Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   IX Międzyszkolnym Konkursie o świętym Janie Pawle II

26 kwietnia 2017 roku nasza szkoła reprezentowana przez dwie drużyny wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie o świętym Janie Pawle II, organizowanym przez Szkołę Sióstr Salezjanek w Rumi. W kategorii klas młodszych wystąpili uczniowie kl.II a w składzie: Martyna Demby, Paulina Myk, Malwina Cholawo, Rima Czernialis, Oskar Rutkowski, Jan Roman. W kategorii klas starszych wystąpili uczniowie kl.V e w składzie: Maja Polaszewska, Alina Udalska, Marek Tomaszewski, Maria Zalewska, Agata Kreft, Ania Jastrzębska. Obie drużyny zajęły drugie miejsce.

Gratulujemy:)

Benigna Matusiak i Katarzyna Kowalczyk.

[#1495]  jk, 26.04.2017 14:59 
   Dzień integracji z przedszkolami.

          Naszej Szkole bardzo zależy na promowaniu przyjaznej adaptacji dziecka do edukacji szkolnej. W związku z tym dnia 26 kwietnia 2017 roku,  już po raz piąty, odbył się Dzień integracji z przedszkolami. Spotkanie było przeznaczone dla dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku.       

Z zaproszenia skorzystały przedszkola Janowiaczek oraz Iskierka.

 

            W szkole na gości czekały liczne atrakcje. Najpierw uczestnicy spotkania zwiedzali placówkę. Mieli okazję obejrzeć stołówkę, świetlicę

i bibliotekę szkolną, a także wystawy prac uczniów naszej Szkoły. Uwadze małych gości nie uszły przepiękne rysunki wykonane przez starszych uczniów. We wszystkich odwiedzanych przez przedszkolaki miejscach, nauczyciele chętnie odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości.

 

            Po zwiedzeniu murów naszej Szkoły goście zostali gorąco przywitani przez wicedyrektor Panią Lucynę Szyszkę, która nadzorowała organizację Dnia integracji.  Koordynatorami akcji były Panie Joanna Cholawo oraz Beata Kordaczuk.

 

    Następnie Panie Beata Kordaczuk oraz Wioletta Peck-Stypułkowska uroczyścieogłosiły wyniki konkursu plastycznego Szkoła moich marzeń. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, a ich wręczeniu towarzyszyły gratulacje i gromkie brawa ze strony publiczności. 

 

           Niebywałą atrakcją dla gości okazały się pokazy tańców przygotowane przez Panie Gabrielę Krawiec oraz Annę Rogowską. Ta ostatnia była także odpowiedzialna

za oprawę muzyczną całości spotkania. 

 

           Kolejną atrakcją, która czekała na przedszkolaki było przedstawienie teatralne Bajki do walki z agresją przygotowane przez Panie Gabrielę Krawiec, Jolantę Rafalską oraz Gabrielę Theis. Uczniowie klas II a, II d oraz III i w brawurowy i niekonwencjonalny sposób przybliżyli gościom perypetie baśniowych bohaterów, kładąc duży nacisk na wymiar dydaktyczny baśni.

 

         Po obejrzeniu spektaklu mali goście mieli możliwość wspólnej zabawy z uczniami naszej Szkoły. W rytmie gorących, latynoamerykańskich utworów, z żywiołową choreografią stworzoną przez Panią Annę Rogowską, dzieci przeniosły się do świata tańca, zabawy i piękna muzyki.    

 

    Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz zaproszenie do szkoły.

 

Przejdź do galerii  Dzień integracji z przedszkolami.

 

[#1488]  al, 26.04.2017 13:30 
   SUKCESY BARTKA Z KLASY VD

Miło nam poinformować o sukcesach ucznia naszej szkoły. Bartosz Pieper z klasy V d zajął I miejsce w konkursie fotograficznym „Piękno ukryte w wodzie”, organizowanym przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż na konkurs napłynęło 137 prac, a zdjęcie wykonane przez Bartka uzyskało uznanie w oczach jury. Kolejnym sukcesem są osiągnięcia sportowe. Drużyna UKS Jedynka Reda, której Bartek jest reprezentantem, zdobyła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego U12 w piłce nożnej o puchar Tymbarku. W dniu 29 kwietnia 2017 roku zawodnicy będą reprezentować nasze województwo w finałach krajowych na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Klajnszmit

[#1484]  jk, 25.04.2017 15:49 
   Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy certyfikat projektu - „Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja”. Szczegóły informacji na naszym blogu http://szkolapodstawowa9.blogspot.com/

Beata Rossa - Stopczyńska

[#1483]  jk, 25.04.2017 15:46 
   Wycieczka na basen

Zaraz po świętach 19 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę na krytą pływalnię MOSiR w Rumi. Uczniowie obejrzeli basen sportowy oraz zwiedzili miejsca, bez których obiekt nie mógłby istnieć i gdzie wolno przebywać jedynie pracownikom. Mogliśmy obejrzeć pracę skomplikowanych urządzeń: potężnych filtrów do czyszczenia wody, pomp i aparatury do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Dowiedzieliśmy się, że obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, a doskonałą wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z ozonowaniem. Wiemy, że pływalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w urządzenia ułatwiające im korzystanie z obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Hieronima Derdowskiego, orędownika sprawy kaszubskiej. Autora powiedzenia "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" oraz Józefa Wybickiego autora hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i mamie Wojtka za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie oraz przybliżenie tajników pływalni.

