Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Dzień Otwarty
Szanowni Rodzice, Dodzy Uczniowie,
w dniu 26 marca 2019 roku w II LO odbędzie się Dzień Otwarty. Szczegóły opublikujemy wkrótce. Zaglądajcie na naszą stronę.

Aleksandra Zarzycka- dyrektor 2 LO
11 stycznia 2019
[#1981]  bs, 11.01.2019 09:51 
   Zostań dawcą komórek macierzystych szpiku kostnego

Zostań dawcą komórek macierzystych szpiku kostnego

Przejdź do galerii  szpik

 

SZPIK KOSTNY: CZYM JEST?, DLACZEGO CHORUJE?, JAK SIĘ GO PRZESZCZEPIA?, JAK MOGĘ ZOSTAĆ DAWCĄ?. Na te i inne pytania odpowiadał dziś nasz gość, dr Andrzej Kasprzak na specjalnie zorganizowanym apelu. Spotkanie było szczególne, gdyż zachorował nasz starszy kolega, absolwent II LO. W związku z tym, 13 stycznia b. r. w naszej szkole w godz. 9.00 – 14.00 zostanie przeprowadzona zbiórka materiału DNA, mająca na celu znalezienie genetycznego bliźniaka dla banku szpiku kostnego. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji także do MOSiR w Rumi tego samego dnia po godzinie 14 – tej oraz 12 stycznia b. r. do Galerii Port Rumia.

[#1972]  am, 03.01.2019 15:52 
   Wizyta w areszcie śledczym w Wejherowie
W listopadzie wraz trójką moich przyjaciół zgłosiliśmy się do powiatowego konkursu „Dzień z życia firmy”. Długo rozmyślaliśmy jaką firmę możemy zaprezentować w naszym projekcie. Naszą uwagę mocno przyciągnął areszt śledczy w Wejherowie. Postanowiliśmy tam zadzwonić i zapytać czy wzięliby udział w naszym projekcie. Odpowiedź była pozytywna. Na początku listopada z Angeliką, Martyną, Krzysiem i naszą nauczycielką, opiekunką projektu- panią Beata Rossa-Stopczyńską Pojechaliśmy do Wejherowa, do aresztu śledczego.
Przed sama jednostką czekaliśmy aż przyjdzie po nas ktoś z pracowników aresztu. W tym czasie rozejrzeliśmy się dookoła. Nie poczuliśmy strachu, ale zaciekawienie i respekt. Po wejściu musieliśmy się wszyscy wylegitymować i dostaliśmy kluczyki do szafek, w których zastawiliśmy wszystkie nasze rzeczy. Ponieważ nie dostaliśmy zgody na nagrywanie mogliśmy zabrać ze sobą długopisy i notatniki. Zostaliśmy też prześwietleni skanerem ręcznym. Takie prześwietlanie to codzienna procedura, której każdego dnia poddawani są nie tylko wszyscy odwiedzający areszt, ale także pracownicy. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenie aresztu. Oprowadzono nas po niewielkim kawałku budynku, spacerniaku, miejscu z celami. Mogliśmy obejrzeć izolatkę, pomieszczenie dźwiękoszczelne oraz kaplicę. Potem przeprowadziliśmy wywiad z Panem majorem Dariuszem Kornakiem szefem działu penitencjarnego. Opowiadał tak ciekawie o swojej pracy i funkcjonowaniu aresztu śledczego, że zabrakło nam pytań. Cały pobyt był miłym i ciekawym doświadczeniem. Efektem tej wizyty jest film, który powstał pomimo tego, że nic nie nagraliśmy, ale to już zasługa naszego kolegi, supermontażysty - Krzysia Jerzyka. Film nasz otrzymał wyróżnienie w powiatowym konkursie „Dzień z życia firmy”. To już nasze drugie wyróżnienie. W zeszłym roku szkolnym pokazaliśmy pracę w Aquaparku w Redzie

Patrycja Macholl klasa 1b
listopad, 2018
[#1971]  bs, 02.01.2019 17:45 
   "Recycling? Na klar!"

"Recycling? Na klar!"

Przejdź do galerii  konkurs j.niem.

 

W grudniu odbył się konkurs "Recycling? Na klar!" - "Recycling? Oczywiście, że tak!" organizowany przez Instytut Goethego. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu zachęcającego do recyclingu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz liceum. Poniżej prezentujemy wybrane prace konkursowe autorstwa Igi Leszczyńskiej z klasy 7D, Katarzyny Mach z klasy 7A, Natalii Drusewicz z klasy 2A LO oraz Karoliny Bieszk z klasy 1B LO.

