Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 
   Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Informacje dla rodziców

Na podstawie Uchwały Nr XXXII/366/2017 Rady Miejskiej Rumi z dnia 9 lutego 2017 roku w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60) uchwalono, co następuje:

Z dniem 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Rumi
rozpocznie działalność jako ośmioletnia szkoła podstawowa.

 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka, z siedzibą w Rumi, przy ul. Świętojańskiej 11 włącza się do Szkoły Podstawowej Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących z siedzibą w Rumi, przy ul. Stoczniowców 6.
 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi zakończy działalność z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Zgodnie z przepisami wprowadzającymi – Prawo oświatowe art. 204 określa organ prowadzący do dnia 15 kwietnia 2017 r. terminy rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Uprzejmie informuję, że od 1 września 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi będzie funkcjonowała w dwóch budynkach:

 • ul. Stoczniowców 6:
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; II; III; IV; V; VI; VII (w tym klasy matematyczne i sportowe)
   oraz
  • II Liceum Ogólnokształcące – klasy I – III;

   
 • ul. Świętojańska 11 :
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; IV; VII,
  • klasy gimnazjum II; III.

 •  

Więcej...

Dyrektor ZSO Lucyna Oglęcka

[#1410]  as, 31-08-2017 20:59 
   Informacje o dniach wolnych

Informacje o dniach wolnych Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi w roku szkolnym 2016/17

Pobierz plik:  [ PDF ]
[#1175]  as, 05-05-2017 17:14 
   Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie

W dniu 26.04.2017 r. uczniowie klasy II g i II j uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Podczas spaceru po lesie, rozpoznawali gatunki drzew, opisywali kształt liści. Marszewo okazało się ciekawym obiektem dla dzieci. Nie obyło się bez krótkich zajęć edukacyjnych w kilku podgrupach. Wycieczka ta stanowiła doskonałą okazję do zdobywania wiedzy w niekonwencjonalny sposób. Rośliny można było dotknąć, powąchać. Na zakończenie piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się na świeżym powietrzu ciesząc się piękną, niemal wiosenną pogodą. Dzieci znakomicie się bawiły i chętnie pozowały do zdjęć.

Przejdź do galerii  Marszewo

Karolina Bąkowska, Paulina Graś, Joanna Próchniak

[#1486]  im, 27-04-2017 17:51 
   SUKCESY BARTKA Z KLASY VD

Miło nam poinformować o sukcesach ucznia naszej szkoły. Bartosz Pieper z klasy V d zajął I miejsce w konkursie fotograficznym „Piękno ukryte w wodzie”, organizowanym przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż na konkurs napłynęło 137 prac, a zdjęcie wykonane przez Bartka uzyskało uznanie w oczach jury. Kolejnym sukcesem są osiągnięcia sportowe. Drużyna UKS Jedynka Reda, której Bartek jest reprezentantem, zdobyła tytuł Mistrza Województwa Pomorskiego U12 w piłce nożnej o puchar Tymbarku. W dniu 29 kwietnia 2017 roku zawodnicy będą reprezentować nasze województwo w finałach krajowych na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Klajnszmit

[#1484]  jk, 25-04-2017 15:49 
   Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja

Z przyjemnością informuję, że otrzymaliśmy certyfikat projektu - „Multimedialna szkoła – nowoczesna edukacja”. Szczegóły informacji na naszym blogu http://szkolapodstawowa9.blogspot.com/

Beata Rossa - Stopczyńska

[#1483]  jk, 25-04-2017 15:46 
   OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SŁUŻB MUNDUROWYCH STRONGMAN

PROGRAM OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW STRONGMAN SŁUŻB MUNDUROWYCH

