Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   „Na fali Globali”

Tydzień Edukacji Globalnej

Przejdź do galerii  konkurs globalna

            We wtorek, 21 listopada, gościliśmy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku, gdzie uczestniczyliśmy w  grze terenowej „Na fali Globali”. Gra dotyczyła celów zrównoważonego rozwoju i została przygotowana przez  Liderów Edukacji Globalnej na Pomorzu, do grona których zaliczają się również nauczyciele z naszej szkoły. Każda z placówek biorących udział w projekcie przygotowała zadania dotyczące wybranego celu zrównoważonego rozwoju. My zajęliśmy się celem nr 12 – „ Działania w dziedzinie klimatu”.  W projekcie uczestniczyły uczennice klasy  II A i II B.

Katarzyna Strumnik- Drabińska

 

[#1642]  am, 27-11-2017 08:13 
   Wyjazd integracyjny klas I A i I B

Wyjazd integracyjny klas I A i I B

 

 

Przejdź do galerii  integracja

     Witajcie tutaj Hercereczki z klasy 1 a. Wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi :). Dzisiaj opowiemy wam w skrócie jak wyglądał nasz wyjazd integracyjny klas pierwszych. Pierwszego dnia wyruszyliśmy w drogę, spotkaliśmy się na dworcu głównym w Rumi i pociągiem ruszyliśmy do Strzebielina Morskiego, skąd ruszyliśmy pieszo do naszego ośrodka. Po drodze dopadł nas deszcz lecz nie popsuło nam to humoru i szliśmy dalej. Gdy dotarliśmy do ośrodka przywitali nas opiekunowie i przydzielili pokoje, następnie na umówioną godzinę ruszyliśmy na zajęcia sportowe. Jedną z Ciekawszych zabaw była gra w węże , gdzie podzieliliśmy się na Pytongi i Anakondy. Taki podział został również na posiłki. Pijackie okulary również dały nam dużo śmiechu i radości. Potem odbyła się jedna z najlepszych zabaw, czyli ganialiśmy się w słusznej sprawie. Chodziło o poszukiwanie woreczków, które musieliśmy odebrać innym drużynom. Nareszcie nadszedł czas na spotkanie z psami, które biegają w zaprzęgach i obejrzenie filmu z ich udziałem, te wspaniałe pupile kochają się głaskać i tulić. Dzięki nim dwie osoby pokonały strach przed dużymi psami. Wieczorem wybraliśmy sie na ognisko i do lasu, było tak ciemno że szliśmy nadsłuchując kroki osób przed nami. W głębi lasu zaczęła sie gra, w której musieliśmy dobiec nie zauważonym do "Rysia". Chłopcy bardzo wczuli się w grę i bardzo dobrze sie bawili, dziewczyny również. Dużo osób w tym momencie zaliczało upadki, nie zauważając dołów czy wpadając w krzaki. Gdy wróciliśmy odbyły się 5 - cio minutowe prysznice – było ciekawie. Następnego dnia odbyła się wspinaczka na dwa sposoby  i strzelanie z łuku. Niektórzy przełamali lęk wysokości a do niektórych jak sie okazało lepiej nie podchodzić, gdy mają przy sobie strzały. Nadszedł czas na powrót do domu, ruszyliśmy pieszo do Strzebielina Morskiego, pociąg miał być za chwilę, lecz niespodzianka - Pani powiedziała nam z okna, że będzie duże opóźnienie. Niektórzy stwierdzili że jak mamy tyle czekać, to rozpakowujemy śpiwory i zawijamy się aby było nam cieplej. Po jakimś czasie przyjechał pociąg i szczęśliwie wróciliśmy do domu:). Wyjazd był świetny i duża część osób z chęcią pojechałaby na niego jeszcze raz !. Pozdrawiamy, Harcerki N, K z klasy 1a :).

 

[#1629]  am, 26-11-2017 13:58 
   Edukacja Globalna

Edukacja Globalna

 

 

 

Przejdź do galerii  globalna

         W ramach Edukacji Globalnej w II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi na fizyce odbyły się lekcje dotyczące Energii Odnawialnej. Uczniowie dowiedzieli sie podstaw na temat dostępnych źródeł. Odnawialne źródła energii takie jak energia wiatrowa, słoneczna, hydroelektryczna, energia oceanów, energia geotermalna, biomasa i biopaliwa, stanowią alternatywę dla paliw kopalnych i przyczyniają się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, różnicowania dostaw energii i zmniejszania zależności od niepewnych i niestabilnych rynków paliw kopalnych zwłaszcza ropy i gazu. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na dotykający nas i Polskę coraz głośniejszy problem dotyczący smogu w dużych miastach wynikający z ogrzewania domów węglem. Odbyła się zaciekła dyskusja dotycząca celów zrównoważonego rozwoju takich jak czysta i dostępna energia oraz działania w dziedzinie klimatu. W ramach podsumowania uczniowie wykonali plakaty które zostały rozwieszone na terenie szkoły.

