Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Zabawa mikołajkowa w hali MOSIR

8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0b uczestniczyły w cyklicznej zabawie mikołajkowej w hali MOSIR, której organizatorem był Urząd Miasta Rumi. Wspólnie z przedszkolakami, z rumskich szkół i przedszkoli, bawiliśmy się przy znanych przebojach muzyki polskiej i światowej, śpiewaliśmy wraz z Mikołajem kolędy i stanęliśmy z Nim do grupowej fotografii. Były tańce, konkursy, słodki poczęstunek. Uwieńczeniem spotkania był pokaz iluzjonisty. Spędziliśmy miło czas, który na długo pozostanie nam w pamięci.

Przejdź do galerii  zabawa mikołajkowa w hali MOSIR

Elżbieta Kozakiewicz, Mariola Hayden

[#1689]  jk, 08-12-2017 08:30 
   Mikołajkowe spotkanie ze strażakami

W mikołajkowy poranek 6 grudnia 2017 odbyło się spotkanie ze strażakami- ratownikami z Państwowej Straży Pożarnej w Rumi. W interesujący sposób strażacy dokonali prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przedstawiony został numer alarmowy do straży pożarnej oraz zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Dziękujemy Panom Strażakom za interesujące spotkanie, kalendarze oraz zaproszenie do remizy Państwowej Straży Pożarnej w Rumi.

Przejdź do galerii  Strażak

Iwona Maćkowiak

[#1661]  im, 06-12-2017 18:37 
   Mikołajki w klasach I-III

6 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy długo oczekiwany dzień, Mikołajki. Wszyscy czekaliśmy na Św. Mikołaja. Każdy kto mógł ubrał się na czerwono i założył czapkę Mikołaja. Tradycyjnie nie zabrakło słodkich upominków dla wszystkich dzieci. Św. Mikołaj swoją wizytą sprawił dzieciom dużo radości i zapewnił, że odwiedzi ich za rok.

Iwona Maćkowiak

[#1660]  im, 06-12-2017 18:31 
   Mikołajki w 0 A

"Mikołajki” to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj nie kazał na ciebie długo czekać, bowiem o godz. 10.00 zawitał w naszej grupie 0A. Dzieci z radością i piosenką „ Już niedługo Święta” – przywitały gościa, który wręczył wszystkim prezenty. Na pożegnanie Mikołaj życzył wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i powiedział, że bardzo się cieszy, kiedy może uszczęśliwiać innych…

Przejdź do galerii  Mikołajki w 0 A

Wych. Oddziału przedszkolnego Violetta Cembrowska

[#1688]  jk, 06-12-2017 16:20 
   Mikołajki

Mikołaju to już czas...IIIe dostała piękne upominki od Mikołaja - 6 grudnia 2017

Alicja Bajurska

[#1669]  jk, 06-12-2017 10:25 
   Powitanie alpaki Grażynki

Wizyta w oliwskim ZOO dla większości dzieci to ogromne przeżycie zwłaszcza, gdy wita nas po przyjeździe alpaka Grażynka. Uczniowie klasy IIa i IIb mieli okazję zobaczyć zwierzęta, które do tej pory widziały jedynie w książkach lub na ekranie telewizora lub monitora komputera. Obserwując zwierzęta uczniowie poszerzają swoją wiedzę, uczą się szacunku do przyrody i właściwego podejścia do mieszkańców ogrodu zoologicznego. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się o tym, że ogrody zoologiczne mają duży wkład w ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Dzięki przeprowadzanym badaniom, wiele gatunków zostało ocalonych przed całkowitym wymarciem. Podczas multimedialnych zajęć poznaliśmy świat ssaków, ich budowę oraz ciekawostki z ich życia. Po warsztatach wyruszyliśmy wyznaczonymi trasami, aby zwiedzić ZOO w grudniowy poranek. Dzięki umieszczonym przy poszczególnych stanowiskach informacjom, mogliśmy dokładnie poznać zwyczaje zwierząt, dowiedzieć się, co jedzą na co dzień oraz jakie jest ich naturalne środowisko. Wycieczka do ZOO poszerzyła naszą wiedzę o zwierzętach z innych stron świata.

Przejdź do galerii  ZOO

Elżbieta Idziak, Iwona Maćkowiak

[#1659]  im, 04-12-2017 18:10 
   Pożegnanie jesieni

4 grudnia 2017 r. kółko teatralne "Ortoludki" pożegnało jesień w inscenizacji słowno - muzycznej. Naszymi widzami byli młodsi koledzy i koleżanki z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Pod opieką p. Alicji Bajurskiej odwiedziliśmy dzieci w szkole przy ul. Świętojańskiej W Rumi. Swoje talenty zaprezentowaliśmy również w naszej szkole młodszym kolegom oraz naszym rodzicom.

