Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Godziny zebrań w klasach I - III w dniu 12 kwietnia 2018
[#1778]  jk, 10.04.2018 11:01 
   Powitanie wiosny - turniej sportowy dla klas I-III „Bociany kontra Żaby"

Dnia 28 marca 2018 r. klasy młodsze na sportowo powitały nadejście wiosny. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – „żaby i bociany”. Pod okiem nauczycieli, a także rodziców przygotowali wcześniej stroje, rekwizyty, które miały odróżniać obie drużyny. W wyznaczonym dniu „zwierzątka” spotkały się na dużej sali gimnastycznej, aby w zdrowej rywalizacji wygrać przewodnictwo na wiosennej łące w roku 2018. Nad „bocianami i żabami” czuwały „Wiosenki” oraz nauczyciele. Dzieci rozpoczęły zabawę wspólnym śpiewem i powitaniem wiosny. Następnie rozpoczął się prawdziwy turniej „Żaby kontra Bociany”. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności w następujących konkurencjach: „kreci tunel”, „żabie skoki”, „bieg w kaloszach ”, „jazda na hulajnodze”, „bieg z jajkiem”, „szukanie oznak wiosny” i w wielu innych dyscyplinach. Doping swoich drużyn był tak ogromny, że oba zespołu do samego końca walczyły o zwycięstwo. Po podliczeniu punktów okazało się, że był remis, co oznacza, że „ Bociany i żaby” zgodnie i wspólnie będą panować wiosną na łące. Na zakończenie rywalizacji Wiosenki- z grupy bocianów i Wiosenki- z grupy żab, pogratulowały sobie zgodnego współzawodnictwa i wymieniły się słodkimi niespodziankami, a „zwierzątka” zatańczyły wspólny taniec. Turniej przebiegał w bardzo życzliwej i i milej atmosferze. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, ponieważ każdy brał udział w zabawie. Dziękujemy Julii, Natalii -uczennicom z klasy VII oraz nauczycielom za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas zabawy.

Przejdź do galerii  Turniej sportowy

Romualda Cieślińska, Sabina Joryn, Gabriela Theis, Alicja Walczuk, Jolanta Rafalska

[#1795]  im, 28.03.2018 18:48 
   Konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”

Wielkanoc to święto pełne tradycji i obyczajów. Nie tylko w domach przygotowywaliśmy się do Wielkanocy, ale w również w szkole. Tradycje wielkanocne sprawiają, że to święto staje się wyjątkowe, a świąteczne dni są radosne. 26 kwietnia 2018 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pisanki, kraszanki, palmy wielkanocne”. Organizatorami konkursu były p. Iwona Maćkowiak i p. Gabriela Theis. Na konkurs wpłynęły 84 prace plastyczne wykonane dowolną techniką. Liczyła się pomysłowość, estetyka i bogactwo użytych materiałów. Celem konkursu było upowszechnianie tradycji Świąt Wielkanocnych, zaszczepienie szacunku dla dawnych tradycji i obyczajów związanych z obchodami tych świąt oraz pobudzenie inwencji twórczej i uzdolnień plastycznych. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa. Komisja wyróżniła 23 prace plastyczne w 4 kategoriach wiekowych. Małym artystom gratulujemy i dziękujemy za udział. Po uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych w dniu 27 marca zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Przejdź do galerii  Konkurs-pisanki

Iwona Maćkowiak, Gabriela Theis

[#1796]  im, 26.03.2018 18:51 
   Dzieje Ziemi

Przez cały tydzień dzieci z OB odbyły podróż w zamierzchłe dzieje Ziemi, Poznały gady ją zamieszkujące, teorie ich wyginięcia, oglądały filmy animowane i dokumentalne. Zapoznały się z bogactwami geologicznymi wytworzonymi w poszczególnych okresach dziejów Ziemi. Pani Mariola Hayden pokazała dzieciom różnorodne okazy bursztynu. Rozmawiając o węglu brunatnym, kamiennym i soli kamiennej uczniowie mogli dotknąć, powąchać te bogactwa Ziemi. Zwieńczeniem każdych działań poznawczych są oczywiście prace plastyczne. Dzieci wcieliły się w role paleontologów i w masie z plasteliny „odkopywały” szkielety dinozaurów. Z małych uczniowskich rączek powstały piękne pastelowe dinozaury. Praca węglem dostarczyła dzieciom wiele wrażeń, umorusane wyglądały jakby rzeczywiście wróciły z „szychty”.

