Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 1
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 2
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 3
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 4

 

Dzień 25 kwietnia był dla naszego liceum Dniem Otwartym. Rozpoczął się bardzo uroczyście na sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła pani dyrektor Lucyna Oglęcka, która na początku serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami. Nie zabrakło też rodziców. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która w roku szk. 2018/19 planuje utworzenie trzech klas pierwszych:

 

  • Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  
  •  Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  
  • Ogólnej o profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo-medyczne   lub politechniczne.

Patronat nad klasami będą pełniły kolejno uczelnie: Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Akademii Morskiej w Gdyni.

Podczas prezentacji, głos zabrali: pani dr Agata Cichocka – wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni oraz absolwent naszego liceum pan inż. Damian Bojar. Przemówienia naszych gości wzbogaciła część artystyczna. Można było obejrzeć m. in. występ zespołów tanecznych II LO i naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej; występ grupy „mundurowych maluchów” przygotowanych przez panią Ewę Wodniczak z klasy III b. Duże wrażenie na zgromadzonych wywarł pokaz grupy mundurowej przygotowany przez pana Mirosława Szczepańskiego. Talent aktorski zaprezentowała Klaudia Pietrzak. Nie zabrakło też emocji sportowych. Swoją pasją do piłki nożnej podzieliła się z naszymi gośćmi Marta Król a do judo Kamila Melzer. Wernisaż prac plastycznych Laury Szymankiewicz można było obejrzeć na holu liceum. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na  strzelnicy, uczestniczyć w grach i zabawach na małej sali gimnastycznej, a także zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

[#1793]  am, 25.04.2018 15:27 
   Spotkanie z prawnikiem

SPOTKANIE Z PRAWNIKIEM

 

W dniu 11 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z prawnikiem, panem Jakubem Ławeckim. Spotkanie miało na celu wytłumaczenie nam, czym są prawa autorskie i dotyczące ich zasady. Na początku zaczęliśmy od ogólnej definicji praw autorskich, a także pan pokazał nam na prezentacji, kogo i w jaki sposób one dotyczą.  Mówiliśmy o prawach dotyczących dzieł sztuki, zdjęć, czy wizerunku osobistego, jak i rozwikłaliśmy zagadkę sporu o prawa autorskie małpy, która została autorem pewnego zdjęcia. Na koniec dowiedzieliśmy się o tym, co może nam grozić za przywłaszczenie sobie praw autorskich czy opublikowanie czegoś, na co nie mamy pozwolenia. Myślę, że lekcja ta była przydatna dla wszystkich, bo nie każdy wiedział, czym tak naprawdę są te prawa, i że w prosty sposób codziennie łamiemy je, chociaż przez proste zgranie piosenki z Internetu lub przepisanie zadania domowego z różnych stron. 

Harcereczki z 1 a

 

 

[#1792]  am, 19.04.2018 10:15 
   Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie

 

 

 

Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie

W dniach 5 i 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Uczniowie uczestniczyli w wykładach psychotrapeuty i seksuologa Michała Pozdała. Klasa II a brała udział w zajęciach dotyczących zaburzeń lękowych w okresie dorastania oraz przemocy wobec kobiet. Uczniowie klasy I a uczestniczyli w prelekcjach dotyczących ryzykownych zachowań seksualnych, zaburzeń odżywiania i wczesnych związków w okresie dorastania.

Joanna Cylke

Karina Hoła

[#1784]  am, 17.04.2018 08:13 
   Dzień Otwarty Akademii Morskiej w Gdyni

 

Z  WIZYTĄ  

W  AKADEMII  MORSKIEJ 

W  GDYNI

 

Przejdź do galerii  AM1
Przejdź do galerii  AM2

Dziś, 13 kwietnia, klasa 1 b pod opieką pań, Justyny Szymańskiej i Anny Młodzikowskiej - Zachar, uczestniczyła w DNIACH OTWARTYCH AKADEMII MORSKIEJ W GDYNI. Na Wydziale Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, nasi licealiści mieli okazję wziąć udział m/ in. w laboratoriach dotyczących właściwości ładunków niebezpiecznych, czy też paliw i smarów; sprawdzali jakość papieru użytkowego i tzw. pakownego. Po dzisiejszych zajęciach, bliższe stały się zjawiska fizyko – chemiczne wpływające na jakość  wód Bałtyku spowodowanych np. nadmiernym zakwitem sinicami. Po tym spotkaniu nasza młodzież stała się bardziej świadoma, czym jest eutrofizacja wód i jak można powtórnie wykorzystać zawarte w niej związki organiczne. Nadmierne użyźnienie wody w fosforany można powtórnie wykorzystać zyskując drogocenne związki do ponownego nawożenia. To wielki krok naprzód. Wykładowcy uświadomili również naszym licealistom na czym polega ciężar wielomiesięcznej pracy na wieżach wiertniczych zlokalizowanych na środku morza. Spotkanie zakończyło się w auli, w której mieliśmy okazję obejrzeć prezentacje dotyczące praktyk, poznaliśmy partnerów AM oraz perspektywy pracy nie tylko na morzu.

