Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   12 listopada dniem wolnym od pracy
W związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
[#1914]  jk, 09.11.2018 21:08 
   Znamy już wyniki Maksa Matematycznego!!!

18 października 2018 odbył się ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny. Zadaniem uczniów było wykonanie dwóch zadań w formie internetowych gier matematycznych na komputerach. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Pierwsze miejsce w kraju zajął Szymon Retur z klasy 6A, piąte miejsce w kraju i drugie w województwie zajął Paweł Wyzina z klasy 6 A, wyniki bardzo dobre osiągnęli: Szymon Steciński z 6 A, Cyprian Grabowski, Nikola Trawińska i Bruno Kunikowski z klasy 5A oraz Miłomir Farion z klasy 4 A. Serdeczne gratulujemy sukcesu!!! Nauczyciele matematyki

Małgorzata Gudalewska

[#1911]  jk, 09.11.2018 13:17 
   Zebrania z rodzicami klasy I - III
[#1910]  jk, 09.11.2018 13:15 
   Imieniny patrona szkoły

Dnia 08.11.2018 r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego pojechali na cmentarz Gdynia-Witomino, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie kpt.ż.w. Karola Olgierda Borchardta z okazji imienin patrona. Kwiaty były udekorowane biało-czerwoną wstęgą z okazji zbliżającej się !00 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzieci poznały historię patrona szkoły, który walczył w czasie II wojny światowej o wolną Polskę.

Przejdź do galerii  Imieniny patrona szkoły

Opiekunowie MSU G.Theis, J.Rafalska

[#1908]  jk, 09.11.2018 09:13 
   Koncert patriotyczny

Dnia 29.10.2018r. odbył się w Domu Kultury Janowo koncert patriotyczny „Z biegiem Wisły” z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III. Obowiązywał strój galowy albo regiolny: kaszubski, góralski, krakowski. Koncert prowadził wieloletni muzyk teatru muzycznego w Gdyni pan Leszek, który przybliżył uczniom bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne i piosenki (tradycyjne i współczesne), a także utwory instrumentalne (ludowe i klasyczne) z regionów i krain leżących w dorzeczu Wisły od źródeł po ujście. Na zakończenie koncertu uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Za przygotowanie dekoracji, spraw organizacyjnych koncertu byli odpowiedzialni opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

Przejdź do galerii  koncert patriotyczny

p.G.Theis i p.J.Rafalska

[#1909]  jk, 29.10.2018 09:17 
   Junuior Media - pierwsza gazeta online klasy 5a

W tym roku szkolnym klasa 5a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Junior Media. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół i uczniów. Dzięki stworzonej platformie internetowej uczniowie mogą tworzyć i publikować zrobione przez siebie gazety. Zapraszam do lektury pierwszego numeru gazety "Rumskie sprawy"
JUNUIR MEDIA  - KLIKNIJ LINK ABY PRZECZYTAĆ GAZETĘ

Beata Rossa-Stopczyńska

 

 

 

[#1898]  bs, 26.10.2018 15:36 
   Pierwsza pomoc przedmedyczna

25 października br. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez harcerzy z 9 Rumskiej Drużyny Harcerzy z ZHR. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, uczniowie naszej szkoły mogli poznać procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i zranień, poznali sprzęt ratujący życie i utrwali znajomość numerów alarmowych. Zajęcia miały na celu utrwalenie poznanych wcześniej umiejętności, bądź też zapoznawanie z nowymi umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy. Dziękujemy harcerzom za sprawnie przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.


Iwona Maćkowiak

[#1901]  im, 26.10.2018 11:43 
   Patriotyczna literatura dla dzieci - 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.

Polska - Ojczyzna... Kraina, która się w sercu zaczyna.

„Polska” Ryszard Przymus

22 października br. odbyło się patriotyczne czytanie wierszy podczas apelu multimedialnego dla klas I-III pod hasłem ,,Patriotyczna literatura dla dzieci”. Uczniowie z klasy III a zaprezentowali poezję patriotyczną znanych polskich poetów, która porusza ważne wydarzenia związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci poznały historię państwa polskiego oraz flagę i hymn, które są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości. Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy o tematyce patriotycznej. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości.

Iwona Maćkowiak

[#1902]  im, 22.10.2018 11:44 
   Walory Krajobrazowe i flora doliny Zagórskiej Strugi

Dnia 19 października uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą Grzegorzem Jerzykiem wyruszyli na zajęcia terenowe w ramach projektu szkolnego "Walory Krajobrazowe i flora doliny Zagórskiej Strugi". Podczas zajęć w terenie podziwialiśmy przyrodę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zapoznawaliśmy się z formami ochrony przyrody, zachwycaliśmy się przepięknymi pomnikami przyrody. Mieliśmy okazję ocenić stan naszego otoczenia za pomocą skali porostowej. Ponadto ćwiczyliśmy orientację w terenie, posługiwanie się mapą i marsz na orientację. Wyznaczaliśmy wiek i wielkość drzew oraz przyglądaliśmy się rożnym ukształtowaniom terenu. Przez cały dzień towarzyszyło nam piękne słońce, wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi po dniu pełnym wrażeń.

Grzegorz Jerzyk

Małgorzata Słowińska

[#1897]  jk, 19.10.2018 13:35 
   Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Dziś, 19 października 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi, odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego też, w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa gościliśmy w naszej szkole panią Annę Zatwarnicką, która przeprowadziła warsztaty dla uczniów i nauczycieli, na których poruszone zostały kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1896]  jk, 19.10.2018 13:02 

02-04-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.674.006