Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Warsztaty eduRobot w grupie 0a

Dnia 09 czerwca, w grupie 0a, odbyły się warsztaty z robotyki. Zadaniem dzieci, pracujących w dwuosobowych zespołach i mających do dyspozycji laptop oraz klocki LEGO, było skonstruowanie interaktywnego pojazdu. Wywiązanie się z powierzonego zadania nie sprawiło przedszkolakom kłopotu, a dostarczyło niemało przyjemności i zadowolenia z osiągniętego celu. Warsztaty z robotyki to połączenie dobrej zabawy z elementami nauki. Uczą kreatywności, rozwiązywania problemów, pracy w grupie, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Klocki LEGO dostarczają dzieciom nieskończenie wielu możliwości tworzenia własnych, niepowtarzalnych dzieł. Dzieci bawiąc się odkrywają fascynujący świat techniki, mechaniki i robotyki.

Przejdź do galerii  EduRobot

Elżbieta Kozakiewicz

[#1541]  im, 09.06.2017 11:25 
   Róża Ekologii 2017

08 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyło się uroczyste podsumowanie działań Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w zakresie edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2016/2017. Podczas uroczystości zostało wręczone wyróżnienie Pani Katarzynie Strumnik- Drabińskiej oraz nagrody laureatom konkursów: plastycznego – „Małe dzieci nie chcą śmieci – Jestem mistrzem upcyklingu”, fotograficznego – „Ukryte piękno w wodzie” oraz „Lider Lokalnej Ekologii”.

Pani Lucyna Oglęcka dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (SP9 i IILO) odebrała najwyższe wyróżnienie - „Różę Ekologii 2017” za wybitne osiągnięcia w obszarze edukacji ekologicznej. „Różę Ekologii” można otrzymać jako specjalne wyróżnienie za całokształt działań w zakresie edukacji ekologicznej wpisanej w codzienne działania placówki oświatowej. Koordynatorami i liderami działań ekologicznych w szkole od wielu lat są Panie Katarzyna Strumnik-Drabińska i Iwona Miłosz.


Nasza szkoła otrzymała tytuł „Lidera Lokalnej Ekologii", a uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących otrzymali następujące wyróżnienia:

  • W konkursie plastycznym „Małe dzieci nie chcą śmieci” XIX edycja „Jestem mistrzem upcyklingu”- I miejsce Zofia Konopka klasa Ia opiekun Iwona Maćkowiak.
  • W konkursie fotograficznym „Ukryte piękno w wodzie” – I miejsce Bartosz Piepier klasa Vd opiekun Iwona Miłosz.
  • W konkursie fotograficznym „Ukryte piękno w wodzie” – I miejsce Daria Malczewska klasa Ib II Liceum Ogólnokształcące opiekun Małgorzata Słowińska.

 

Gratulujemy sukcesu !!!

Przejdź do galerii  Wręczenie nagród

Iwona Maćkowiak

[#1531]  im, 08.06.2017 18:52 
   XIV Bałtycki Festiwal Nauki

 

26 maja 2017 roku klasa Va uczestniczyła w XIV Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbył się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie brali udział w warsztatach Gąbki wprost z ogrodu, podczas których poznali tajniki pracy w laboratorium, mając jednocześnie sposobność do ich samodzielnego wdrożenia. Efektem uczniowskiej pracy były mydełka stworzone specjalnie dla ich mam. Ponadto uczniowie zwiedzali wystawy oraz aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach i zabawach edukacyjnych.

 

                                                                                     Agnieszka Kwolek

 

Przejdź do galerii  XIV Bałtycki Festiwal Nauki
[#1528]  al, 06.06.2017 22:22 
   Grupa 0E na warsztatch z robotyki

W grupie przedszkolaków odbyły się warsztaty robotyki z wykorzystaniem klocków Lego i programów komputerowych. Dzieci miały okazję konstytuować pojazdy i wprawiać je w ruch przy użyciu komputera. Zabawy konstrukcyjne i praca z komputerem rozbudziła w naszych maluchach wyobraźnię oraz zainteresowania związane z samodzielnym programowaniem urządzeń mechanicznych.

Przejdź do galerii  Roboty

Ewa Łągwa

[#1536]  im, 06.06.2017 15:13 
   Grupa 0E z wizytą w piekarni " U Skierki"

Dzięki uprzejmości właścicieli piekarni, przedszkolaki miały okazję zaobserwować na czym polega praca piekarza oraz proces wytwarzania chleba i bułeczek. Dzieci własnoręcznie wyrabiały ciasto do swoich wypieków, nadając im przeróżne, ciekawe kształty oraz wzbogacały ciasto zdrowymi dodatkami smakowymi takimi jak: pestki słonecznika, dyni, suszona żurawina i mak. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie dla naszych maluchów w związku z wdrażaniem do zdrowego odżywiania.

