Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 
   Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Informacje dla rodziców

Na podstawie Uchwały Nr XXXII/366/2017 Rady Miejskiej Rumi z dnia 9 lutego 2017 roku w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60) uchwalono, co następuje:

Z dniem 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Rumi
rozpocznie działalność jako ośmioletnia szkoła podstawowa.

 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka, z siedzibą w Rumi, przy ul. Świętojańskiej 11 włącza się do Szkoły Podstawowej Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących z siedzibą w Rumi, przy ul. Stoczniowców 6.
 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi zakończy działalność z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Zgodnie z przepisami wprowadzającymi – Prawo oświatowe art. 204 określa organ prowadzący do dnia 15 kwietnia 2017 r. terminy rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Uprzejmie informuję, że od 1 września 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi będzie funkcjonowała w dwóch budynkach:

 • ul. Stoczniowców 6:
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; II; III; IV; V; VI; VII (w tym klasy matematyczne i sportowe)
   oraz
  • II Liceum Ogólnokształcące – klasy I – III;

   
 • ul. Świętojańska 11 :
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; IV; VII,
  • klasy gimnazjum II; III.

 •  

Więcej...

Dyrektor ZSO Lucyna Oglęcka

[#1410]  as, 31-08-2017 20:59 
   Informacje o dniach wolnych

Informacje o dniach wolnych Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi w roku szkolnym 2016/17

Pobierz plik:  [ PDF ]
[#1175]  as, 05-05-2017 17:14 
   SUKCESY BARTKA Z KLASY VD

Miło nam poinformować o sukcesach ucznia naszej szkoły. Bartosz Pieper z klasy V d zajął I miejsce w konkursie fotograficznym „Piękno ukryte w wodzie”, organizowanym przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż na konkurs napłynęło 137 prac, a zdjęcie wykonane przez Bartka uzyskało uznanie w oczach jury. Kolejnym sukcesem są osiągnięcia sportowe. Drużyna UKS Jedynka Reda, której Bartek jest reprezentantem, zdobyła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego U12 w piłce nożnej o puchar Tymbarku. W dniu 29 kwietnia 2017 roku zawodnicy będą reprezentować nasze województwo w finałach krajowych na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Klajnszmit

[#1484]  jk, 25-04-2017 15:49 
   Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy certyfikat projektu - „Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja”. Szczegóły informacji na naszym blogu http://szkolapodstawowa9.blogspot.com/

Beata Rossa - Stopczyńska

[#1483]  jk, 25-04-2017 15:46 
   OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SŁUŻB MUNDUROWYCH STRONGMAN

PROGRAM OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW STRONGMAN SŁUŻB MUNDUROWYCH

Rumia -1 Maja 2017 – (poniedziałek) na stadionie miejskim MOSiR Rumia ul. Mickiewicza 43

godz. 12.00 – Oficjalne otwarcie zawodów strongman przez Komendanta Powiatowej Policji w Wejherowie

godz. 12.10- Eliminacje w dwóch dyscyplinach: 1. Kia ceed martwy ciąg 2. Wyciskanie Belki o wadze 140 kg na klatę

godz.15.00- Oficjalne otwarcie finałów przez Burmistrz Miasta Rumi

godz.15.05 – Finały: 1.Walizki 130 kg na 40m 2. Wyciskanie Platformy na barki 3. Przeciąganie radiowozów fiat ducato w siadzie 4. Zegar z obciążeniem ( 4 kobiety) 5. Wyciskanie ponad głowę hantla na maksymalny ciężar

godz.17.30 – Zakończenie zawodów i wręczenie nagród

W TRAKCIE IMPREZY : Festyn rodzinny:

godz.12.30 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ( dzieci w wieku5-10 lat)

godz.13.00 - Konkurs plastyczny „Służba Policjantów oczami dziecka” ( dzieci w wieku 5-12 lat)

godz.13.30 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ( dzieci 10-15 lat)

godz.14.00 - Pokaz przewodnika psa służbowego

INNE ATRAKCJE IMPREZY : Pojazdy służbowe formacji mundurowych: Policji, motocykl, Wojska, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej , Aresztu Śledczego, Żandarmerii Wojskowej. Stoisko profilaktyczne wspólne z : technikiem kryminalistyki, sprzęt służbowy policjantów wykorzystywany podczas zabezpieczeń. Tor przeszkód w alko-goglach, rzut piłką lekarską w alko-goglach. Kiermasz handlowy, zjeżdżalnia, zamek dmuchany, strzelnica paintball oraz inne atrakcje przygotowane przez KPP Wejherowo.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY

