Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Integracja na Mierzei Wiślanej - Jantar

Integracja na Mierzei Wiślanej – Jantar 26 kwietnia 2018r. uczniowie klasy III G i III J SP nr 9 w Rumi wraz z opiekunami wyruszyło na Zieloną Szkołę do Jantaru. Program zajęć na Zielonej Szkole był bardzo napięty. Uczniowie mieli możliwość pochwalić się swoją zwinnością i pomysłowością w trakcie pierwszej atrakcji, a był to festyn gier i zabaw. Kolejną atrakcją, do której dzieci musiały się przygotować to laserowy paintball w lesie. Było wiele śmiechu i tarzania się, ponieważ każda z drużyn chciała wygrać. Dużą atrakcją była możliwość zagrania w minigolfa przy której trzeba było się wykazać kulturą osobistą w końcu to gra geltelmenów. Dużą radość sprawił dzieciom turniej walk na wesoło, było bardzo głośno i skocznie. Wieczorem odbył się mecz piłki nożnej, ale nie taki zwykły bo w bubble soccer. Była to świetna zabawa bez kontuzji, a wiele turlania się  w miękkiej piłce. Wieczorna dyskoteka zakończyła pierwszy dzień pełen wrażeń. Uczniowie od razu poszli spać gdyż atrakcji na pierwszy dzień było naprawdę sporo. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu odbyły się podchody zakończone na plaży. Po drodze trzeba było wykonać mnóstwo interesujących zadań, które nie zawsze były proste. Gdy dotarliśmy już na miejsce docelowe odbywały się różnego rodzaju rozgrywki sportowe i oczywiście spacer. Po powrocie do ośrodka wszyscy uczniowie zagrali w wielkiego Twistera. A to tylko część atrakcji, które przeżyliśmy. Na zakończenie odbył się apel gdzie Panowie Animatorzy rozdali nagrody i medale dla każdego uczestnika. Pogoda dopisała. Był to naprawdę wspaniały pomysł na integrację w Jantarze. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni. Wszystkie dzieci stwierdziły jednogłośnie, że chcą pojechać jeszcze raz na taka wesołą wycieczkę, ale tym razem na dłużej.

Karolina Bąkowska

Joanna Próchniak

[#1797]  jp, 30.04.2018 21:49 
   Wycieczka do Straży Pożarnej w Rumi

Klasa III G i III J w dniu 30 kwietnia wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Rumi. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim oraz pracą Strażaka, uświadomienie dzieciom powstawania pożarów, iniejących zagrożeń wynikających z zaprószenia ognia oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego, gdzie dzieci mogły dokładnie obejrzeć go od środka. 4 maja jest Międzynarodowy Dzień Strażaka z tej okazji życzymy wszystkim Strażakom "tylu powrotów, ile wyjazdów".

Karolina Bąkowska

Joanna Próchniak

[#1833]  jp, 30.04.2018 18:53 
   Niepodległa Polska

W dniu 19. kwietnia 2018 r odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów - p Emilia Samulska z Gazety Rumskiej. Celem spotkania było popularyzowanie osób często nieznanych lub zapomnianych walczących o odzyskanie niepodległości przez Polskę z naciskiem na losy żołnierzy walczących w latach 1918- 1921. Bohaterem naszego projektu jest Aleksander Makowski. Jego losy przybliżyła nam córka Lucyna Mierzejewska mieszkanka Rumi z która mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad. Aleksander Makowski był żołnierzem 85 pułku wileńskiego, . Z Wojskiem Polskim dotarł do Kijowa, a następnie uczestniczył w Bitwie Warszawskiej 1920r. Za swoją zasługi na polu walki otrzymał Krzyż Waleczny Litwy Środkowej

Przejdź do galerii  Niepodległa Polska

Teresa Brunath

[#1841]  jk, 19.04.2018 13:44 
   Wiosna w 0B

Mimo, że za oknem czasem śnieg, czasem deszcz, słońce rzadko przebija się przez ciężkie chmury lecz w klasie 0B panuje już wiosna. Posialiśmy rzeżuchę, wsadziliśmy cebulę (będzie dodatkiem do kanapek i „zastrzykiem witaminowym”). Z wytłoczek po jajkach dzieci wykonały sasanki. Pop corn posłużył do wykonania przepięknych gałązek palmowych. Charakterystycznym atrybutem Świąt Wielkanocnych jest jajko. Uczniowie przygotowali wielkie jaja z balonów oklejając je kawałkami gazet, następnie malując je na biało i nakrapiając czarne cętki. Czy stół wielkanocny może być pozbawiony stroika? Oczywiście, że nie. Uczniowie przynieśli dodatki, wychowawczyni p. Mariola Hayden zadbała o bukszpan, naczynie- (oczywiście recykling) część dolna kolorowych butelek pet.

