Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   „Hazard? Nie, dziękuję”

        Dnia 19 października 2018 roku uczniowie dwóch klas siódmych i ósmych wzięli udział w prelekcji poświęconej uzależnieniu behawioralnemu, jakim jest nałogowy hazard. Wykład został przeprowadzony w ramach ogólnopolskiej kampanii Hazard? Nie, dziękuję zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową. Jest to projekt informacyjno-edukacyjny dotyczący zjawiska hazardu i dedykowany uczniom, studentom, a także ich rodzicom i nauczycielom.
       W trakcie piątkowego wystąpienia dwojga funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego uczniowie mogli poznać definicję hazardu, mechanizmy uzależnienia od gier hazardowych, a także konsekwencje, które dotykają osoby uzależnione od hazardu. W swej wypowiedzi prelegenci położyli szczególny nacisk na zagrożenia płynące z nałogowego uprawiania hazardu, na jego destrukcyjny wpływ na życie, zwłaszcza  młodego  człowieka, a także na  obowiązujące w Polsce regulacje prawne.
       Warty podkreślenia jest również fakt, iż wykładowi towarzyszył dialog z uczniami, dzięki któremu ci ostatni mogli lepiej zrozumieć skalę problemu i z większą świadomością, i wyczuciem, reagować na hazardowe zagrożenie.       

Przejdź do galerii  „Hazard? Nie, dziękuję”

[#1894]  al, 11.11.2018 22:22 
   Bieg z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości

11.11.2018 reprezentacja uczniów naszej szkoły w sportowym stylu uczciła święto 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie SP9 wystartowali w Grand Prix w biegach ulicznych w Gdyni w dwóch kategoriach wiekowych Starszaka i Młodzika . Każdy ze startujących biegł w wyjątkowej koszulce specjalnie przygotowanej na tę uroczystość, a na zakończenie otrzymał pamiątkowy medal. Niesamowita atmosfera oraz grupa kibicujących rodziców podczas biegu była wielkim wsparciem dla biegaczy. Wielkie Brawa

Joanna Głąb

[#1940]  jk, 11.11.2018 11:18 
   Pełna miska dla schroniska

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” - Ustawa o ochronie zwierząt z dnia 21.09.1997.


W październiku br. w naszej szkole rozpoczęliśmy zbiórkę karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Akcja uczy wielu pozytywnych postaw, a przede wszystkim uwrażliwia naszych uczniów na krzywdę innych. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Alicja Walczuk. Uczniom naszej szkoły nie obcy jest los bezdomnych psów i kotów. Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierzaków. Jak im pomóc? Wolontariusze z klas I-III zachęcają do przynoszenia produktów żywnościowych i akcesoriów dla psów i kotów. Potrzebne dary można przynosić bezpośrednio do szkoły do Wychowawców klas - akcja ma charakter ciągły. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączą się w akcję.

Alicja Walczuk

[#1900]  im, 10.11.2018 11:31 
   12 listopada dniem wolnym od pracy
W związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r., jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
[#1914]  jk, 09.11.2018 21:08 
   Znamy już wyniki Maksa Matematycznego!!!

18 października 2018 odbył się ogólnopolski konkurs Maks Matematyczny. Zadaniem uczniów było wykonanie dwóch zadań w formie internetowych gier matematycznych na komputerach. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Pierwsze miejsce w kraju zajął Szymon Retur z klasy 6A, piąte miejsce w kraju i drugie w województwie zajął Paweł Wyzina z klasy 6 A, wyniki bardzo dobre osiągnęli: Szymon Steciński z 6 A, Cyprian Grabowski, Nikola Trawińska i Bruno Kunikowski z klasy 5A oraz Miłomir Farion z klasy 4 A. Serdeczne gratulujemy sukcesu!!! Nauczyciele matematyki

Małgorzata Gudalewska

[#1911]  jk, 09.11.2018 13:17 
   Zebrania z rodzicami klasy I - III
[#1910]  jk, 09.11.2018 13:15 
   Imieniny patrona szkoły

Dnia 08.11.2018 r. uczniowie klas młodszych wraz z opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego pojechali na cmentarz Gdynia-Witomino, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie kpt.ż.w. Karola Olgierda Borchardta z okazji imienin patrona. Kwiaty były udekorowane biało-czerwoną wstęgą z okazji zbliżającej się !00 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzieci poznały historię patrona szkoły, który walczył w czasie II wojny światowej o wolną Polskę.

Przejdź do galerii  Imieniny patrona szkoły

Opiekunowie MSU G.Theis, J.Rafalska

[#1908]  jk, 09.11.2018 09:13 
   Koncert patriotyczny

Dnia 29.10.2018r. odbył się w Domu Kultury Janowo koncert patriotyczny „Z biegiem Wisły” z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III. Obowiązywał strój galowy albo regiolny: kaszubski, góralski, krakowski. Koncert prowadził wieloletni muzyk teatru muzycznego w Gdyni pan Leszek, który przybliżył uczniom bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne i piosenki (tradycyjne i współczesne), a także utwory instrumentalne (ludowe i klasyczne) z regionów i krain leżących w dorzeczu Wisły od źródeł po ujście. Na zakończenie koncertu uczniowie odśpiewali hymn państwowy. Za przygotowanie dekoracji, spraw organizacyjnych koncertu byli odpowiedzialni opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

Przejdź do galerii  koncert patriotyczny

p.G.Theis i p.J.Rafalska

[#1909]  jk, 29.10.2018 09:17 
   Junuior Media - pierwsza gazeta online klasy 5a

W tym roku szkolnym klasa 5a przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Junior Media. Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół i uczniów. Dzięki stworzonej platformie internetowej uczniowie mogą tworzyć i publikować zrobione przez siebie gazety. Zapraszam do lektury pierwszego numeru gazety "Rumskie sprawy"
JUNUIR MEDIA  - KLIKNIJ LINK ABY PRZECZYTAĆ GAZETĘ

Beata Rossa-Stopczyńska

 

 

 

[#1898]  bs, 26.10.2018 15:36 
   Pierwsza pomoc przedmedyczna

25 października br. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez harcerzy z 9 Rumskiej Drużyny Harcerzy z ZHR. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, uczniowie naszej szkoły mogli poznać procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i zranień, poznali sprzęt ratujący życie i utrwali znajomość numerów alarmowych. Zajęcia miały na celu utrwalenie poznanych wcześniej umiejętności, bądź też zapoznawanie z nowymi umiejętnościami niesienia pierwszej pomocy. Dziękujemy harcerzom za sprawnie przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.


Iwona Maćkowiak

[#1901]  im, 26.10.2018 11:43 

10-10-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.152.527