Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Przejdź do galerii  przedszkole2

         Uczniowie klasy III a z nauczycielem p. Kariną Hoła w ramach zajęć z edukacji pedagogicznej przeprowadzili z dziećmi z przedszkola „Słoneczna Jedynka” kilkudniowe warsztaty ogólnorozwojowe. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy. Na zajęciach uczniowie klasy pedagogicznej wykazali się pomysłowością, kreatywnością, inicjatywą, wrażliwością i empatią.

 

Karina Hoła

 

[#1467]  am, 10-04-2017 15:27 
   Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Przejdź do galerii  strzelnica

         W marcu klasa I b pod okiem instruktorów strzelectwa z klubu Neptun brała udział w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej w Kosakowie. Uczniowie podczas zajęć nabierali umiejętności koncentracji, panowania nad emocjami, ponadto wzmacniali charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczyli się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania się na strzelnicy.          

Karina Hoła

 

[#1463]  am, 07-04-2017 10:49 
   DEBATA w języku angielskim

DEBATA

w języku angielskim

Przejdź do galerii  debata w j. ang.

 

            30 marca na holu II LO odbyła się debata w języku angielskim. Temat  brzmiał : „Working abroad a curse or a blessing?”  Uczniowie klasy II a (Natalia Szymańska, Weronika Orłowska, Anna Janowska, Piotr Buczma) prezentowali zalety, a uczniowie klasy III a /b (Dariusz Kasperowicz, Paulina Sosińska, Oskar Miśniakiewicz, Szymon Awsiukiewicz) wady pracy za granicą. Funkcję marszałka pełnił Aleksander Balduaf, miejsce ekspertów zajęli p. Marta Kontna, p. Robert Solarczyk, p. Leszek Kiersznikiewicz. Uczniowie zaprezentowali  argumenty, odpowiedzieli na pytania przeciwników i ekspertów. Jury zdecydowało, że bardziej przekonująca była drużyna klas III.

Gratulujemy zarówno trafnych spostrzeżeń jak i umiejętności językowych.

Justyna Szymańska 

Jolanta Władkowska

[#1456]  am, 06-04-2017 09:37 
   „Słoneczna Jedynka”

Pierwsza pomoc z przedszkolakami

ze „Słonecznej Jedynki”

Przejdź do galerii  przedszkole2

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez uczniów II LO zajęć warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z przedszkola „Słoneczna Jedynka”. Uczennice w składzie: Natalia Skrzypek, Weronika Małgorzewicz, Kinga Alicka i Paulina Piątkowska wraz z opiekunem p. Kariną Hoła uwrażliwiały i wyrabiały u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych zagrażających życiu i zdrowiu innych ludzi. Dzieci poprzez zabawę uświadamiały sobie, iż niesienie pierwszej pomocy jest bardzo ważne.

 

Karina Hoła

[#1455]  am, 05-04-2017 13:59 
   Turniej Wiedzy Pożarniczej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W kolejnej edycji turnieju wiedzy pożarniczej organizowanej przez OSP w Rumi, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowały uczennice z naszego liceum w składzie: Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek i Izabela Grzenia. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą nt sprzętu strażackiego, zasad organizacji akcji ratowniczych oraz działalności systemu. Wykazując się specjalistyczną wiedzą zdobyły drużynowo II miejsce i indywidualnie III miejsce Weronika Małgorzewicz. Gratulujemy!

Karina Hoła

[#1454]  am, 05-04-2017 13:53 
   WARSZTATY FILMOWE

WARSZTATY FILMOWE

26 marca uczniowie naszego liceum wzięli udział w warsztatach filmowych, które odbywały się w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Zadaniem uczestników było stworzenie i nakręcenie etiudy filmowej. Zanim to nastąpiło uczniowie wzięli udział w castingu na aktorów, reżysera, operatora kamery i dźwiękowca. Okazało się, ku wielkiemu zdziwieniu uczniów, że pokazanie krótkiego  dwuminutowego filmu to cały dzień wytężonej pracy.  Relacje z warsztatów, film i zdjęcia możecie zobaczyć na naszym blogu www.kodujaca2.blogspot.com

[#1452]  am, 04-04-2017 08:35 
   wycieczka rowerowa

 

Wycieczka rowerowa

 

31 marca 2017 r. grupa uczniów z klasy Ib szczególnie zainteresowanych sportem i rekreacją wyjechała pod opieką p. Zbigniewa Ciesielskiego na wycieczkę rowerową do Rewy. Korzystając z pięknej wiosennej pogody rowerzyści polnymi i leśnymi drogami dojechali nad brzeg Zatoki Puckiej, a nad morzem posilili się opiekanymi nad ogniskiem kiełbaskami.

