Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Halloween

Halloween

Przejdź do galerii  Halloween

    31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego II LO i opiekuna, pani Aleksandry Andrachiewicz świętowaliśmy w naszej szkole Halloween. Wielu uczniów przebrało się za duchy i straszydła.Oprócz interesujących strojów i nienagannych makijaży, ogłoszony został konkurs na dekorację drzwi do sal lekcyjnych i rzeźbę z dyni. Na rozstrzygnięcie konkursu musimy trochę poczekać.

[#1907]  am, 07.11.2018 15:37 
   Zamień komórkę na szarą.

Zamień komórkę na szarą.

 

Przejdź do galerii  III FSU

                  W dniu 18 października w I Liceum Ogólnokształcącym odbyło się III Forum Samorządów Uczniowskich, w którym udział wzięli nasi uczniowie, Bartosz Hundriesen, Justyna Figurska, Inez Filipczuk, Justyna Stawicka, Maja Prylińska pod opieką pani Aleksandry Andrachiewicz.

                 Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących komunikacji oraz mieli szansę obejrzenia debaty Oxfordzkiej. Tegoroczne forum odbyło się pod hasłem "Zamień komórkę na szarą". Samorządy mieli za zadanie przedstawienie pomysłu spędzenia dnia bez telefonu. Nasz SU kilka dni wcześniej zorganizował dzień bez telefonu pod hasłem "Odłóż komórkę, zrelaksuj umysł" z czego relację przedstawił na Forum w postaci prezentacji oraz przeprowadził wywiad z nauczycielami dotyczący ich lat szkolnych i życia bez telefonu.

 

[#1906]  am, 07.11.2018 15:20 
   Odłóż telefon, zrelaksuj umysł.

Odłóż telefon, zrelaksuj umysł.

Przejdź do galerii  telefon

 

          W dniu 15 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dzień pod hasłem "Odłóż telefon, zrelaksuj umysł", dzień bez telefonu. Samorząd zorganizował dwie sale jedną z poduszkami i muzyką relaksacyjną drugą z różnego rodzaju grami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i będzie powtarzać się cyklicznie.

 

[#1905]  am, 07.11.2018 15:13 
   Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS

Przejdź do galerii  AIDS

 

 

 

 

Rok rocznie 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie naszego liceum, jak co roku, wzięli udział w międzyszkolnym Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Wejherowie. Tegoroczny przegląd odbył się nieco wcześniej, bo 25 października pod hasłem „Pomyślmy o HIV”. W turnieju brały udział grupy teatralne z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z Rumi, Redy i Wejherowa, które zaprezentowały dziesięciominutowe scenki związane z profilaktyką uzależnień.  W skład naszego zespołu weszły uczennice klas  II a – Inez Filipczuk, Justyna Figurska, Marta Król, Nikola Bojanowska i Nikola Olczak. W scenariuszu pt. „#HIV” zawarłyśmy  ważne informacje dotyczące poszanowania życia, zdrowia, tolerancji dla ludzi zarażonych wirusem. W skład jury wchodzili przedstawiciele Sanepidu oraz opiekunowie grup. Za prezentację, ogólne wrażenia artystyczne nasza grupa otrzymała dyplomy i nagrody.

 

 

[#1904]  am, 29.10.2018 09:47 
   Znowu ,,wierszem gadamy”!

                                           Znowu ,,wierszem gadamy”!

            Druga edycja konkursu ,,WIERSZOGADANIE” i po raz drugi wygraliśmy!  W ubiegłym roku udział w warsztatach teatralnych wygrała Klaudia Pietrzak – dziś ucz. kl. III a, a w tym roku ponownie uczennice tej klasy - Martyna Kuchnowska i Katarzyna Lawryn. Gratulujemy i śledzimy postępy w nauce aktorstwa. Odbyły się już dwa spotkania, jak twierdzą uczestniczki, w niezwykle miłej i twórczej atmosferze. Czekamy na grande finale, w którym na pewno weźmiemy udział (oczywiście jako widzowie).

 

                                                                                                                                Dorota Dubiel-Stojek

[#1903]  am, 29.10.2018 08:10 
   Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

 

Przejdź do galerii  cyber

         Dziś, 19 października 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi odbył się  Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Dlatego też, w ramach projektu  Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa gościliśmy w naszej szkole panią Annę Zatwarnicką, która  przeprowadziła warsztaty dla uczniów i nauczycieli, na których poruszone zostały kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

 

[#1895]  am, 23.10.2018 08:44 
   Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko - księgowa 1/4 etatu
[#1886]  jk, 09.10.2018 14:11 
   Europejski Dzień Języków Obcych.

Europejski Dzień Języków Obcych

Przejdź do galerii  języki obce

 

         6 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowali quiz z wykorzystaniem kodów QR. Uczniowie skanowali kody OR a następnie odpowiadali na przeróżne pytania sprawdzające ich wiedzę nt. flag, stolic, języków urzędowych jak również poznawali liczebniki, kolory, powitania i pożegnania, w różnych językach. Uczniowie rozwiązywali zadania za pomocą aplikacji edukacyjnych takich jak Milionerzy, Memory oraz klasyfikowanie. Wykonywali też plakaty na temat krajów świata, zgłębiając swoją wiedzę na temat sławnych postaci pochodzących z tych krajów, zabytków oraz dowiadywali się jakimi językami posługują się ich mieszkańcy. Efekty pracy uczniów można podziwiać na gazetkach.

 

Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego

[#1884]  am, 03.10.2018 15:50 
   Na lekcjach języka niemieckiego

Na lekcjach języka niemieckiego

Przejdź do galerii  j. niemiecki

 

We wrześniu uczniowie klas trzecich utrwalali swoją wiedzę na temat czasu przeszłego Perfekt tworząc edukacyjne portfolia -lapbooki, czyli teczki tematyczne, które zawierają wszystkie wiadomości związane z omawianym tematem leksykalno – gramatycznym. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, karteczkach, kopertach, harmonijkach, wachlarzach oraz szablonach o przeróżnych kształtach i kolorach. Kolorowe notatki sporządzone według pomysłu autora pomagają usystematyzować i pogłębić wiedzę oraz zachęcają uczniów do samodzielnych powtórek. Lapbooki uczą organizacji pracy, rozwijają kreatywność. 

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

 

[#1883]  am, 02.10.2018 08:08 
   Ogłoszenie o naborze na stanowisko księgowej na 1/4 etatu
[#1878]  jk, 25.09.2018 13:30 


11.03.2019
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.076.274