 

            

[#1630]  am, 26-11-2017 08:14 
   PRZEDNIA ZABAWANA OTRZĘSINACHW II LO

PRZEDNIA ZABAWA

NA OTRZĘSINACH

W II LO

Przejdź do galerii  otrzęsiny

 

 

 

 

 

  Po raz kolejny młodzież naszego liceum pokazała, że potrafi się świetnie bawić. Samorząd Szkolny, pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz przygotował uroczyste otrzęsiny klas pierwszych.

         Przy wejściu do sali tenisowej, każdy pierwszoklasista został starannie pomalowany, by stać się godnym uczęszczania do naszej szkoły. Wychowawczynie złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając szanować swych uczniów i nigdy nie stawiać im jedynek.

Następnie pierwszoklasiści z kl. I a i kl. b w obecności wychowawców, kolegów i koleżanek z klas starszych oraz nauczycielizostali podzieleni na dwie grupy, a następnie  przystąpili do szeregu konkurencji, które miały ocenić ich zdolności, między innymi plastyczne czy też zręcznościowe (łowienie jabłek bez pomocy rąk). Zmagania pierwszoklasistów oceniało jury. Potyczki zakończyło ślubowanie i toast wzniesiony sokiem.   

 W zabawie uczestniczyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka, wychowawczynie, panie Aleksandra Andrachiewicz i Justyna Szymańska. To była udana uroczystość, wesoła i  pełna humoru.  

Publikujemy tekst ślubowania uczniów i nauczycieli:

Ślubowanie uczniów:


Ślubujemy !
                *Godnie wypełniać obowiązki licealisty.
                *Być na każde zawołanie starszych kolegów i dobrze wypełniać ich rozkazy.
                *Pomagać słabszym i nie tak mądrym jak ja.
                *Będę codziennie przychodzić z dobrym humorem.
                *Będę mieć same 5.
                *Będę wykazywać się inwersją twórczą i pomagać w działaniach szkolnych.
                *Obiecuję być prawdomówny.
                *Będę okazywać szacunek nauczycielom i pracownikom szkoły.
                *Będę dbać o dobre imię szkoły.


Ślubowanie nauczycieli:


              *Nie będę przychodził na lekcje swoje.
              *Nie będę brał na lekcje dziennika waszego.
              *Będę pamiętać, aby dzień wagarowicza – święty - święcić.
              *Nigdy nie stawiać uczniom dwój i jedynek.
              *Będę czcił ucznia swego i naukę jego.
              *Obiecuję nie chodzić po klasie w kartkówki czasie.
              *Nie zajmować uczniom czasu wolnego.
              *Nie mówić słowa złego rodzicom ucznia mojego.
              *Nie budzić ucznia swego ze snu zasłużonego. 

 

 

[#1628]  am, 25-11-2017 13:33 
   W MBP Stacja Kultura

CZYSTSZE POWIETRZE

DLA RUMI

Uczniowie naszego liceum dziś, 23 listopada, udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Stacja Kultura na prelekcję poświęconą jakości powietrza w naszym mieście w sezonie grzewczym. Wysłuchaliśmy wykładu pani dr Michaliny Bielawskiej z Fundacji ARMAAG z Gdańska (Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej) oraz  komendanta Straży Miejskiej w Rumi pana Romana Świrskiego. Było to dla nas bardzo ważne spotkanie, ponieważ przed nami XI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Tegoroczna edycja nosi nazwę „STOP SMOGOWI”. Po prezentacjach zawiązała się ciekawa dyskusja pomiędzy mieszkańcami, młodzieżą naszej szkoły a prowadzącymi. Otrzymaliśmy też wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz mogliśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, jeżeli chodzi o stan zanieczyszczenia powietrza w naszej okolicy.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1624]  am, 22-11-2017 20:56 
   PRÓBNA MATURA Z OPERONEM

PRÓBNA MATURA

Z  OPERONEM

 

 

 

Za nami pierwszy dzień  próbnego egzaminu maturalnego.  Nasze liceum, po raz kolejny korzystało z arkuszy maturalnych przygotowanych przez Wydawnictwo OPERON i „Gazetę Wyborczą”. Maturzyści sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego w zakresie podstawowym.  Jutro, 22 listopada egzamin z matematyki, w kolejne dni z języków obcych i przedmiotów wybranych, zdawanych w zakresie rozszerzonym. Życzymy powodzenia.

