Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Szkoła  Podstawowa  Nr 9  w  Rumi wzięła udział w  światowych  obchodach  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa, bo trzydziesta, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to data szczególna, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego bowiem dnia w roku 1989 Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Ma  on  na  celu  nie  tylko  prawną ochronę tych najmłodszych, ale także wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.
      Obchody  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  to  wydarzenie  szczególne,  które  jednoczy  wszystkie  dzieci  na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W uroczystości Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne z całej Polski. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić jubileusz trzydziestolecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
        W ramach obchodzonego święta dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi miały niebywałą okazję uczestniczenia w zajęciach otwartych poświęconych nie tylko samej konwencji, ale nade wszystko swoim prawom i przywilejom. Nauczycielom organizującym całe przedsięwzięcie przyświecały słowa Janusza Korczaka: Nie ma dzieci, są ludzie!
        Chcąc uczcić i podkreślić wagę uroczystości, uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Kolor ten jest nie tylko barwą UNICEF-u, ale także znakiem solidarności z dziećmi,  których  prawa  są  łamane, a  one same pozbawione tego, co najcenniejsze. Dzieciństwa.

Koordynator szkolnego koła UNICEF - Monika Rumian

[#2174]  al, 12.12.2019 00:39 
   Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy Ia przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Puchate i różnokolorowe misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. To święto jest doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające pluszowe misie. Cały dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny.Iwona Maćkowiak

[#2189]  im, 08.12.2019 19:18 
   Mikołajki w Marszewie

06 grudnia 2019r. klasy Ia i Ie wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewa z okazji Mikołajek. Dzieci ubrane w mikołajkowe czapki uczestniczyły w zajęciach w sali multimedialnej i uczyły się rozpoznawać ptaki i ssaki, nie tylko po wyglądzie, ale i po wydawanym przez nie głosie. Podczas wycieczki szlakiem Alicji w Krainie Czarów podziwialiśmy bogactwo lasu. Niestety w lesie nie spotkaliśmy Mikołaja, ale po powrocie do leśniczówki czekała na nas słodka niespodzianka. Gdy wróciliśmy do szkoły ustroiliśmy naszą klasową choinkę. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Przejdź do galerii  Marszewo

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak, Sylwia Jerzyk

[#2188]  im, 08.12.2019 19:05 
   Advent Calendar

Dzieci z klas pierwszych i drugich z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia... Dlatego na lekcjach języka angielskiego wykonaliśmy kalendarze adwentowe 😀 Każdy udekorował swoją kieszonkę i włożył cukierka😉 Od teraz codziennie do 20 grudnia ktoś losuje słodką niespodziankę 😀 We wish You a Merry Christmas...🎄🎁😀

Przejdź do galerii  Advent Calendar

Grażyna Kossakowska

[#2187]  jk, 02.12.2019 13:37 
   Mój ulubiony Święty

W październiku odbył się konkurs plastyczny „Mój ulubiony święty”. W konkursie uczestniczyły klasy I-II. Celem konkursu było przybliżenie postaci Świętych oraz prezentacja i popularyzacja młodych talentów plastycznych. Po sprawdzeniu prac konkursowych przez komisje przyznano 10 nagród i wyróżnień. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.


Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk

[#2181]  im, 01.12.2019 17:44 
   Niezbędnik kosmetyczny dla bezdomnych

W listopadzie uczniowie klas I-III włączyli się w akcję organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Klasy ozdabiali czarne worki i wypełniali je kosmetykami. Tak przygotowane niezbędniki kosmetyczne zostaną przekazane bezdomnym w trakcie spotkania wigilijnego w Sopocie. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Paulina Graś (SKC), Jolanta Rafalska, Gabriela Theis (Mały Samorząd Szkolny)

[#2180]  im, 01.12.2019 17:39 
   Uczniowie-uczniom

Przez cały październik, który był nadzwyczajnym miesiącem misyjnym była organizowana akcja misyjna. Zbieraliśmy artykuły szkolne: zeszyty, ołówki, kredki, flamastry, bloki, długopisy itp. dla szkół w Togo. Dzięki ogromnej wrażliwości uczniów i rodziców udało się przekazać sporo artykułów szkolnych, które zawieźliśmy do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. A stamtąd kontenerem popłyną do Togo.Za każdy gest dobroci bardzo dziękujemy.

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Paulina Graś (SKC), Jolanta Rafalska, Gabriela Theis (Mały Samorząd Szkolny)

[#2179]  im, 01.12.2019 17:34 
   Postacie z warzyw

Wszyscy wiemy, że warzywa są smaczne i zdrowe. Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Okazuje się, że warzywa i owoce można również wykorzystać do zabawy podczas zajęć plastycznych, co udowodnili uczniowie klasy II e, wykonując z nich niesamowite postaci z owoców i warzyw. Dzieci przemieniły warzywa w różne zwierzęta, stworki oraz baśniowe postaci. Swoją pomysłowością i oryginalnością zachwyciły kolegów, koleżanki.

Przejdź do galerii  Warzywa

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Alicja Walczuk

[#2177]  im, 01.12.2019 17:27 
   Konkurs poezji anglojęzycznej

Dnia 26.11.2019 uczennice naszej szkoły: Maja Rutkowska kl.6a, Agata Wojciechowska kl.6a, Julia Damaszke kl.8b i Marcelina korona kl.7d brały udział w konkursie poezji anglojęzycznej "Be a poet" organizowanym przez SP 1 w Rumi. Julia Damaszke zajęła II miejsce, pięknie recytując wiersz w języku angielskim pt. Relatives.

Całej czwórce gratulujemy występu.

Barbara Kornath-Nowak

[#2186]  jk, 26.11.2019 13:33 
   Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj z okazji Dnia Pluszowego Misia, klasa 3d wraz z nauczycielką angielskiego, Panią Olą Czerwonko, poznała poznać Misia Paddingtona oraz wykonywała różne zadania i kolorowanki związane z tą postacią. Na koniec wszyscy przygotowali pyszne "misiowe " tosty!

Przejdź do galerii  Dzień Pluszowego Misia

Aleksandra Czerwonko

[#2175]  jk, 25.11.2019 08:28 

17-11-2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.242.904  
0,1679688