Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
 

NASZE UCZNIOWSKIE REKOMENDACJE

Profil psychologiczno-pedagogiczny

 1. Jestem Kamila, trafiłam do tej klasy, ponieważ z proponowanych przez szkołę profilów ten spodobał mi się najbardziej. Uważam, że zajęcia, na które uczęszczamy są interesujące i uczą nas jak pracować z innymi ludźmi. Jeździmy na wykłady do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Wykłady dotyczą np. depresji, seksuologii. Wykładowcy przekazują nam wiedzę w bardzo ciekawy sposób. Są bardzo mili i otwarci. Serdecznie polecam ten profil, gdyż dzięki niemu otwieramy się na ludzi.
   
 1. Nazywam się Kasia. Moim zdaniem klasa o profilu psychologiczno-pedagogicznym jest świetnym przygotowaniem do rozpoczęcia studiów w tym kierunku. Oddział ten jest wspierany przez psychologów i pedagogów, z którymi na co dzień odbywają się zajęcia. Zgłębiamy tajniki zawodów i poznajemy samych siebie. Jest to dobra zabawa i ważne doświadczenie. Wybierz naukę w klasie o tym profilu – będziesz zadowolona/ zadowolony!
   

Profil obronno-sportowy

 1. Nazywam się Natalia, mam 17 lat i chodzę do klasy I b. Ten profil jest przeznaczony nie tylko dla osób extra wysportowanych. Uczestniczę w zajęciach na pływalni raz w tygodniu po dwie godziny. Codziennie mamy możliwość korzystania z siłowni, w której każdy znajduje coś dla siebie. Mamy dodatkowe zajęcia z boksu, które trwają godzinę tygodniowo. Do wyboru są także zajęcia karate. Zajęcia prowadzą specjaliści, ale każdy da radę. Mamy też zajęcia w terenie: byliśmy w Żandarmerii Wojskowej, na strzelnicy, na okręcie wojennym. W szkole jest świetna atmosfera i odbywają się fajne imprezy organizowane przez samorząd, w którym ja też jestem. Serdecznie zapraszam, przyjmiemy was z otwartymi rękami.
 1. Hej, jestem Karolina, mój profil to obronno-sportowy. Jestem zadowolona z wyboru, ponieważ wiąże się to z moją pasją. Zajęcia, warsztaty, spotkania z przedstawicielami służb mundurowych przybliżają nam pracę w tych zawodach, w których chodzi się w mundurze!
 1. Cześć, jestem Adrian. Wcześniej chodziłem do innego liceum, ale kiedy przeniosłem się do II LO, uciekłem od stresów. W tej szkole można kształtować swoje zainteresowania. Jestem w klasie sportowo-obronnej i dzięki temu uczę się zachowania i dyscypliny przydatnej w pracy np. jako żołnierz zawodowy czy strażak.

Profil artystyczny

 1. Nazywam się Viktoria, uczęszczam na profil artystyczny. Wybrałam go, bo zawsze czułam się „duszą artystyczną” i powiem wam, że realizuję się zarówno na samych zajęciach, jak i na przygotowywanych przez nas występach teatralnych.
   
 1. Jestem Dominika, wybrałam profil artystyczny, bo zawsze interesowałam się tworzeniem. Teraz mogę realizować swoje pasje i zainteresowania mając do wyboru kółko teatralne, wokalno-muzyczne, warsztaty malarskie. Jeśli chcesz poszerzać swoje pasje związane z teatrem, muzyką – przyjdź do naszej szkoły.
   
Więcej: Blog klasy o profilu artystycznym.
 

Top


25.09.2018
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
884.466