Przejdź do galerii  Piekarnia

Ewa Łągwa

[#1535]  im, 06.06.2017 15:11 
   Dzień Mamy i Taty w grupie 0E

Dzień Mamy i Taty w grupie 0 E upłynął w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały piosenki, których nauczyły się w ciągu całego roku oraz specjalnie przygotowany program artystyczny na tę uroczystość. Wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane prezenty. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali herby rodzinne zawierające najważniejsze pragnienia i marzenia dzieci. mam i tatusiów.

Przejdź do galerii  Dzień Rodziny

Ewa Łągwa

[#1534]  im, 06.06.2017 15:08 
   Wycieczka do ZOO grupy 0E

Wycieczka przedszkolaków z grupy 0 E do ZOO. Dzieciom dopisały humory i piękna pogoda. Jak zwykle towarzyszyli nam rodzice.

Przejdź do galerii  ZOO

Ewa Łągwa

[#1533]  im, 06.06.2017 15:06 
   Wizyta w salonie fryzjersko-kosmetycznym Natalia

W ramach realizacji bloku tematycznego, Poznajemy różne zawody, dnia 25 maja 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0 a złożyły wizytę w salonie fryzjersko-kosmetycznym Natalia. Celem wizyty było poznanie pracy fryzjera, a także urządzeń i przyborów, którymi posługuje się na co dzień. Pani Kasia oprowadziła gości po salonie, jednocześnie opowiadając o swojej pracy. Grupa obejrzała sprzęt fryzjerski oraz różne rodzaje kosmetyków używanych do pielęgnacji włosów. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, aby były piękne i zdrowe. W trakcie wykładu okazało się, iż nie tylko właściwa higiena oraz preparaty pielęgnacyjne są ważne, ale równie istotne jest zdrowe i zrównoważone odżywianie. Chętnym dziewczynkom panie praktykantki, Patrycja i Weronika, uczesały piękne warkocze i fantazyjne fryzury, chłopcy natomiast mogli pochwalić się misternie ułożonymi włosami. Wszyscy odwiedzający salon serdecznie dziękują za moc wrażeń, ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

 

Elżbieta Kozakiewicz

 

 

[#1524]  al, 04.06.2017 04:04 
   Z wizytą u Indian-Oa i Ob w wiosce Tipi Garden

Dnia 29 maja 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyły w wycieczce do wioski indiańskiej Tipi Garden w Gdyni. Położona w malowniczej okolicy, w otoczeniu lasów i pięknych terenów, osada indiańska zapewniła przedszkolakom mnóstwo atrakcji. Wizyta rozpoczęła się od pomalowania dziecięcych twarzy w barwy plemienne i przebrania w indiańskie stroje. W tipi wodza goście mieli możliwość obejrzenia przedmiotów codziennego użytku oraz dowiedzenia się o historii, zwyczajach, tradycjach i obrzędach Indian. Mali Indianie uczyli się strzelać z łuku, pokonywać tor przeszkód oraz jeździć na kucyku. Dzieci zaprojektowały i pokolorowały swój własny totem. Goście mieli również możliwość spotkać się w tradycyjnym wigwamie z plemiennym szamanem.  Ostatnią atrakcją, która czekała na dzieci w Tipi Garden było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszyscy Indianie wrócili z wyprawy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i usatysfakcjonowani z niespodzianek, które nań czekały. W imieniu uczestników eskapady serdecznie dziękujemy Paniom, Małgorzacie Szumachowskiej i Agnieszce Wincenciak, za okazaną pomoc i życzliwość.

Elżbieta Kozakiewicz oraz Justyna Kulewitz

 

[#1523]  al, 03.06.2017 14:44 
   Zabawy matematyczne w klasie Ia

Gdy na lekcjach korzystamy z gier i zabaw – nawet słabsi uczniowie mogą polubić matematykę. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym – zabawę z nauką. Do przeprowadzenia niektórych gier i zabaw są niezbędne odpowiednie środki dydaktyczne.  My korzystamy z takich pomocy podczas dodawania, odejmowania i porównywania w zakresie 20 oraz liczenia dziesiątkami. Liczenie patyczkami do 100 to wcale nie taka trudna sprawa, choć długa i mozolna. Umożliwia zapamiętanie i uszeregowanie kolejnych dziesiątek. Patyczki matematyczne, których używamy, to łatwo dostępny materiał edukacyjny. Mogą posłużyć do liczenia, budowania figur (sześcian, ostrosłup), szukania zależności i wielu innych matematycznych czynności oraz układania imion.

Przejdź do galerii  Bryły, patyczki

Iwona Maćkowiak

[#1545]  im, 02.06.2017 19:52 

14-12-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.435.679