Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Podziękowanie - Pełna miska dla schroniska

15 listopada br. dostarczyliśmy pierwszą zbiórkę karmy oraz niezbędnych akcesoriów dla zwierząt. W imieniu podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania uczniom i ich rodzicom z klas I-III za zrozumienie trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt oraz wszystkie przyniesione dary w ramach akcji ,,Pełna miska dla schroniska” dla OTOZ „Animals” Schronisko Dąbrówka. Akcję będziemy kontynuować, aby przyczynić się do poprawy losu zwierząt, szczególnie mając na uwadze nadchodzącą zimę.

Przejdź do galerii  Schronisko

Alicja Walczuk

[#1937]  im, 18.11.2018 18:27 
   Tydzień misyjny

W ramach tygodnia misyjnego do naszej szkoły przyjechał misjonarz werbista o. Krzysztof Kołodyński, który opowiedział nam o pracy misyjnej na Madagaskarze.

Paulina Graś

[#1936]  im, 16.11.2018 20:39 
   DZIEŃ ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH

31 października 2018 roku w naszej szkole odbył się" Dzień Aniołów i Świętych". Na holu można było spotkać anielskie zastępy i odzianych w białe szaty świętych. W ramach tego dnia uczniowie mogli brać udział w licznych atrakcjach:

 • anielski taniec i śpiew na sali gimnastycznej – kl. 0 – III,
 • konkurs na “anielską klasę” - kl O- III,
 • szkolna gra “W poszukiwaniu świętych”- kl. IV-VIII,
 • motywacyjne zdjęcie: #chcę być święty – kl. IV-VIII.

Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Pani Annie Rogowskiej, uczennicom kl. VIIID oraz II LO, nauczycielom i rodzicom.

Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk, Benigna Matusiak, ks. Paweł Strzałkowski

[#1935]  im, 15.11.2018 21:34 
   Konkurs plastyczny MÓJ ULUBIONY ŚWIĘTY

Na początku listopada 2018 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Mój ulubiony święty” dla klas I – III. Na konkurs wpłynęło około 36 prac. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci świętych. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa prac plastycznych.

Komisja w składzie: p. Katarzyna Kowalczyk, p. Paulina Graś i p. Benigna Matusiak wyróżniła następujące prace uczniów:

1 miejsce:

 • Maria Barańska kl. II B

2 miejsce:

 • Anielka Wójcicka kl. III A
 • Hanna Brunat kl. II B

3 miejsce:

 • Oliwia Snycer kl. II A
 • Amelia Górak kl. II A
 • Zuzanna Klemm kl. II D

Wyróżnienia:

 • Bartłomiej Gierszewski kl. III B
 • Natalia Chabel kl. II D
 • Franek Kowalski kl. III D
 • Jakub Jaśkowiak kl. II B


Paulina Graś

[#1934]  im, 15.11.2018 21:18 
   konkurs na niemiecką pomoc dydaktyczną

Uczennice klas siódmych i ósmych przygotowały na konkurs "Wiem jak się uczyć", organizowany przez Centrum Herdera w Gdańsku pomoce dydaktyczne pomagające w nauce języka niemieckiego zarówno podczas lekcji jak i samodzielnej nauki w domu. Uczennice klasy 7 Aleksandra Remisiewicz, Julia Derc oraz Emilia Baran przygotowały zadanie pomagające utrwalić rodzajniki rzeczowników. Ćwiczenie polega na dopasowaniu rzeczownika do odpowiedniego rodzajnika określonego "der ,die lub das". Uczennice klasy 8C Julia Maszka, Marta Fitek i Karolina Szewczyk przygotowały grę pt. Tolle Einkäufe. Gra polega na dokonaniu jak największych zakupów. Aby kupić produkt i umieścić go w swoim koszu na zakupy, należy poprawnie zbudować zdanie z rozsypanki wyrazów, ułożyć pytanie bądź na nie odpowiedzieć. Uczestnicy gry mogą stracić kolejkę lub zdobyć możliwość zabrania produktu z koszyka przeciwnika gry wylosują odpowiednią kartę. Uczennice klasy 8D Małgorzata Witkowska, Natalia Nawrocka i Sandra Zwiefka przygotowały grę planszową, dzięki której można utrwalić podawanie czasu w sposób formalny, nieformalny, nazwy produktów spożywczych, sklepów jak również wiele konstrukcji gramatycznych. Uczennice klasy 7D Sylwia Łuba, Wiktoria Wieleba oraz Julia Soczyńska opracowały karty do gry w Bingo. Prowadzący grę odczytuje losowane przez siebie słówka w języku niemieckim zaś uczestnicy gry zaznaczają na swojej planszy odpowiedniki słówek w języku polski. Zabawa ułatwia utrwalanie słownictwa. Trzymamy kciuki za uczestniczki konkursu i z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie.

nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska Patrycja Jasińska

 

[#1933]  jk, 15.11.2018 13:32 
   Ja w internecie - nabór do projektu

 

Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty nabór uczestników do projektu
„Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych.”

więcej informacji w załączniku [tutaj]

[#1931]  bs, 15.11.2018 11:40 
   Kwesta na rzecz Hospicjum

Czwartego listopada br. uczniowie naszej szkoły przybyli liczną grupą na Cmentarz Komunalny w Rumi, dając wyraz solidarności z dziećmi ciężko doświadczonymi przez chorobę. Dzieci te przebywają w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni pod opieką pracowników i wolontariuszy. Przez kilka godzin uczniowie zachęcali odwiedzających rumską metropolię do przekazywania datków zbieranych do puszek, na potrzeby hospicjum. Uczestniczący w akcji byli zbudowani hojnością darczyńców , gdyż okazało się, że puszki szybko zapełniały się. Nauczycielki (Teresa Brunath i Benigna Matusiak) opiekujące się grupą uczniów dziękują wszystkim za zaangażowanie w akcję niesienia pomoc.

Teresa Brunath i Benigna Matusiak

[#1922]  jk, 13.11.2018 13:44 
   100 strof na 100-lecie

Jedną z wielu inicjatyw związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbywających się w naszej szkole była akcja literacka "100 strof na 100-lecie". Uczniowie pisali na lekcjach strofy dla Polski i o Polsce. Wszystkie były bardzo interesujące. Najlepsze prace zostały wywieszone na tablicy koło sali nr 4. Zapraszamy do lektury.

Paulina Osak, Aleksander Wandtke, Joanna Zalewska-Harmacińska

[#1921]  jk, 13.11.2018 13:18 
   Quiz w formie Escape Room

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas 7 i 8 rozwiązywali na lekcjach języka niemieckiego quiz w formie Escape Room. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat symboli narodowych: Polskiego Godła, Flagi jak również Hymnu. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i rozwiązania quizu.

Quiz
Przejdź do galerii  quiz w formie Escape Room

nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1920]  jk, 13.11.2018 12:42 
   Koło Miłośników Scrabble

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła Miłośników Scrabble. Nie musisz umieć grać w Scrabble, wszystkiego Cię nauczymy. Spotkania odbywają się w piątki od 12.55 do 13.40 w sali nr 7. Przyjdź z dobrym humorem i baw się dobrze! :)

Paulina Osak

Aleksander Wandtke

[#1919]  jk, 13.11.2018 12:36 

19-02-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.510.467