Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Apel

Apel podsumowujący wyniki w nauce w I okresie

b.r. szkolnego w II LO

Przejdź do galerii  apel I

 

  Dziś, 8 lutego odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska naszego liceum. Apel poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Motywem przewodnim spotkania było podsumowanie wyników w nauce i podjętych przez szkołę działań w I okresie b.r. szkolnego. Cieszymy się z naszych sukcesów i chcemy się nimi podzielić. Od września do lutego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać liczne akcje charytatywne. Prężnie działał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz oraz Wolontariat - opiekunka pani Alina Treder. Wręczone zostały nagrody za udział w licznych konkursach międzyszkolnych i zorganizowanych przez SU. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zakładki OSIĄGNIĘCIA i KONKURSY oraz  AKTUALNOŚCI.  Znajduje się tam tabela sukcesów naszych uczniów. Puchary przechodnie za najwyższą frekwencję otrzymała klasa I a pani Marty Bartoszewskiej, natomiast za  najlepsze wyniki w nauce po raz kolejny klasa III a pani Doroty Dubiel - Stojek. Serdecznie gratulujemy. Apel był również okazją do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach. Stypendia wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i pan Mateusz Włodarski.

 

Ponieważ dzisiejszy dzień był ostatnim dniem nauki przed rozpoczynającymi się feriami, wszystkim uczniom życzymy  bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

[#2004]  am, 08.02.2019 13:37 
   WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do galerii  SU

 

7 lutego odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Walka była wyrównana tak bardzo, że kandydatki Justyna Stawicka i Natalia Drusewicz miały tyle samo głosów. Odbyła się dogrywka. Ostatecznie przewodnicząca została Natalia Drusewicz, jej zastępcą Justyna Stawicka. Wszystkiego doglądali uczniowie klasy 2 a z panią Aleksandrą Andrachiewicz.

 

 

 

[#2003]  am, 08.02.2019 13:19 
   BINGO

BINGO

Przejdź do galerii  bingo

 

6 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania; kilku uczniów w odpowiednim momencie krzyknęło Bingo, w zamian za co otrzymali słodką nagrodę. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne J Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2002]  am, 07.02.2019 09:09 
   Otwarty nabór uczestników do projektu
Ja w Internecie - program
[#2001]  jk, 05.02.2019 15:00 
   XII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 

 I ETAP

XII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Bezpieczne wakacje”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się 31 stycznia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut.  Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Głównym celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat działań podejmowanych przez Straż Miejską, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kształtowanie postawy charakteryzującej się odpowiedzialnością za zdrowie własne oraz innych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi Bezpieczne wakacje. Etap I był poprzedzony zajęciami w celu przybliżenia młodzieży problematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, treścią ustaw m.in. o lasach, zbiornikach wodnych, używkach.

 

DO ETAPU II DOSTAŁO SIĘ 12 UCZNIÓW. WYNIKI I NAZWISKA UCZESTNIKÓW DO WGLĄDU U KOORDYNATORA KONKURSU PANI KARINY HOŁA

ETAP II OLIMPIADY ODBĘDZIE SIĘ 28 LUTEGO O GODZINIE 10.00

   

 

[#1999]  am, 05.02.2019 08:04 
   STUDNIÓWKA

STUDNIÓWKA

Przejdź do galerii  studniówka

 

 

         26 stycznia b. r. klasy trzecie miały swój wielki dzień - STUDNIÓWKĘ. Teraz zostało im sto dni ciężkiej pracy. Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło po Waszej myśli!

 

[#1997]  am, 04.02.2019 14:15 
   W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

Przejdź do galerii  oczyszczalnia

30 stycznia uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w warsztatach w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Dębogórze, należącej do Okręgowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z siedzibą w Gdyni. Oczyszczalnia zaliczana jest do najnowoczesniejszych w kraju.Uczniowie wysłuchali wykładu nt. fizyko – biologicznych metod oczyszczania ścieków oraz zwiedzili zakład. Zapoznali się z zasadami jego funkcjonowania oraz poznali drogę, jaką pokonują ścieki od ujęć kanalizacyjnych, do miejsca ich oczyszczenia. Koordynatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Opiekunowie: panie Małgorzata Słowińska i Anna Młodzikowska – Zachar.

 

[#1996]  am, 01.02.2019 12:15 
   ZAPRASZAMY NA FACEBOOK

Uaktywniamy stronę szkoły na Facebook’u! Zapraszamy serdecznie do polubienia i obserwowania - II LO Rumia. Zamieszczamy tam nowości, informacje, zdjęcia. Jeśli chcesz, żeby coś pojawiło się na stronie – napisz!  

Zapraszamy!

Natalia i Wiktoria z klasy 2A

[#1995]  am, 01.02.2019 11:03 
   Kompetencje kluczowe

Według zaleceń Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 18 grudnia 2006 w sprawie kompetencji kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie nasza szkoła bierze udział w procesie wspomagania szkoły w ramach indywidualnego doradztwa. Kompetencje kluczowe potrzebne są do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym obywatelem, integracji społecznej i zatrudnienia.

Małgorzata Suchocka

Justyna Kulewitz

[#1994]  jk, 30.01.2019 09:15 
   Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

 

23 stycznia, uczniowie naszego liceum uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez naszych gości z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Tematyka zajęć dla klas I dotyczyła obecności w Internecie firm, ekspertów, pasjonatów i czytelników. Prowadzący starali się odpowiedzieć na wiele pytań nurtujących naszych uczniów: Bloger, vloger, influencer – kim jest i czym się zajmuje?, Po co zakładać blog? Jakie są procedury?. Klasy II i III uczestniczyły w  warsztatach: CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić? Celem spotkania było omówienie wybranych elementów CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz wizerunku w Internecie. Tematyka bardzo przydatna, tym bardziej, że zdecydowana większość młodzieży wraz z rozpoczęciem studiów wejdzie na rynek pracy.

 

 

 

 

[#1992]  am, 24.01.2019 13:00 


11.03.2019
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.112.977