Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Zakończenie roku szkolnego

 

22 czerwca 2018 r. piątek

 

  Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Stoczniowców 6

 

Godzina  08.00   - klasy IV – V

Godzina  09.00   - klasy VI – VII

Godzina  10.00   - klasy I – II

Godzina  11.00   - klasy III

Godzina  12.00   - LO

 

Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Świętojańskiej 11

 

Godzina  08.00   - klasy III gimnazjum

Godzina  10.00   - klasy I, IV, VII i II gimnazjum

 

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, wspaniałych wakacji,

jak najwięcej czasu spędzonego z rodzicami.

[#1849]  dh, 22.06.2018 06:16 
   Zmiana czasu trwania lekcji 18 czerwca
[#1857]  jk, 13.06.2018 08:48 
   Dobry start - inwestycja w edukację!

Szanowni Państwo,
1 czerwca wszedł w życie Program rządowy "Dobry Start", dzięki któremu rodzice otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych.
Zapraszamy do zapoznania się z programem. Informacje w poniższych linkach
Link do pobrania [kliknij tutaj]
Link do pobrania [kliknij tutaj

[#1854]  bs, 12.06.2018 16:21 
   Turniej Przyjaciół Przyrody

Jednym z ważnych zadań współczesnej szkoły jest wykształcenie u uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody. Jeśli nauczymy dzieci szacunku i miłości do wszystkiego, co żyje – może w przyszłości znikną problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.  30 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej Przyjaciół Przyrody”  dla klas trzecich, którego celem było: kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody, wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę, uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska.

Alicja Walczuk

Joanna Cholawo

Joanna Próchniak

[#1856]  jp, 30.05.2018 23:07 
   Flagi Krajów Anglojęzycznych

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi minął termin szkolnego konkursu plastycznego z języka angielskiego "Flagi Krajów Anglojęzycznych" dla klas 1-3. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów oraz rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów. Organizatorami konkursu były p. Grażyna Kossakowska i p. Joanna Fonfara-Gręziak. Uczniowie przygotowali flagę jednego z wybranych krajów anglojęzycznych, min. Wielka Brytania (w tym Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna), Irlandia, USA, Indie, RPA, Jamajka, Kanada, Australia i Nowa Zelandia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykonali przepiękne prace.


Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach klas I, II i III. Nagrody i dyplomy będą wręczane na najbliższym apelu 19 czerwca. Prace uczniów można zobaczyć na wystawie w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy małym artystom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy - nauczyciele j. angielskiego klas I - III

[#1843]  im, 26.05.2018 16:16 
   IV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „W zdrowym ciele, zdrowy duch”

W dniu 23 maja br. odbył się IV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Wejherowie. W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające na kółko teatralno-filmowe z klas IIIg i IIIj. Przedstawiły inscenizację zatytułowaną „Zielony Fit Kapturek”, która fabułą nawiązywała do słynnej baśni braci Grimm.  W przedstawieniu pojawiły się: postać wilka (przebiegły zwierz śmiecący w lesie, lubujący się w niezdrowej diecie i próbujący zwieść babcię), postacie Jagódki i Groszka (dzieci pamiętające o zasadach zdrowego  odżywiania), mama, babcia, leśniczy, a także narrator. Jury ujęła gra aktorska naszych młodych artystów i w rezultacie przyznano im I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Izabela Dopka

Karolina Bąkowska

Joanna Próchniak

[#1855]  jp, 23.05.2018 22:38 
   POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

22 maja jest to Światowy Dzień Praw Zwierząt. Tego dnia klasa III C oraz III G przygotowały apel pt.: "Pomagamy zwierzętom ze schroniska", na który została zaproszona Pani Inspektor ze Schroniska OTOZ Animals w Dąbrówce koło Wejherowa wraz z psem Maksem. Celem apelu było uświadomienie dzieciom potrzeby ochrony życia, gdyż zwierzęta to myślące, czujące istoty. Kształcenie rozumienia zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt. Wyrabianie postawy odpowiedzialności za posiadane zwierzęta oraz kształtowanie gotowości do działania na rzecz porzuconych zwierzaków. Poprzez uchwalenie ustawy o ochrone zwierząt zmieniło się prawo, ale nie stosunek ludzi do zwierząt. Dlatego też tym apelem chcieliśmy przemówić do sumienia młodego pokolenia, poruszyć je, wzbudzić litość i uczucia do czworonożnych istot, które potrafią dać nam swoje przywiązanie i miłość.

