Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Strajk

Szanowni Rodzice

W wyniku przedłużających się negocjacji związków zawodowych z rządem, informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi rozpocznie się strajk. W związku z ograniczonymi do minimum możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Jednocześnie informuję, że jeśli do 8 kwietnia dojdzie do porozumienia związków zawodowych z rządem, od poniedziałku szkoła będzie pracowała w normalnym trybie. O sytuacji w szkole będę informowała Państwa na bieżąco.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły

Lucyna Oglęcka

[#2045]  jk, 06.04.2019 12:07 
   Apel do Rodziców w sprawie strajku
[#2043]  jk, 02.04.2019 14:48 
   List do Davida Attenborough

Wystąpienie sir Davida Attenborough na grudniowej Konferencji Klimatycznej w Katowicach stało się inspiracją do podzielenia się z tym utytułowanym podróżnikiem i jednocześnie patronem działającego w naszej szkole Globalnego Klubu Przyrodniczego, zaniepokojeniem i troską o los naszej planety. W marcu 2019 roku wysłaliśmy list w którym przedstawiliśmy działania jakie podejmujemy w naszym środowisku celu poprawy klimatu. Załączyliśmy też prace plastyczne przedstawiające rajskie ptaki lasów równikowych, a pod listem podpisali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Niezwłocznie otrzymaliśmy odpowiedź, którą dołączamy do relacji. Razem dla Klimatu!

Halina Klajnszmit

Małgorzata Słowińska

Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#2042]  jk, 02.04.2019 13:52 
   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Świętujemy w naszej szkole. Wielu uczniów ubrało się na niebiesko na znak jedności z osobami z autyzmem. Na holu wywieszono plakaty i gazetkę, wyświetlana jest prezentacja multimedialna, a uczniowie biorą udział w godzinach wychowawczych, podczas których dowiadują się, co czują osoby z autyzmem. Na przerwach uczniowie mogą zrobić sobie zdjęcia w fotoramce z hasłami propagującymi obchody tego dnia.

Aleksandra Kleinszmidt

[#2040]  jk, 02.04.2019 12:19 
   VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Szlakiem polskich legend"

11 marca 2019 r. odbył się etap rejonowy VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Szlakiem polskich legend" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały: Pola Domagała, Kamila Bonisławska i Kinga Tusk - uczennice klasy III b. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się bardzo dobrym myśleniem logicznym, pamięcią i dużą wiedzą na temat 9 polskich legend. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z 17 szkół. Pola, Kamila i Kinga zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, w którym udział wzięło 10 finalistów z 7 szkół województwa pomorskiego, a który odbył się w dniu 30 marca 2019 r.. Z przyjemnością informuję, że Pola Domagała w finale tego konkursu zajęła I miejsce, Kamila Bonisławska zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Idziak

[#2056]  jk, 30.03.2019 14:48 
   XIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

Z przyjemnością informujemy, że Anna Lemańczyk, uczennica klasy III b, zajęła pierwsze miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 imienia Jana Pawła II w Gdańsku. Konkurs odbył się w dniu 29 marca 2019 r. i objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy

Elżbieta Idziak

[#2054]  jk, 29.03.2019 14:28 
   finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

27 marca 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY” dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas II i 9 uczniów klas III ze szkół podstawowych z terenu Rumi /SP 1, SP 4, SP 6, SP 9, SP 10. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbyły się według regulaminu w szkołach macierzystych, etap trzeci w szkole organizatora. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych przystąpili do przepisywania zróżnicowanych i dostosowanych do poziomu edukacyjnego klas II i III tekstów. Czas przeznaczony na przepisanie wynosił 45 minut. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac według przyjętych regulaminem wymogów dokonała wyboru trzech najlepszych prac w każdej kategorii. W roku szkolnym 2018/2019 Mistrzem Kaligrafii wśród uczniów klas II została Magdalena Pawłowska z PSPSS, natomiast wśród uczniów klas III Anna Rymon Lipińska z SP 9. Na poziomie klas drugich II miejsce zajął Szymon Kupski z SP 1, III miejsce Julia Stenka z SP 9. Na poziomie klas trzecich II miejsce zajął Adrian Głowacki z SP 6, III miejsce zajęła Natalia Górska z SP 9.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!

Organizatorzy

Ewa Andruszkiewicz,

Jolanta Rafalska,

Anna Kurowska-Jurczak,

Elżbieta Idziak

[#2039]  jk, 28.03.2019 15:39 
   Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 20 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Integracji z Przedszkolakami. Uczestniczyło w nim ponad 200 dzieci z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka, Puchatek oraz Rezydencja Malucha. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli: „1,2,3… do szkoły idziesz Ty”, a laureaci otrzymali nagrody. Na sali gimnastycznej nasi goście zobaczyli występy artystyczne uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Uczestnicy spotkania wzięli udział w kilku rozgrywkach. Na koniec wizyty w naszej szkole dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Bajki w walce z agresją”. W spotkaniu brali udział także uczniowie z klas 1a, 1d, 2c, 3a, 5c. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Jolanta Rafalska, Gabriela Theis, Gabriela Krawiec, Iwona Maćkowiak, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Anna Rrogowska. Spotkanie koordynowały i prowadziły Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

Przejdź do galerii  Dzień Integracji

[#2029]  im, 20.03.2019 07:49 
   Konserwa dla bezdomnych

Pragnąc wspomóc Wioskę Dobra w Rumi, która działa na rzecz bezdomnych w naszym mieście, zorganizowana została zbiórka konserw. Przekazane konserwy zostały podarowane potrzebującym podczas niedzielnej zupy dla bezdomnych.Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

Paulina Graś, Jolanta Rafalska, Gabriela Theis

[#2023]  im, 17.03.2019 18:52 
   Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

16 marca br. czterech uczniów klasy 8D: Wojciech Nowogródzki, Aleksander Kroplewski, Dawid Bębenek oraz Konrad Borowicz reprezentowali szkołę w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego pt. "English&Deutsch". Konkurs odbył się w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. Chłopcy odpowiadali na pytania z gramatyki, leksyki oraz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki rejonowego etapu konkursu!

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2024]  jk, 16.03.2019 09:04 

21-05-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.745.451