Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Oboje idą na przedstawienie

29 listopada uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym „Oboje idą na przedstawienie” przeznaczonym dla najmłodszych uczniów z grup przedszkolnych i klas I-III. Razem z Detektywem rozpoczęliśmy interaktywny koncert podczas, którego rozwiązywaliśmy dźwiękowe zagadki i tropiliśmy muzykę ze znanych bajek takich jak: Reksio, Różowa Pantera, Koziołek Matołek i Baltazar Gąbka. Podczas koncertu dzieci poznały obój, flet i klarnet. Koncert sprawił wszystkim wiele radości oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Iwona Maćkowiak

[#1951]  im, 01.12.2018 20:34 
   Zabawy i wróżby andrzejkowe

30 listopada obchodziliśmy w szkole andrzejki. Uczniowie klasy III a zabawę połączyli z wróżbami: laniem wosku, andrzejkowym sercem, losowaniem imion, wróżeniem ze słomek i zapałek, stawianiem butów. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, gdzie będzie mieszkać. Nie zabrakło również chwili wytchnienia ze słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wspaniale się bawili przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych. Naszym przebojem była piosenka „Pszczółka Maja”. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Iwona Maćkowiak

[#1950]  im, 01.12.2018 20:32 
   OGŁOSZENIE
[#1948]  as, 28.11.2018 13:58 
   Dzień Pluszowego Misia

27 listopada uczniowie klas I-III uroczyście obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchodzenie tego święta to tradycja, bo moda na misie nie przemija. Wszystkie dzieci przyniosły tego dnia swojego ulubionego misia, który towarzyszył im przez cały dzień. W tym dniu została zorganizowana dla klas III akcja czytania książek w ramach programu „Mądra szkoła czyta dzieciom”, przez uczniów klasy IIIa, uczennic z II LO w Rumi i wychowawców klas III- p. Iwonę Maćkowiak, p. Joannę Cholawo i p. Wiolettę Peck- Stypułkowską. Czytanie lektury „Dziadek i niedźwiadek”, rozpoczęliśmy projekcją multimedialną. Celem przedsięwzięcia było poznanie przez dzieci historii niedźwiadka Wojtka, który wraz z żołnierzami 22 Kompanii Transportowej przeszedł cały szlak bojowy od Iranu przez Irak, Syrię, Palestynę aż do Egiptu. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci pozowały ze swoimi misiami do zdjęcia.

Przejdź do galerii  Apel miś

W tym dniu odbyły się także nietypowe zajęcia WF-u, w których uczestniczyły nasze pluszowe misie.

Przejdź do galerii  WF miś

Iwona Maćkowiak

[#1947]  im, 27.11.2018 21:35 
   ESCAPE ROOM w naszej szkole

27 listopada 2018 roku nauczycielki matematyki i historii w ramach uczczenia „Roku dla Niepodległej” przygotowały dla uczniów klas VII i VIII escape room. Celem głównym zabawy było wydostanie się na zewnątrz uczniów z zamkniętego pomieszczenia. Żeby tak się stało, musieli oni rozwiązać szereg zagadek, łamigłówek, rebusów i innych zadań matematyczno-historycznych. Uczestnicy ocenili zajęcia jako ciekawe. Niektórzy pierwszy raz brali udział w takiej zabawie. Szczególnie podobało im się to, iż aby rozwiązać zagadkę trzeba było wykazać się spostrzegawczością i logicznym myśleniem.

Przejdź do galerii  ESCAPE ROOM w naszej szkole

Dorota Kalinowska, Anna Nowakowska, Anna Senetelli-Nawrocka

[#1954]  jk, 27.11.2018 11:23 
   Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 19-25 listopada 2018 r. odbył się Tydzień Edukacji Globalnej. Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych. Nasza szkoła, dla której istotna jest kwestia edukacji globalnej, postanowiła aktywnie włączyć się w to wydarzenie poprzez organizację rożnego rodzaju lekcji tematycznych, gier, projekcji filmów, warsztatów, a 25 listopada udaliśmy się na Hel, gdzie mogliśmy posłuchać o fizjologii ssaków morskich. Obejrzeliśmy także karmienie i trening medyczny fok, wysłuchaliśmy wykładu o zanieczyszczeniu w środowisku morskim oraz uczestniczyliśmy w warsztatach praktycznych.