[#1482]  jk, 25-04-2017 15:40 
   Wycieczka na basen

Zaraz po świętach 19 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę na krytą pływalnię MOSiR w Rumi. Uczniowie obejrzeli basen sportowy oraz zwiedzili miejsca, bez których obiekt nie mógłby istnieć i gdzie wolno przebywać jedynie pracownikom. Mogliśmy obejrzeć pracę skomplikowanych urządzeń: potężnych filtrów do czyszczenia wody, pomp i aparatury do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Dowiedzieliśmy się, że obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, a doskonałą wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z ozonowaniem. Wiemy, że pływalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w urządzenia ułatwiające im korzystanie z obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Hieronima Derdowskiego, orędownika sprawy kaszubskiej. Autora powiedzenia "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" oraz Józefa Wybickiego autora hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i mamie Wojtka za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie oraz przybliżenie tajników pływalni.

Przejdź do galerii  Wycieczka

Iwona Maćkowiak

[#1478]  im, 19-04-2017 19:32 
   Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Ścieżki po Polsce"

W dniu 4 marca 2017 r. odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematyczne "Ścieżki po Polsce" dla uczniów klas I-III. W tym roku do konkursu przystąpiło 93 uczestników z 31 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Manista, Agata Wojciechowska i Adam Tocha.

1. W kategorii indywidualnej zajęli następujące miejsca:

 • Mikołaj Manista – IV miejsce
 • Agata Wojciechowska – wyróżnienie
 • Adam Tocha – wyróżnienie

2. W kategorii zespołowej - IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Elżbieta Idziak

[#1480]  im, 15-04-2017 16:57 
   Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Nasi najmłodsi z oddziału wychowania przedszkolnego D i F wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego EDU - FUN w Gdyni. Uczestniczyli w warsztatach z elektryczności oraz tworzenia świeczek. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak tworzą się pioruny, jak przepływa prąd, oraz o zagrożeniach, jakie niesie za sobą elektryczność. Dużą satysfakcję i radość sprawiło dzieciom tworzenie i zdobienie świeczek. Wróciły do szkoły bardzo zadowolone z niespodziankami dla swoich opiekunów!

Przejdź do galerii  EDU-FUN

Monika Rumian, Karolina Lademann

[#1473]  im, 12-04-2017 19:42 
   Lekcja w elektrociepłowni

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Przejdź do galerii  Lekcja w elektrociepłowni

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1476]  jk, 12-04-2017 13:36 
   Gry i zabawy matematyczne w klasie Ia

Jak zachęcić naszych najmłodszych uczniów do nauki matematyki? Oczywiście dzięki zabawom matematycznym poprzez, które uczą się samodzielnego i logicznego myślenia oraz precyzyjnego wyrażania własnych myśli. Nauka liczenia i rachunków nie musi być zajęciem nudnym i monotonnym. Dzieci uczą się dużo chętniej, gdy mogą wykorzystać wiedzę teoretyczną podczas zabawy. Gry matematyczne sprawiają, że nauka staje się przyjemna. Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy Ia uczą się liczenia poprzez dotykanie i manipulowanie przedmiotami – liczmanami. Naszym liczmanem jest makaron, który wykorzystujemy podczas gier i zabaw matematycznych. Włączenie ciekawych gier i zabaw do edukacji matematycznej motywuje ucznia do nauki, kształtuje pozytywne nastawienie do matematyki poprzez zmniejszenie obaw dziecka co do popełnienia błędu, szybsze opanowanie materiału, oceną poziomu wiedzy i umiejętności dokonane w niestresujących warunkach oraz rozwinięcie samodzielności w zakresie rozwiązywanych problemów.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#1477]  im, 11-04-2017 19:13 

26-04-2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.109.244