Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Boże Narodzenie w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla nas okres. W oczekiwaniu na nadchodzące Boże Narodzenie w przedświątecznych dniach, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postarali się o niepowtarzalną atmosferę. W tygodniu poprzedzającym święta pojawił się świąteczny wystrój klas, korytarzy, wystawa domków z piernika, ozdób bożonarodzeniowych i szopek rodzinnych. Z okazji zbliżających się świąt obejrzeliśmy w Domu Kultury Jasełka oraz uroczysty apel o zwyczajach i symbolach bożonarodzeniowych, przeplatany wspólnym śpiewaniem kolęd. Spotkanie było okazją do podsumowania konkursów, na których uczniowie prezentowali przez cały grudzień swoje pomysły i zdolności. Na zakończenie pani wicedyrektor Krystyna Wrotniak złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas świąt i zabawy sylwestrowej. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie uczestniczyli wraz z wychowawcą we wspólnym spotkaniu opłatkowym.

Przejdź do galerii  Boże Narodzenie

Iwona Maćkowiak

[#1693]  im, 29-12-2017 20:51 
   Kartka świąteczna

Boże Narodzenie to okazja, żeby wysłać kartki świąteczne rodzinie i znajomym. Przesyłanie życzeń to wspaniała tradycja, którą pielęgnujemy. Na zajęciach komputerowych uczniowie klasy IIa rozwijając zainteresowania i pogłębiając wiadomości o polskich tradycjach świątecznych wykonali w programie MS Paint swoje pierwsze kartki świąteczne. Dowiedzieli się także skąd wzięła się tradycja kartki bożonarodzeniowej? "Wynalezienie" przypisuje się Anglikowi, sir Henry'emu Cole, który ponad 100 lat temu zaprojektował pierwszą kartkę świąteczną. Wyprodukowano ich wtedy zaledwie 50. Kartki z życzeniami cieszą się ogromna popularnością. W wytworach artystycznych na zajęciach komputerowych uczniowie między innymi odzwierciedlają uczucia, swoją wrażliwość percepcyjną oraz świadomości tego, co piękne. Sztuka odgrywa dużą rolę w rozwoju indywidualności dziecka. Powiązana z zastosowaniem określonych programów graficznych może dostarczyć wielu okazji do rozwoju zdolności plastycznych i wzrostu zainteresowania sztuką.

Przejdź do galerii  Kartka

Iwona Maćkowiak

[#1692]  im, 28-12-2017 20:35 
   Wigilia i jasełka w oddziale przedszkolnym 0B

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w grupie 0B zakończyła uroczysta, wspólna Wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, rozmowy o tradycjach i zwyczajach wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Tego samego dnia dzieci zaprezentowały rodzicom inscenizację przedstawiającą historię narodzin Jezusa. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Przedszkolaki przebrane w kostiumy postaci z jasełek, recytowały teksty, śpiewały pastorałki i kolędy, interpretowały w sposób aktorski swoje role. Na zakończenie spotkania wręczyły gościom upominki - aniołki z masy solnej, kartki z życzeniami i piękne stroiki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie strojów na przedstawienie.

Przejdź do galerii  Wigilia, Jasełka

Elżbieta Kozakiewicz, Mariola Hayden

[#1708]  im, 22-12-2017 18:26 
   Paczka dla Seniora

Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „ Paczka dla Seniora”, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W porozumieniu z księdzem Krzysztofem Paskiem, opiekunem wspólnoty Caritas działającym przy parafii św. Jana z Kęt w Rumi Janowo, akcja trwała od 8 grudnia do 15 grudnia 2017 r. Uczniowie przynosili środki czystości i higieny osobistej(mydło, szampony, żel pod prysznic, balsamy, pasta i szczoteczki do zębów),a także kawę, herbatę, kakao, pierniki, które będą ofiarowane osobom starszym mieszkającym na terenie parafii, do której należy nasza szkoła. Zawsze można liczyć na dzieci i ich rodziców! Zebraliśmy bardzo dużo potrzebnych środków. Za Wasze ogromne serce, czułe i wrażliwe na potrzeby innych, serdecznie dziękujemy! opiekunowie MSU i Wolontariatu

Gabriela Theis, Jolanta Rafalska, Paulina Graś,

[#1686]  jk, 18-12-2017 15:39 
   "Mikołaje, bałwanki, choinki"

Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole konkurs plastyczno-techniczny przeznaczony dla oddziałów wychowania przedszkolnego i klas 1-3 „Mikołaje, bałwanki, choinki”. Na konkurs wpłynęło 100 pięknych prac, które wykonano wieloma różnorodnymi technikami. Wszystkie prace ozdobiły naszą szkołę wprowadzając w niej zimowo-świąteczną atmosferę.