Przejdź do galerii  Wiosna w 0B

Mariola Hayden

[#1788]  jk, 17.04.2018 11:14 
   Godziny zebrań w klasach I - III w dniu 12 kwietnia 2018
[#1778]  jk, 10.04.2018 11:01 
   Powitanie wiosny - turniej sportowy dla klas I-III „Bociany kontra Żaby"

Dnia 28 marca 2018 r. klasy młodsze na sportowo powitały nadejście wiosny. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – „żaby i bociany”. Pod okiem nauczycieli, a także rodziców przygotowali wcześniej stroje, rekwizyty, które miały odróżniać obie drużyny. W wyznaczonym dniu „zwierzątka” spotkały się na dużej sali gimnastycznej, aby w zdrowej rywalizacji wygrać przewodnictwo na wiosennej łące w roku 2018. Nad „bocianami i żabami” czuwały „Wiosenki” oraz nauczyciele. Dzieci rozpoczęły zabawę wspólnym śpiewem i powitaniem wiosny. Następnie rozpoczął się prawdziwy turniej „Żaby kontra Bociany”. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w następujących konkurencjach: „kreci tunel”, „żabie skoki”, „bieg w kaloszach ”, „jazda na hulajnodze”, „bieg z jajkiem”, „szukanie oznak wiosny” i w wielu innych dyscyplinach. Doping swoich drużyn był tak ogromny, że oba zespołu do samego końca walczyły o zwycięstwo. Po podliczeniu punktów okazało się, że był remis, co oznacza, że „ Bociany i żaby” zgodnie i wspólnie będą panować wiosną na łące. Na zakończenie rywalizacji Wiosenki- z grupy bocianów i Wiosenki- z grupy żab, pogratulowały sobie zgodnego współzawodnictwa i wymieniły się słodkimi niespodziankami, a „zwierzątka” zatańczyły wspólny taniec. Turniej przebiegał w bardzo życzliwej i i milej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ każdy brał udział w zabawie. Dziękujemy Julii, Natalii -uczennicom z klasy VII oraz nauczycielom za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas zabawy.

Przejdź do galerii  Turniej sportowy

Romualda Cieślińska, Sabina Joryn, Gabriela Theis, Alicja Walczuk, Jolanta Rafalska

[#1795]  im, 28.03.2018 18:48 
   Konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Nie tylko w domach przygotowywaliśmy się do Wielkanocy, ale w również w szkole. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są radosne. 26 kwietnia 2018 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”. Organizatorami konkursu były p. Iwona Maćkowiak i p. Gabriela Theis. Na konkurs wpłynęły 84 prace plastyczne wykonane dowolną techniką. Liczyła się pomysłowość, estetyka i bogactwo użytych materiałów. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, zaszczepienie szacunku dla dawnych tradycji i obyczajów związanych z obchodami tych świąt oraz pobudzenie inwencji twórczej i uzdolnień plastycznych. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa. Komisja wyróżniła 23 prace plastyczne w 4 kategoriach wiekowych. Małym artystom gratulujemy i dziękujemy za udział. Po uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych w dniu 27 marca zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Przejdź do galerii  Konkurs-pisanki

Iwona Maćkowiak, Gabriela Theis

[#1796]  im, 26.03.2018 18:51 
   Dzieje Ziemi

Przez cały tydzień dzieci z OB odbyły podróż w zamierzchłe dzieje Ziemi, Poznały gady ją zamieszkujące, teorie ich wyginięcia, oglądały filmy animowane i dokumentalne. Zapoznały się z bogactwami geologicznymi wytworzonymi w poszczególnych okresach dziejów Ziemi. Pani Mariola Hayden pokazała dzieciom różnorodne okazy bursztynu. Rozmawiając o węglu brunatnym, kamiennym i soli kamiennej uczniowie mogli dotknąć, powąchać te bogactwa Ziemi. Zwieńczeniem każdych działań poznawczych są oczywiście prace plastyczne. Dzieci wcieliły się w role paleontologów i w masie z plasteliny „odkopywały” szkielety dinozaurów. Z małych uczniowskich rączek powstały piękne pastelowe dinozaury. Praca węglem dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, umorusane wyglądały jakby rzeczywiście wróciły z „szychty”.

Przejdź do galerii  Dzieje Ziemi

Mariola Hayden

[#1773]  jk, 21.03.2018 11:09 
   Projekt logopedyczny „Super przedszkolaki w Rumi – podniesienie jakości edukacji przedsz

W terapii i profilaktyce logopedycznej wykorzystuje się elementy różnorodnych rodzajów zabaw. Zabawy mogą być realizowane w formie indywidualnej i grupowej. Właściwie zorganizowana podczas terapii zabawa stwarza okazję do przyswojenia nowych słów, określeń, pojęć, doskonali mowę, zmuszając do porozumiewania się z terapeutą oraz otoczeniem (rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami). Prowadzona w ten sposób terapia jest również łatwiejsza dla współpracujących z logopedą rodziców. Mogą oni realizować wszelkie zalecenia terapeutyczne przy okazji normalnych czynności życia codziennego, wykorzystując każdą sytuację jako okazję do zdobycia przez dziecko nowych doświadczeń.

Mariola Hayden

[#1772]  jk, 21.03.2018 11:04 
   Uczymy się bawiąc
Przejdź do galerii  Uczymy się bawiąc

Mariola Hayden

[#1771]  jk, 21.03.2018 10:30 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.926.982