Alicja Walczuk

Joanna Próchniak

[#1838]  jp, 22.05.2018 20:16 
   Wycieczka do stacji uzdatniania wody

16 maja dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego 0a i 0c wybrały się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody w Redzie. Spotkanie rozpoczęło się od utrwalenia informacji w jaki sposób woda krąży w przyrodzie oraz jak ważną funkcję pełni w życiu każdego człowieka. Pracownicy stacji, którzy oprowadzili nas po zakładzie, opowiedzieli i pokazali dokładny proces oczyszczania wody. Przedszkolaki zobaczyły wiele pomp, filtrów oraz innych urządzeń niezbędnych do tego, aby woda nadawała się do picia. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej oraz przybliżenie dzieciom istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego.

Przejdź do galerii  Stacja uzdatniania wody

Violetta Cembrowska, Karolina Lademann, Izabella Dopka

[#1837]  im, 22.05.2018 17:13 
   Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b uczestniczyły w programie przedszkolnej edukacji antytytoniowej Czyste powietrze wokół nas. Założeniem programu było wykształcenie u przedszkolaków świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Dzięki tym zajęciom uczniowie poszerzyli wiedzę na temat szkodliwości dymu, obserwowali podczas wycieczki źródła dymu, projektowali własny znaczek Nie pal przy mnie, poznali historię komina, który przestał dymić, rozwiązywali quizy, zagadki, gdzie mogli wykazać się zdobytą wiedzą oraz wysłuchali bajki ekologicznej Czarodziejskie ziarenka. Rysowali różne źródła dymu, obejrzeli prezentację multimedialną, pod tytułem, Co i dlaczego dymi? Maskotka programu, zielony Dinek, pomagał w rozwiązywaniu stawianych zadań problemowych, uczył współdziałania w zespole i odpowiedzialności za efekt końcowy. Realizacja programu oparta była na aktywizujących formach i metodach pracy. Uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach, wykazywali zainteresowanie, współpracowali w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. W ramach realizacji zagadnień programu został zorganizowany kącik, gdzie zostały wyeksponowane ogólne założenia programu, ulotki i informacje na temat szkodliwości nikotyny oraz prace plastyczne dzieci. W wyniku tych działań dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu, w tym nikotynowego, dowiedziały się, w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy jest się narażonym na wdychanie dymu z papierosa. Ewaluacją programu był apel pt. My też palić nie będziemy, którego odbiorcami były dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III.

Przejdź do galerii  Czyste powietrze wokół nas

Elżbieta Kozakiewicz

[#1847]  jk, 22.05.2018 15:08 
   Projekt Rumia oczami dzieci

Projekt Rumia oczami dzieci w grupie 0b - poznajemy symbole miejskie. Dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały symbole miejskie. Przedszkolaki dowiedziały się, że symbolika poszczególnych elementów nawiązuje do historii naszej miejscowości oraz naturalnych atutów miasta: bliskości morza, lasów i wzgórz otaczających Rumię, Zagórskiej Strugi, jak również kolorystyki, charakterystycznej dla Kaszub. Wykonanie pracy plastycznej, pokolorowanie logo i herbu Rumi, okazało się zadaniem, z którym dzieci uporały się bez problemów. Powyższe działania przyczyniły się do wzbogacenia i usystematyzowania wiedzy uczniów dotyczącej symboliki miasta.

Przejdź do galerii  Projekt Rumia oczami dzieci

Elżbieta Kozakiewicz

[#1845]  jk, 22.05.2018 14:58 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.967.007