Przejdź do galerii  Dzieje Ziemi

Mariola Hayden

[#1773]  jk, 21.03.2018 11:09 
   Projekt logopedyczny „Super przedszkolaki w Rumi – podniesienie jakości edukacji przedsz

W terapii i profilaktyce logopedycznej wykorzystuje się elementy różnorodnych rodzajów zabaw. Zabawy mogą być realizowane w formie indywidualnej i grupowej. Właściwie zorganizowana podczas terapii zabawa stwarza okazję do przyswojenia nowych słów, określeń, pojęć, doskonali mowę, zmuszając do porozumiewania się z terapeutą oraz otoczeniem (rówieśnikami, rodzicami, nauczycielami). Prowadzona w ten sposób terapia jest również łatwiejsza dla współpracujących z logopedą rodziców. Mogą oni realizować wszelkie zalecenia terapeutyczne przy okazji normalnych czynności życia codziennego, wykorzystując każdą sytuację jako okazję do zdobycia przez dziecko nowych doświadczeń.

Mariola Hayden

[#1772]  jk, 21.03.2018 11:04 
   Uczymy się bawiąc
Przejdź do galerii  Uczymy się bawiąc

Mariola Hayden

[#1771]  jk, 21.03.2018 10:30 
   PODZIĘKOWANIA ZA AKCJĘ „PĄCZEK DLA AFRYKI”

Za udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki” otrzymaliśmy podziękowanie, wystarczy spojrzeć na twarze dzieci, żeby potwierdzić sens naszego zaangażowania w to piękne dzieło. Udało nam się również pomóc podopiecznemu ojca Adama. Ojciec misjonarz Adam Brodzik Svd jest obecnie na parafii w Vohilava, gdzie pracuje jako wikary. Poza pracą duszpasterską sprawuje pieczę nad bursą dla biedniejszych dzieci (jest ich prawie 80) i szkołą misyjną (ponad 500 uczniów). Pod patronatem naszej szkoły jest 5 letni Benjamin, który rozpoczyna swą przygodę ze szkołą od klas przygotowawczych - są odpowiednikiem naszej zerówki. Chłopiec ma opłacona naukę przez rok, dzięki naszemu wsparciu. My również jeszcze raz dołączamy do podziękowań!

Opiekunowie MSU i wolontariatu

G.Theis, P.Graś, J. Rafalska

[#1768]  jk, 21.03.2018 10:05 
   Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego

W dniach 19, 20 i 21 marca 2018 r. w parafii pw. Św. Jana z Kęt odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Uczniowie uczęszczający na lekcje religii wychodzą w wyznaczonych godzinach z nauczycielem do kościoła, po spotkaniu rekolekcyjnym wracają do szkoły na zajęcia. Uczniowie klas I – III, którzy nie uczestniczą w zajęciach religii, podczas rekolekcji przebywają w świetlicy.

Uczniowie klas IV – VII oraz liceum przebywają w tym czasie w czytelni szkolnej.

Rekolekcje odbywają się wg grafiku:

Klasy I – III godz. 9:50

Klasy IV – VI godz. 10:45

Klasy VII – liceum godz. 11:50

[#1764]  jk, 15.03.2018 09:28 
   VI Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 14 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole VI Dzień Integracji z Przedszkolakami. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci mających rozpocząć we wrześniu naukę w klasach pierwszych. Uczestnikami spotkania było 122 przedszkolaków z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka oraz Pod Topolą. W spotkaniu udział brali także uczniowie z klas 1a, 1d, 2a, 3b, 3d, 3e, 4c i uczennice liceum. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli. Na gości czekało wiele atrakcji: dzieci zwiedziły naszą szkołę, z zaciekawieniem obejrzały występy uczniów z dziewiątki. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły do skocznej muzyki. Na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Alicja Bajurska, Gabriela Krawiec, Anna Rogowska, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Grażyna Kossakowska, Joanna Fonfara-Gręziak.

Przejdź do galerii  Integracja

Spotkanie koordynowały Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

[#1765]  im, 14.03.2018 20:32 
   Dzień otwarty - pierwszaki
  • Zapraszamy na dzień otwarty
  • [#1741]  jk, 14.03.2018 12:10 

    02-04-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
    Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
    2.672.912