 

   

[#1622]  am, 21-11-2017 14:02 
   Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

Przejdź do galerii  11 listopada
Przejdź do galerii  11 listopada2

 

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji tradycyjnie w naszej szkole odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. W tym roku apel przygotowała klasa II b pod kierunkiem wychowawcy pani  Kariny Hoła, pani Teresy Brunath – nauczyciela historii i wos oraz akompaniującej pani Marzenny Taube. Akademia złożona była z montażu literacko – muzycznego urozmaiconego rysem historycznym, wskazującym na okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość wzbogacona była licznymi pieśniami legionowymi. Wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę, Hymn Narodowy, obejrzeliśmy film obrazujący współczesną Polskę, nowoczesną i niepodległą. Mieliśmy też okazję podzielić się swoimi sukcesami. Dyplomy, podziękowania i certyfikaty z rąk pani dyrektor Lucyny Oglęckiej i wicedyrektor Aleksandry Zarzyckiej otrzymali uczestnicy II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego oraz Wolontariusze za wsparcie akcji charytatywnej.  

 

              

 

[#1611]  am, 11-11-2017 13:00 
   Halloween

Halloween

 

 

Przejdź do galerii  Halloween2

  We wtorek, 31 października  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego II LO i opiekuna, pani Aleksandry Andrachiewicz świętowaliśmy w naszej szkole Halloween. Wielu uczniów przebrało się za duchy i straszydła.Oprócz interesujących strojów i nienagannych makijaży, ogłoszony został konkurs na dekorację drzwi do sal lekcyjnych i rzeźbę z dyni.  Zwyciężyły klasa II a (kategoria dekoracja drzwi) i klasa  I b (kategoria dynia). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

[#1610]  am, 10-11-2017 19:44 
   Na wystawie Zdzisława Beksińskiego

Na wystawie Zdzisława Beksińskiego

Przejdź do galerii  wystawa

         Dnia 5 października uczniowie klas IIa, II b oraz IIIa pod opieką pana Leszka Kiersznikiewicza wzięli udział w wystawie „Beksiński Nieznany” w Stacji Kultura w Rumi.  Zaprezentowano mało znany dorobek artysty, obejmujący głównie prace fotograficzne pochodzące z lat 1955 – 1960, od fotografii malarskiej, w której artysta pokazuje nam swoją wrażliwość na piękno, poprzez fotografię quasi reporterską, abstrakcyjną czy kreacyjną, gdzie można było zauważyć jego zacięcie reżyserskie. Część fotograficzną wystawy kończyły fotografie drastyczne oraz zestawy zdjęć pozornie niemające ze sobą związku, poprzez które Beksiński próbował wciągnąć widza do wymyślonej przez siebie opowieści.

[#1609]  am, 08-11-2017 12:20 
   Debiut aktorski Klaudii Pietrzak

Debiut aktorski Klaudii Pietrzak

Przejdź do galerii  Debiut aktorski

 

We wrześniu Miejski Dom Kultury w Rumi zaprosił na casting wszystkich, którzy lubią poezję i pragną zmierzyć się z twórczością Juliana Tuwima. Wśród wielu chętnych (także spoza Rumi) znalazła się Klaudia. Swoją niezwykłą interpretacją wierszy sprawiła, że zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki       i przeszła do kolejnego etapu ,,Wierszogadania”.  Nagrodą był udział w profesjonalnych  warsztatach: teatralnych prowadzonych przez p. Aleksandrę Lis – aktorkę Teatru Muzycznego w Toruniu, dykcji – prowadzonych przez p. Amelię Chilewską – aktorkę i  logopedę, pedagog w PPSWA im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz warsztatach interpretacji wiersza prowadzonych przez p. Agnieszkę Skawińską.  Efektem pracy z profesjonalistami  był uroczysty występ w Miejskim Domu Kultury w dniu 3 listopada br., kiedy to uczestnicy zaprezentowali specjalny performance zatytułowany ,,Słowa Tuwima, czyli premiera Wierszogadania 2017”. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła brawami niezwykłe występy. Trudno było uwierzyć, że ci wspaniali artyści, prezentujący tak wysoki poziom są amatorami, a nie zawodowymi aktorami. Tym bardziej cieszy fakt, że wśród tych utalentowanych ludzi znalazła się uczennica naszego liceum Klaudia Pietrzak. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za chwile wzruszeń.

[#1601]  am, 05-11-2017 18:04 


19.02.2018
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
668.987