 

 

 

 

 

 

[#1451]  oz, 03-04-2017 13:05 
   CZYTANIE TO ŚWIETNA ZABAWA

CZYTANIE TO ŚWIETNA ZABAWA

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszego liceum wzięli udział w apelu czytelniczym dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 9. Zaprezentowali utwory Jana Brzechwy: Samochwała, Kłamczucha, Leń i Skarżypyta. Apel ten zwieńczył całoroczną akcję, mającą na celu rozwijanie zamiłowań czytelniczych wśród uczniów. Jednym z działań był również Maraton Czytelniczy – Czytanie to świetna zabawa, do której licznie włączyli się nauczyciele. Najmłodsi serdecznie dziękują Natalii Szymańskiej z klasy II a i Oskarowi Miśniakiewiczowi z klasy III b za wsparcie akcji czytelniczej.

 

[#1450]  am, 03-04-2017 08:18 
   ,,Świat Bruna Schulza”

,,Świat Bruna Schulza”

Przejdź do galerii  teatr

W dniu 29 marca br. uczniowie naszego liceum wraz z  wychowawcami obejrzeli spektakl pt.: ,,Świat Bruna Schulza” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Na 70 minut zanurzyliśmy się w atmosferze Drohobycza z I połowy XX wieku i życiu małomiasteczkowych polskich Żydów. Stało się tak za sprawą autobiografii pisarza utrzymanej w poetyce snu, gdzie zaciera się granica między rzeczywistością a mitem. Głównym bohaterem opowiadań, na podstawie których został napisany scenariusz, jest Józef, odzwierciedlenie samego autora, który podróżuje po krainie dzieciństwa, jako najważniejszym (wg niego) okresie w życiu człowieka. Obok niego pojawia się Jakub, ojciec a zarazem bajarz, demiurg, cudotwórca. Przedstawione historie wpisują się w porządek mityczny, noszą cechy uniwersalne. Schulz nie jest łatwy w odbiorze, tym bardziej imponuje skupienie i wysoka kultura naszych uczniów. Aktorzy grali    z dużym szacunkiem dla młodego widza, z dbałością o każde słowo i gest. Na szczególną uwagę zasługuje oprawa muzyczna i zaskakujące rozwiązania techniczne. Niestety, z marzeń sennych bardzo szybko otrząsnęliśmy się za sprawą rzęsistego deszczu,  który towarzyszył nam w drodze powrotnej.

                                                                                                                                    Dorota Dubiel-Stojek

[#1447]  am, 31-03-2017 08:35 
   ZWYCIĘSTWO II LO W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

 

ZWYCIĘSTWO II LO

W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

 

 

            29 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie miał miejsce finał Powiatowego Konkursu Ortograficzno-Językowego „Posługuję się poprawną polszczyzną”. W rywalizacji wzięły udział Weronika Orłowska, Julia Przyborowska oraz Natalia Szymańska, uczennice klasy II a naszej szkoły, które pod opieką pana Mateusza Włodarskiego przygotowały prezentację na temat języka nowych mediów i wzięły udział w najeżonym trudnościami ortograficznymi i pułapkami interpunkcyjnymi dyktandzie. Komisja konkursowa bardzo wysoko oceniła merytoryczną i wizualną stronę prezentacji, a dobrze napisane dyktando pozwoliło drużynie naszej szkoły zająć I miejsce. Gratulujemy!

 

                                                                                  Mateusz Włodarski

[#1446]  am, 31-03-2017 08:26 


29.05.2017
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
516.317