Przejdź do galerii  Tydzień Edukacji Globalnej

Anna Senetelli-Nawrocka

Anna Wiśniewska

Gabriela Theis

Jolanta Rafalska

[#1945]  jk, 25.11.2018 10:19 
   Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami

22 listopada odbyły się w klasie IIIa warsztaty plastyczne, na które zaprosiliśmy rodziców. Podczas warsztatów uczniowie wraz z rodzicami wykonali kartki świąteczne, które zostaną przeznaczone na konkursy plastyczne. To było miłe zaskoczenie, widząc jak wielu rodziców zechciało wziąć udział w warsztatach, na których wykonaliśmy różnymi technikami, bożonarodzeniowe kartki świąteczne. Dzieci i rodzice z zapałem wykonywali piękne karty wykazując się pomysłowością i kreatywnością. To doskonała okazja do wspólnej integracji i lepszego poznania się ze sobą. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i ich rodzice wspólnie pracowali jednocześnie świetnie się bawiąc. Współpraca z rodzicami dzieci to fundament działania naszej szkoły.

Przejdź do galerii  Kartki

Iwona Maćkowiak

[#1941]  im, 24.11.2018 20:47 
   Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem

W dniach 19-23 listopada odbywa się Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!". Podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klas siódmych i ósmych grali w grę planszową, której celem jest poznanie niemieckojęzycznych nazw stolic krajów oraz sytuacji życiowej ich mieszkańców. Ponadto uczniowie bliżej przyjrzeli się tematowi ekologii. Dzięki interaktywnej grze ekologicznej dowiedzieli się, jakie zachowania są proekologiczne a które przyczyniają się do marnowania wody, energii i niszczenia przyrody. Ponadto uczniowie wykonali Quiz, dzięki któremu mogli przekonać się, czy żyją w zgodzie z naturą oraz uzyskali cenne porady, co należy zmienić w swoim stylu życia aby być "eko".

Zachęcamy do gry oraz rozwiązania quizu:

Link 1 Link 2 Link 3

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1946]  jk, 23.11.2018 10:32 
   Setna rocznica proklamowania niepodległości Polski

      Z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne spotkanie. Uczniów naszej szkoły odwiedził major Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej, pan Krzysztof Piwnicki.
      W niezwykle barwny i pasjonujący sposób przybliżył uczniom postać Józefa Piłsudskiego, niejedokrotnie zdradzając nieznane tajemnice
i fakty z życia Ziuka. W trakcie swej prelekcji major Piwnicki przeprowadził uczniów przez meandry polskiej historii, ukazując zarówno jej piękno, potęgę i chwałę, ale także cierpienie, niemoc i upadek. Dzięki spotkaniu, którego organizatorem była pani Anna Nowakowska, nauczyciel matematyki, uczniowie mieli niebywałą okazję nie tylko do zetknięcia się z żywą historią, ale przede wszystkim do kształtowania postawy patriotycznej i poczucia dumy z bycia Polakiem. 

[#1939]  al, 22.11.2018 22:22 
   Mądra szkoła czyta dzieciom-Legendy polskie

15 listopada 2018 r. uczniowie klas II i III mieli okazję wysłuchać legend polskich, które specjalnie dla nich, z okazji akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przeczytali najmłodsi uczniowie klasy I c i uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi oraz mama Tomka pani Iwona i wychowawczyni klasy Ic pani Ewa Wodniczak. Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom”, która ma na celu wspieranie zdrowia psychicznego i umysłowego dzieci oraz propagowanie edukacji czytelniczej. Jedno z haseł kampanii głosi, że czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czytanie legend rozpoczęliśmy od legendy o „Lechu, Czechu i Rusie”, aby następnie wyruszyć nurtem Wisły od jej źródła w Baraniej Górze do ujścia w Morzu Bałtyckim. Poznaliśmy podanie o Wiśle, legendę związaną z Krakowem- „Stopka królowej Jadwigi”, legendy warszawskie- „Wars i Sawa”, „Legendę o Bazyliszku”, legendę toruńską- „Toruńskie pierniki”. Czytanie legend zakończyliśmy na Kaszubach legendą rozewską i o Stolemach. Wiemy, że legendy mają magiczną moc i są nośnikami ważnych, uniwersalnych wartości moralnych. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Dziękujemy za udział w akcji czytania legend paniom Ewie i Iwonie, Tomkowi, Alicji, Małgosi, Wiktorowi i Oscarowi z klasy I c i uczennicom z II LO Nikoli P, Martynie S, Angelice S, Katarzynie L i Klaudii P.

Przejdź do galerii  Czytamy

Iwona Maćkowiak

[#1938]  im, 18.11.2018 19:02 

19-02-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.510.470