Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
   DZIEŃ OTWARTY w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

 

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  dzień otwarty3

 

Przejdź do galerii  dzień otwarty2

 

Przejdź do galerii  dzień otwarty

 

24 kwietnia był szczególnym dniem dla naszego liceum, gdyż w naszych progach zawitało wielu znamienitych gości. Dzień Otwarty rozpoczął się wystąpieniem pani dyrektor Lucyny Oglęckiej, która serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami na sali gimnastycznej. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która planuje utworzenie trzech klas pierwszych w roku szk. 2017/18:  

 

  •     klasy o profilu psychologiczno – pedagogicznym pod opieką Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie,
  •     klasy o profilu sportowo – obronnym, pod opieką Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  •   klasy o profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo-  medyczne lub politechniczne pod patronatem Akademii Morskiej w Gdyni.

Podczas prezentacji, głos zabrała pani dr Agata Cichocka – wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni oraz absolwenci naszego liceum: Sandra Kurczewska, Dagmara Mikołajewska i Tomasz Dranicki. Przemówienia naszych gości wzbogaciła część artystyczna. Obejrzeliśmy pokazy tańca  zespołu tanecznego II LO, układ taneczny naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej, występ grupy „mundurowych maluchów” przygotowanych przez panią Ewę Wodniczak. Duże wrażenie na zgromadzonych wywarł pokaz grupy mundurowej przygotowany przez pana Zbigniewa Ciesielskiego. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na przygotowanej strzelnicy, uczestniczyć w grach i zabawach na małej sali gimnastycznej, a także zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

 

 

 

 

 

 

 

[#1481]  am, 25-04-2017 14:07 
   III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

III Wojewódzki Konkurs „Wiedza o Regionie”

21 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni odbył się finał III Wojewódzkiego Konkursu „Wiedza o Regionie”, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk  oraz Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie. Nasze miasto i szkołę reprezentował uczeń klasy II a Nikodem Chwalisz, który wykazał się wiedzą na temat geografii i historii regionu oraz przedstawił prezentację multimedialną o wybranym przez siebie ciekawym i magicznym miejscu na Kaszubach.

 

Halina Klajnszmit

[#1479]  am, 24-04-2017 13:33 
   Wielkanoc

 

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych nadziei oraz miłości,

pogodnego nastroju,

najwspanialszych rodzinnych spotkań

wśród rodziny i najbliższych przyjaciół

 

życzy

II Liceum Ogólnokształcące

 

 

 

[#1470]  am, 12-04-2017 08:24 
   Lekcja w elektrociepłowni

Lekcja w elektrociepłowni

Przejdź do galerii  elektrociepłownia

Klasa VI a oraz uczniowie liceum pod opieką pań Teresy Brunath i Anny Młodzikowskiej – Zachar uczestniczyli dziś, 12 kwietnia w lekcji ekologii. Odwiedziliśmy główną siedzibę Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w Gdyni - Witominie i elektrociepłownię w Wejherowie – Nanice, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pracę nowoczesnego, kilkudziesięciotonowego silnika, dzięki któremu możliwe jest skojarzone wytwarzanie energii cieplnej i elektrycznej, jako dużo efektywniejsze niż oddzielna produkcja. Wysłuchaliśmy też wykładu nt. misji, zadań, podejmowanych działań przez firmę OPEC, dostarczającej ciepła do naszej gminy. OPEC  wraz z innymi firmami tworzą Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Również w siedzibie KZG prelekcja pomogła nam poszerzyć swoją wiedzę nt. chociażby sposobów oszczędzania ciepła. Wycieczkę zorganizowała pani Katarzyna Strumnik – Drabińska

[#1471]  am, 11-04-2017 15:17 
   Warsztaty w Oceanarium

Warsztaty w Oceanarium

 

Przejdź do galerii  Oceanarium

Wraz z klasą I a Liceum Ogólnokształcącego odwiedziliśmy Oceanarium w Gdyni i uczestniczyliśmy w warsztatach pt.: „Na ratunek wodzie". Obejrzeliśmy prezentację i wysłuchaliśmy wykładu o roli wody oraz sposobach i motywach jej ochrony. A następnie poznaliśmy w laboratorium sposoby badania różnych parametrów wody. Dowiedzieliśmy się również dlaczego tak ważne jest aby były one właściwe. Zapoznaliśmy się też z przykładami różnych organizmów wodnych, podczas zajęć w sali ekspozycyjnej. 

