Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   II etap XI OWoB

II  ETAP

XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

„Stop smogowi!”

Przejdź do galerii  II etap OWoB

 

 

Za nami II etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dziś, 25 stycznia w konkursie wzięli udział uczniowie, którzy pomyślnie napisali poprzedni test. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru i zadań otwartych. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał nasz gość st. inspektor Straży Miejskiej w Rumi pan Jacek Radomski. Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Temat tegorocznej olimpiady brzmi „Stop smogowi!”. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikują się do III etapu.  

 Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#1714]  am, 24.01.2018 13:39 
   Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018 roku przez Rumię uroczyście przemaszerował Orszak Trzech Króli z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wraz z katechetami i dyrekcją szkoły. W królewskich pelerynach i koronach śpiewając kolędy uczestnicy przeszli z parafii Podwyższenia Krzyża pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie oddali pokłon narodzonemu Dziecięciu. Następnie wysłuchali koncertu kolęd i zjedli ciepły posiłek. Liceum reprezentowali uczniowie klasy II b z grupy mundurowej.

[#1716]  am, 23.01.2018 13:54 
   Różewicz w oczach młodych Pomorzan

Różewicz w oczach młodych Pomorzan

            Klaudia Pietrzak, ucz. klasy II a, została laureatką X wojewódzkiego konkursu interdyscyplinarnego: Różewicz w oczach młodych Pomorzan. Zajęła trzecie miejsce w kategorii - recytacja.  Z pewnością do sukcesu Klaudii przyczynił się udział w warsztatach teatralnych, które wygrała w konkursie Wierszogadanie. W dniu 15 stycznia br. wręczono nagrody zwycięzcom, którzy przybyli z całego województwa , min. z Kartuz i Słupska. W tym roku o palmę pierwszeństwa rywalizowały ze sobą drużyny z 14 szkół. Poziom był bardzo wysoki a jury wymagające. Tym bardziej cieszy sukces Klaudii, że znalazła się w gronie tych najlepszych. Dotychczas nasi uczniowie sześć razy uzyskali miano laureata w tym Konkursie. Cztery razy w kategorii plastycznej i dwa razy  - w recytacji. Serdecznie gratulujemy Klaudii i nie ukrywamy, że mamy apetyt na więcej.

                                                                                                                                           Dorota Dubiel-Stojek

[#1707]  am, 16.01.2018 10:52 
   Goście z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku

Goście z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku

Przejdź do galerii  WSZ

             

Dziś, 16 stycznia, gościliśmy panie z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku. Celem spotkania była prezentacja oferty studiów wyższej uczelni  dla uczniów klasy III naszego liceum. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej maturzyści otrzymali informacje o wymaganiach stawianych przed kandydatami na studentów. Zainteresowanym wręczono ulotki informacyjne.    W trosce o wybór kierunku studiów i przyszłego zawodu przez uczniów klas maturalnych, w naszej szkole tradycyjnie odbywają się spotkania maturzystów z przedstawicielami wyższych uczelni. 

 

 

[#1706]  am, 16.01.2018 10:31 
   Licealiści na Uniwersytecie Gdańskim

Licealiści na Uniwersytecie Gdańskim

 

            W piątek 12 stycznia uczniowie klasy III A pod opieką pana Mateusza Włodarskiego udali się na Uniwersytet Gdański, by wziąć udział w wykładach przygotowanych w ramach projektu „Licealiści w Instytucie Filologii Polskiej”. Wizyta na gdańskiej uczelni była dla tegorocznych maturzystów świetną okazją do odkrywania sekretów „Ferdydurke”, tropienia stereotypów w kulturze, a nawet symbolicznego wywoływania duchów w kontekście związków praktyk szamańskich z narodzinami teatru.

         Profesjonalnie przygotowane zajęcia wywarły na uczniach bardzo pozytywne wrażenie i zachęciły nie tylko do słuchania, ale i włączania się do dyskusji i zadawania ciekawych pytań.

         Licealiści zgodnie stwierdzili, że po tego typu powtórkach matura z polskiego nie będzie im straszna.

 

 

                                                                                                          Mateusz Włodarski

 

[#1704]  am, 14.01.2018 08:18 
   Jasełka 2017

Jasełka

2017

Przejdź do galerii  jasełka

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia to dni, w których poddajemy się temu magicznemu nastrojowi świąt i obchodzimy je szczególnie uroczyście.

 Jasełka, bardzo uroczyste, ciepłe, pełen magii i dobrego słowa, dziś 22 grudnia przygotowała klasa I a przy wsparciu pań Aleksandry Andrachiewicz i Marzenny Taube. Aktorzy opowiedzieli o cudzie Bożego Narodzenia, czym wprowadzili wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Wysłuchaliśmy kolęd i życzeń.

Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i Aleksandra Andrachiewicz w imieniu Samorządu Uczniowskiego życzyły sukcesów w nadchodzącym 2018 roku. Wręczone zostały nagrody za konkursy zorganizowane przez Samorząd, m. in. na dekoracje świąteczne.