Rumia -1 Maja 2017 – (poniedziałek) na stadionie miejskim MOSiR Rumia ul. Mickiewicza 43

godz. 12.00 – Oficjalne otwarcie zawodów strongman przez Komendanta Powiatowej Policji w Wejherowie

godz. 12.10- Eliminacje w dwóch dyscyplinach: 1. Kia ceed martwy ciąg 2. Wyciskanie Belki o wadze 140 kg na klatę

godz.15.00- Oficjalne otwarcie finałów przez Burmistrz Miasta Rumi

godz.15.05 – Finały: 1.Walizki 130 kg na 40m 2. Wyciskanie Platformy na barki 3. Przeciąganie radiowozów fiat ducato w siadzie 4. Zegar z obciążeniem ( 4 kobiety) 5. Wyciskanie ponad głowę hantla na maksymalny ciężar

godz.17.30 – Zakończenie zawodów i wręczenie nagród

W TRAKCIE IMPREZY : Festyn rodzinny:

godz.12.30 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ( dzieci w wieku5-10 lat)

godz.13.00 - Konkurs plastyczny „Służba Policjantów oczami dziecka” ( dzieci w wieku 5-12 lat)

godz.13.30 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ( dzieci 10-15 lat)

godz.14.00 - Pokaz przewodnika psa służbowego

INNE ATRAKCJE IMPREZY : Pojazdy służbowe formacji mundurowych: Policji, motocykl, Wojska, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej , Aresztu Śledczego, Żandarmerii Wojskowej. Stoisko profilaktyczne wspólne z : technikiem kryminalistyki, sprzęt służbowy policjantów wykorzystywany podczas zabezpieczeń. Tor przeszkód w alko-goglach, rzut piłką lekarską w alko-goglach. Kiermasz handlowy, zjeżdżalnia, zamek dmuchany, strzelnica paintball oraz inne atrakcje przygotowane przez KPP Wejherowo.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY

[#1482]  jk, 25-04-2017 15:40 
   Wycieczka na basen

Zaraz po świętach 19 kwietnia uczniowie klasy Ia wybrali się na wycieczkę na krytą pływalnię MOSiR w Rumi. Uczniowie obejrzeli basen sportowy oraz zwiedzili miejsca, bez których obiekt nie mógłby istnieć i gdzie wolno przebywać jedynie pracownikom. Mogliśmy obejrzeć pracę skomplikowanych urządzeń: potężnych filtrów do czyszczenia wody, pomp i aparatury do utrzymywania odpowiednich parametrów wody. Dowiedzieliśmy się, że obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, a doskonałą wodę zapewnia nowoczesny system uzdatniania z ozonowaniem. Wiemy, że pływalnia jest dostępna dla osób niepełnosprawnych i wyposażona w urządzenia ułatwiające im korzystanie z obiektu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pomniku Hieronima Derdowskiego, orędownika sprawy kaszubskiej. Autora powiedzenia "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" oraz Józefa Wybickiego autora hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi i mamie Wojtka za zaproszenie, bardzo miłe przyjęcie oraz przybliżenie tajników pływalni.

Przejdź do galerii  Wycieczka

Iwona Maćkowiak

[#1478]  im, 19-04-2017 19:32 
   Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Ścieżki po Polsce"

W dniu 4 marca 2017 r. odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematyczne "Ścieżki po Polsce" dla uczniów klas I-III. W tym roku do konkursu przystąpiło 93 uczestników z 31 szkół województwa pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Mikołaj Manista, Agata Wojciechowska i Adam Tocha.

1. W kategorii indywidualnej zajęli następujące miejsca:

 • Mikołaj Manista – IV miejsce
 • Agata Wojciechowska – wyróżnienie
 • Adam Tocha – wyróżnienie

2. W kategorii zespołowej - IV miejsce.

GRATULUJEMY !

Elżbieta Idziak

[#1480]  im, 15-04-2017 16:57 
   Wycieczka do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego

Nasi najmłodsi z oddziału wychowania przedszkolnego D i F wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Edukacyjnego EDU - FUN w Gdyni. Uczestniczyli w warsztatach z elektryczności oraz tworzenia świeczek. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak tworzą się pioruny, jak przepływa prąd, oraz o zagrożeniach, jakie niesie za sobą elektryczność. Dużą satysfakcję i radość sprawiło dzieciom tworzenie i zdobienie świeczek. Wróciły do szkoły bardzo zadowolone z niespodziankami dla swoich opiekunów!

Przejdź do galerii  EDU-FUN

Monika Rumian, Karolina Lademann

[#1473]  im, 12-04-2017 19:42 
   Lekcja w elektrociepłowni

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Przejdź do galerii  Lekcja w elektrociepłowni

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1476]  jk, 12-04-2017 13:36 

26-04-2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.110.081