Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Ja w internecie - nabór do projektu

 

Gmina Miejska Rumia ogłasza otwarty nabór uczestników do projektu
„Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych.”

więcej informacji w załączniku [tutaj]

[#1931]  bs, 15.11.2018 11:40 
   Kwesta na rzecz Hospicjum

Czwartego listopada br. uczniowie naszej szkoły przybyli liczną grupą na Cmentarz Komunalny w Rumi, dając wyraz solidarności z dziećmi ciężko doświadczonymi przez chorobę. Dzieci te przebywają w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni pod opieką pracowników i wolontariuszy. Przez kilka godzin uczniowie zachęcali odwiedzających rumską metropolię do przekazywania datków zbieranych do puszek, na potrzeby hospicjum. Uczestniczący w akcji byli zbudowani hojnością darczyńców , gdyż okazało się, że puszki szybko zapełniały się. Nauczycielki (Teresa Brunath i Benigna Matusiak) opiekujące się grupą uczniów dziękują wszystkim za zaangażowanie w akcję niesienia pomoc.

Teresa Brunath i Benigna Matusiak

[#1922]  jk, 13.11.2018 13:44 
   100 strof na 100-lecie

Jedną z wielu inicjatyw związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę odbywających się w naszej szkole była akcja literacka "100 strof na 100-lecie". Uczniowie pisali na lekcjach strofy dla Polski i o Polsce. Wszystkie były bardzo interesujące. Najlepsze prace zostały wywieszone na tablicy koło sali nr 4. Zapraszamy do lektury.

Paulina Osak, Aleksander Wandtke, Joanna Zalewska-Harmacińska

[#1921]  jk, 13.11.2018 13:18 
   Quiz w formie Escape Room

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas 7 i 8 rozwiązywali na lekcjach języka niemieckiego quiz w formie Escape Room. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat symboli narodowych: Polskiego Godła, Flagi jak również Hymnu. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i rozwiązania quizu.

Quiz
Przejdź do galerii  quiz w formie Escape Room

nauczyciele języka niemieckiego Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#1920]  jk, 13.11.2018 12:42 
   Koło Miłośników Scrabble

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Koła Miłośników Scrabble. Nie musisz umieć grać w Scrabble, wszystkiego Cię nauczymy. Spotkania odbywają się w piątki od 12.55 do 13.40 w sali nr 7. Przyjdź z dobrym humorem i baw się dobrze! :)

Paulina Osak

Aleksander Wandtke

[#1919]  jk, 13.11.2018 12:36 
   Apel NIEPODLEGŁA

9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której wzięli udział uczniowie klas I-III. Była to ciekawa lekcja historii dla naszych najmłodszych uczniów, która rozpoczęła się projekcją multimedialną. Uczniowie klasy III a przedstawili najważniejsze wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.

Następnie uczniowie klasy II d zaprezentowali charakterystykę tańca poloneza. Z inicjatywy p. Anny Rogowskiej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczniowie klas I-III wspólnie zatańczyli poloneza.

Iwona Maćkowiak, Anna Rogowska

[#1918]  im, 11.11.2018 23:05 
   Rekord dla Niepodległej

Przejdź do galerii  100 lecie

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” i o godzinie 11:11 w ramach upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, wspólnie zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego postanowiliśmy zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”. Akcję, w której wzięliśmy udział, przygotowała Minister Edukacji Narodowej. W śpiewie naszego hymnu narodowego wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSO przy wyjątkowym akompaniamencie szkolnej orkiestry, której opiekunem jest p. Jan Skałbania.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, na szkolnym dziedzińcu zakopano kapsułę czasu, w której ukryliśmy fotografię szkoły, życzenia dla naszej ojczyzny na następne 100 lat, nazwiska pracowników szkoły. Dyrektor Lucyna Oglęcka zapowiedziała, że uroczyste odkopanie kapsuły nastąpi za sto lat czyli w roku 2118.

Iwona Maćkowiak

[#1917]  im, 11.11.2018 23:01 
   Konkurs plastyczny POLSKIE SYMBOLE NARODOWE

Z okazji narodowego święta uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie symbole narodowe”. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski, polskich symboli narodowych – godła, flagi i hymnu, rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, ćwiczenie umiejętności wykorzystania i łączenia ze sobą różnych technik plastycznych. Uczestnikom konkursu zaproponowano wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Prace oddane przez młodych plastyków wykonane były na wysokim poziomie, w atrakcyjny sposób wyrażały ich pomysły i charakteryzowały się m. in. różnorodnością technik.


Wszystkie prace były bardzo interesujące. Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Ostatecznie komisja wytypowała 15 laureatów. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przy portierni.

Iwona Maćkowiak, Wioletta Peck-Stypułkowska, Elżbieta Idziak, Gabriela Krawiec, Anna Jurczak

[#1916]  im, 11.11.2018 23:00 
   „Hazard? Nie, dziękuję”

        Dnia 19 października 2018 roku uczniowie dwóch klas siódmych i ósmych wzięli udział w prelekcji poświęconej uzależnieniu behawioralnemu, jakim jest nałogowy hazard. Wykład został przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Hazard? Nie, dziękuję zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący zjawiska hazardu i dedykowany uczniom, studentom, a także ich rodzicom i nauczycielom.
       W trakcie piątkowego wystąpienia dwojga funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego uczniowie mogli poznać definicję hazardu, mechanizmy uzależnienia od gier hazardowych, a także konsekwencje, które dotykają osoby uzależnione od hazardu. W swej wypowiedzi prelegenci położyli szczególny nacisk na zagrożenia płynące z nałogowego uprawiania hazardu, na jego destrukcyjny wpływ na życie, zwłaszcza  młodego  człowieka, a także na  obowiązujące w Polsce regulacje prawne.
       Warty podkreślenia jest również fakt, iż wykładowi towarzyszył dialog z uczniami, dzięki któremu ci ostatni mogli lepiej zrozumieć skalę problemu i z większą świadomością, i wyczuciem, reagować na hazardowe zagrożenie.       

Przejdź do galerii  „Hazard? Nie, dziękuję”

[#1894]  al, 11.11.2018 22:22 
   Bieg z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości

11.11.2018 reprezentacja uczniów naszej szkoły w sportowym stylu uczciła święto 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie SP9 wystartowali w Grand Prix w biegach ulicznych w Gdyni w dwóch kategoriach wiekowych Starszaka i Młodzika . Każdy ze startujących biegł w wyjątkowej koszulce specjalnie przygotowanej na tę uroczystość, a na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal. Niesamowita atmosfera oraz grupa kibicujących rodziców podczas biegu była wielkim wsparciem dla biegaczy. Wielkie Brawa

Joanna Głąb

[#1940]  jk, 11.11.2018 11:18 

21-05-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.838.951