Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni

 

Z  WIZYTĄ  

W  AKADEMII  MORSKIEJ 

W  GDYNI

 

Przejdź do galerii  AM
Przejdź do galerii  AM2

Dziś, 13 kwietnia, klasa 1 b pod opieką pań, Justyny Szymańskiej i Anny Młodzikowskiej - Zachar, uczestniczyła w DNIACH OTWARTYCH AKADEMII MORSKIEJ W GDYNI. Na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, nasi licealiści mieli okazję wziąć udział m/ in. w laboratoriach dotyczących właściwości ładunków niebezpiecznych, czy też paliw i smarów; sprawdzali jakość papieru użytkowego i tzw. pakownego. Po dzisiejszych zajęciach, bliższe stały się zjawiska fizyko – chemiczne wpływające na jakość  wód Bałtyku spowodowanych np. nadmiernym zakwitem sinicami. Po tym spotkaniu nasza młodzież stała się bardziej świadoma, czym jest eutrofizacja wód i jak można powtórnie wykorzystać zawarte w niej związki organiczne. Nadmierne użyźnienie wody w fosforany można powtórnie wykorzystać zyskując drogocenne związki do ponownego nawożenia. To wielki krok naprzód. Wykładowcy uświadomili również naszym licealistom na czym polega ciężar wielomiesięcznej pracy na wieżach wiertniczych zlokalizowanych na środku morza. Spotkanie zakończyło się w auli, w której mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje dotyczące praktyk, poznaliśmy partnerów AM oraz perspektywy pracy nie tylko na morzu.

Justyna Szymańska

 

Anna Młodzikowska - Zachar

 

 

 

[#1783]  am, 14.04.2018 12:49 
   V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny

 

V MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbył się V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny województwa pomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY: w kategorii klas VII Zuzanna Banaszek z kl. VII c, Natalia Bury z kl. VII a oraz Anna Sopiha z kl. VII d. Liceum reprezentowała Klaudia Peplińska z kl II a.

Poza częścią konkursową odbyły się wykłady i prezentacje. Prelegentki z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przedstawiły metody badania DNA oraz klonowanie roślin. Przedstawicielka Akwarium Gdyńskiego przedstawiła film dokumentujący życie bałtyckiej fauny.

Atmosfera była wspaniała i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.

 

Małgorzata Słowińska

 

[#1782]  am, 12.04.2018 13:21 
   Warsztaty z doradcą zawodowym

Warsztaty z doradcą zawodowym

Przejdź do galerii  doradca zawodowy 2

 

 

W poniedziałek 09.04.2018 r. uczniowie klasy I b LO wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła trenerka doradztwa zawodowego pani Urszula Sierżant.

Licealiści uczyli się podejmowania decyzji w grupie, opracowywania strategii działania. W dalszej części zajęć zastanawiali się jakie czynniki wpływają planowanie ścieżki kariery zawodowej.

 

Dorota Kuchta

[#1781]  am, 12.04.2018 13:00 
   Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Przejdź do galerii  o regionie

 

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni rozegrano finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentowała uczennica klasy II b  Natalia Skrzypek , która wykazała się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu, jakim jest stawek w gdyńskiej dzielnicy Obłuże.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

Halina Klajnszmit

[#1780]  am, 12.04.2018 12:53 
   APEL PORZĄDKOWY

APEL  PORZĄDKOWY

Przejdź do galerii  apel2

 

 4 kwietnia, dyrekcja, grono nauczycieli oraz wszyscy uczniowie naszego liceum, spotkaliśmy się na apelu porządkowym, podczas którego nastąpiła wymiana różnych informacji. Na spotkaniu  panie dyrektor Lucyna Oglęcka i wicedyrektor Aleksandra Zarzycka poruszyły kwestię zajęć akademickich, zbliżającego się egzaminu maturalnego, frekwencji na lekcjach i bezpieczeństwa. Słowa podziękowań skierowała pani wicedyrektor w stronę WOLONTARIUSZY naszego liceum, którzy w Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrali ponad 800 kg produktów. W związku z wyborami nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, pani Aleksandra Andrachiewicz ogłosiła wyniki wyborów. Nowym przewodniczącym został Bartosz Hundrieser z klasy II b. Odchodzącym, Natalii Szymańskiej i Annie Gwieździe z klasy III a  złożono serdeczne podziękowania.

[#1779]  am, 12.04.2018 12:46 
   Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego

 

 

 

[#1470]  am, 28.03.2018 08:24 
   WOLONTARIUSZE DOCENIENI

WOLONTARIUSZE DOCENIENI

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny i Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz Szefowa Sztabu WOŚP Jolanta Król złożyli wszystkim wolontariuszom WOŚP serdeczne podziękowania oraz wręczyli im dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Alicka, Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek, Paulina Drzeżdzon, Paulina Popko, Klaudia Kujawska, Katarzyna Lawryn, Natalia Drusewicz, Wiktoria Trella. Najwiekszą kwotę udało się zebrać Kindze Alickiej. Gratulujemy i dziękujemy.

[#1777]  am, 27.03.2018 10:27 
   Warsztaty z doradztwa zawodowego

Warsztaty z doradztwa zawodowego

]
Przejdź do galerii  doradztwo

 

W poniedziałek 19.03.2018 r. gościem klasy III ALO była pani Małgorzata Reszke – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Młodzież otrzymała informacje na temat wsparcia i możliwości, jakie urząd proponuje młodym ludziom na początku ich kariery zawodowej. Gdyby jednak mieli trudności z podjęciem pracy zawsze mogą zarejestrować się  w PUP. Pani Reszke dokładnie omówiła sposób wypełniania stosownych dokumentów.

 

Dorota Kuchta

[#1775]  am, 26.03.2018 08:08 
   Warsztaty w Pomorskim Miasteczku Zawodów

Warsztaty w Pomorskim Miasteczku Zawodów

Przejdź do galerii  doradztwo zawodowe 2

 

Uczniowie klas drugich naszego liceum wzięli udział w dniach 06.03 i 13.03.2018 r. w warsztatach z doradztwa zawodowego w Pomorskim Miasteczku Zawodów w Gdyni. Licealiści rozwiązywali testy zainteresowań, poznali kryteria, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji dotyczących kierunku studiów. Poznali także typy temperamentów oraz rozwiązywali zadania logiczne.

Mam nadzieję, że czas spędzony w Gdyni upłynął im pożytecznie i przyjemnie.

 

Dorota Kuchta

[#1766]  am, 19.03.2018 11:07 
   Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego

W dniach 19, 20 i 21 marca 2018 r. w parafii pw. Św. Jana z Kęt odbędą się rekolekcje wielkopostne. Są to dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Uczniowie uczęszczający na lekcje religii wychodzą w wyznaczonych godzinach z nauczycielem do kościoła, po spotkaniu rekolekcyjnym wracają do szkoły na zajęcia. Uczniowie klas I – III, którzy nie uczestniczą w zajęciach religii, podczas rekolekcji przebywają w świetlicy.

Uczniowie klas IV – VII oraz liceum przebywają w tym czasie w czytelni szkolnej.

Rekolekcje odbywają się wg grafiku:

Klasy I – III godz. 9:50

Klasy IV – VI godz. 10:45

Klasy VII – liceum godz. 11:50

[#1764]  jk, 15.03.2018 09:28 


15.04.2018
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
764.372