Alicja Bajurska

[#1668]  jk, 04-12-2017 10:22 
   Bal - „owoców i warzyw z różnych stron świata”

Bal - „owoców i warzyw z różnych stron świata” - dla uczniów klas II i III Tematyka edukacji globalnej: „Na całym świecie chłopcy i dziewczynki potrzebują witaminki” Dnia 28 listopada 2017 r. w naszej szkole kolejny raz odbył się BAL OWOCÓW i WARZYW. Uczestniczyło w nim 158 uczniów z klas drugich i trzecich. W tym dniu dzieci zamieniły się w kolorowe i smakowite OWOCE i JARZYNKI-WITAMINKI oraz w rówieśników z różnych stron świata. Wystąpiły w strojach, które przygotowywały wraz z rodzicami. Najładniejsze stroje zostały nagrodzone. Wyróżniono aż 42 dzieci. Nagrody ufundował Mały Samorząd Uczniowski. Muzyką i światłami iluminacyjnymi zajmował się dyrektor Domu Kultury Janowo- pan Leszek Winczewski. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do rytmów naszych ulubionych piosenek. Przerwy umilał zespół taneczny „Czaderki” pani Ani Kuńko-Rogowskiej. Uczniowie w czasie balu uczestniczyli w warsztatach na temat zdrowego odżywiania. Zdrowe odżywianie polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Podsumowując w listopadzie tydzień „Zdrowego żywienia” dzieci pod bacznym okiem dietetyka – pana Marcina z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Restauracja „K2” EKO MILK z Borzechowa, samodzielnie mogły przyrządzić smakowity sok ze świeżych owoców i warzyw. Nad bezpieczeństwem uczniów w czasie zabawy czuwali ratownicy medyczni pan Mateusz i pan Paweł oraz panie: Ewa Andruszkiewicz, Karolina Bąkowska, Romana Cieślińska, Anna kurowska -Jurczak, Joanna Cholawo, Elżbieta Idziak, Anna Kuńko- Rogowska. SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIE: dostawcy programu „OWOCE W SZKOLE” – Przedsiębiorstwu Wielobranżowmu Restauracji „K2” Katarzynie Langowsiej z Borzechowa, Panu Leszkowi, uczennicom z naszego LO Ani Gwiazda, Kindze Alickiej, Weronice Hordiefa za pomoc w zabawie oraz ratownikom medycznym Mateuszowi i Pawłowi Bal zorganizowały panie Gabriela Theis i Jolanta Rafalska

opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego.

[#1652]  jk, 01-12-2017 14:23 
   Noc Globala

Szkolne Koło Wolontariatu i Globalny Klub Przyrodniczy podsumowali Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole organizując  "Noc Globala" . W ramach imprezy odbyły się warsztaty mydlarskie. Wyprodukowane mydła zasilą fundusz naszych przyjaciół z Madagaskaru. Ponadto oglądaliśmy filmy o tematyce ekologicznej. Cele zrównoważonego rozwoju przybliżyliśmy sobie uczestnicząc w grze terenowej na Q kody.

Teresa Brunath

[#1649]  jk, 01-12-2017 14:08 
   Spotkanie ze strażnikami miejskimi

Dnia 28 listopada 2017 roku uczniowie klasy III j uczestniczyli w spotkaniu ze strażnikami miejskimi. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na ulicy, w szkole i w domu. Z uczniami spotkała się Pani Katarzyna Potulska oraz Pani Patrycja Chrzan. Celem spotkania było kształtowanie wyobraźni dzieci dotyczącej bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach życiowych oraz poszerzenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na ulicy, szkole i w domu. Funkcjonariusze straży miejskiej bardzo dużą uwagę poświęcili noszeniu odblasków, które mogą uratować komuś życie. Na zakończenie wszystkich czekała słodka niespodzianka, naklejki nawiązujące do przedstawionego tematu, a także odblaski. Dzieci były bardzo zaciekawione zajęciami, zadawały strażnikom mnóstwo pytań wykazując się przy tym niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. ...Jeśli się strzeżemy sami, dożyjemy długich lat. Ulicami i drogami śmiało iść będziemy w świat...!

Przejdź do galerii  Spotkanie ze strażnikami miejskimi

Karolina Bąkowska

[#1648]  jk, 28-11-2017 14:05 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.724.046