Justyna Szymańska

 

Anna Młodzikowska - Zachar

 

 

 

[#1783]  am, 14.04.2018 12:49 
   V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny

 

V MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY

23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbył się V Młodzieżowy Sejmik Ekologiczny województwa pomorskiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku oraz Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWAŁY: w kategorii klas VII Zuzanna Banaszek z kl. VII c, Natalia Bury z kl. VII a oraz Anna Sopiha z kl. VII d. Liceum reprezentowała Klaudia Peplińska z kl II a.

Poza częścią konkursową odbyły się wykłady i prezentacje. Prelegentki z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego przedstawiły metody badania DNA oraz klonowanie roślin. Przedstawicielka Akwarium Gdyńskiego przedstawiła film dokumentujący życie bałtyckiej fauny.

Atmosfera była wspaniała i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.

 

Małgorzata Słowińska

 

[#1782]  am, 12.04.2018 13:21 
   Warsztaty z doradcą zawodowym

Warsztaty z doradcą zawodowym

Przejdź do galerii  doradca zawodowy 2

 

 

W poniedziałek 09.04.2018 r. uczniowie klasy I b LO wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego, które poprowadziła trenerka doradztwa zawodowego pani Urszula Sierżant.

Licealiści uczyli się podejmowania decyzji w grupie, opracowywania strategii działania. W dalszej części zajęć zastanawiali się jakie czynniki wpływają planowanie ścieżki kariery zawodowej.

 

Dorota Kuchta

[#1781]  am, 12.04.2018 13:00 
   Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Natalia Skrzypek – finalistką konkursu wojewódzkiego

Przejdź do galerii  o regionie

 

11 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni rozegrano finał IV Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”. Honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentowała uczennica klasy II b  Natalia Skrzypek , która wykazała się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu, jakim jest stawek w gdyńskiej dzielnicy Obłuże.

Serdecznie gratulujemy Natalii.

Halina Klajnszmit

[#1780]  am, 12.04.2018 12:53 
   APEL PORZĄDKOWY

APEL  PORZĄDKOWY

Przejdź do galerii  apel2

 

 4 kwietnia, dyrekcja, grono nauczycieli oraz wszyscy uczniowie naszego liceum, spotkaliśmy się na apelu porządkowym, podczas którego nastąpiła wymiana różnych informacji. Na spotkaniu  panie dyrektor Lucyna Oglęcka i wicedyrektor Aleksandra Zarzycka poruszyły kwestię zajęć akademickich, zbliżającego się egzaminu maturalnego, frekwencji na lekcjach i bezpieczeństwa. Słowa podziękowań skierowała pani wicedyrektor w stronę WOLONTARIUSZY naszego liceum, którzy w Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrali ponad 800 kg produktów. W związku z wyborami nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, pani Aleksandra Andrachiewicz ogłosiła wyniki wyborów. Nowym przewodniczącym został Bartosz Hundrieser z klasy II b. Odchodzącym, Natalii Szymańskiej i Annie Gwieździe z klasy III a  złożono serdeczne podziękowania.

[#1779]  am, 12.04.2018 12:46 
   Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego

 

 

 

[#1470]  am, 28.03.2018 08:24 
   WOLONTARIUSZE DOCENIENI

WOLONTARIUSZE DOCENIENI

Burmistrz Rumi Michał Pasieczny i Przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki oraz Szefowa Sztabu WOŚP Jolanta Król złożyli wszystkim wolontariuszom WOŚP serdeczne podziękowania oraz wręczyli im dyplomy z wyszczególnioną kwotą zebranych przez nich pieniędzy. Były kwiaty i słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Alicka, Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek, Paulina Drzeżdzon, Paulina Popko, Klaudia Kujawska, Katarzyna Lawryn, Natalia Drusewicz, Wiktoria Trella. Najwiekszą kwotę udało się zebrać Kindze Alickiej. Gratulujemy i dziękujemy.

[#1777]  am, 27.03.2018 10:27 


11.03.2019
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.137.328