Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta 

ul. Stoczniowców 6, 84-230 Rumia
tel./fax (58) 671 29 17, tel. (58) 671 83 07
e-mail: sp9@rumia.edu.pl

   Konkurs Matematyczny dla klas piątych DZIEWIĄTKA

24 maja w Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się finał konkursu matematycznego dla klas piątych DZIEWIĄTKA. Jest to już piąta edycja tego konkursu, organizowanego przez Aleksandrę Andrachiewicz pod patronatem Urzędu Miasta Rumia. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 20 uczniów z różnych szkół podstawowych w naszym mieście, po czworo z każdej szkoły. Konkurs składał się z dwóch części indywidualnej oraz drużynowej. Laureat części indywidualnej zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Mamy zaszczyt się pochwalić że w obu etapach uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca. W części indywidualnej zostały wyłonione aż cztery miejsca na podium, dwa z nich zdobyli uczniowie naszej szkoły Bartosz Drabiński oraz Paewł Kata z klasy Va.

Etap drużynowy wygrali uczniowie naszej szkoły w składzie Paweł Kata, Szymon Witkowski, Julia Kościńska, Bartosz Drabiński uczniowie klasy Va.

Wszystkim Laureatom serdecznie Gratulujemy !!!

Aleksandra Andrachiewicz

[#1098]  jk, 24.05.2016 11:01 
   Wojewódzki Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas III

23 kwietnia 2016 r. zespół kl. III w składzie:

 • Zuzanna Samson III c
 • Małgorzata Szechalewicz III c
 • Mateusz Sadowski III d

zdobył II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Przejdź do galerii  W zdrowym ciele

Sabina Joryn, Romana Cieślińska

[#1057]  im, 23.04.2016 18:32 
   WIELKI SUKCES - Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

W dniu 18 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbył się finał XIV Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego dla uczniów klas drugich i trzecich „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”. W konkursie tym udział wzięło 34 uczniów ze wszystkich Szkół Podstawowych w Rumi. Prace dzieci oceniała komisja składająca się z przedstawicieli wszystkich szkół uczestniczących w konkursie.

W kategorii klas drugich:

 • I miejsce „złote pióro” – nagrodę główną otrzymała Amelia Potulska z SP 9
 • II miejsce zajęła Oliwia Kosobudzka z SP 9
 • III miejsce Marcelina Paczkowska z SP 9

W kategorii klas trzecich:

 • I miejsce zajął Paweł Wyzina z klasy z SP 9 w Rumi
 • II miejsce zajął Kamil Tocha z SP 9 w Rumi
 • III miejsce Olga Żornaczuk z SP 6 w Rumi

Wszystkim nagrodzonym i pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy sukcesu odniesionego w swojej szkole, a następnie w finale konkursu.

Przejdź do galerii  Konkurs Kaligraficzny

Organizatorzy konkursu

[#1054]  im, 18.04.2016 18:55 
   VII ogólnopolski konkurs na grafikę komp. pt. „Wielkanocne jajko”

W dniu 8 kwietnia 2016 w Szkole Podstawowej nr 65 w Gdańsku odbyło się wręczenie uroczyste wręczenie nagród VII ogólnopolskiego konkursu na grafikę komputerową pt. „Wielkanocne jajko” . III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica klasy V A Klaudia Strzelbicka.

Serdecznie gratulujemy!

Jolanta Kijowska

[#1051]  jk, 08.04.2016 14:11 
   Jestem Lingwistą - etap wojewódzki

Uczniowie klasy VIa Szymon Bębenek i Tomasz Krępa z sukcesem przebrnęli przez szkolny i rejonowy etap konkursu z języka angielskiego Jestem Lingwistą. 22 marca zostali finalistami etapu wojewódzkiego, który odbywał się pod Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Barbara Kornath - Nowak

[#1022]  jk, 22.03.2016 14:05 
   półfinały wojewódzkiego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”

W dniu 10 marca 2016 trzy zespoły uczniów naszej szkoły brały udział w półfinałach wojewódzkiego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”, organizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku wraz z Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Podczas konkursu drużyna klasy VB w składzie Natalia Bury, Inga Kilon i Katarzyna Mielke przedstawiła projekt pt.”Wpływ napojów gazowanych na zdrowie”. Ekipa z klasy VI E w składzie Laura Szałaj, Tomasz Poprawski, Krystian Kobielak przygotowała makietę i omówiła, czym powinien się charakteryzować dom ekologiczny. Trzecią drużynę stanowili chłopcy z klasy z klasy VA Oskar Janik i Bartosz Drabiński, którzy zmierzyli się z tematem „Co się kryje w jogurcie?”. Projekt miał charakter doświadczalny. Młodzi naukowcy sprawdzili między innymi, czy coca cola faktycznie rozpuszcza zęby oraz ile cukru znajduje się w tym napoju. Przeprowadzone eksperymenty dały też odpowiedź na pytanie, czy jogurt light jest na pewno light i czy jogurt malinowy zawiera tylko maliny. Prezentacje uczniów wzbudziły olbrzymie zainteresowanie komisji ze względu na interesującą tematykę, dobór metod badawczych i atrakcyjny sposób przekazu.

Wszystkie prace powstały pod kierunkiem nauczycielki przyrody pani Katarzyny Strumnik-Drabińskiej. Czekamy na oficjalne wyniki, a uczniom życzymy awansu do finału.

Katarzyna Strumnik - Drabińska

[#1000]  jk, 10.03.2016 13:30 
   „Alfik Matematyczny”

W środę 25 listopada 2015r. klasa IV a pod kierunkiem pani Agnieszki Kwolek brała udział w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. To popularny konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze osiągając wysokie lokaty:

 • Igor Sobociński – uzyskał I miejsce zdobywając tytuł laureata,
 • Mikołaj Sieńkowski – uzyskał wynik bardzo dobry,
 • Kacper Kaczmarek – uzyskał wynik dobry,
 • Maksymilian Rompca – uzyskał wynik dobry.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przejdź do galerii  „Alfik Matematyczny”

A.Kwolek

[#965]  jk, 25.11.2015 08:11 
   Konkurs Kuratoryjny z języka angielskiego

Etap szkolny odbędzie się 29.11.2015 godz.14, sala 29 Prosimy o przyniesienie zgody rodzica/opiekuna, do pobrania ze strony Kuratorium Gdanskiego, należy wypełnić komputerowo (wymóg Kuratorium).

Barbara Kornath-Nowak

[#748]  jk, 27.10.2015 15:53 
   Konkurs piosenki angielskiej Let’s Sing

Konkurs piosenki angielskiej Let’s Sing odbędzie się 12.10.2015 o godz. 9.50 - konkurs w dwóch kategoriach wiekowych: kl.I-III oraz kl.IV-VI

-Przygotuj samemu lub w parze piosenkę filmową w języku angielskim

-przynieś na konkurs płytę lub pendriva z podkładem muzycznym

-zaśpiewaj jak najlepiej potrafisz, baw się dobrze i wygraj nagrodę!!!

ZAPRASZAMY

Nauczyciele język angielskiego: Basia Kornath-Nowak Justyna Szymańska Grażyna Kossakowska

[#716]  jk, 08.10.2015 10:19 

14-12-2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.435.727