 

Najserdeczniejsze życzenia miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2018 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

  

 

[#1690]  am, 21.12.2017 13:02 
   Wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

WYNIKI

I etapu

XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu:


 


Kinga Alicka – 3 a

Aleksander Baldauf – 2 b

Piotr Bigott – 3 a

Aleksander Borowski – 1 b

Piotr Buczma - 3 a

Izabela Draszanowska – 3 a

Justyna Figurska – 1 a

Dominik Gołąbek – 1 b

Anna Gwiazda – 3 a

Natalia Gurska – 1 b

Michał Hajduk – 2 b

Bartosz Hundrieser – 2 b

Aleksandra Kacprzak – 3 a

Wiktoria Kuć – 2 a

Katarzyna Lawryn – 2 a

Natalia Malec - 1 a

Weronika Małgorzewicz – 2 b

Karla Moza -2 b

Weronika Orłowska – 3 a

Maja Pilarska – 2 b

Paulina Popko – 2 a

Klaudia Przybyszewska – 1 a

Natalia Skrzypek – 2 b

Marta Szreder – 2 a

Piotr Wiśniewski – 2 b

 


II etap olimpiady odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00

w czytelni szkolnej.

                                                                                                      


  

[#1678]  am, 12.12.2017 13:39 
   FENOMEN CONRADA

FENOMEN   CONRADA

 

 

Przejdź do galerii  Fenomen Conrada

Rok 2017 został ustanowiony m.in. ROKIEM JOSEPHA CONRADA KORZENIOWSKIEGO. Wczoraj minęła 160 – ta rocznica urodzin naszego patrona. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej filia w Wejherowie na lekcję: FENOMEN CONRADA, którą poprowadziła pani Ewa Szymerowska. Nasze dzisiejsze spotkanie zbiegło się z dniem urodzin tego wielkiego prozaika (ur. 3 grudnia 1857 w Berdyczowie, w polskiej, patriotycznej rodzinie). Pani prowadząca przybliżyła nam sylwetkę pisarza, jego życie, twórczość i morskie podróże. Mieliśmy okazję obejrzeć slajdy ze zdjęciami rodzinnymi, pamiątkami, tablicami i pomnikami wystawionymi na całym niemalże świecie. Podziwialiśmy żaglowce, którymi przez blisko dwadzieścia lat podróżował. Dziś Jego imię noszą instytucje, muzea, cykliczne spotkania literackie nie tylko w Polsce, ale w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii. Pozostawił po sobie bogatą literaturę przełożoną na 40 języków. Na podstawie niektórych powieści powstało szereg adaptacji filmowych m.in. Czas apokalipsy F.F. Coppoli (na podstawie Jądra ciemności), Lord Jim V. Fleminga, Tajny agent A. Hitchcocka, Smuga cienia A. Wajdy. Fenomen Conrada polegał między innymi na tym, iż ucząc się języka angielskiego dość późno, tak biegle nim władał i w języku angielskim tworzył. W lekcji uczestniczyła klasa I a pod opieką pań Aleksandry Andrachiewicz i Anny Młodzikowskiej – Zachar.

A. Młodzikowska - Zachar

 

[#1655]  am, 02.12.2017 17:51 
   I ETAP XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

I ETAP

XI OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Przejdź do galerii  I etap olimpiady

 „STOP  SMOGOWI!”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się dziś,7 grudnia. W konkursie wzięło udział blisko 80 uczniów naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał nasz gość pan Jacek Radomski, st. inspektor Straży Miejskiej w Rumi. Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Głównym celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat działań podejmowanych przez Straż Miejską, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kształtowanie postawy charakteryzującej się odpowiedzialnością za zdrowie własne oraz innych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi Stop smogowi!. Etap I był poprzedzony spotkaniami, prelekcjami, zajęciami w klasach w celu przybliżenia młodzieży problematyki związanej z zanieczyszczeniem powietrza.

   

[#1656]  am, 02.12.2017 11:08 
   Na Festiwalu Przedsiębiorczości

Na Festiwalu Przedsiębiorczości

 

Dnia 1 grudnia 2017 roku uczennice klasy 2 AO wzięły udział, wraz z Panią mgr Violettą Czechowską i Małgorzatą Słowińską, w gdyńskim Festiwalu Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej przy ulicy Morskiej w Gdyni. Wysłuchałyśmy wykładów pt.: „Budowanie marki osobistej i firmowej z udziałem mediów społecznościowych” Piotra Węgierskiego oraz „Od syropu na kaszel do najpopularniejszego napoju na świecie czyli historia znanych marek” Karola Łykowskiego. Prelegenci w bardzo interesujący sposób przybliżyli nam zasady panujące w świecie portali społecznościowych oraz zagrożenia wynikające z nieświadomego używania social mediów. Poznałyśmy także historię rozwoju znanych marek i mogłyśmy dowiedzieć się w jaki sposób budowano ich pozycję na rynku. Podejrzałyśmy w ten sposób pewne sztuczki, którymi kierują się specjaliści od budowania wizerunków firm i marek. Atmosfera była super.

MS

[#1658]  am, 01.12.2017 13:05 


14.12.2018
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
980.813