Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 
   Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Informacje dla rodziców

Na podstawie Uchwały Nr XXXII/366/2017 Rady Miejskiej Rumi z dnia 9 lutego 2017 roku w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego – Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 60) uchwalono, co następuje:

Z dniem 1 września 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta w Rumi
rozpocznie działalność jako ośmioletnia szkoła podstawowa.

 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka, z siedzibą w Rumi, przy ul. Świętojańskiej 11 włącza się do Szkoły Podstawowej Nr 9 im. kpt. ż. w. K.O. Borchardta wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących z siedzibą w Rumi, przy ul. Stoczniowców 6.
 • Gimnazjum Nr 2 im. Janusza Korczaka w Rumi zakończy działalność z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Rekrutacja na 2017/2018 wg nowej ustawy

Zgodnie z przepisami wprowadzającymi – Prawo oświatowe art. 204 określa organ prowadzący do dnia 15 kwietnia 2017 r. terminy rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Uprzejmie informuję, że od 1 września 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi będzie funkcjonowała w dwóch budynkach:

 • ul. Stoczniowców 6:
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; II; III; IV; V; VI; VII (w tym klasy matematyczne i sportowe)
   oraz
  • II Liceum Ogólnokształcące – klasy I – III;

   
 • ul. Świętojańska 11 :
  • oddziały przedszkolne,
  • klasy I; IV; VII,
  • klasy gimnazjum II; III.

 •  

Więcej...

Dyrektor ZSO Lucyna Oglęcka

[#1410]  as, 31-08-2017 20:59 
   23 czerwca zakończenie roku

23 czerwca 2017 r. piątek

Zakończenie roku szkolnego

 

Godzina  08.00   - klasy IV – VI  

Godzina  09.30  -  oddziały wychowania          
                               przedszkolnego i klasy I

Godzina  10.30  -  klasy II

Godzina  11.30  -  klasy III

Godzina  10.00  -  LO

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, wspaniałych wakacji,

jak najwięcej czasu spędzonego z rodzicami.

 

[#1548]  as, 23-06-2017 11:46 
   Tydzień czytania legend morskich i kaszubskich

Tegorocznemu Tygodniowi Czytania Dzieciom, który trwał w dniach 5-9 czerwca, przyświecało hasło: "Poznajemy nasz region". Uczniowie klas I-VI wysłuchali w pierwszej kolejności wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, który tradycyjnie rozpoczyna akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, aby później zapoznać się z legendami kaszubskimi i morskimi. Tygodniowa kampania czytania 2016/2017 w naszej szkole odniosła sukces. Wszyscy chętnie włączyli się w nasze przedsięwzięcie, a dzieci z uwagą słuchały 8 wybranych legend. Oprócz czytania zorganizowano także quiz sprawdzający znajomość wysłuchanych legend. Łącznie udzielono 850 odpowiedzi. Z klas I-III udzielono ich 745, a z klas IV-VI 105. 12 czerwca odbyło się losowanie, a nagrody otrzymali:

z klas I- III:

 •  Hania Pade II b
 • Julia Kaczmarek III j
 • Emilka Szablikowska III h
 • nagroda dodatkowa- klasa III j

z klas IV-VI:

 • Ania Kowalska VI a
 •  Szymon Retur IV c
 •  Magda Górkowska V c
 • nagroda dodatkowa - klasa Vc

Mamy nadzieję, że ta akcja wpłynie na wzrost czytelnictwa wśród uczniów. A my będziemy czytać dalej, bo przecież mądre szkoły czytają dzieciom. Trzeba przyznać, że działo się naprawdę wiele i za to należą się podziękowania wszystkim, którzy zrozumieli ważność realizowanej akcji i aktywnie na nią odpowiedzieli.

Przejdź do galerii  Legendy

Edyta Jankowska- Giermek, Iwona Maćkowiak, Ewa Wodniczak, Karolina Bąkowska, Joanna Próchniak, Sylwia Jerzyk

[#1543]  im, 15-06-2017 11:42 
   Szkolny konkurs "Literatura w piosence"

Dnia 31 maja 2017r. odbył się szkolny konkurs „Literatura w piosence”. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na dwie kategorie: solista oraz zespół. Każdy z wykonawców zaśpiewał jedną piosenkę promującą literaturę. Organizatorzy oraz jury wyłonili zwycięzców konkursu.

W kategorii SOLISTA:

 • I miejsce – Marta Soporowska kl. 2E
 • II miejsce – Rima Czernialis kl. 2A

W kategorii ZESPÓŁ:

 • I miejsce – zespół „BAJNUTKI” z klasy 2B w składzie: Hanna Pade i Michalina Maciak
 • II miejsce – zespół „NUTKI” z klasy 2B w składzie Amelia Borowska i Wiktoria Dombrowska
 • III miejsce – zespół „ORTOLUDKI” z klasy 2E w składzie: Hanna Buczma, Natalia Fikus oraz Zuzanna Borowik.

Dziękujemy uczestnikom konkursu za wspaniałe wykonania oraz zaangażowanie w przygotowanie kostiumów oraz rekwizytów. Wszyscy wykonawcy dostali dyplomy oraz nagrody.

Przejdź do galerii  Piosenka

Ewa Wodniczak, Małgorzata Suchocka

[#1540]  im, 13-06-2017 17:12 
   Czysta Rumia

Każdego roku, 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, w ten sposób chcemy przypominać o nieustannej potrzebie szerzenia edukacji ekologicznej. W naszym mieście 10 czerwca odbyła się trzecia edycja ekologicznej akcji Czysta Rumia. Uczniowie naszej szkoły chętnie przystąpili do sprzątania wyznaczonego terenu, aby następnie wziąć udział pikniku ekologicznym w Parku Żelewskiego. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywną postawę proekologiczną. Dowiedzieliśmy się, że w tym roku zebrano ponad 6,5 tony śmieci. Sukces akcji oraz olbrzymie zainteresowanie świadczą o zaangażowaniu i wysokiej świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły.