Przejdź do galerii  Wycieczka

Iwona Maćkowiak

[#1478]  im, 19.04.2017 19:32 
   Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Ścieżki po Polsce"

W dniu 4 marca 2017 r. odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematyczne "Ścieżki po Polsce" dla uczniów klas I-III. W tym roku do konkursu przystąpiło 93 uczestników z 31 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Manista, Agata Wojciechowska i Adam Tocha.

1. W kategorii indywidualnej zajęli następujące miejsca:

  • Mikołaj Manista – IV miejsce
  • Agata Wojciechowska – wyróżnienie
  • Adam Tocha – wyróżnienie

2. W kategorii zespołowej - IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Elżbieta Idziak

[#1480]  im, 15.04.2017 16:57 
   Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Nasi najmłodsi z oddziału wychowania przedszkolnego D i F wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego EDU - FUN w Gdyni. Uczestniczyli w warsztatach z elektryczności oraz tworzenia świeczek. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak tworzą się pioruny, jak przepływa prąd, oraz o zagrożeniach, jakie niesie za sobą elektryczność. Dużą satysfakcję i radość sprawiło dzieciom tworzenie i zdobienie świeczek. Wróciły do szkoły bardzo zadowolone z niespodziankami dla swoich opiekunów!

Przejdź do galerii  EDU-FUN

Monika Rumian, Karolina Lademann

[#1473]  im, 12.04.2017 19:42 
   Lekcja w elektrociepłowni

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Przejdź do galerii  Lekcja w elektrociepłowni

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1476]  jk, 12.04.2017 13:36 
   Gry i zabawy matematyczne w klasie Ia

Jak zachęcić naszych najmłodszych uczniów do nauki matematyki? Oczywiście dzięki zabawom matematycznym poprzez, które uczą się samodzielnego i logicznego myślenia oraz precyzyjnego wyrażania własnych myśli. Nauka liczenia i rachunków nie musi być zajęciem nudnym i monotonnym. Dzieci uczą się dużo chętniej, gdy mogą wykorzystać wiedzę teoretyczną podczas zabawy. Gry matematyczne sprawiają, że nauka staje się przyjemna. Na zajęciach matematycznych uczniowie klasy Ia uczą się liczenia poprzez dotykanie i manipulowanie przedmiotami – liczmanami. Naszym liczmanem jest makaron, który wykorzystujemy podczas gier i zabaw matematycznych. Włączenie ciekawych gier i zabaw do edukacji matematycznej motywuje ucznia do nauki, kształtuje pozytywne nastawienie do matematyki poprzez zmniejszenie obaw dziecka co do popełnienia błędu, szybsze opanowanie materiału, oceną poziomu wiedzy i umiejętności dokonane w niestresujących warunkach oraz rozwinięcie samodzielności w zakresie rozwiązywanych problemów.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#1477]  im, 11.04.2017 19:13 
   Zaproszenie dla rodziców-20 IV 2017 roku o godzinie 17.00

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Kiedy jesteśmy bezpieczni, możemy się rozwijać. Tak, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu: w domu, w miejscu pracy, na ulicy, tak samo musimy zadbać o bezpieczeństwo w internecie, który stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Większość z nas korzysta z sieci codziennie, choć spędza w nim różną ilość czasu. Korzystają z niej osoby dorosłe, ale w równej mierze, albo i częściej także dzieci i młodzież. Bezpieczeństwo w sieci dotyczy wszystkich korzystających z niej osób. Zadbanie o bezpieczeństwo w Internecie jest wspólnym zadaniem całych społeczności szkolnych i właśnie dlatego nasza szkoła włączyła się w realizację projektu „Cybernauci”. Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i TIK. W ramach projektu przygotowani przez fundację trenerzy – Emisariusze poprowadzą, także w naszej szkole zajęcia z uczniami, nauczycielami i uczniami. Dzieci i młodzież wezmą udział w kilkugodzinnych warsztatach, w trakcie których wzmocnią swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Odkryją też, jak wiele korzyści wynika z korzystania z Internetu. Nauczyciele spotkają się z trenerem, żeby wzmocnić swoje kompetencje w tym zakresie, zainspirować się w zakresie pracy z użyciem nowych technologi, poznać miejsca, gdzie mogą szukać nowych informacji. Chcemy także bardzo serdecznie zaprosić Państwa na krótkie spotkanie z Emisariuszem Bezpiecznego Internetu, w trakcie którego dowiecie się, w jaki sposób możecie wykorzystać Internet jako narzędzie rozwoju swojego dziecka, jakie korzyści wynikają z jego używania, oraz co robić, aby nie spotkać się z niebezpieczeństwami. Zapraszam rodziców do udziału w spotkaniu w szczególności tych których dzieci brały udział w projekcie. Odbędzie się ono dnia 20 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 Projekt Cybernauci jest skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów. Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia. Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl. Projekt jest realizowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna+” i finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej. Patronat honorowy nad projektem objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

Joanna Lelito psycholog szkolny
[#1466]  al, 10.04.2017 13:32 

16-02-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.968.682