Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Dzień Babci i Dziadka w 0b

Witajcie, witajcie, Drogie Babcie i Dziadkowie. Bardzo się cieszymy, Żeście tu przybyli.

Tymi słowami, dnia 25 stycznia 2018 r., w oddziale przedszkolnym 0B rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, której celem było wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, kształtowanie uczucia przywiązania i szacunku do dziadków. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Kochamy Was”. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki, laurki i kolorowe kwiaty.

Przejdź do galerii  Dzień Babci i Dziadka

Elżbieta Kozakiewicz

[#1736]  im, 25.01.2018 21:06 
   Ekologiczny strój karnawałowy

24 i 25 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym. Podczas zabawy odbyła się IX edycja konkursu "Ekologiczny strój karnawałowy". Dzieci wcieliły się w postaci swoich ulubionych bohaterów. Wraz z rodzicami przygotowały niepowtarzalne kostiumy ekologiczne, wyróżniając się tym samym swoją pomysłowością i kreatywnością. Był to to wyjątkowy dzień, spełnienia dziecięcych marzeń połączony z promowaniem edukacji ekologicznej wśród uczniów naszej szkoły.

Przejdź do galerii  Bal ekologiczny

Za udział dziękują organizatorzy: Monika Rumian, Agata Łutowicz, Aleksandra Ossowicka

[#1732]  im, 25.01.2018 15:14 
   Rakiety sylwestrowe
Przejdź do galerii  Rakiety sylwestrowe

Mariola Hayden

[#1720]  jk, 25.01.2018 14:08 
   Stroiki bożonarodzeniowe
Nie ma lepszego sposobu na wprowadzenie w domu bożonarodzeniowej atmosfery niż stworzenie oryginalnych dekoracji. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Hayden dzieci wykonały piękne stroiki.
Mariola Hayden
[#1719]  jk, 25.01.2018 14:05 
   Recykling_folia bąbelkowa

Wychowawczyni pani Mariola Hayden zaprosiła dzieci do zabawy z folią bąbelkową. Dzieci uczyły się w jaki sposób można poddać folię bąbelkową twórczemu recyklingowi. Wcześniej wychowawczyni zachęciła dzieci i rodziców do przynoszenia niepotrzebnych kawałków folii bąbelkowych – różnych wielkości i kolorów. To co już nie służy do pakowania, posłużyło do zabawy. Dano folii nowe życie. Folia stała się inspiracją i materiałem do prac plastycznych, zabaw ruchowych ( bardzo rozbawiła dzieci zabawa „Pstryknij bąbelka”) i muzyczno – taneczna (taniec na folii bąbelkowej to dopiero była frajda).

Przejdź do galerii  Recykling_folia bąbelkowa

Mariola Hayden

[#1718]  jk, 25.01.2018 14:01 
   Jemioła

Dotknij, powąchaj”- wielozmysłowe poznawanie świata przyrody. Wychowawczyni pani Mariola Hayden propaguje lepsze poznanie środowiska przyrodniczego poprzez wielozmysłowe postrzeganie otoczenia jako przygotowanie do lepszego badania, zgłębiania środowiska i uwrażliwienie dzieci na żywą przyrodę. Omawiając zwyczaje, pożywienie ptaków zimujących w Polsce nauczycielka przyniosła jemiołę. Dzieci miały okazję dotknąć, powąchać liście, gałązki, owoce tej pasożytniczej rośliny.

Przejdź do galerii  Jemioła

Mariola Hayden

[#1717]  jk, 25.01.2018 13:58 
   Zabawa karnawałowa grup przedszkolnych i klas I-III

Podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w dniach 25 i 26 stycznia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej, zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, łańcuchami i maskami karnawałowymi zachęcała do zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno dzieciom jak i towarzyszącym uczennicom II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, które opiekowały się podczas zabawy najmłodszymi uczniami z grup przedszkolnych i klas I-III. W trakcie zabawy dzieci tworzyły barwne korowody, kółeczka oraz odbył się pokaz strojów karnawałowych każdej klasy. Dobra muzyka i zabawa prowadzone przez panie Annę Rogowską i Joannę Próchniak sprawiły dzieciom wiele radości.

Przejdź do galerii  Zabawa_zdjęcia

Iwona Maćkowiak

[#1710]  im, 24.01.2018 20:02 
   Jasełka u "św. Siostry Faustyny"

Świetlicowa grupa teatralna "Teatralki" i klasa I b wraz z opiekunami, przyjęły zaproszenie na wyjątkowe spotkanie jasełkowe do Centrum im. św. Siostry Faustyny - Caritas w Rumi. W biblijne role wcielili się seniorzy uczęszczający do placówki. Uczniowie byli zachwyceni wyjątkowością wydarzenia, tym bardziej, że zostali zaproszeni do pracowni dydaktycznych osób niepełnosprawnych. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, mamy nadzieję, iż integracja obu środowisk będzie kontynuowana, gdyż uczy tolerancji, uwrażliwiając młodych ludzi na potrzeby osób starszych oraz ludzi niepełnosprawnych.

Przejdź do galerii  CARITAS

Monika Rumian

[#1711]  im, 23.01.2018 21:00 
   Dzień Babci i Dziadka w grupie 0c

22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa 0c przygotowała program artystyczny dla swoich babć i dziadków, w podzięce za ich wielkie serce. Uroczyste spotkanie wzbudziło ogromne emocje, a atmosfera była podniosła i pełna radości. Mali artyści recytowali wiersze oraz odgrywali swoje role z wielkim przejęciem. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane kartki okolicznościowe i podarunki w postaci serc z masy solnej wykończonych metodą dequpage. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

Izabela Dopka i Karolina Lademann

[#1752]  im, 22.01.2018 16:57 
   Dzień Babci i Dziadka

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. W dniu 19 stycznia uczniowie z klasy IIa przygotowali występ dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wnuki, które pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci przygotowały także inscenizację o Czerwonym Kapturku autorstwa Jana Brzechwy. Uczniowie wykonali upominki i portrety, którymi obdarowali przybyłych gości. W przyjęciu pomagały mamy, które przygotowały słodki poczęstunek. Wspólnym kolędowaniem zakończyliśmy uroczystość. To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom dziękujemy za obecność i życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz dużo zdrowia.

Przejdź do galerii  DBiD

Iwona Maćkowiak

[#1709]  im, 20.01.2018 22:09 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.921.132