 

nauczyciele języka niemieckiego

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

 

[#1970]  am, 02.01.2019 16:06 
   Jasełka 2018
Przejdź do galerii  Jasełka

Jasełka   2018

 

 

 Jasełka, bardzo uroczyste, ciepłe, pełen magii i dobrego słowa, dziś 21 grudnia, przygotowała cała społeczność uczniowska przy wsparciu ks. Krzysztofa Paska. Aktorzy opowiedzieli o cudzie Bożego Narodzenia w kontekście współczesnego świata, czym wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy kolęd i życzeń, poezji własnej, koncertu instrumentalnego, obejrzeliśmy prezentację o tradycjach świąt na całym świecie.

Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka życzyły sukcesów w nadchodzącym 2019 roku. Wręczone zostały dyplomy za konkursy i Wolontariat.

 

 

 

 Najserdeczniejsze życzenia miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2018 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

  

 

[#1967]  am, 21.12.2018 12:33 
   Potrzebna pomoc dla naszego absolwenta Damiana!
Prosimy o pomoc w imieniu naszego absolwenta, chorującego na anemię aplastyczna zwaną także niedokrwistością aplastyczną lub aplazją szpiku. Choroba charakteryzuje się upośledzeniem funkcji szpiku kostnego poprzez zaburzenia produkcji wszystkich rodzajów komórek krwi (erytrocytów, leukocytów oraz trombocytów). Częstotliwość występowania choroby wynosi 1:1 000 000 i ujawnia się zazwyczaj pomiędzy 15. a 25. rokiem życia, a także po ukończeniu 60 lat. Potencjalnym Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży min. 50 kg i nie jest otyły (BMI nie może przekraczać 40). Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej grupy ryzyka. W celu wyleczenia Damiana jest potrzebny przeszczep szpiku, dlatego proszę Was o rejestracje w bazie Dawców Fundacji DKMS. 02-386 Warszawa ul. Altowa 6/9 kontakt@dkms.pl tel. +48 22 882 94 00
[#1964]  jk, 14.12.2018 11:08 
   Praca - konserwator na pół etatu poszukiwany!
[#1963]  jk, 14.12.2018 11:03 
   Uwaga! Zmiana terminu spotkania z rodzicami

Szanowni Państwo!
Rada pedagogiczna w II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi oraz zebrania z rodzicami zostają przesunięte z dnia 18 grudnia 2018 r. na dzień 8 stycznia 2019 r. (wtorek).
 

Aleksandra Zarzycka
wicedyrektor 2LO
[#1958]  bs, 06.12.2018 18:33 
   Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Przejdź do galerii  amn

Maraton Pisania Listów będzie trwał do 8 grudnia i każdy może wziąć w nim udział. Odbywa się on co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka. 29 listopada, podczas pobytu w Stacji Kultura, wysłaliśmy prawie sto listów! Każdy może pomóc, wystarczy wysłać list (szczegóły w Stacji Kultura,która już po raz piąty bierze udział w Maratonie).

W tym roku możemy pomóc między innymi: Pavitri Manjhi (Indie) – nękanej za przeciwstawienie się wielkim korporacjom; Atenie Daemi (Iran) – uwięzionej za wypowiadanie się przeciwko karze śmierci; Nonhlle Mbuthuma (RPA) – prześladowanej za obronę ziemi jej przodków.

Zachęcamy do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu

 

                                                                                                                                         uczniowie kl. II a

[#1955]  am, 04.12.2018 08:43 
   Tydzień Edukacji Globalnej
W dniach 19-25 listopada 2018 r. odbył się Tydzień Edukacji Globalnej.
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa inicjatywa mająca na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych.
Nasza szkoła, dla której istotna jest kwestia edukacji globalnej, postanowiła aktywnie włączyć się w to wydarzenie poprzez organizację rożnego rodzaju lekcji tematycznych, gier, projekcji filmów, warsztatów, a 25 listopada udaliśmy się na Hel, gdzie mogliśmy posłuchać o fizjologii  ssaków morskich. Obejrzeliśmy także karmienie i trening medyczny fok, wysłuchaliśmy  wykładu o  zanieczyszczeniu w środowisku morskim oraz  uczestniczyliśmy w warsztatach praktycznych.

Przejdź do galerii  edukacja_globalna_hel

Anna Senetelli-Nawrocka
Anna Wiśniewska

[#1952]  bs, 02.12.2018 19:50 


11.03.2019
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.075.945