Przy okazji wizyty w Gdyni nie mogło również zabraknąć pamiątkowej fotografii pod pomnikiem Szacownego Patrona naszej Szkoły - Teodora Józefa Konrada Korzeniowskiego.

 

 Małgorzata Słowińska

 

 

[#1472]  am, 11-04-2017 10:46 
   Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Zajęcia warsztatowe w „Słonecznej Jedynce”

Przejdź do galerii  przedszkole2

         Uczniowie klasy III a z nauczycielem p. Kariną Hoła w ramach zajęć z edukacji pedagogicznej przeprowadzili z dziećmi z przedszkola „Słoneczna Jedynka” kilkudniowe warsztaty ogólnorozwojowe. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy. Na zajęciach uczniowie klasy pedagogicznej wykazali się pomysłowością, kreatywnością, inicjatywą, wrażliwością i empatią.

 

Karina Hoła

 

[#1467]  am, 10-04-2017 15:27 
   Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Zajęcia na strzelnicy w Kosakowie

Przejdź do galerii  strzelnica

         W marcu klasa I b pod okiem instruktorów strzelectwa z klubu Neptun brała udział w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej w Kosakowie. Uczniowie podczas zajęć nabierali umiejętności koncentracji, panowania nad emocjami, ponadto wzmacniali charakter, dyscyplinę i poczucie pewności siebie. Uczyli się odpowiedzialności i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią i odpowiedniego zachowania się na strzelnicy.          

Karina Hoła

 

[#1463]  am, 07-04-2017 10:49 
   DEBATA w języku angielskim

DEBATA

w języku angielskim

Przejdź do galerii  debata w j. ang.

 

            30 marca na holu II LO odbyła się debata w języku angielskim. Temat  brzmiał : „Working abroad a curse or a blessing?”  Uczniowie klasy II a (Natalia Szymańska, Weronika Orłowska, Anna Janowska, Piotr Buczma) prezentowali zalety, a uczniowie klasy III a /b (Dariusz Kasperowicz, Paulina Sosińska, Oskar Miśniakiewicz, Szymon Awsiukiewicz) wady pracy za granicą. Funkcję marszałka pełnił Aleksander Balduaf, miejsce ekspertów zajęli p. Marta Kontna, p. Robert Solarczyk, p. Leszek Kiersznikiewicz. Uczniowie zaprezentowali  argumenty, odpowiedzieli na pytania przeciwników i ekspertów. Jury zdecydowało, że bardziej przekonująca była drużyna klas III.

Gratulujemy zarówno trafnych spostrzeżeń jak i umiejętności językowych.

Justyna Szymańska 

Jolanta Władkowska

[#1456]  am, 06-04-2017 09:37 
   „Słoneczna Jedynka”

Pierwsza pomoc z przedszkolakami

ze „Słonecznej Jedynki”

Przejdź do galerii  przedszkole2

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez uczniów II LO zajęć warsztatowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci z przedszkola „Słoneczna Jedynka”. Uczennice w składzie: Natalia Skrzypek, Weronika Małgorzewicz, Kinga Alicka i Paulina Piątkowska wraz z opiekunem p. Kariną Hoła uwrażliwiały i wyrabiały u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych zagrażających życiu i zdrowiu innych ludzi. Dzieci poprzez zabawę uświadamiały sobie, iż niesienie pierwszej pomocy jest bardzo ważne.

 

Karina Hoła

[#1455]  am, 05-04-2017 13:59 
   Turniej Wiedzy Pożarniczej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież Zapobiega Pożarom”

W kolejnej edycji turnieju wiedzy pożarniczej organizowanej przez OSP w Rumi, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wystartowały uczennice z naszego liceum w składzie: Weronika Małgorzewicz, Natalia Skrzypek i Izabela Grzenia. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą nt sprzętu strażackiego, zasad organizacji akcji ratowniczych oraz działalności systemu. Wykazując się specjalistyczną wiedzą zdobyły drużynowo II miejsce i indywidualnie III miejsce Weronika Małgorzewicz. Gratulujemy!

Karina Hoła

[#1454]  am, 05-04-2017 13:53 


26.04.2017
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
441.420