź do galerii  Kropka

Iwona Maćkowiak

[#2126]  im, 16.09.2019 13:48 

10-10-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.149.322