Przejdź do galerii  Czysta Rumia

Iwona Maćkowiak

[#1546]  im, 10-06-2017 19:53 
   Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich

Dnia 9 czerwca 2017 roku klasy 2j i 3 b odwiedziły najstarsze na ziemiach polskich, założone w 1906 roku Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo: chałupy, dwory, szkołę, kuźnie, wiatrak, kościół, karczmę, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze z okresu od XVII do XX wieku. Uczniowie poznali szkołę z okresu międzywojennego oraz historię szkolnictwa na Pomorzu. Uczestnicząc w warsztatach "Dawno temu w szkole” uczyliśmy się pisać gęsim piórem i śpiewaliśmy "KASZËBSCZÉ NÓTË". Atrakcją dla dzieci także był dawny plac zabaw. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i pełni wrażeń.

Przejdź do galerii  Wdzydze

Karolina Bąkowska, Joanna Cylke. Izabela Dopka

[#1532]  im, 09-06-2017 20:41 
   Warsztaty eduRobot w grupie 0a

Dnia 09 czerwca, w grupie 0a, odbyły się warsztaty z robotyki. Zadaniem dzieci, pracujących w dwuosobowych zespołach i mających do dyspozycji laptop oraz klocki LEGO, było skonstruowanie interaktywnego pojazdu. Wywiązanie się z powierzonego zadania nie sprawiło przedszkolakom kłopotu, a dostarczyło niemało przyjemności i zadowolenia z osiągniętego celu. Warsztaty z robotyki to połączenie dobrej zabawy z elementami nauki. Uczą kreatywności, rozwiązywania problemów, pracy w grupie, logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Klocki LEGO dostarczają dzieciom nieskończenie wielu możliwości tworzenia własnych, niepowtarzalnych dzieł. Dzieci bawiąc się odkrywają fascynujący świat techniki, mechaniki i robotyki.

Przejdź do galerii  EduRobot

Elżbieta Kozakiewicz

[#1541]  im, 09-06-2017 11:25 
   Róża Ekologii 2017

08 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyło się uroczyste podsumowanie działań Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w zakresie edukacji ekologicznej w roku szkolnym 2016/2017. Podczas uroczystości zostało wręczone wyróżnienie Pani Katarzynie Strumnik- Drabińskiej oraz nagrody laureatom konkursów: plastycznego – „Małe dzieci nie chcą śmieci – Jestem mistrzem upcyklingu”, fotograficznego – „Ukryte piękno w wodzie” oraz „Lider Lokalnej Ekologii”.

Pani Lucyna Oglęcka dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi (SP9 i IILO) odebrała najwyższe wyróżnienie - „Różę Ekologii 2017” za wybitne osiągnięcia w obszarze edukacji ekologicznej. „Różę Ekologii” można otrzymać jako specjalne wyróżnienie za całokształt działań w zakresie edukacji ekologicznej wpisanej w codzienne działania placówki oświatowej. Koordynatorami i liderami działań ekologicznych w szkole od wielu lat są Panie Katarzyna Strumnik-Drabińska i Iwona Miłosz.


Nasza szkoła otrzymała tytuł „Lidera Lokalnej Ekologii", a uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących otrzymali następujące wyróżnienia:

 • W konkursie plastycznym „Małe dzieci nie chcą śmieci” XIX edycja „Jestem mistrzem upcyklingu”- I miejsce Zofia Konopka klasa Ia opiekun Iwona Maćkowiak.
 • W konkursie fotograficznym „Ukryte piękno w wodzie” – I miejsce Bartosz Piepier klasa Vd opiekun Iwona Miłosz.
 • W konkursie fotograficznym „Ukryte piękno w wodzie” – I miejsce Daria Malczewska klasa Ib II Liceum Ogólnokształcące opiekun Małgorzata Słowińska.

 

Gratulujemy sukcesu !!!

Przejdź do galerii  Wręczenie nagród

Iwona Maćkowiak

[#1531]  im, 08-06-2017 18:52 
   XIV Bałtycki Festiwal Nauki

 

26 maja 2017 roku klasa Va uczestniczyła w XIV Bałtyckim Festiwalu Nauki, który odbył się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie brali udział w warsztatach Gąbki wprost z ogrodu, podczas których poznali tajniki pracy w laboratorium, mając jednocześnie sposobność do ich samodzielnego wdrożenia. Efektem uczniowskiej pracy były mydełka stworzone specjalnie dla ich mam. Ponadto uczniowie zwiedzali wystawy oraz aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach i zabawach edukacyjnych.

 

                                                                                     Agnieszka Kwolek

 

Przejdź do galerii  XIV Bałtycki Festiwal Nauki
[#1528]  al, 06-06-2017 22:22 
   Grupa 0E na warsztatch z robotyki

W grupie przedszkolaków odbyły się warsztaty robotyki z wykorzystaniem klocków Lego i programów komputerowych. Dzieci miały okazję konstytuować pojazdy i wprawiać je w ruch przy użyciu komputera. Zabawy konstrukcyjne i praca z komputerem rozbudziła w naszych maluchach wyobraźnię oraz zainteresowania związane z samodzielnym programowaniem urządzeń mechanicznych.

Przejdź do galerii  Roboty

Ewa Łągwa

[#1536]  im, 06-06-2017 15:13 

26-04-2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.211.351