Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Rakiety sylwestrowe
Przejdź do galerii  Rakiety sylwestrowe

Mariola Hayden

[#1720]  jk, 25.01.2018 14:08 
   Stroiki bożonarodzeniowe
Nie ma lepszego sposobu na wprowadzenie w domu bożonarodzeniowej atmosfery niż stworzenie oryginalnych dekoracji. Pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Hayden dzieci wykonały piękne stroiki.
Mariola Hayden
[#1719]  jk, 25.01.2018 14:05 
   Recykling_folia bąbelkowa

Wychowawczyni pani Mariola Hayden zaprosiła dzieci do zabawy z folią bąbelkową. Dzieci uczyły się w jaki sposób można poddać folię bąbelkową twórczemu recyklingowi. Wcześniej wychowawczyni zachęciła dzieci i rodziców do przynoszenia niepotrzebnych kawałków folii bąbelkowych – różnych wielkości i kolorów. To co już nie służy do pakowania, posłużyło do zabawy. Dano folii nowe życie. Folia stała się inspiracją i materiałem do prac plastycznych, zabaw ruchowych ( bardzo rozbawiła dzieci zabawa „Pstryknij bąbelka”) i muzyczno – taneczna (taniec na folii bąbelkowej to dopiero była frajda).

Przejdź do galerii  Recykling_folia bąbelkowa

Mariola Hayden

[#1718]  jk, 25.01.2018 14:01 
   Jemioła

Dotknij, powąchaj”- wielozmysłowe poznawanie świata przyrody. Wychowawczyni pani Mariola Hayden propaguje lepsze poznanie środowiska przyrodniczego poprzez wielozmysłowe postrzeganie otoczenia jako przygotowanie do lepszego badania, zgłębiania środowiska i uwrażliwienie dzieci na żywą przyrodę. Omawiając zwyczaje, pożywienie ptaków zimujących w Polsce nauczycielka przyniosła jemiołę. Dzieci miały okazję dotknąć, powąchać liście, gałązki, owoce tej pasożytniczej rośliny.

Przejdź do galerii  Jemioła

Mariola Hayden

[#1717]  jk, 25.01.2018 13:58 
   Zabawa karnawałowa grup przedszkolnych i klas I-III

Podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w dniach 25 i 26 stycznia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej, zamieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, łańcuchami i maskami karnawałowymi zachęcała do zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie, humor dopisywał zarówno dzieciom jak i towarzyszącym uczennicom II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, które opiekowały się podczas zabawy najmłodszymi uczniami z grup przedszkolnych i klas I-III. W trakcie zabawy dzieci tworzyły barwne korowody, kółeczka oraz odbył się pokaz strojów karnawałowych każdej klasy. Dobra muzyka i zabawa prowadzone przez panie Annę Rogowską i Joannę Próchniak sprawiły dzieciom wiele radości.

Przejdź do galerii  Zabawa_zdjęcia

Iwona Maćkowiak

[#1710]  im, 24.01.2018 20:02 
   Jasełka u "św. Siostry Faustyny"

Świetlicowa grupa teatralna "Teatralki" i klasa I b wraz z opiekunami, przyjęły zaproszenie na wyjątkowe spotkanie jasełkowe do Centrum im. św. Siostry Faustyny - Caritas w Rumi. W biblijne role wcielili się seniorzy uczęszczający do placówki. Uczniowie byli zachwyceni wyjątkowością wydarzenia, tym bardziej, że zostali zaproszeni do pracowni dydaktycznych osób niepełnosprawnych. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, mamy nadzieję, iż integracja obu środowisk będzie kontynuowana, gdyż uczy tolerancji, uwrażliwiając młodych ludzi na potrzeby osób starszych oraz ludzi niepełnosprawnych.

Przejdź do galerii  CARITAS

Monika Rumian

[#1711]  im, 23.01.2018 21:00 
   Dzień Babci i Dziadka w grupie 0c

22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji grupa 0c przygotowała program artystyczny dla swoich babć i dziadków, w podzięce za ich wielkie serce. Uroczyste spotkanie wzbudziło ogromne emocje, a atmosfera była podniosła i pełna radości. Mali artyści recytowali wiersze oraz odgrywali swoje role z wielkim przejęciem. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie przygotowane kartki okolicznościowe i podarunki w postaci serc z masy solnej wykończonych metodą dequpage. Był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

Izabela Dopka i Karolina Lademann

[#1752]  im, 22.01.2018 16:57 
   Dzień Babci i Dziadka

Upływający tydzień minął pod hasłem obchodów Dnia Babci i Dziadka. W dniu 19 stycznia uczniowie z klasy IIa przygotowali występ dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje wnuki, które pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci przygotowały także inscenizację o Czerwonym Kapturku autorstwa Jana Brzechwy. Uczniowie wykonali upominki i portrety, którymi obdarowali przybyłych gości. W przyjęciu pomagały mamy, które przygotowały słodki poczęstunek. Wspólnym kolędowaniem zakończyliśmy uroczystość. To był wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności i uśmiechu. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom dziękujemy za obecność i życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz dużo zdrowia.

Przejdź do galerii  DBiD

Iwona Maćkowiak

[#1709]  im, 20.01.2018 22:09 
   Zmieniony czas trwania lekcji w dniu 19 stycznia
[#1705]  jk, 15.01.2018 14:53 
   Program Lider Matematyki w Rumi

                  Dnia 9 stycznia 2018 roku w siedzibie Urzędu Miasta Rumi, w ramach projektu Lider Matematyki, odbyło się spotkanie inauguracyjne nauczycieli matematyki oraz edukacji wczesnoszkolnej uczących w rumskich szkołach. Uroczystość swą obecnością uświetnił burmistrz miasta Pan Michał Pasieczny oraz doradca o spraw oświaty Pan Bogdan Tokłowicz.
                   W trakcie spotkania zaprezentowano zebranym koncepcję pracy Lidera Edukacji Matematycznej w Rumi opracowaną wspólnie przez Panie: Agnieszkę Kwolek, nauczyciela matematyki Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, oraz Grażynę Michalską, nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi. Autorki programu są absolwentkami III edycji Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji 2020 zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął sam Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk.
                  Obie nauczycielki brały udział w rocznym doskonaleniu kompetencji merytoryczno-metodycznych z zakresu metodyki kształcenia matematycznego, zostając tym samym liderami zmian w środowisku na rzecz osiągania wysokiej jakości edukacji matematycznej w Rumi.
               Szczególne podziękowania należą się zastępcy burmistrza miasta Panu Piotrowi Wittbrodtowi, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Annie Czyżewskiej oraz inspektor Wydziału Rozwoju Miasta Pani Dorocie Drews, którzy to w ogromnym stopniu przyczynili się do realizacji kampanii na terenie Rumi.

 

 

 

[#1727]  al, 12.01.2018 05:55 

14-12-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.435.673