Beata Kordaczuk, Joanna Cholawo

[#1685]  jp, 18-12-2017 00:17 
   Warsztaty dla klas I – III „ Bajkowa podróż po świecie”.

Warsztaty dla klas I – III „ Bajkowa podróż po świecie”. W dniach 13-15 grudnia 2017 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku „ Bajkowa podróż po świecie”. Wraz z postaciami znanych bajek wyruszyli w podróż po świecie. Poznali kulturę, położenie geograficzne, stolice, barwy narodowe i zwyczaje innych krajów. Spotkanie poprowadziła Pani Agata Birecka.

Wioletta Peck - Stypułkowska

[#1684]  jp, 17-12-2017 23:07 
   Pierniczki

W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i propagowania kreatywnego działania na rzecz wzmacniania więzi i integracji dzieci wspólnie przygotawały świąteczne pierniczki. Ciasto na pierniczki zostało wcześniej przygotowane przez wychowawczynię p. Mariolę Hayden. Czyż to nie wspaniale zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza? Wspólne wałkowanie ciasta na pierniki a następnie wykrawanie różnych kształtów dzięki niezliczonej ilości foremek to dopiero była zabawa. Dzieci nie mogły doczekać się ozdabiania, które zostało zaplanowane na następny dzień, gdyż wychowawczyni zabrała pierniczki do domu celem upieczenia. Dekorowanie pierniczków różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami wywoływało dużo pozytywnych emocji. Dzieci dzieliły się przyniesionymi cukrowymi pisakami, posypkami i innymi dekoracjami. Oczywiście trudno się było oprzeć kolorowym cukiereczkom i słodkiemu lukrowi i nie skosztować choćby odrobinki. Pierniczki ozdobione przez dzieci zostały spakowane w folie celofanowe, aby małe paczuszki ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Przejdź do galerii  Pierniczki

Mariola Hayden

[#1683]  jk, 15-12-2017 14:17 
   Pacynka w służbie edukacji

Teatrzyk, w którym zagra dziecko, a także dowolna pacynka czy kukiełka, to świetny pomysł na rozwój intelektualny oraz artystyczny. Podczas małego spektaklu dziecko staje się animatorem, który nadaje lalce życie, głos, emocje oraz mimikę. Wymaga to pewnej dozy pomysłowości oraz chwili refleksji nad tym, jak może czuć się oraz zachowywać bohater sztuki. Taka zabawa rozwija umiejętność empatii, tolerancję oraz kształtuje i szlifuje inteligencję emocjonalną. Pacynka czy kukiełka i poruszanie nimi, to wszystko wymaga skupienia oraz ukierunkowania uwagi na ich losy oraz decyzje. Wypowiadanie zdań oraz ich wymyślanie na tej prowizorycznej scenie, uczy dziecko celnego formułowania myśli i prawidłowej wymowy.Teatrzyk często staje się okazją do wprowadzenia innych elementów, na przykład muzyki czy tańca. Pozwala więc na rozwój innych umiejętności.

Przejdź do galerii  Pacynka w służbie edukacji

Mariola Hayden

[#1682]  jk, 15-12-2017 14:10 
   Odwiedził nas Św. Mikołaj

Dla dzieci z kl.OB to był pierwszy Mikołaj w szkole. Ubrane w stroje mikołajkowe oczekiwały na Jego wizytę. Były prezenty, miła rozmowa ze Świętym. Zapewne odwiedzi ich za rok.

Przejdź do galerii  Odwiedził nas Św. Mikołaj

Mariola Hayden

[#1681]  jk, 15-12-2017 13:37 
   Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji 1 grudnia oddziały wychowania przedszkolnego 0 b oraz 0 c wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Gdańsku. Celem wizyty było oczywiście spotkanie z Świętym Mikołajem. Najpierw jednak elfy pokazały dzieciom jak muszą się natrudzić, żeby Mikołaj mógł wyruszyć w świat, a wszystkie prezenty były gotowe na czas. Fabryka jest miejscem magicznym, a w każdej komnacie działo się coś niezwykłego. Dzieci były zafascynowane otaczającą ich magią świątecznego nastroju oraz zadaniami, które zapewniły im elfy.

Karolina Lademann

Izabela Dopka

Elżbieta Kozakiewicz

[#1680]  jk, 15-12-2017 13:26 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.789.706